SURSE ​​Numele vehiculate in PSD pentru functia de premier in locul lui Tudose

de Redactia Politic     HotNews.ro
Marţi, 16 ianuarie 2018, 9:01 Actualitate | Politic


Mihai Fifor
Foto: Agerpres
Cel mai vehiculat nume pentru functia de premier este Mihai Fifor, actualul ministru al apararii, au declarat pentru HotNews.ro surse din partid. Considerat favorit, Fifor trece drept unul dintre oamenii de incredere ai lui Liviu Dragnea. Potrivit surselor HotNews.ro, foarte probabil ca presedintele Klaus Iohannis va accepta o noua propunere facuta de PSD la functia de premier. PSD a sugerat ca seful statului ar putea fi suspendat daca va refuza propunerea. Ministrul muncii, Olguta Vasilescu, a precizat la TVR ca in partid nu s-a discutat despre suspendare, dar ca juristii partidului ar fi analizat aceasta varianta.
  • UPDATE 11:45 Un alt nume care ar urma sa fie luat in calcul la sedinta PSD ar fi Viorica Dancila, europarlamentar PSD, o alta apropiata a lui Liviu Dragnea. Numele ei a fost vehiculat si dupa caderea guvernului Grindeanu. Dancila este din Videle (Teleorman), a fost consilier judetean Teleorman, apoi presedinte al Organizatiei Judetene de Femei a PSD Teleorman.
  • UPDATE 13:00 Surse din PSD au declarat pentru HotNews.ro ca in sedinta conducerii se discuta intens despre un vot pentru Viorica Dancila sau pentru Ecaterina Andronescu.
  • UPDATE 13.14 Potrivit Digi 24, Ecaterina Andronescu ar fi spus ca nu-si doreste functia de premier, fiind aplaudata de cei prezenti la sedinta
Un alt nume vehiculat in presa a fost cel al Ecaterinei Andronescu, insa potrivit surselor HotNews.ro fostul ministru al educatiei nu se bucura de mare sustinere in partid. Potrivit surselor Hotnews.ro, vicepremierul Paul Stanescu n-ar fi interesat de functia de premier, chiar daca si numele sau a fost vehiculat in presa. Conducerea PSD ar urma sa se reuneasca la ora 11 pentru a decide numele viitorului premier.

Presedintele PSD, Liviu Dragnea, a declarat luni seara, dupa sedinta Cex, ca de aceasta data nu va mai propune el numele viitorului premier, ci ii va lasa pe liderii partidului sa decida. Potrivit surselor HotNews.ro, numele viitorului premier a fost decis tot de Dragnea, insa propunerea ar urma sa fie sustinuta de baroni pentru a evita in acest fel criticile ca nu tine seama de opiniile partidului si nu respecta democratia interna.

Premierul Mihai Tudose a demisionat luni seara, dupa ce liderii partidului au votat retragerea sprijinului politic, cu 60 de voturi pentru, 4 impotriva si 4 abtineri. Este al doilea premier schimbat de PSD, dupa Sorin Grindeanu, dat jos in Parlament prin motiune de cenzura in iunie 2017.

”Dacă și acest Guvern ar cădea, atunci cu siguranță ar trebui să îmi pun întrebarea la modul extrem de serios dacă PSD mai are capacitatea să guverneze. Deocamdată nu suntem în această situație”, a declarat presedintele Iohannis la inceputul lunii octombrie. Potrivit articolului 103 din Constitutie, preşedintele României desemnează un candidat pentru funcţia de prim-ministru, în urma consultării partidului care are majoritatea absolută în Parlament ori, dacă nu există o asemenea majoritate, a partidelor reprezentate în Parlament. Tot legea fundamentala prevede ca presedintele poate dizolva Parlamentul dupa respingerea a cel putin doua solicitari de investitura.


Citeste mai multe despre   





Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















18597 vizualizari

  • +36 (36 voturi)    
    Presurile lui Dragnea (Marţi, 16 ianuarie 2018, 9:06)

    ady77 [utilizator]

    PSD -ul asta a ajuns.
    Si din pacate Romania se indreapta spre asa ceva, daca nu ne trezim.
    • +8 (8 voturi)    
      cam asa ceva (Marţi, 16 ianuarie 2018, 9:30)

      federal [utilizator] i-a raspuns lui ady77

      https://youtu.be/UTi5Bjh2I7I

      aia mici sunt psd-istii de duzina, ala mare e Tudose.
      Dragonea e la comanda cu mainile la spate.
    • +1 (1 vot)    
      Mihai Fifor nu e presul lui Dragnea. (Marţi, 16 ianuarie 2018, 12:10)

      Rahan5 [utilizator] i-a raspuns lui ady77

      Fifor este urmasul sau politic. Fara Fifor, Dragnea nu poate supravietuii politic. In vara Fifor nu era ,,pregatit'' sa ajunga primul prim-ministru cu origini rusesti al Romaniei. Acum ,,este".
  • +27 (31 voturi)    
    P$D circula pe Sens Interzis (Marţi, 16 ianuarie 2018, 9:07)

    un domn [utilizator]

    Deoarece Militia este sub Regimul DUamnei Secretare de Videle, Opozitia este Francizata de P$D, practic Suntem Refugiati In Propria Tara!
    • -1 (9 voturi)    
      Malin Bot, Tudor Chirila, Godina - premieri (Marţi, 16 ianuarie 2018, 11:55)

      Miky60 [utilizator] i-a raspuns lui un domn

      Hai ca se pot nume importante sa fie premieri. Adica, pe langa ce am avut si ce se dau in stamba acesti 3, eu zic ca este o continuare fireasca.
      Putea sa fie si Nicusor Dan pe lista, dar de, nu a stiut sa tina USR-ul.
  • +33 (39 voturi)    
    una peste alta... (Marţi, 16 ianuarie 2018, 9:11)

    liviu_ [utilizator]

    oricat de rau ar suna...
    urmatorul PM TREBUIE sa fie tot de la psd...
    NU trebuie sa lasam psd sa distruga tara si apoi sa vina altii sa ia toti pumnii in bot...
    nu inteleg d c vor asta Ciolos, USR sau PNL...
    Daca vine acum alta guvernare, iar psd o sa castige linistit alegerile in 2020 si o sa o luam de la capat!
    • +11 (13 voturi)    
      Ce fatza are! (Marţi, 16 ianuarie 2018, 9:29)

      emil bobu [utilizator] i-a raspuns lui liviu_

      Astia il pun pe Gomez Addams premier!
    • +19 (23 voturi)    
      Din pacate (Marţi, 16 ianuarie 2018, 9:46)

      aladdin [utilizator] i-a raspuns lui liviu_

      trebuie sa fiu de acord cu tine. Anul 2018 trebuie sa aiba psd la putere, sa se spele pe cap cu toate 'masurile' luate pana acum. Trebuie sa ne scufundam de tot, ca tara, pentru ca pesedeul sa se inece. Apoi, poate vom primi o a doua sansa.
    • +9 (9 voturi)    
      Nu o vom mai lua de la capat, (Marţi, 16 ianuarie 2018, 9:49)

      scaraotchi [utilizator] i-a raspuns lui liviu_

      Data viitoare ne prezentam la vot, asa am inteles ca "s-a promis" si sper ca ne vom tine de cuvant...

      Cred ca va fi si o Repetitie Generala, peste cca 30 de zile..si atunci ...vedem cine si ce...
    • +14 (18 voturi)    
      De ce vor USR si Ciolos? (Marţi, 16 ianuarie 2018, 9:54)

      mikeyu [utilizator] i-a raspuns lui liviu_

      Pentru ca sunt responsabili. Pentru ca inteleg ca directia in care ne duce pesede'ul este o groapa. Din care vom iesi in multi ani.
      Este o alegere grea pentru orice om responsabil. Primul gand este (si pentru mine la fel) sa lasi deznodamantul previzibil sa se intample. pesedeul sa dea chix, manifestatii, alungati de la putere, dizolvati. Dar vezi tu, ei dau chix cu viitorul tarii, al meu si al tau, al bunicilor si parintilor nostri.
      Da, dispare psd, da, intra dragnea la puscarie si da, Romania invata o lectie.
      Dar este o vitorie a la Pirius.
      • +4 (4 voturi)    
        eu (Marţi, 16 ianuarie 2018, 10:31)

        liviu_ [utilizator] i-a raspuns lui mikeyu

        sunt dispus sa accept problemele ce vor urma (50% din care oricum or sa urmeze) daca asta inseamna sa scapam de psd...

        alternatica e sa avem oricum probleme (ce-i drept mai mici, dar legile sunt praf, imprumuturile sunt facute etc) si pe langa asta in 2020 sa iasa iar psd si sa o luam de la capat...
      • +5 (7 voturi)    
        la nivelul nostru de cultura e singura (Marţi, 16 ianuarie 2018, 10:32)

        natbl73 [utilizator] i-a raspuns lui mikeyu

        victorie posibila

        Nu cu mult timp in urma era la moda postarea tip "tehnocratii aduce austeritatea"

        Nu, dom'le, lasa-i pe pesedei "sa dea", da' sa dea pana la capat, nu sa vina altii si vezi Doamne, "aia au vrut, da' au venit astia si au taiat"
      • +7 (7 voturi)    
        pai si asha? (Marţi, 16 ianuarie 2018, 11:30)

        bogdan1477 [utilizator] i-a raspuns lui mikeyu

        Cu actualul parlament poti sa faci guvernul din CEO-ul de la primele 100 de firme din lume, tot la fel va fi. Lui Dragnea chiar i-ar conveni de minune o semi-opozitie gen 2016, in care parlamentul voteaza lunar mariri de salarii si pensii si dupa aia acuza guvernul ca e incompetent si rauvoitor si nu da bani la oameni. Si in 2019 cistiga fluierind presidentia, iar in 2020 desfiinteaza din nou opozitia.

        PSD trebuie sa guverneze pina ii da economia cu programul de guvernare in cap, pina pricepe si poporul PSD si cel non-PSD de ce trebuie mers la vot si votat responsabil.
    • +14 (14 voturi)    
      Odata si-odata (Marţi, 16 ianuarie 2018, 10:09)

      eleVenereCtions [utilizator] i-a raspuns lui liviu_

      trebuie sa le dam un sut in dinti prostilor batrani care sunt atat de tampiti incat ar da vina pe oricine ar veni la guvernare daca nu sunt din partea PSD. Cu vrajeli nu mai merge.
      • -2 (2 voturi)    
        mizerabil (Marţi, 16 ianuarie 2018, 13:23)

        srpc [utilizator] i-a raspuns lui eleVenereCtions

        solutia este ca tinerii ca tine sa fie bagati in lagare de munca! fascismul nu poate avea alta soarta
        • 0 (0 voturi)    
          shhh, tovarase (Marţi, 16 ianuarie 2018, 14:25)

          eleVenereCtions [utilizator] i-a raspuns lui srpc

          Sputnik-ul n-are ce cauta aici.
  • +26 (26 voturi)    
    Asta cat are termen de valabilitate? (Marţi, 16 ianuarie 2018, 9:12)

    taro [utilizator]

    Prin aprilie-mai expira si iar incepe circul.

    Sa fim seriosi, PSD-ul are credibilitate egala cu zero. Nu sunt in stare sa guverneze si de altfel guvernul Tudose nu a facut nimic.

    Trebuie alegeri anticipate ca altfel nu merge
    • +7 (7 voturi)    
      Nu poate (Marţi, 16 ianuarie 2018, 9:24)

      Frank777 [utilizator] i-a raspuns lui taro

      ca este ofiter activ al unui serviciu secret si ar fi legal.
    • +11 (15 voturi)    
      300 Parlamentari Conform Vointei Poporului (Marţi, 16 ianuarie 2018, 9:27)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui taro

      Inserarea Proclamatiei de la Timisoara + Legea Ticu, P$D, penele,pemepe,alde,iudemere Sa Dispara! In Parlament sa Avem Reprezentati fara rudenii,influente si legatura cu FSN ! Nu Uitati Penele este Franciza P$D
    • +15 (17 voturi)    
      Comment sters de user (Marţi, 16 ianuarie 2018, 9:29)

      un_deget_de_secaturi [anonim] i-a raspuns lui taro

    • -2 (18 voturi)    
      Corect (Marţi, 16 ianuarie 2018, 9:35)

      falcoind [utilizator] i-a raspuns lui taro

      problema e cu cine votezi la anticipate , personal clar nu PSD-ul dar cu CINE??? , momentan PSD-ul e și opoziția , a reușit performanta sa dea jos doua guverne într-un an , toți cei l-alți în frunte cu PNL-ul nu au reușit asta . A nu se uita fiecare popor are soarta pe care si-o merita.
      • +11 (21 voturi)    
        simplu (Marţi, 16 ianuarie 2018, 10:09)

        bullet_dodger [utilizator] i-a raspuns lui falcoind

        votezi cu USR!
        • -8 (12 voturi)    
          da, daca esti (Marţi, 16 ianuarie 2018, 11:42)

          El Ciupacabra [utilizator] i-a raspuns lui bullet_dodger

          un fraier care crede ca tot ce zboara se mananca..
          • +4 (6 voturi)    
            Si cu cine vrei sa votezi? (Marţi, 16 ianuarie 2018, 12:21)

            emil bobu [utilizator] i-a raspuns lui El Ciupacabra

            Cu PNL care face blat cu PSD si cu care era in alianta si furau cot la cot?

            Poate cu PMP, partidul din care pleaca Basescu moare.

            Sau poate cu nebunii aia cu Vlad Tepes.

            Hai fii serios, USR e singura optiune viabila, e singurul partid cu democratie interna si fara penali.
            • -1 (1 vot)    
              fara penali? (Marţi, 16 ianuarie 2018, 13:24)

              srpc [utilizator] i-a raspuns lui emil bobu

              asta doar fiindca DNA inca nu s-a ocupat de ei :))
          • +3 (7 voturi)    
            Aia care cred ... (Marţi, 16 ianuarie 2018, 12:30)

            blackarrow [utilizator] i-a raspuns lui El Ciupacabra

            ca tot ce zboara se mananca sint tot aia care cred in statul paralel , adica pesedisti .
            Deci sa nu incurcam lucrurile, integritatea nu sta la psd, la USR-da, oamenii aia sint TOTI integri .
            Nu cred ca poti intelege asa ceva, daca de 28 esti setat pe psd si crezi ca de-acolo vine lumina ....
          • +3 (3 voturi)    
            Imi e dor de "fraier cu geaca din piele (Marţi, 16 ianuarie 2018, 12:41)

            scaraotchi [utilizator] i-a raspuns lui El Ciupacabra

            de vaca''. Era din haita voastra, dar ce s-a intamplat cu el, i-ati devorat geaca ? Asa foamete e in taiga...?
        • -1 (7 voturi)    
          Ultima tura am votat cu ei (Marţi, 16 ianuarie 2018, 12:49)

          falcoind [utilizator] i-a raspuns lui bullet_dodger

          SI ??? , ZERO nimic în urma lor , or fi oameni capabili dacă vrei etc da opoziție nu au făcut , măcar de publicau zilnic uita asta s-a propus la vot aici e buba sau de aceea e ok , sa fi forțat măcar o transparență.
    • +6 (6 voturi)    
      in (Marţi, 16 ianuarie 2018, 11:45)

      nahir [utilizator] i-a raspuns lui taro

      ritmul de un prim ministru la 6 luni, nu este exclus ca pana in 2020 sa prinda si Fierea un mandat.
  • +23 (25 voturi)    
    Hal de guvernare (Marţi, 16 ianuarie 2018, 9:13)

    Captain Obvious [utilizator]

    Cine n-are bătrâni, să-și cumpere, spunea o vorba. Se pare că au fost cumpărați de o gașcă de mafioți pe câteva cartoane de oua. Acum ei pot fura in voie. Acești bătrâni trebuiau să se gândească întâi la copiii și nepoții lor.
    • -1 (1 vot)    
      adica? (Marţi, 16 ianuarie 2018, 13:26)

      srpc [utilizator] i-a raspuns lui Captain Obvious

      sa accepte sa moara de foame ca sa aiba tefelistii bani de conversi pt. club? hai ca esti bun
  • +23 (25 voturi)    
    De fapt (Marţi, 16 ianuarie 2018, 9:13)

    andrei1232000 [utilizator]

    Tudose si cu Dragnea nu s-au certat. Se pare ca motivul este modul in care au fost concepute legile de reforma a justitiei care sunt pline de neconstitutionalitati. Unele lasate de Tudorel ca sa fie cu constiinta impacata. De asemenea Tudorel n-a vrut amnistie si garatiere. Si ca sa plece Tudorel a trebuit sa se schimbe guvernul. N-ati observat ca la intrebarea "cine a castigat?" toti PSD - istii au raspuns in cor "partidul". Comunistii de pe vremuri ar trebui sa fie mandri de ce au lasat in urma.
    • +10 (12 voturi)    
      Nu cred Todorel a fost "dizidentu' '' (Marţi, 16 ianuarie 2018, 10:07)

      scaraotchi [utilizator] i-a raspuns lui andrei1232000

      Mai degraba cred ca Baloo de Brailita a fost cel care a tot marait la Shere Khan de Dele Orman...

      Dar ne vom lamuri cand vor inainta propunerea de ministru al Justitiei. "Propunerea" , pentru ca ministru nu cred ca mai pupa PSD-ul asa curand. Dupa parerea mea ''au pus botu' '', iar fata lui Oprisan la iesirea din sediu imi intareste aceasta convingere - e un greu al partidului care stie bine ce si cum si avea o fata de parca se ducea la ingropaciunea cuiva drag....

      Exista speranta in orice varianta, bineinteles cea mai sigura varianta e cea cu 500.000 in piate, sambata ...
      • +4 (4 voturi)    
        Dizident? (Marţi, 16 ianuarie 2018, 10:45)

        Ochii_pe_voi [utilizator] i-a raspuns lui scaraotchi

        Ceausistul asta carierist? Un impostor si o rusine pentru Universitatea care l-a ales rector.
  • +28 (30 voturi)    
    ce nu inteleg la HN si presa independenta (Marţi, 16 ianuarie 2018, 9:20)

    subcultura [utilizator]

    este ca inca mai preiau citate sau declaratii ale lui Dragnea sau alti pesedei si cumva le trateaza cu seriozitate.
    De exemplu: "Dragnea NU va mai propune premier" Pai asta e de reprodus in presa?! Asta e vrajeala de frizerie. Vor propune ciracii lui pe cine vrea el, adica pe cel mai pudel dintre ciraci.
    Astia au depasit orice limita, deci spuneti-le pe nume.
  • +12 (22 voturi)    
    simplu! (Marţi, 16 ianuarie 2018, 9:22)

    bancheru83 [utilizator]

    daca iohannis accepta iarasi bataia de joc psd inseamna ca la alegerile prezidentiale viitoare poate candida chiar el din partea psd pt un nou mandat!
    • +14 (14 voturi)    
      si daca refuza... (Marţi, 16 ianuarie 2018, 9:34)

      liviu_ [utilizator] i-a raspuns lui bancheru83

      il suspenda si trec legile justitiei
      mai mult un guvern tehnocrat sau din opozitie e victima perfecta pt problemele ce vor urma...

      cred ca psd chiar asta vrea... sa refuze premierul ca sa poata sa-l suspende linistiti si sa treaca ce legi vrea muschii lor + ai pe cine da vina pt problemele tarii...

      stiu ca suna urat... dar raul e deja facut si ori intelegem ca psd NU mai trebuie sa castige NICIODATA alegerile (asta trebuie sa inteleaga inclusiv votantii lor), ori plecam naiba din tara asta pt ca nu avem nici o sansa...
      odata pt totdeauna trebuie sa se termine balaria asta... sa fure psd, apoi alt partid sa repare, apoi ias sa vina psd si sa strice tot etc etc NU e o solutie!
      sa nu uitam ca suntem ultimii din UE (cat de curand ne depasesc si bulgarii)
      • +5 (9 voturi)    
        si (Marţi, 16 ianuarie 2018, 10:01)

        subcultura [utilizator] i-a raspuns lui liviu_

        probabil ca planul este sa suprapuna referendumul de demitere cu mizeria de referendum privind familia traditionala.

        si cu toate astea, tot as merge pe anticipate. Pur si simplu nu mai vreau alti 28 de ani cel putin ca pana acum, daca nu mai rau. Pur si simplu nu mai am timp.

        Problema cu suspendarea este ca hotii o vor vota in Parlament mai repede decat vor pica doua propuneri de premier, deci Tariceanu presedinte interimar va accepta a doua propunere de la PSD, noul Guv se va instala, iar Iohannis cu referendumul castigat va reveni si se va trezi cu noul guvern caruia nu are ce sa ii mai faca si cu legile justitiei trecute.

        Prin urmare, singura sansa este ca Iohannis sa reuseasca in Parlament mai intai o coalitie ca sa nu poata trece suspendarea.
        • +4 (6 voturi)    
          deci ... (Marţi, 16 ianuarie 2018, 10:26)

          liviu_ [utilizator] i-a raspuns lui subcultura

          mi-as taia o mana sua un picior daca as avea garantia ca acea actiune va duce la disparitia ps de la guvernare....
          dar nu merge asa.... si nu cred ca alegerile anticipate rezolva ceva...

          psd sunt experti in a arunca vina pe altii. Acum au gresit ca au distrus tara mult prea repede si d-asta tot cauza probleme , poate poate pun guvern tehnocrat, suspenda presedintele etc, ca sa aiba pe cine arunca vina
  • +6 (8 voturi)    
    Comment sters de user (Marţi, 16 ianuarie 2018, 9:27)

    un_deget_de_secaturi [anonim]

  • -5 (11 voturi)    
    alegeri (Marţi, 16 ianuarie 2018, 9:31)

    Alogenul [utilizator]

    Se vede de la distanta ca presedintele si PSD-ul nu pot coabita.Cred ca in acest moment ar fii necesara o consultare electorala. Indiferent ca este o suspendare urmata de referendum, daca pierde presedintele atunci pleaca, daca castiga atunci PSD-ul trebuie sa-si asume esecul si sa faca pasul inapoi. Sau, cel mai bine, presedintele sa forteze alegeri anticipate si daca va castiga din nou actuala majoritate atunci presedintel sa-si asume si sa demisioneze.
  • +5 (13 voturi)    
    Johannis sa ia aminte (Marţi, 16 ianuarie 2018, 9:33)

    tahomir [utilizator]

    Daca nominalizeaza iar un premier de la incapabilii astia de la PSD pai pentru viitorul mandat ar fi bine sa candideze din partea lor caci altfel nu o sa aiba nici o sansa. o sa ajunga batia de joc a derbedeilor din Teleorman. Nici eu si nici cunoscutii mei nu o sa-l mai votam in veci. Daca nu e in stare sa ia o decizie transanta in momente de criza la ce mai foloseste functia de presedinte?
    PSD ul a dovedit a cata oara ca are un dispret profund fata de acest popor.
    Sa vedem cat respect are si Johannis. Sper sa fie constient ca e ultima lui sansa de a avea un rol demn in istoria acestui neam.
  • +8 (10 voturi)    
    PM de muzeul satului (Marţi, 16 ianuarie 2018, 9:52)

    Plagarus [utilizator]

    Inca un " doctor ",marca psd si exponat antropologic la Muzeul Olteniei
  • +10 (12 voturi)    
    Ce trebuie să le ceară Iohannis (Marţi, 16 ianuarie 2018, 10:05)

    c.radu [utilizator]

    ... este ca, după două guverne ratate din pricină că Dragnea n-a putut să-și numească marioneta perfectă, să numească acum un premier, tot pesedist, dar care să aibă libertatea de a-și forma singur cabinetul. E de bun-simț, de altfel, ca premierul să răspundă în fața parlamentului și a partidului, iar miniștrii în fața premierului. Asta e ordinea firească. Eșecurile celor două guverne s-au datorat nerespectării acesteia. Nimeni nu poate funcționa prea multă vreme ca ventriloc. Mai ales când mâna care îl mișcă este a unui condamnat. Dacă Iohannis a refuzat să-l numească pe Dragnea pentru că are probleme penale, nu trebuie să numească nici un PM prin care, de fapt, tot Dragnea să guverneze.
  • +2 (2 voturi)    
    parere (Marţi, 16 ianuarie 2018, 10:30)

    Arl [utilizator]

    Parca vad ca pana maine dimineata avem guvern.
  • +6 (6 voturi)    
    Pleaca unul, vine altul (Marţi, 16 ianuarie 2018, 10:43)

    Ochii_pe_voi [utilizator]

    Borfasi ca tot ce miroase a P$D, in frunte cu parvenitul penal din Teleroman.
  • +2 (2 voturi)    
    Iohannis a respins propunerea Stanescu ! (Marţi, 16 ianuarie 2018, 11:01)

    Susufler0 [utilizator]

    Acum pe bune, dupa un klingonian sa vina un romilan , pardon romulan (fara intentie, zau !) ar fi fost prea de tot !

    Avem interimar un hipster din categoria Grindeanu, un Grindeanu
    2.0 !

    PS. Sa ne traiasca !!! :)))
  • +2 (2 voturi)    
    Universitatea din Craiova = coruptie (Marţi, 16 ianuarie 2018, 11:03)

    MirceaIo [utilizator]

    Atentie !!!!Aceasta instituitie de invatamnt este cea mai corupta din Romania. Aici s-au dat diplome contra cost sau servicii!!!!Universitatea din Craiova cei mai spagari "profesori"!!!!
  • +8 (8 voturi)    
    Universitatea din Craiova = coruptie (Marţi, 16 ianuarie 2018, 11:03)

    MirceaIo [utilizator]

    Atentie !!!!Aceasta instituitie de invatamnt este cea mai corupta din Romania. Aici s-au dat diplome contra cost sau servicii!!!!Universitatea din Craiova cei mai spagari "profesori"!!!!
    • +2 (2 voturi)    
      Regina Sufletelor din Craiova (Marţi, 16 ianuarie 2018, 11:16)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui MirceaIo

      Cine e ? EXACT ceea ce si au Dorit cei care au Votat cu Sufletul Impacat GIO P$D ! Nu va mai vaietati!
  • -5 (5 voturi)    
    Il vor propune pe Dragnea. Sah la Iohannis. (Marţi, 16 ianuarie 2018, 11:11)

    D-or [utilizator]

    Fie il accepta si asta e, fie nu-l accepta, e suspendat si interimarul adopta legile justitiei, dupa care va fi numit Dragnea premier. Asta e.
  • -1 (3 voturi)    
    Blesfamie de 15 Ianuarie. (Marţi, 16 ianuarie 2018, 11:20)

    D-or [utilizator]

    15 Ianuarie nu e orice zi din calendar. 15 Ianuarie e o zi sfinta pentru romani, ziua in care Dumnezeu ne-a dat semnul pretuirii Sale pentru noi.

    Cei care au propus si comis sedinta PSD in aceasta data au facut-o special. De ce, nu e clar. Poate se temeau sa nu marcheze Iohannis ceva puncte cu aceasta data.
    • +1 (1 vot)    
      Iohannis nu marcheaza punctele, (Marţi, 16 ianuarie 2018, 13:28)

      scaraotchi [utilizator] i-a raspuns lui D-or

      el chiar are tabela electronica in mana si "cuantifica'' vointa poporului in acest moment .

      Nu e asa, dom' profesor? Le dam peste labe de data asta, sa traiti !?
  • -2 (6 voturi)    
    culmea prostiei.. (Marţi, 16 ianuarie 2018, 11:40)

    El Ciupacabra [utilizator]

    Fifor?/ Hmm. Asta ar fi deja din categoria "Prostie cu premeditare". Pai nu ati inteles nimic dragi pesedisti din lectiile anterioare?? Dupa ce ati acceptat doi prim-ministri securisti, in ideea ca poate-poate ajungeti la un acord de incetare a focului cu binomul, daca nu la o pace durabila, inca mai credeti in Mos Craciun? O sa fie acest al treilea premier securist sansa voastra sa scapati de puscarie? Nope. Nicio achizitie de armament nu mai atarna in niciun fel in jocul asta, caci Luluta "went rogue". A devenit deja o batalie personala, nu mai asculta nici macar de stapanii ei de la Washington. Mai faceti inca o data gafa asta si baietii din sistem va vor dinamita partidul odata pentru totdeauna. Tudose aproape a reusit. Sa vedeti ce miscari vi se pregatesc la mitingul "rezistentilor" din 20 ianuarie. Doamne fereste ca nu cumva sa mai apara vreun eveniment gen "Colectiv" asa, din neant, in mod convenabil. Ca va prinde cu nadragii in vine tare de tot.
  • +3 (5 voturi)    
    Prim ministrul lui Escobar ! (Marţi, 16 ianuarie 2018, 12:23)

    deval [utilizator]

    Logica Holgutei, ca si a ceilalti ministrii,care refuza sa fie prim ministrii :
    -doar partidul hotaraste numirea si retragerea (la ei demiterea nu exista, retragerea = demisia) unui ministru;
    -accept oricand sa fiu mistru la orice minister;
    -refuz functia de prim ministru caci nu vreau/nu pot sa fiu maciuca infractorului si sa raspund pentru executarea ordinelor Lui !
    Intrebare retorica :
    Functia de prim ministru nu e o onoare (si mai mare) , asa cum e cea de ministru ? Sau nu e vorba de PM al Romaniei ci de PM al lui Escobar ?!
  • +5 (7 voturi)    
    Lasati ma sa ghicesc.. (Marţi, 16 ianuarie 2018, 12:34)

    zanghe [utilizator]

    Tudose in barca lui Ponta !!
  • +1 (3 voturi)    
    guvern de secretare (Marţi, 16 ianuarie 2018, 13:36)

    anonimicus [utilizator]

    Dacă tot nu poate să mute capitala la Videle, atunci mută Videle în palatul Victoria.