Liviu Dragnea: Romania e un stat suveran si e de datoria noastra sa aparam aceasta suveranitate cat traim / Viorica Dancila are avantajul ca timp de 9 ani a respirat aerul occidental

de Red. Stiri     HotNews.ro
Luni, 29 ianuarie 2018, 15:58 Actualitate | Politic


Liviu Dragnea
Foto: Agerpres
"Romania e un stat suveran si e de datoria noastra sa aparam aceasta suveranitate cat traim. Suveranitatea nu e atat o stare politica sau una economica; e o stare de spirit", a spus presedintele PSD, Liviu Dragnea, in discursul de la votarea guvernului Dancila. Dragnea a insistat ulterior pe ideea de suveranitate, dar a laudat-o pe Viorica Dancila pentru ca a stat 9 ani departe de Romania si "a respirat aerul occidental".

"Guvernul are rostul de a pastra suveranitate, adica independenta in gandire si caracterul national. In spirit european, dar in folosul poporului roman", a mai spus Liviu Dragnea de la tribuna Parlamentului.

"Viorica Dancila are avantajul de a fi stat 9 ani departe de politica romaneasca. A respirat aerul occidental. S-a distantat de modul romanesc de a face politica, de multe ori dominat de mize mici si interese personale", a spus Liviu Dragnea in Parlament.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















2599 vizualizari

  • +13 (13 voturi)    
    daca e atit de suveran (Luni, 29 ianuarie 2018, 16:03)

    Coco Whistle [utilizator]

    ca si poporul, dorim schimbarea constitutiei ptr un parlament de 300 indivizi.acum cu respiratul....aia e o prostie la care se crucesc si curcile.unii respira de pomana si altii ptr pomana. #reset pina nu pierdem finala.
  • +10 (10 voturi)    
    Adevarat graieste (Luni, 29 ianuarie 2018, 16:05)

    midufi [utilizator]

    A respirat aerul occidental...
    Pacat ca n-a facut si atceva, pe acolo, prin occident.
  • +23 (27 voturi)    
    Trebuie aparata tara (Luni, 29 ianuarie 2018, 16:06)

    Martinezu [utilizator]

    de occidentul decadent.
    Mare atentie la Soros si spionii anglo-americani.
    Impreuna cu masoneria vor sa destabilizeze cel mai bun din cele trei guverne PSD.
    Momentan extraterestii stau in banca lor, dar sa fim vigilenti totusi.
  • +22 (24 voturi)    
    haha (Luni, 29 ianuarie 2018, 16:11)

    jeanvaljeanro [utilizator]

    haha sa radem cu pesede si votacii lor :))
    • +7 (7 voturi)    
      Din pacate... (Luni, 29 ianuarie 2018, 16:50)

      grongobar [utilizator] i-a raspuns lui jeanvaljeanro

      ...nu prea mai avem puterea sa radem...e de plans.Suntem o natie fara viitor din cauza psd si a votacilor lor,vii si morti...
  • +23 (23 voturi)    
    ce afacut ea in 9 ani, macar un rezultat ? (Luni, 29 ianuarie 2018, 16:14)

    Ingwar [utilizator]

    noua prim-ministra are avantajul a 9 ani de vizitare a numeroaselor buticuri de haine si parfum, saloane de machiat, etc. banuesc ca urmatorul prim-ministru PSD va fi floricica dansatoare, oricum votantii PSD nu ii deosebesc unul de altul.
  • +25 (25 voturi)    
    e randul meu! (Luni, 29 ianuarie 2018, 16:15)

    lula [utilizator]

    eu urmez dupa ea!

    ce ma califica?
    si eu am respirat aer occidental 8 ani, dar pe banii si munca mea, nu pe a statului.
  • +16 (20 voturi)    
    Sa ne "aparam " hotia,neatarnarea in fata legii... (Luni, 29 ianuarie 2018, 16:16)

    Plagarus [utilizator]

    .....si impostura de buni romani ortodoxi ?
  • -18 (20 voturi)    
    Bine spus! Are stofa de presedinte (Luni, 29 ianuarie 2018, 16:18)

    asistat [utilizator]

    domnu Dragnea!
    • +9 (9 voturi)    
      Mai degrabă ștoarfă de zeghe! (Luni, 29 ianuarie 2018, 17:20)

      Spiky [utilizator] i-a raspuns lui asistat

      Păi ce, TelDrum este miză mică? De aia se zbate el să nu fie condamnat?
    • +6 (6 voturi)    
      Da... (Luni, 29 ianuarie 2018, 17:26)

      JestersTear [utilizator] i-a raspuns lui asistat

      Un adevarat presedinte de celula! La multi ani si sa fie sanatos!
    • +4 (4 voturi)    
      Are stofa de sef de celula (Luni, 29 ianuarie 2018, 17:44)

      Victor Micea [utilizator] i-a raspuns lui asistat

      Don Livio are stofa de mafiot, viclean, razbunator, ascuns, neindurator, lacom... Nu e de mirare ca e capo di tutti capi in PSD.
    • +1 (1 vot)    
      Suveranitatea naţională aparţine poporului român (Luni, 29 ianuarie 2018, 21:15)

      ty [utilizator] i-a raspuns lui asistat

      care a votat 300 parlamentari. Ce apara Dragnea?
      As vrea sa vad ce noroc are VV Dancila dac nu joaca cum ii canta Dragnea.
      Laude de astea am vazut si la Grindeanu si la Tudose.
  • +18 (18 voturi)    
    Ce-i cu Dragnea? (Luni, 29 ianuarie 2018, 16:19)

    asavreau [utilizator]

    Nu-i mai priește aerul din România?Nu mai este mândru că-i român.Oare cine o fi făcut aerul din România neplăcut lui Dragnea?
  • +26 (26 voturi)    
    Cei care ameninta suveranitatea (Luni, 29 ianuarie 2018, 16:25)

    sucar [utilizator]

    Romaniei sunt chiar cei care zic ca o apara, Dragnea, Tariceanu si restul bandei. Fiecare zi cu acesti infractori la putere inseamna o Romanie mai saraca, mai corupta si mai nefrecventabila.
  • +10 (10 voturi)    
    Pe intelesul meu ...vizionarul Dragnea (Luni, 29 ianuarie 2018, 16:31)

    marsur [utilizator]

    Dragnea iubeste Romania atat de mult ca si-a mutat probabil banii in Brazilia
    Dragnea iubeste traditiile romaneste intr-atat incat se va insura cu o fata de varsta fiicei lui
    Dragnea vrea obiceiuri romanesti : coruptie , minciuna , lipsa punctualitatii , lipsa onoarei dar nu oricum ci acestea sa fie sustinute cu fonduri europene .
    Traditiile romanesti nu sunt doar traditiile din Teleorman . Suveranitatea in viziunea Dragnea se reflecta prin sute de romani care pleaca din tara , multi , definitiv .
  • +10 (10 voturi)    
    Sa aparam saracia (Luni, 29 ianuarie 2018, 17:17)

    Liv0007 [utilizator]

    sa nu ne-o fure careva. Mai avem de aparat lipsa de educatie, mizeria din spitale, politicienii analfabeti care s-au imbogatit peste noapte si acum vor sa-si recapete puterea asupra justitiei. Mesajul PSD-ului ar trebui sa fie: "Prosti si saraci, dar mandri!".
  • +8 (8 voturi)    
    e scolita de Soros (Luni, 29 ianuarie 2018, 17:27)

    chiareleste [utilizator]

    mare atentie, Dancila a stat 9 ani pe bancile scolii lui Soros !!
  • +5 (5 voturi)    
    8 ani la Bruxelles si vorbeste ca o cumatra. (Luni, 29 ianuarie 2018, 17:32)

    Victor Micea [utilizator]

    Daca a tras aghioase 8 ani in occident, nu inseamna ca madam Vasilica Viorica a respirat aerul occidental. Si-a purtat camasutele brodate, a tinut hangul propagandei PSD si a dat interviuri in limba de lemn dobandita din nastere, atat a facut. Aaa, si a mai luat vreo opt mii jumate lunar din banii capitalistilor lui Soros si agenturilor straine. Le-a facut paguba degeaba, ca s-a intors cum a plecat.
  • +2 (2 voturi)    
    escobarul rroman se contrazice singur (Luni, 29 ianuarie 2018, 18:43)

    omdebine [utilizator]

    pe de o parte zice ca occidentul e dusmanul, dar imediat zice ca pavianul-cu-mantie a avut avantajul de a respira aer sanatos occidental.
    Asta arata ca belinosul are c#c@t in loc de creier.