Viorica Dancila, prima declaratie dupa nominalizarea ca premier: Daca colegii au avut incredere in mine, trebuie sa nu ii dezamagesc

de R.M.     HotNews.ro
Marţi, 16 ianuarie 2018, 16:35 Actualitate | Politic

Vorica Dancila, nominalizata marti de PSD pentru functia de prim ministru, considera ca are experienta necesara pentru acest post, precizand insa, la intrebarile ziaristilor, ca va face mai multe declaratii dupa ce presedintele Klaus Iohannis se va pronunta asupra desemnarii sale.

Este o propunere care "ma onoreaza dar ma si responsabilizeaza", a spus Viorica Dancila, la iesirea de la sediul PSD.

"Nu pot sa fac declaratii pana cand nu vad daca dl Iohannis ma desemneaza", a precizat ea.

"Daca colegii au avut incredere in mine, trebuie sa nu ii dezamagesc. Sunt o fire optimista si echilibrata si cred ca trebuie sa gandesc pozitiv", a adaugat aceasta.

Chestionata daca are experienta necesara pentru functia de prim ministru, Viorica Dancila a raspuns: "Cred ca da".





















[P] Afla cum poti sa-ti imbunatatesti aerul din locuinta

Stiati ca umiditatea mare poate provoca probleme de respiratie si de adaptare la temperaturi mari?

2923 vizualizari

  • +26 (28 voturi)    
    Ne-ai dezamagit deja (Marţi, 16 ianuarie 2018, 16:38)

    Bogdan_100 [utilizator]

    Incepand cu o cacofonie!
    • +7 (7 voturi)    
      mai are (Marţi, 16 ianuarie 2018, 20:06)

      anion [utilizator] i-a raspuns lui Bogdan_100

      In CV scrie despre sot ca este ''maneger'' iar masina din familie ''Wolkwagen''. O adevarata doamna Dragcila
      • +3 (3 voturi)    
        Si Pasat (Marţi, 16 ianuarie 2018, 22:32)

        DT34 [utilizator] i-a raspuns lui anion

        in loc de Passat
    • +8 (8 voturi)    
      subscriu (Marţi, 16 ianuarie 2018, 20:28)

      kthor7 [utilizator] i-a raspuns lui Bogdan_100

      Tanti e cam analfabeta, noroc ca aia da la Iuropa da la consiliu nu vorbeste limbilii da lemn si nu cunoaste cacum sa foloseste partilii da vorbire, aia nu cunoaste ca cum ie cu cacofoniilii si traduce pa limbilii lor.
      Io ca cam vreau decat sa fie mandru da minii Domnul Dumnezeu meu, Dragnia. Si ca cam vreau io sa demonstrez cu jertfa, ca cam trebie sa cada aia care vrea sa bage veninu in tatal meu da pa pamant, Dragnia. Si acuma ca cam ne aflam la drum da seara ca hotii, io vreau ca cam sa fac asa sa jartfasc pe altaru la Dragnia al meu pa justitie si pa codul ala penal ca cam deranjaza la domnu meu Dragnia. Asa sa ne ca cam ajute domnu dumnezeu meu Dragnia. Oda, oda...ca cum il chema pa ala care facea oda la Ponta? Aaaa...Cosma, sa vie aicisale sa ne zica ca cum sa facem oda.
    • +1 (1 vot)    
      pai ce, (Miercuri, 17 ianuarie 2018, 12:16)

      nahir [utilizator] i-a raspuns lui Bogdan_100

      ea nu e profa de romana, e de tehnologie (oare ce tehnologie o fi invatat elevii de la ea de e atat de subdezvoltat Teleormanul?).
  • +24 (24 voturi)    
    FII PE PACE! (Marţi, 16 ianuarie 2018, 16:54)

    gigicel [utilizator]

    Stai fata linistita, nu trebuie sa faci nimic. E chiar contraindicat sa gandesti sau sa vorbesti fara sa il intrebi pe daddy inainte. Ai vazut ce au patit inaintasii tai daca au comentat prea mutl.
  • +21 (21 voturi)    
    Ce fetitza de gasca, nu? ... (Marţi, 16 ianuarie 2018, 17:06)

    Habermas [utilizator]

    A vorbit exact ca o mafioata. Responsabilitatea Primului Ministru este fata de Romani, nu fata de colegii de partid. Dar atat o dus-o mintea, atat o spus. Promt :|
  • +22 (22 voturi)    
    PSD nu mai are drept la Prim Ministru. (Marţi, 16 ianuarie 2018, 17:08)

    Habermas [utilizator]

    Pe urma, chair si daca ar mai avea, Presedintele ar fi obligat s-o respinga. Nu trece testul de inteligenta.
  • +5 (5 voturi)    
    Doar colegii conteaza, cucoana? (Marţi, 16 ianuarie 2018, 20:07)

    tarantella [utilizator]

    Imi aduc aminte de sloganul ala stupid al pesedeului la alegerile europarlamentare, ceva de genul "aparam Romania la Bruxelles" (pe banii UE, bineinteles, de la 6000 euro in sus lunar) si ma gandeam ca, dupa ce v-ati antrenat in lupte grele acolo, o sa aparati Romania si de mafia PSD. Glumeam, fa Viorico!
  • +8 (8 voturi)    
    Harvard, Princeton si Yale (Marţi, 16 ianuarie 2018, 20:25)

    John M. [utilizator]

    vor deschide reprezentante in Videle pentru a goli aceasta oaza de geniile ramase atata timp nedescoperite.
  • +6 (6 voturi)    
    Daca (Marţi, 16 ianuarie 2018, 21:01)

    aiureantramvai [utilizator]

    cand colegii ca caracter erau ca calu si maneger ca calculatoru'. Aferim, nu mai vin la romanica, ca conduce cacofoneasa gubernu'.
  • +3 (3 voturi)    
    Deja e prim ministru pe wikipedia (Marţi, 16 ianuarie 2018, 21:07)

    vidra [utilizator]

    Iar se grabesc astia: https://ro.wikipedia.org/wiki/Prim-ministrul_Rom%C3%A2niei
    • +3 (3 voturi)    
      ... (Marţi, 16 ianuarie 2018, 22:37)

      DT34 [utilizator] i-a raspuns lui vidra

      Pe Wikipedia oricine poate face mnodificari.
  • +3 (3 voturi)    
    Grupare mafiota. PSD are un singur scop (Marţi, 16 ianuarie 2018, 22:33)

    hopsinoi [utilizator]

    distrugerea justitiei, a statului.
  • +3 (3 voturi)    
    Va dati seama (Marţi, 16 ianuarie 2018, 22:36)

    DT34 [utilizator]

    Ce cred europarlamentarii despre noi? Cei care au cunoscut-o deja, probabil ca isi spun "ce fel de tantalai traiesc in Romania daca pina si asta a ajuns prim ministru".
  • +3 (3 voturi)    
    Doamne'ajuta-ne! (Marţi, 16 ianuarie 2018, 22:48)

    mi_po [utilizator]

    Doamne'ajuta-ne cu doamna aceasta prim ministru si cu un Dragnea fara nici o opreliste. Acum nu doar parlamentul si senatul dar si guvernul este la picioarele lui! Nimic nu o sa il mai opreasca sa isi faca ABSOLUT toate jocurile!
  • +6 (6 voturi)    
    De la trabant la căruță. (Marţi, 16 ianuarie 2018, 22:51)

    asavreau [utilizator]

    După Mihai Tudose-Trabant,PSD ne oferă Viorica Dăncilă-Căruță.Asta este capacitatea de guvernare a PSD.Nu mai are combustibil și vrea să meargă cu căruța,se potrivește mai bine cu drumurile României.De aia nu face PSD autostrăzi,nu are cu ce să circule pe ele.Să te văd Viorica,după traiul la Bruxelles cum te vei simți în România!
  • +5 (5 voturi)    
    Responsabilitate fata de Daddy (Miercuri, 17 ianuarie 2018, 0:01)

    Wanheda [utilizator]

    Ca asa e in Mafie.
  • +4 (4 voturi)    
    declaratie Dancila (Miercuri, 17 ianuarie 2018, 11:42)

    Dizidentul [utilizator]

    Concluzie din declaratia doamnei (DACA COLEGII
    M-AU ALES NU TREBUIE SA II DEZAMAGESC)
    nici o vorba de POPOR nici un cuvint pentru binele
    ROMANIEI deci numai pentru binele colegilor .
  • +1 (1 vot)    
    Miruitul Vosganian (Miercuri, 17 ianuarie 2018, 15:41)

    Rescator [utilizator]

    Intreaba in armeana la Radio Erevan:
    -Este adevarat ca Presedintele Camerei Deputatilor
    din Gubernia Romania are 4 bile?
    Radio Erevan raspude:
    -Este adevarat,dar bilele sunt la Vasilica,Carmen si
    Volguta.