Liviu Dragnea: Continua seria de fake news. Eu nu imi dau seama ce se va intampla cu prostii astia care tot anunta, pe diferite site-uri obscure, ca se intampla lucruri in PSD si, ulterior, nu se intampla

de R.M.     HotNews.ro
Vineri, 9 februarie 2018, 13:24 Actualitate | Politic


Liviu Dragnea si Niculae Badalau
Foto: Agerpres
Liderul PSD, Liviu Dragnea, a declarat vineri, intrebat despre informatiile potrivit carora presedintele executiv al PSD, Niculae Badalau, si secretarul general adjunct al partidului, Codrin Stefanescu, ar urma sa fie schimbati din functii, ca "seria de fake news continua" si ca nu isi da seama "ce se va intampla cu prostii astia care tot anunta, pe diferite site-uri obscure, ca se intampla lucruri in PSD si, ulterior, nu se intampla", potrivit news.ro.

"Continua seria de fake news. Eu nu imi dau seama ce se va intampla cu prostii astia care tot anunta lucruri, de foarte mult timp, ca se intampla in PSD si, ulterior, nu se intampla. Nu ajung la un moment dat la un nivel in care sa spuna: 'domnule, ne facem de ras?ᅡ Nu exista asa ceva!", a declarat Liviu Dragnea, intrebat de jurnalisti despre informatiile aparute in spatiul public potrivit carora presedintele executiv al PSD, Niculae Badalau, si secretarul general adjunct al partidului, Codrin Stefanescu, ar urma sa fie schimbati din functii si daca la urmatoarea sedinta a CEx vor fi luate astfel de decizii.

El a sustinut ca anumite "site-uri obscure anunta informatii 'pe surse'" si ca exista si oameni care "se lasa pacaliti": "Eu vad doar surse si vad tot felul de site-uri obscure care spun aceste lucruri. Am mai vazut si oameni pe care la un moment dat ii citeam, ii urmaream cu atentie, care se lasa pacaliti de asta".

Liviu Dragnea a tinut sa spuna ca PSD "nu face executii".

Intrebat de ce a fost Niculae Badalau schimbat din fuctia de vicepresedinte al Senatului, Liviu Dragnea a spus ca asta a fost prin vot, iar "votul niciodata nu este o executie": "Daca imi permiteti sa va explic, la Senat a fost un vot. La noi in partid, in Senat si in Camera se intampla votul. Votul niciodata nu este o executie".



















3359 vizualizari

  • +22 (28 voturi)    
    asta putem spune (Vineri, 9 februarie 2018, 13:26)

    R.Stoian [utilizator]

    si despre maretul program de guvernare. cel mai mare fake news marca p$d.
  • +17 (23 voturi)    
    „Proștii ăia”! (Vineri, 9 februarie 2018, 13:37)

    asavreau [utilizator]

    Dragnea sa supărat pe votanți.Spune că sunt„proști” pentru-că vor să știe ce se întâmplă în PSD.
    • +6 (8 voturi)    
      „Proștii ăia” din PSD care tot anunta pe surse (Vineri, 9 februarie 2018, 16:24)

      Boham [utilizator] i-a raspuns lui asavreau

      sunt chiar Dragnea si Badalau
  • +16 (22 voturi)    
    si ceasca (Vineri, 9 februarie 2018, 13:39)

    nea_caisa [utilizator]

    tot prin vot era ales. stim si cum se desfasura intregul proces de votare.
  • +17 (21 voturi)    
    "Prostii" astia sunt in libertate (Vineri, 9 februarie 2018, 13:41)

    Bazil [utilizator]

    iar "desteptii" din guvern si din politica merg la puscarie.
  • +13 (17 voturi)    
    votul (Vineri, 9 februarie 2018, 13:43)

    natbl73 [utilizator]

    nici cand e secret cu bilele la vedere?
  • +18 (22 voturi)    
    ,,, (Vineri, 9 februarie 2018, 13:45)

    erevan [utilizator]

    hopa, este nervos sacalul. poate e incoltit.
  • +14 (18 voturi)    
    Nu PSD face executii....tu faci! (Vineri, 9 februarie 2018, 14:02)

    vio7 [utilizator]

    Vezi doar surse Dracneo?Nu doar surse si state paralele si perpendiculare si SPP care te paraste la Codrutza si cai verzi pe pereti! Numai jegul si prostia si incompetenta din partid,din Guvern si din Parlament nu le vezi!Rade o Europa intreaga de voi si de oile necuvantatoare trimise la Parlamentul Europei..
  • +11 (15 voturi)    
    Culmea! (Vineri, 9 februarie 2018, 14:27)

    atomi [utilizator]

    Dar cu prostii care pretind ca fac ceva cu legile dar fac cu totul altceva ce se intampla? Dar prostii care se balbaie si se incurca intre legi facute stramb si peticite prost? N-ar trebuie sa se intample ceva cu ei? sa fie legati in piata mare si sa fie bombardati cu rosii? zic si eu.
  • +14 (16 voturi)    
    Nu stiu Daddy ce sa zic, (Vineri, 9 februarie 2018, 14:43)

    scaraotchi [utilizator]

    si eu am zis ca sunt "fake news" cand am aflat ca astia de la pesedeu te-au ales sa le fii "nanash'' si uite ca incredibilul s-a petrecut..., in ritmul asta, in 2 ani de zile PSD-ul va merge la puscarie, in proportie de 70%... !

    Felicitari, Muy Grande Lider!
  • +7 (7 voturi)    
    Fake news (Vineri, 9 februarie 2018, 14:59)

    blackbeard [utilizator]

    A auzit si prostu' un termen si-acum il foloseste, ca tot este la moda. Nici o problema, sper sa auzim in curand de noul lui termen definitiv.
  • +4 (4 voturi)    
    fake news (Vineri, 9 februarie 2018, 16:48)

    CRMS [utilizator]

    Fake News este intregul program de guvernare PSD.
    Ce se intampla cu aia care l-au facut public ?