Dragnea, ironic, dupa condamnarea lui Valcov: Trebuie omorat azi, acum. Impuscat

de G.S.     HotNews.ro
Vineri, 9 februarie 2018, 11:30 Actualitate | Politic


Liviu Dragnea
Foto: Agerpres
Presedintele Camerei Deputatilor, Liviu Dragnea, a declarat vineri, ironic, ca Darius Valcov "trebuie omorat azi, acum", dupa ce a fost condamnat in prima instanta la 8 ani de inchisoare, informeaza Agerpres.
  • Participa mai jos la sondajul HotNews.ro: Ce ar trebui sa se intample acum in cazul lui Darius Valcov?

Intrebat la Palatul Parlamentului cum comenteaza faptul ca Darius Valcov, angajat la Guvern, a fost condamnat la inchisoare, Dragnea a spus "Trebuie omorat azi, acum. Impuscat". 

Darius Valcov, fost primar al municipiului Slatina, a fost condamnat joi de ICCJ la opt ani de inchisoare in dosarul in care este acuzat de trafic de influenta si spalare de bani.

Potrivit deciziei instantei, Valcov a primit 4 ani pentru trafic de influenta, 6 ani pentru spalare de bani, 2 ani pentru efectuarea de operatiuni financiare incompatibile cu functia. Aceste pedepse s-au contopit, aplicandu-se pedeapsa cea mai mare, la care se adauga un spor, rezultand astfel o condamnare finala de 8 ani. 

Totodata, se confisca de la acesta suma de 6,2 milioane lei, fiind mentinut sechestrul asigurator dispus de procurorii DNA.




















13902 vizualizari

  • +52 (60 voturi)    
    Dorinta este a Lui Deddy (Vineri, 9 februarie 2018, 11:35)

    un domn [utilizator]

    Pentru sufletul si corpul unui hamster de Gratia
    • +52 (56 voturi)    
      Incepe... (Vineri, 9 februarie 2018, 11:48)

      grongobar [utilizator] i-a raspuns lui un domn

      ...sa ne dea idei...Si oricum nu e singurul care nu merita sa ne consume oxigenul.
      • +28 (30 voturi)    
        exact ! (Vineri, 9 februarie 2018, 12:45)

        si_mort_va_vad [utilizator] i-a raspuns lui grongobar

        Asa ar scapa si el sigur de puscarie !

        Ceva voluntari ? ...
      • +37 (39 voturi)    
        nu zice nimeni ca Valcov sau alti corupti (Vineri, 9 februarie 2018, 13:01)

        bancher [utilizator] i-a raspuns lui grongobar

        trebuie omorati sau impuscati. Noi zicem doar ca ei trebuie judecati si condamnati conform legilor din Romania. Nu a zis nimeni nimic despre impuscare (in afara de dl Dragnea).
        • +21 (23 voturi)    
          Atentie! (Vineri, 9 februarie 2018, 14:39)

          dealucaragiale [utilizator] i-a raspuns lui bancher

          Judecat conform legilor din Romania... ei tocmai asta fac, modifica legile astfel incat dl valcov sa iasa basma curata! Ba poate mai cere si niste despagubiri ca i-a fost patat numele...
        • +2 (2 voturi)    
          si ??? (Vineri, 9 februarie 2018, 19:16)

          baimarean [utilizator] i-a raspuns lui bancher

          Pe chestia asta de ce ma rog nu poate fi trecuta afirmatia lui la "amenintare"...Doar pt ca nu a propus sa fluture langa drapel ? :X :))

          Io l-as reclama , ...ca altfel orice am zice de rau despre ei nu ar intra in cazul nostru la "ironie"...Pai ?- sens unic??
    • +24 (26 voturi)    
      Ar vrea Dragnea să-i închidă gura. (Vineri, 9 februarie 2018, 13:33)

      asavreau [utilizator] i-a raspuns lui un domn

      Dragnea nu-l susține pe Vâlcov dezinteresat.Îi este frică ca Vâlcov să nu vorbească despre hoțiile lui Dragnea.Stai liniștit Dragnea,Tudorel a spus că va suplimenta cu 5000 locuri în pușcării.
  • +40 (44 voturi)    
    Toate Aceste Condamnari Duc (Vineri, 9 februarie 2018, 11:36)

    un domn [utilizator]

    La Deddy, el stie cavine luna Martie..catushe cu martzishor
  • +43 (45 voturi)    
    nesimtire (Vineri, 9 februarie 2018, 11:37)

    clevetitor [utilizator]

    Dupa parerea lui Dragnea si a lui Codrin St.,pesedistii trebuie lasati in pace ca ei nu fura ,si ca totul e politic.!!!
    • +8 (8 voturi)    
      Nu! (Vineri, 9 februarie 2018, 15:15)

      Alius [utilizator] i-a raspuns lui clevetitor

      Nu trebuie impuscat, trebuie promovat in functia de presedinte PSD.
  • +39 (43 voturi)    
    Cum poate sa vb asa!?! (Vineri, 9 februarie 2018, 11:39)

    Stef_and [utilizator]

    Si cum mai poate colabora cu un hot dovedit.
    Nu inteleg de ce e liber acest Valcov?
    Sa ne distruga tara?!? Cu idioteniile lui despre economie.
    Trebuie arestat si tinut la racoare.
    Eu zic ca asti care colaboreaza cu el si il tin pe aproape sunt la fel de vinovati.
    Ministerita asta o sa fie un DEZASTRU pentru Romania.
  • +40 (42 voturi)    
    nesimtire... (Vineri, 9 februarie 2018, 11:39)

    msk [utilizator]

    ...nu trebuie omorat, trebuie demis, deoarece un penal nu poate fi platit din bani de la buget.
    Si asta se poate aplica inca unora de pe acolo... se aude Daddy ? :-)
  • +39 (41 voturi)    
    Darius V, un om caruia i se confisca (Vineri, 9 februarie 2018, 11:41)

    Stapanu [utilizator]

    6.2 mil lei [62 de miliarde lei vechi, pentru nostalgici] & care munceste din greu la guvern intru interesul public... hai fii ironic si la asta, dilimache... sau e mai simplu sa razi daca-ti arat degetul (!)
  • +30 (32 voturi)    
    :-) (Vineri, 9 februarie 2018, 11:48)

    Soljenitin [utilizator]

    Hehe, dar de ce atâta grabă? Putem aștepta cu Vâlcov până după execuția lui Daddy, nu-i bai!
  • +36 (40 voturi)    
    intr-adevar, in china, (Vineri, 9 februarie 2018, 11:48)

    ...!? [utilizator]

    ar fi fost condamnat instant si impuscat.
  • +39 (41 voturi)    
    Bravo Daddy (Vineri, 9 februarie 2018, 11:50)

    marinesku [utilizator]

    Mai are si idei bune cateodata Daddy. La mai multi Daddy
    • +18 (20 voturi)    
      La multi ani! (cu executare): (Vineri, 9 februarie 2018, 13:11)

      olariub2005 [utilizator] i-a raspuns lui marinesku

      :)
    • +4 (4 voturi)    
      ! (Vineri, 9 februarie 2018, 17:48)

      jaoju [utilizator] i-a raspuns lui marinesku

      poate stie dansul ceva... ce nu stim noi ! altfel n-ar cere aceasta sentinta !
  • +34 (36 voturi)    
    in sfarsit (Vineri, 9 februarie 2018, 11:53)

    loveparade [utilizator]

    sunt de acord cu Pablo!
  • +42 (46 voturi)    
    In China.. (Vineri, 9 februarie 2018, 11:59)

    MyGame [utilizator]

    Daca era in China, da, era împușcat....
    Milioane de euro furate însemna sute de copii fara mâncare, școala, acces la sanatate....
  • +37 (39 voturi)    
    Ieftina tehnica... (Vineri, 9 februarie 2018, 12:00)

    Gojifruit [utilizator]

    Nu, tov. Dragnea, nu trebuie impuscat. Trebuie sa stea 8 ani la inchisoare.
  • +30 (32 voturi)    
    Are dreptate Dragnea. (Vineri, 9 februarie 2018, 12:01)

    Rahan5 [utilizator]

    Mafiotii rusi se mai si impusca cateodata intre ei.
    Altfel, cine stie ce poate recunoaste Valcov, despre Dragnea, la Judecatorie.
  • +36 (40 voturi)    
    "Trebuie omorat azi, acum. Impuscat" (Vineri, 9 februarie 2018, 12:02)

    JestersTear [utilizator]

    Prin aceste ironii extreme, Dragnea amplifica exponential perceptia de patologic in psihologia acestuia.
    As avansa chiar o idempotenta intre temperamentul lui Dragnea si, sa zicem, temperamentul unui nazist inflacarat de un discurs al lui Hitler despre evrei.
    Prin formularea aceasta, Dragnea exprima inadaptabilitatea la idea ca poate exista o entitate care decide peste el. Frustrarea lui ofuscata spune ceva de genul: "Un om e vinovat doar daca eu am argumente pentru vinovatia lui."
    • +12 (14 voturi)    
      S-ar putea ca uneori creierul sau sa inlocuiasca (Vineri, 9 februarie 2018, 14:05)

      Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui JestersTear

      numele "Valcov" cu numele "Dragnea" si in astfel de momente de fapt sa rabufneasca dpdv nervos comitand glumitele astea care pt el or suna dramatic dar in realitate, avand in vedere la cine se refera, sunt inodore, incolore si insipide !
  • +32 (38 voturi)    
    Dosar penal pentru amenintare! (Vineri, 9 februarie 2018, 12:03)

    obosit [utilizator]

    Cine e Dragnea sa ameninte omul in halul asta?
  • +24 (28 voturi)    
    cred ca (Vineri, 9 februarie 2018, 12:08)

    liviu_ [utilizator]

    oamenii care sunt condamnati penal si/sau urmariti penal ar trebui sa aiba interzis sa se pronunte cu privire la deciziile judecatoresti...

    sa ghicesc... si cacum e dna de vina, nu?! nici nu conteaza ca niste instante judecatoresti (deci judecatori, nu procurori l-au condamnat pe valcov)...
    ce sa zic.. psd se lupta cu dintii sa-si scape orice hoti de-al lor!

    efectiv numai pt asemenea declaratii acesti oameni ar trebui sa obtina 1% la alegeri...
    dar romanii sunt prosti, manipulati sau mai stiu eu ce si nu fac asta...

    pun pariu ca o sa apara postacii de servici sa-l sustina pe dracnea...
    si apoi tot genu ala de oameni o sa urle ca romania o duce prost... evident soros, agenturili etc sunt de vina, nu psd care fura de rupe de 30 de ani!
    • +14 (16 voturi)    
      nu toti romanii sunt prosti (Vineri, 9 februarie 2018, 13:46)

      Bazil [utilizator] i-a raspuns lui liviu_

      dar pentru cei 20% ce voteaza psd, chiar si daca sunt agatati in carlige de macelar, nu bag mana in foc ca nu sunt prosti. Sunt prosti de bubuie.
  • +25 (27 voturi)    
    Hold my beer! (Vineri, 9 februarie 2018, 12:08)

    dandra [utilizator]

    :)
  • +22 (26 voturi)    
    de ce ne grabim? (Vineri, 9 februarie 2018, 12:09)

    natbl73 [utilizator]

    mai intai recursul (Procuraturii, ca poate ii dau mai mult), apoi executarea (integral, ca e baiat tanar si poate), si abia apoi executia - publica daca se poate :)
  • +31 (35 voturi)    
    Instigare la violenta (Vineri, 9 februarie 2018, 12:16)

    neagoe [utilizator]

    Daca scria un neica nimeni o astfel de afirmatie, cu tot tonul ironic, ar fi fost dat pe mana politiei.

    De acum daca afirma cineva ca parlamentarii ar trebui spanzurati s-ar putea folosi de exmplul lui Dragnea. Sic!
  • +38 (42 voturi)    
    Stimatul domn declara in 2012: (Vineri, 9 februarie 2018, 12:16)

    LauraB. [utilizator]

    “…de când aveţi apă, la Slătioara este 2,9 – 3 lei şi la Slatina este 5,35, subvenţionată de primăria Slatina – spune Vâlcov. Apoi se-ncruntă: dar reţineţi un aspect extrem de important! Dacă de pe data de 10 nu rămânem o familie şi mergem cu javrele, apa trebuie să ajungă la preţul din Slatina. Să ne înţelegem despre ce vorbim! Dacă rămâneţi familia noastră, a PSD-ului, preţul la apă rămâne acelaşi. Dacă nu, trebuie să ajungem ca la Slatina!”

    Restul aici: https://www.petreanu.ro/darius-valcov-santajist/
    • +7 (7 voturi)    
      O fi fost legala subventionarea apei din Slatioara (Vineri, 9 februarie 2018, 14:56)

      cartofil [utilizator] i-a raspuns lui LauraB.

      din banii cetatenilor din Slatina ???? DNA-ul ar trebui sa se sesize, poate se mai procopseste geniul economic cu vreun dosar. Deocamdata eu nu-i vad realizarile din economie pentru care este laudat dar vad ca este un santajist ordinar.
  • +28 (30 voturi)    
    dupa ce ca duce tara spre faliment (Vineri, 9 februarie 2018, 12:19)

    pepper89 [utilizator]

    prin tot felul de masuri tembele, si doar ca sa traga de timp sa isi scape pielea de puscarie, mai are si goarna mare, se crede glumet.
    Stai naibii linistit, vezi-ti de hamsterii tai, de milioanele furate, ascunde-te in gaura de sarpe o perioada, cativa ani, poate uita lumea de tine. Sau du-te dupa mazare, urmeaza-i exemplul, ia0ti si prietenii din partid si familia, numai sa nu mai auzim de tine. Lasa-ne!
  • +23 (25 voturi)    
    vezi (Vineri, 9 februarie 2018, 12:23)

    nahir [utilizator]

    ce-ti doresti pablito, ca s-ar putea sa ti se intample.
    Totusi nu cred ca vei ajunge martir, asa cum pozezi acuma.
    Atat te duce pe tine mintea aia de hot.
  • +25 (27 voturi)    
    astia sunt oamenii despre care vorbim (Vineri, 9 februarie 2018, 12:23)

    ion1 [utilizator]

    Acestia sunt oamenii despre care vorbim
    VEDETI ?! cu TOTII!?
    aceasta atitudine a lui Dragnea , este inca O CONFIRMARE! de parca mai era nevoie .... ca acestia au in mod de viata immoral si car nu tine cont de nimic ..acest tip de oameni ca dragnea, valcov, codrin stefanescu, serban nicolae, nicolicea ..astia vor sa fure ..chiar fura fara nici o opreliste ..si cand ii prinzi cu hotiasau cu minciuna ..ne spun direct ca ii doare in cur de noi si de ideile noastre sau de restul societatii
    de aceea trebuie trimisi in inchisoare cat mai repede ...si tinuti acolo mult timp
    asta isi doreste o societate normal ..ca acesti indivizi sa stea inchisi nu sa ia decizii.
    iar o societate anormala...iar dori fara viata ..in ei
  • +19 (21 voturi)    
    Daca as fi parchet, m-as sesiza. (Vineri, 9 februarie 2018, 12:27)

    averageJoe [utilizator]

    Sau tovarashu D. ne spune el cand glumeste si cand nu ?
    Lasand gluma la o parte, materialul uman ajuns la conducerea tarii e atat de alterat incat fara un control al calitatii emantiilor cel putin ajungem la gunoi cu totii. Fiecare terchea berchea vorbeste la TV de parca ar fi cu prietenii de baut mici la o ceafa lata.
    • +7 (9 voturi)    
      Ei, si tu acum, (Vineri, 9 februarie 2018, 13:49)

      Bazil [utilizator] i-a raspuns lui averageJoe

      este decat o declaratie politica a lui daddy.
  • +22 (24 voturi)    
    a (Vineri, 9 februarie 2018, 12:28)

    adrian67 [utilizator]

    Sa nu spuna cumva ceva despre tine? E suficient sa stea 8 ani la puscarie, sa dea banii inapoi, si apoi sa nu mai aiba bani publici pe mana.
  • +15 (17 voturi)    
    ... (Vineri, 9 februarie 2018, 12:29)

    ht3 [utilizator]

    Nu cred ca s-ar supara nimeni daca ar fi executat. Nu-mi vine sa cred ca sunt de acord cu Dragnea.
  • +21 (23 voturi)    
    Penibil... (Vineri, 9 februarie 2018, 12:31)

    blackarrow [utilizator]

    acest dragnea , probabil se crede fin ironizator , dar pur si simplu nu are argumente .
    Speram ca justitia sa mearga tot asa , sa nu treaca ororile alea legislative si atunci va mai scadea elanul ticalosilor , cu dragnea in frunte .
    Numai sa nu adopte alta tactica : sa fure puternic si la momentul oportun s-o taie in Madagascar sau Brazilia, nu ar fi nici o pierdere umana , ci materiala !
    • +8 (10 voturi)    
      prea tirziu (Vineri, 9 februarie 2018, 13:10)

      GeorgeT [utilizator] i-a raspuns lui blackarrow

      deja a furat pentru mai multe generatii
  • +8 (10 voturi)    
    foarte bine (Vineri, 9 februarie 2018, 12:32)

    eduardst [utilizator]

    sa fie!
  • +11 (13 voturi)    
    Vai de mine, asa un patriot ca domnu´ Valcu? (Vineri, 9 februarie 2018, 12:38)

    grunespferd [utilizator]

    Cum sa pateasca el asa o rusine, sa-l manance puscaria? El, un tradator cinstit, suflet de artist plastic, tratandu-si melancoliile metafizice plantand bani prin cimitire...

    Vorba asta a lui Dragnea... e din seria gura prostului... S-a scapat! Nu ca l-ar impusca cineva pe Valcu... Mintea lui Dragnea... chiar daca a trantit-o fin, la sarcasma, nu arata decat atat: cam in termenii astia funcioneaza.
    In plus incearca si el, sa-si mai faca putin curaj, cand vede ce il asteapta. Ceva de genul... hai ca nu e asa de rau nici in puscarie!
    Curaj gaina... nu mai e mult!
  • +7 (9 voturi)    
    trebuie (Vineri, 9 februarie 2018, 12:39)

    ion-ion-ion [utilizator]

    Si tu la fel, dar stai ca-ti vine si tie randul imediat.
  • +19 (23 voturi)    
    67 de miliarde de lei vechi (Vineri, 9 februarie 2018, 12:41)

    kilroy456 [utilizator]

    Uniunea Europeana a dat bani nerambursabili pentru refacerea retelei de apa din judetul Olt.
    Omul asta a furat (in mai multe transe) un total de 67 de miliarde de lei vechi din banii destinati oamenilor din judetul Olt.

    https://www.hotnews.ro/stiri-esential-22273881-darius-valcov-condamnat-8-ani-inchisoare.htm

    Dupa prima transa de 12 miliarde pe care i-a furat, putea sa se opreasca. Cu 12 miliarde dintr-un foc s-ar fi rezolvat pe viata.
    Dar nu, i-au mai trebuit inca 55 de miliarde in plus.

    La un salariu mediu net de 22 de milioane de lei vechi, cei 67 de miliarde de lei reprezinta salariile pentru 3.000 de luni sau 250 de ani. Ar fi putut trai din banii astia 250 de ani.

    Iar intrebarea importanta este "de ce Presedintele Camerei Deputatilor a Romaniei ii ia apararea cuiva care a furat 67 de miliarde de lei vechi din banii Uniunii Europene destinati pentru intreaga retea de apa din Judetul Olt?".
    Rusine Dragnea.
    Si rusine PSD ca nu se delimiteaza de hoti si de cei care le iau apararea.
    PSD trebuie sa ia apararea oamenilor cinstiti din UE care au muncit sa faca banii astia si oamenilor cinstiti din Romania care vor sa construiasca ceva de care sa beneficieze toata lumea.
    • +3 (3 voturi)    
      Ce ti-e si cu virgulele astea (Vineri, 9 februarie 2018, 15:31)

      Cheie primara [utilizator] i-a raspuns lui kilroy456

      12+25=37 nu 67, iar 12 miliarde de lei vechi fac cca 300.000 euro. Cum să trăiască un jmecher de jmecher cu banii ăștia o viață? Poate-i ajungea să se distreze o seară, să dea daru la o nuntă,.. d'astea.
      • +2 (2 voturi)    
        3.080.000 lei (Vineri, 9 februarie 2018, 16:46)

        kilroy456 [utilizator] i-a raspuns lui Cheie primara

        In ultimul paragraf mai apare suma de 3.080.000 lei noi (rotunjit de mine la 30 de miliarde de lei vechi):
        'In plus, in perioada 2012-2013, Darius Valcov a primit de la omul de afaceri, prin intermediul mai multor firme, suma de 3.080.000 lei."
        https://www.hotnews.ro/stiri-esential-22273881-darius-valcov-condamnat-8-ani-inchisoare.htm
  • +15 (17 voturi)    
    bun (Vineri, 9 februarie 2018, 12:47)

    jeanvaljeanro [utilizator]

    in sfarsit o idee buna de la Pablito :))
  • +12 (18 voturi)    
    smoala si fulgi (Vineri, 9 februarie 2018, 12:51)

    T-Ora [utilizator]

    Nu dom' Dragnea,
    Nu trebuie impuscat solutia e prea simpla si netotul ala nu merita sa scape asa usor.
    Ar trebui dat prin smoala si fulgi si plimbat din piata Universitatii pana in piata Victoriei sa vada lumea ce patesc smecherii care fura, inseala si-si bat joc de oamenii cinstiti.
    Pe urma ar trebui sa fie afisata fotografia bipedului in costum si fulgi si smoala in toate institutiile publice, de la scoli pana la ministere. Un fel de zid ar rusinii unde sa fie pusi toti hotii si snapanii fara rusine.
    Stiu, e un vis ce scriu eu aici, si ca zidul ala ipotetic ar trebui sa aiba niste dimensiuni colosale, dar asta a mai ramas in tara lu' Dragnea si a pavianului cu mantie: sa visam!
  • +8 (10 voturi)    
    De ce vrea Pablito sa fie executat Valcov ? (Vineri, 9 februarie 2018, 13:26)

    samy19 [utilizator]

    a incalcat omerta ?
  • +9 (11 voturi)    
    In sondaj (Vineri, 9 februarie 2018, 13:32)

    Rdu [utilizator]

    lipseste optiunea de a fi promovat in functie atat politica cat si de stat... Sunt nu stiu cate milioane care au votat pt acest guvern si program de guvernare ! Poate vor sa-l rasplateasca...
  • +3 (7 voturi)    
    E nevinovat (Vineri, 9 februarie 2018, 13:33)

    Mart [utilizator]

    Stimabilul Vâlcov este nevinovat până la decizia definitivă.Cum vă gândiţi să-i stricaţi cariera şi să lipsiţi guvernul de eminenţa sa cenuşie, până când mult independenta coană Justiţie îşi spune ultimul cuvânt? N-aţi văzut că în ultimul timp, cucoanele astea din Justiţie se cam păruiesc, una condamnă, următoarea - cea decisivă !! - achită.
    Nu vă gândiţi ce se întâmplă cu biata ţărişoară dacă singurul cunoscător al programului de guvernare nu mai poate fi la dispoziţie când este nevoie de el?
    Vedeţi, şi bietul Corduneanu a fost atins în demnitatea sa prin condamnarea la 14 ani cu executare în prima instanţă până la redobândirea onoarei şifonate prin achitarea de la Tribunal, decizia DEFINITIVĂ.Şi cine-i plăteşte daunele morale suferite din cauza stigmatului de infractor, pus de prima instanţă? La fel şi cu Vâlcov....
  • +11 (13 voturi)    
    In opinia lui Dragnea (Vineri, 9 februarie 2018, 13:42)

    doi si-un sfert [utilizator]

    evident ca nu trebuie impuscat... Trebuie numit in conducerea tarii!
    Asta asa ca pedeapsa pentru ca a furat.
  • +11 (13 voturi)    
    Livache ,mie sa-mi spui te rog daca ai (Vineri, 9 februarie 2018, 13:53)

    scaraotchi [utilizator]

    trebuinta de gade (nu Gadea pt ca are inima slaba) ma bag cu draga inima iar onorariul e foarte mic, sa-mi dai te rog o cisterna pt smoala din cele de la Teldrum...!
  • +13 (15 voturi)    
    panarame (Vineri, 9 februarie 2018, 13:57)

    Popandau [utilizator]

    Nu. Dimpotriva trebuie facut chiar prim ministru nu? Omul cu tablourile din cimitir, trebuie sa aiba chiar statuie. E inventiv, a facut frumusete de revolutie fiscala. E smecher, mafiot si iute la furtisaguri si pacaleli. E tocmai bun pentru voi partidul hotilor.Iar noi toti care nu avem un milion si jumatate de euroi si tablouri prin cimitir suntem e adevarat, mai saraci si mai prosti...
    Panaramelor!
  • +6 (8 voturi)    
    CNCD (Vineri, 9 februarie 2018, 14:31)

    MikeDutza [utilizator]

    E discriminare, sa se autosesizeze CDNCD.
  • +7 (9 voturi)    
    impiscat? NU (Vineri, 9 februarie 2018, 14:39)

    Petecutz [utilizator]

    Doar demis din orice functie publica!
    Dar nu avem pretentii de la un condamnat penal definitiv care vorba aia, conduce o tara.
  • +3 (3 voturi)    
    comentarii ale unui coleg (Vineri, 9 februarie 2018, 15:29)

    Dizidentul [utilizator]

    ironiile cred ca nu au niciun sens este de plins dar
    voi nu aveti lacrimi,si nici capacitatea de a gindi clar.
    omeneste pentru un conducator de partid mai indicat
    puteai sa spui este o situatie grava si ar trebui sa lamurim pe loc aceasta situatie
    puteai in felul acesta sa arati lumii ca in momente ca acesta poti lua o hotarire cu
    putin respect fata de popor(chiar daca este
    prima instanta)
  • +4 (4 voturi)    
    CONSTITUTIA ! (Vineri, 9 februarie 2018, 15:53)

    Azra [utilizator]

    Nimeni nu este mai presus de lege!
  • +4 (4 voturi)    
    Urmezi! (Vineri, 9 februarie 2018, 16:25)

    soundtrack [utilizator]

    ,
  • +7 (7 voturi)    
    Victimizare escobariana ! Excrocii de la putere (Vineri, 9 februarie 2018, 16:33)

    deval [utilizator]

    fac continuu harcea-parcea morala elementara, legile, batjocoresc bunul simt , justitia inverseaza valori , defecteaza radacina morala a neamului !!
    Idiotul asta crede ca Romania este latrina in care se covasrste el cu organizatia lui mafiota !!
    Hai vin-o sa ma amendezi ca nu am autorizatie de constructie pentru termopane ca fac ce facea bunica !
    Cand venea perceptorul sa-i numere gainile (era vaduva de razboi care crestea 4 copii) , se lua cu topotul dupa el !!!
  • +4 (4 voturi)    
    Amice , . . . (Vineri, 9 februarie 2018, 17:05)

    Vali Cel Batran [utilizator]

    . . . . . esti idiot!
  • +2 (2 voturi)    
    trebuie promovat! (Vineri, 9 februarie 2018, 21:32)

    revo [utilizator]

    Baiatul a dovedit ca stie, poate si face! Chiar si Justitia a confirmat ca este un membru valoros al PSD, pe care il reprezinta cu cinste. Si mai ales, ii este fidel sefului lui, nu ca altii, care asteptau la cotitura...

    Firesc, trebuie promovat macar la rang de ministru, de exemplu al Dezvoltarii. Acolo s-ar simti ca pestele in apa si s-ar putea manifesta plenar, ducand PSD spre noi culmi, nu mai are rost sa spun ce fel de culmi, ca stim cu totii.

    Totusi, Livache, sa tii un ochi pe el, ca vezi bine ca e inventiv si frumusel, o fi si bun de gura si o avea si toti dintii, te pomenesti ca-ti ia fata, mai ales la cucoanele PSD-iste, inimi zburdalnice, ochi alunecosi... Daca ii dai atatia bani pe mana, s-ar putea sa-i vina si alte idei... Stii ce? Nu-l mai pune la Dezvoltare, ca e periculos. Pune-l la pastrare, e mai sanatos pentru tine, baga-l la Jilava!
  • +2 (2 voturi)    
    Nu impuscat (Vineri, 9 februarie 2018, 22:18)

    KostasP [utilizator]

    Spanzurat, in piata publica.
  • +2 (2 voturi)    
    Dragnea are dreptate (Sâmbătă, 10 februarie 2018, 0:18)

    24alex24 [utilizator]

    Omul nu trebuie omorat ci exclus din viata politica si din orice functie publica cat traieste intrucat este un pericol grav pentru bugetul public si institutiile de stat. La fel ca orice condamnat penal.

    Este interesant ce bine empatizeaza Dragnea cu un condamnat penal. Parca l-a ranit la inima necazul victimei sistemului judiciar din Romania. Poate este in stare domnul Dragnea sa ne explice care este rolul justitiei intr-o tara, daca nu acela de a-i prinde si condamna la inchisoare pe cei ca domnul Valcov care comit infractiuni de coruptie si furt, trafic de influenta etc.?

    Ori in opinia jupanului PSD, justitia e buna numai cand nu se atinge de talhari si de misei, ca de, drepturile omului cer libertate si pentru ei?