Ciolos: Romania nu isi poate permite inca un guvern creat din criza morala in care colcaie PSD-ALDE. Daca vor fi anticipate, ne asumam sa fim parte a solutiei

de Ionut Baias     HotNews.ro
Luni, 15 ianuarie 2018, 23:29 Actualitate | Politic


Dacian Ciolos
Foto: Facebook - Dacian Ciolos
"Romania nu isi poate permite inca un guvern creat din criza morala in care colcaie coalitia PSD-ALDE. Este nevoie de o alternativa. O alternativa care trebuie construita cu toti cei care au aratat ingrijorare pentru felul in care e condusa tara de un an incoace si care acum sunt asteptati sa gandeasca solutii. Daca vor fi alegeri anticipate ne asumam sa fim parte a acestei solutii.", a scris Dacian Ciolos pe Facebook.

Ciolos arata ca doar intr-un an si unsprezece zile de guvernare PSD-ALDE au fost demisi doi premieri si doua guverne au fost decapitate de ambitii politice meschine. Ciolos crede ca "pe langa populism si incompetenta, guvernarea PSD-ALDE adauga un ingredient periculos pentru tara: instabilitate politica."

"PSD si ALDE nu sunt in stare sa isi asume responsabil guvernarea, o responsabilitate care vine de la votul pe care l-au primit din partea oamenilor care au crezut in ei. Rezultatul nu poate fi decat unul singur: vor duce tara de rapa. Din punctul meu de vedere, coalitia PSD-ALDE a esuat. Romania nu isi poate permite inca un guvern creat din criza morala in care colcaie coalitia PSD-ALDE", mai scrie Ciolos pe pagina de Facebook a platformei "Platforma Romania 100".







Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.


















4207 vizualizari

  • +4 (8 voturi)    
    Indraznim sa credem (Luni, 15 ianuarie 2018, 23:37)

    codo [utilizator]

    Hai cu solutia, dle Ciolos. Ca invingatorii alegerilor si-au dat intre ago masura a neputintei lor.
  • +4 (8 voturi)    
    Rog, pozitie mai ferma! (Marţi, 16 ianuarie 2018, 0:41)

    imi_pasa_de_romania [utilizator]

    Stiu ca dl Ciolos a fost un diplomat mereu, dar cred ca acum trebuie scoase manusile. Si-a dat seama ca trebuia sa faca o campanie mai agresiva si nu sa se retraga din politica in secunda doi dupa ce a pierdut PNL.
    Imi place sa cred ca Romania merita un mandat integral de guvernare condusa de acest domn. Un an a fost prea putin si situatia in care a ajuns tara este atat de grava incat numai niste oameni cu plan care sa lucreze in interesul populatiei, cum au facut-o pana acum, pot sa ne scoata din ea.

    Dar trebuie sa fie mai ferm pe pozitie.

    Cu PSD nu merge diplomatia.
  • -10 (14 voturi)    
    ...pick me, pick me ! (Marţi, 16 ianuarie 2018, 1:03)

    newlook [utilizator]

    "...pick me, pick me !"
    ==========================

    Cred ca era magarul, personajul din Shrek!
    • 0 (0 voturi)    
      de fapt (Marţi, 16 ianuarie 2018, 8:37)

      spy [utilizator] i-a raspuns lui newlook

      era Tonta sau cealalta nulitate politica, nu mai retin numele, a trebuit sa il caut: Geoana
  • +5 (7 voturi)    
    + (Marţi, 16 ianuarie 2018, 1:13)

    Ingwar [utilizator]

    imi dau votul pentru Ciolos
    • -6 (8 voturi)    
      Bravo ! (Marţi, 16 ianuarie 2018, 2:13)

      newlook [utilizator] i-a raspuns lui Ingwar

      "imi dau votul pentru Ciolos" .

      Bravo ! Daca nu se razgandeste, are deja 2 voturi. Daca se razgandeste, are numai unul, ca matale pari om de cuvant !
  • -4 (4 voturi)    
    AUTOPROPUNERE (Marţi, 16 ianuarie 2018, 6:41)

    sun [utilizator]

    Asa ca ma propun pe mine ca sa pot sa ,,sterpelesc,, si alte proprietati si sa le dau apropriatilor!( a se vedea cele 200 de ha din Bucuresti numite parsiv Delta Vacaresti!) sa mai dau o hotarare de guvern prin care sa impiedic plata impozitelor pana nu se plateste mai intai amenda din trafic etc chiar daca e suspendata prin actiune in instanta ! si multe alte porcarii pe care nu le stiti voi fraierilor ! Traiasca unchiul ,,VULPEA, !