Badalau: Discutiile privind suspendarea presedintelui Iohannis sunt speculatii

de N.O.     HotNews.ro
Marţi, 16 ianuarie 2018, 21:56 Actualitate | Politic


Niculae Badalau
Foto: Agerpres
Presedintele executiv al Partidului Social Democrat (PSD), senatorul Nicolae Badalau, exclude varianta suspendarii presedintelui Klaus Iohannis, in situatia in care acesta va refuza desemnarea Vioricai Dancila ca premier, relateaza Agerpres.

El a declarat, marti seara, la postul de televiziune B1, ca discutiile pe tema suspendarii sunt "speculatii".

"Daca va referiti la suspendarea domnului presedinte, astea sunt speculatii", a afirmat Badalau.

Presedintele executiv al PSD este convins ca experienta, integritatea si cartea de vizita a europarlamentarului Viorica Dancila il vor determina pe Klaus Iohannis sa accepte propunerea majoritatii parlamentare. 

"Ma bazez pe integritatea si pe cartea de vizita pe care doamna Dancila le are. Noi ca partid serios am mers cu o persoana cu care sa evitam orice indoiala si domnul presedinte sa aiba o mare placere sa o numeasca. Noi mergem cu o solutie extrem de serioasa", a adaugat Badalau. 








Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















1644 vizualizari

  • +7 (7 voturi)    
    Da, se ajunge la suspendare (Marţi, 16 ianuarie 2018, 22:03)

    emil bobu [utilizator]

    PSD abia asteapta sa-l suspende pe Iohannis, desi Iohannis a fost inutil pana acum, numai le-a cantat in struna.

    Atat timp cat presedintele nu e din Teleorman, o sluga a lui Dragnea, presedintele este un dusman al PSD.

    Pregatiti-va in 2019 sa aveti un presedinte al tarii fost sef de gara din Videle, cu multe proprietati, venituri mari si donatii nejustificabile la partid.
  • +4 (4 voturi)    
    Grupare mafiota. PSD are un singur scop (Marţi, 16 ianuarie 2018, 22:39)

    hopsinoi [utilizator]

    distrugerea justitiei in Romania pentru a-si pastra averile ilicite.
  • +4 (4 voturi)    
    Eu cred contrariul (Marţi, 16 ianuarie 2018, 22:43)

    batmanss [utilizator]

    Ăștia chiar au de gând să-l suspende pe Klaus. Cine crede ca Dragnea are o limita se Înșeală amarnic. Dacă Klaus nu are un as in mâneca , nimic nu-l va împiedica pe Dragnea sa inițieze procedura de suspendare.
  • +3 (3 voturi)    
    Ooo (Marţi, 16 ianuarie 2018, 23:12)

    mitg [utilizator]

    Da, "sa aiba o mare placere sa o numeasca", asta e una dintre cele mai mari placeri.
  • +3 (3 voturi)    
    e clar (Marţi, 16 ianuarie 2018, 23:25)

    revo [utilizator]

    Daca neaga, inseamna ca planul e batut in cuie, datele si responsabili sunt stabiliti.
    Totusi, e nevoie si de ultima confirmare, il asteptam pe Dragnea sa spuna ca el doreste ca Iohannis sa nu fie suspendat, ca il apreciaza si ca-si doreste ca Iohannis sa ramana in functie. Atunci vom sti ca s-a dat semnalul la nivel national.
    Succesuri, Don Dragnea Gratiaone!
  • +2 (2 voturi)    
    Administratorul de bloc (Miercuri, 17 ianuarie 2018, 0:05)

    eu_sunt [utilizator]

    Stau si ma gindesc ca orice administrator de bloc (din Teleorman). Ce-ar fi daca chem toti locatarii sa aleaga niste deputati si senatori dintre ei? Si apoi sa mai pun o placuta pe bloc pe bloc cu "Senat" , "Camera Deputatilor" si "Romania" intre steagurile Romaniei UE si NATO?
  • +2 (2 voturi)    
    Suspendare a presedintelui ? (Miercuri, 17 ianuarie 2018, 0:06)

    midufi [utilizator]

    Eu cred ca:
    1. presedintele nu va accepta propunerea lui dracnea;
    2. dracnea, care probabil isi freaca mainele de bucurie pentru propunerea acestei Dancila, va face tot posibilul sa-l suspende pe presedinte.
    3. o sa iesim cu totii, cu mic, cu mare. Abia atunci o sa scapam de dracnea...
    Parerea mea...
  • +3 (3 voturi)    
    "Dragul" nostru Badalau(frumos nume!) (Miercuri, 17 ianuarie 2018, 9:06)

    Rescator [utilizator]

    Voi comunistii din PSD/PCR sunteti scoliti in maskirovka
    de tip Kremlinian.Spuneti una si faceti pe dos.Daca va
    impinge necuratul(la care va inchinati) sa comiteti
    porcaria cu suspendarea va veti da foc la ultima valiza
    pe care o mai aveti in debara.Va vom alunga cu ce
    avem!