Liviu Dragnea: Nu cedam votul democratic, dat de romani. Nu exista niciun gest din partea mea sau a domnului Tariceanu impotriva valorilor europene

de Alina Neagu     HotNews.ro
Luni, 29 ianuarie 2018, 21:32 Actualitate | Politic


Liviu Dragnea
Foto: Agerpres
Presedintele PSD, Liviu Dragnea, a declarat duminica seara, la Antena 3, ca "Eu sper ca macar acum toata lumea sa inteleaga ca nu cedam. Nu vrem sa cedam votul democratic, votul dat de romani." Dragnea a adaugat ca "Nu exista niciun fel de gest din partea mea sau a domnului Tariceanu impotriva valorilor europene."

Dragnea a dat vina pe presupuse "manipulari" vehiculate in spatiul public.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















1341 vizualizari

  • +8 (10 voturi)    
    Hahahahahaha .... (Luni, 29 ianuarie 2018, 21:52)

    za-k [utilizator]

    Bhahahahahahaha! Atît am avut de zis.
    • +2 (2 voturi)    
      Mai nea Dragneo (Marţi, 30 ianuarie 2018, 11:14)

      Frank777 [utilizator] i-a raspuns lui za-k

      Votul care l-au dat romanii a fost ca sa furati voi? Ca sa strambati Justitia?Ca sa furi tu o insula?Ca sa ajunga coruptia politica de stat?Ca sa dai legi ca sa furi cu legea in mana?Ca sa fie protejati functionarii la abuzuri de putere impotriva cetatenilor? De aia crezi tu ca ai primit votul.O sa vezi tu vot in 2020 si o sa te gandesti in puscarie cum e cu voturile democaratice...
  • +13 (15 voturi)    
    Pfoa, ce frig s-a facut afara! (Luni, 29 ianuarie 2018, 21:59)

    dandra [utilizator]

    E iarna in Romania?
    NU, vorbeste dragnea si au inghetat apele.
    Omul asta minte si cand doarme.
    Temparatura din Romania a scaut la zero absolut.

    doua mari cancere are aceasta tara: dragnea si BFF lui tariceanu.

    am un singur dor: dragnea si tariceanu la puscarie!

    la multi ani, baieti!
  • +12 (12 voturi)    
    Iar si din nou (Luni, 29 ianuarie 2018, 22:01)

    imi_pasa_de_romania [utilizator]

    Lumea asta dezinformata care crede orice are impresia ca PSD vrea raul tarii. Nimeni nu intelege ca daca PSD nu ar fi existat, nici DNA nu ar fi existat. DNA-ul care a impresionat si influentat si motivat atatea tari sa lupte impotriva coruptiei.

    Daca PSD nu fura fonduri europene, nu ar fi fost absorbtie. Daca PSD nu elibera violatori si criminali, poolitia ramanea fara paine.

    Daca PSD nu arunca in trafic masini SH prin eliminarea timbrului fara plan B, acum nu ar fi avut ce sa impoziteze.

    PSD este cam ca imparatul din Star Wars. Are un plan pus in miscare acum mii de ani si fiecare actiune este o rotitia ce face parte dintr-un mecanism foarte complex.

    Niste oi naziste dezifnormate ca noi si ceilalti membri UE nu vedem asta pentru ca Soros ne plateste animalele de companie sa ne distraga atentia de la adevaratii dusmani ai Romaniei: veveritele.

    Da, veveritele din copaci, din scorburi. Desigur multi dintre voi se uita la veverite si gandeste "ce draguta este", nestiind de planul lor malefic de a pune labutele pe planeta asta.

    ... scuze, nu am putut gasi ceva mai absurd, stupid si fara sens sa spun care sa egaleze "Nu exista niciun fel de gest din partea mea sau a domnului Tariceanu impotriva valorilor europene." decat despre veverite criminale. M-am straduit, dar nu mi-a iesit mai bine. Nu am talentul lui Dracnev.
  • +4 (4 voturi)    
    Decât niște scrisori semnate de ambii infractori. (Luni, 29 ianuarie 2018, 22:16)

    ouyang [utilizator]

    Pe cine crezi că mai poți păcăli? Râde toată planeta de cât ești de prost.
  • +3 (3 voturi)    
    S-a votat? (Luni, 29 ianuarie 2018, 22:21)

    Daniels22026 [utilizator]

    Nu s-a votat niciodata daca vrem sau nu stat de drept sau justitie independenta. Daca vrem politica sau democratie participativa. Si mute altele nu s-au votat, desi societatea civila este interesata. Dar mafia se fereste ca de tamaie sa vada vointa majoritatii. Si tot mafia este ingrozita sa vada ca societatea are nevoie din ce in ce mai putin de politicieni si politici.

    S-a votat in schimb pentru 300 de parlamentari. Si votul a fost sfidat de clasa politica. S-a mai votat dublu la alegerile prezidentiale fata de cele parlamentare. Dar presedintele are puteri decorative fata de parlamentul penal.

    Cat mai suportam? Violenta nu rezolva nimic, ba chiar inrautateste situatia. Partidele noi, chiar daca ar avea succes, cad repede in coruptie. O buna fractiune a populatiei ramane saraca, inapoiata si mereu atrasa de mafie. Suntem pe topogan. Libertatea economica nu va aparea in urmatorii 10 ani. Cine pleaca, are sanse mult mai bune decat in tara. Cei care raman, au toate sansele sa imbatraneasca urat, sa se acreasca si sa-si rateze viata normala.

    O sa fie mai bine si in Romania. Dar progresele vor fi lente. Foarte lente.
  • +5 (5 voturi)    
    Sa mori tu?! (Luni, 29 ianuarie 2018, 22:31)

    kthor7 [utilizator]

    Si noi te credem crezi? Nu cedezi ce, ma? Ai luat tu ceva democratic? Ai luat voturile alea amarate a 3-4 milioane de bosorogi nostalgici si interlopi. Atat, ma! Nu-mi zice mie de valori europene. Tu nu cunosti cuvintele astea, nici Europa, nici Valori. Tu iti bati joc de ambele. De aia iti pleaca valorile din tara? Ca le pretuiesti tu? Du-te ba si demisioneaza! E cel mai bun lucru pe care ti-l faci si ni-l faci! Hai sictir!
  • +2 (2 voturi)    
    Ar trebui sa va uitati (Luni, 29 ianuarie 2018, 22:31)

    tanar_pensionar [utilizator]

    la Antena 3 acum. Nici nu stiti ce pierdeti! Pot spune ca dupa declaratiile lui Dragnea am simtit un fior rece pe sira spinarii. Pana una alta are peste jumatate din parlament si majoritatea institutiilor statului. Ca sa nu mai zic ca 44 de rectori ai universitatilor Romaniei s-au aliniat urgent : Sa traiti, am inteles!
  • +2 (2 voturi)    
    Merite PSd 2017 (Luni, 29 ianuarie 2018, 22:52)

    Kosmos [utilizator]

    0 km autostrada..corect ar fi ca romanii care v-au votat sa intre peste voi in Parlament si Guvern si sa va arunce la tomberon
  • +2 (2 voturi)    
    votul democratic, dat de romani (Marţi, 30 ianuarie 2018, 1:45)

    milache [utilizator]

    "votul democratic, dat de romani", nu mai exista, ei nu te mai vor, cum nu mai vor nici PSD-ul !!!