Dragnea: Se impune o comisie parlamentara de ancheta in cazul SPP

de R.M.     HotNews.ro
Luni, 5 februarie 2018, 16:09 Actualitate | Politic


Liviu Dragnea crede  ca "se impune" infiintarea unei comisii parlamentare de ancheta pentru activitatea Serviciului de Paza si Protectie, condus de Lucian Pahontu,  pe care seful PSD l-a acuzat in mai multe randuri de imixtiune in activitatea politica.

"Deja se impune o comisie de ancheta pentru ca au inceput sa iasa in vigoare din ce in ce mai multe informatii", a spus acesta, la intrebarile ziaristilor.

Dragnea a precizat ca se va prezenta in fata Comisiei de aparare a Senatului, dupa ce liberalul Marcel Vela a anuntat ca liderul PSD este invitat saptamana viitoare in acest for pentru a prezenta motivele pentru care unii demnitari au renuntat la serviciile SPP.

"Voi merge la orice comisie care o sa ma cheme", a spus Liviu Dragnea, mentionand insa ca nu intelege pentru ce a fost chemat la audieri si premierul Viorica Dancila.

"Nu am inteles de ce nu e chemat dl Pahontu. Inteleg ca PNL nu are are curaj sa cheme pe cineva de la servicii", a comentat acesta.



















1064 vizualizari

  • +7 (7 voturi)    
    Un nou comisariat sovietic (Luni, 5 februarie 2018, 16:21)

    xolv [utilizator]

    pentru linistea partidului unic.
    • 0 (0 voturi)    
      Dar pentru porcii lui Dragnea nu ???? (Luni, 5 februarie 2018, 20:26)

      cartofil [utilizator] i-a raspuns lui xolv

      Dar pentru cum a putut un bugetar sa cumpere din leafa de cca 5.000 lei/luna Hotelul Turis, cu 10 etaje nu ???? Dar pentru cum a cumparat acelasi sarac bugetar 250.000 m2 de teren construibil in Teleorman cu 1 E/m2 nu ??? Dar pentru cum a trecut insula Belina in proprietatea privata a aceluiasi bugetar sarac nu ????? Dar pentru drumurile in Brazilia la care numai deplasarea cu avionul costa mai mult decat salariul bugetarului respectiv pe un an nu ???? Dar pentru partidele de pescuit in Tailanda care costa sute de mii de E, unde un bugetar sarac din Romania pescuieste peste spada nu ??????
  • +3 (5 voturi)    
    Personal cred ca ar trebui 2. (Luni, 5 februarie 2018, 16:38)

    Gruia.Novac [utilizator]

    Sa ne distram pana la capat.
  • +7 (7 voturi)    
    Ha-ha-ha! (Luni, 5 februarie 2018, 16:41)

    JestersTear [utilizator]

    Cele mai stupide comisii sunt comisiile parlamentare in care adevarul "iese la iveala" in urma unui vot politic.
    Adevarul trebuie pus in evidenta de o entitate impartiala si independenta, nu de subordonatii vreunei parti.
  • +8 (8 voturi)    
    ma mafiotule... (Luni, 5 februarie 2018, 16:44)

    liviu_ [utilizator]

    comisiile parlamentare nu sunt instante de judecata!

    aparent tu vrei ca parlamentul sa judece

    hai sictir!

    apropos o comisie populara (cu pietre eventual) pentru cat de "bine" guvernati de 1 an si nu facem si noi?! a nu... ca acolo pui jandarmi calare, jandarmi din alte judete, scutieri etc... noroc ca nu poti convoca armata ca erau tancuri pe strazi la fiecare miting anti-psd
    • 0 (0 voturi)    
      am mai zis (Luni, 5 februarie 2018, 20:40)

      nahir [utilizator] i-a raspuns lui liviu_

      ca am putea face econmie desfintand procuratura si justitie,
      O comisie parlamentara rezolva tot.
  • +6 (6 voturi)    
    Normal ca se impune o nou "comisie parlamentara" (Luni, 5 februarie 2018, 16:46)

    Ursuletul de Plus [utilizator]

    Au inceput sa apara fluturasii cu salariile astronomice. Trebuie cumva sa deturneze atentia de la discutiile care ii intereseaza pe romani.
    1. Comisia parlamentara "S-a furat un miliard" - concluzia: nu s-a furat
    2. Comisia parlamentara "S-au furat alegerile (de fapt ne intereseaza sa o aducem pe LCK)" - concluzia: "nu putem demonstra ca s-au furat alegerile".
    3. Comisia parlamentara "SPP spioneaza" - concluzia o putem trage de pe acum.
    Dar o comisie parlamentara care sa afle daca Pamantul se invarte sau nu in jurul Soarelui pe cand?
    • +1 (1 vot)    
      dupa ce (Luni, 5 februarie 2018, 20:41)

      nahir [utilizator] i-a raspuns lui Ursuletul de Plus

      prin lege se va stabili ca dragnea e soarele, nu va mai fi nevoie nici macar de comisie parlamentara.
  • +5 (5 voturi)    
    ca cate (Luni, 5 februarie 2018, 17:00)

    zigot [utilizator]

    comisii parlamentare se pot organiza intr-o legislatie?
    sau mai marim numarul parlamentarilor, chia daca
    p o p o r u l a decis altfel?
    domnu' dragnea, eu m-am saturat mult de mofturile
    "moftangiilor" care spun ca sunt alesii poporului,
    adica- retineti- cca 15-20% dintre romani.
    concluzia : stop comisii, stop dezbinare, apucati-va de treaba daca stiti- si numai daca- sa faceti!
  • +7 (7 voturi)    
    Ce tâmpenie! (Luni, 5 februarie 2018, 17:07)

    asavreau [utilizator]

    O comisie parlamentară care să ancheteze vorbele lui Dragnea?
  • +4 (4 voturi)    
    tzaranush.isteric.bmw (Luni, 5 februarie 2018, 17:08)

    asddd [utilizator]

    se impune sa nu ma bagati la bulaaau pls pls pls
    pretty pls :DDDDD
  • +7 (7 voturi)    
    WOW (Luni, 5 februarie 2018, 17:41)

    vladf [utilizator]

    Se impune sa o dezgropam pe ma-ta, sa facem o analiza amanuntita ca sa ne lamurim ddaca te-ai nascut tampit sau ai devenit in timp ...hot penal
  • +5 (5 voturi)    
    "au inceput sa iasa in vigoare" (Luni, 5 februarie 2018, 17:58)

    Ursuletul de Plus [utilizator]

    Curat romaneste, coane Dumitre.

    "nu intelege pentru ce a fost chemat la audieri si premierul Viorica Dancila" Normal, ce rost avea sa o cheme pe cea care spune ce vrea Dragnea? Vedeti cum e el grijuliu cu banii boborului? "Daca m-au chemat pe mine nu e nevoie sa o cheme si pe ea, ca doar tot aia vor auzi".
  • +7 (7 voturi)    
    Daca Pahontu nu ar fi dat relatii in dosarul (Luni, 5 februarie 2018, 18:05)

    Susufler0 [utilizator]

    TelDrum, (nu din proprie initiativa ci la cererea DNA !), nu am fi stiut in veci cum il cheama pe actualul sef al SPP !

    Daca SPP ar fi dat DNA (din proprie initiativa) relatii despre Basescu ori despre Iohannis in cauze penale ce i-ar fi vizat pe acestia, Dragnea l-ar fi felicitat si l-ar fi reconfirmat in functie pe Pahontucu salariu majorat pe vecie !

    PS. Asa stam in Republica Dragnea !
  • 0 (0 voturi)    
    dragneooo (Luni, 5 februarie 2018, 20:38)

    nahir [utilizator]

    esti mai mult decat predictibil.
    Zi mah, ca vrei sa pui labele pe SPP,SRI si SIE.