Dragnea: Exista un personaj veninos dintr-o institutie romaneasca care face foarte mult rau PSD-ului

de Ionut Baias     HotNews.ro
Luni, 15 ianuarie 2018, 23:10 Actualitate | Politic


Seful PSD a declarat luni seara, in conferinta de presa sustinuta la sediul partidului, ca premierul Tudose a sost supus mai multor manipulari si a vorbit despre "un personaj veninos dintr-o institutie romaneasca care face foarte mult rau".

Cu ce a gresit premierul Tudose?:

  • Au fost mai multe reprosuri, concluzia generala a fost ca nu se mai poate continua asa pentru ca exista o stare conflictuala intre partid si guvern cat si in interiorul Guvernului
  • S-au referit colegii la ultimele aparitii televizate, exista o nemultumire in randul membrilor PSD de faptul ca asteptau cu totii ca noul an sa inceapa cu un bilant al anului 2017 si o prezentare a masurilor care trebuiesc luate pentru romani
  • In schimb am vazut aparitii televizate care nu trebuiau sa fie
  • Genul asta de declaratii publice trebuie facute in CEX, chestiuni legate de relatia cu unii ministri sau alte subiecte, si dupa ce se iau deciziile se comunica
  • S-a creat o stare de tensiune care a tot crescut in ultima perioada
  • Cred ca au contribuit si unii colegi ai mei, a fost o avalansa de puncte de vedere elaborate mai mult, mai putin.
  • Toate lucrurile astea au escaladat si s-a ajuns in situatia in care 60 de colegi au spus ca realist vorbind nu mai putem avea garantia ca peste o luna nu vom ajunge tot in aceasta situatie.
  • Am mai trecut in aceasta situatie in octombrie, tot in urma unei emisiuni televizate legata de doua colege
  • Eu am reprosat azi, nu am nominalizat deocamdata, unor ministri faptul ca au plimbat minciuna dintr-o parte in alta
  • I-am avertizat pe toti ca asa ceva nu voi mai accepta
  • I-am rugat pe colegi sa faca un efort si sa inteleaga ca a fost suficienta aceasta perioada de declaratii publice, scrisori, propuneri, inainte sa se discute in partid
  • Sper sa tina cont de asta pentru ca nu vor mai fi acceptate
  • Colegilor le-am tot spus despre un pesonaj veninos dintr-o institutie romaneasca care face foarte mult rau






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.


















9025 vizualizari

  • +18 (22 voturi)    
    Nu este institutie (Luni, 15 ianuarie 2018, 23:20)

    alibaba_zeul_meu [utilizator]

    Este partid.
    De la rusi vine ploaia... via Buda sau Pesta. ;l)
  • +25 (25 voturi)    
    Uuu (Luni, 15 ianuarie 2018, 23:20)

    mitg [utilizator]

    E chiar ... dragnea.
  • -13 (17 voturi)    
    heureka! (Luni, 15 ianuarie 2018, 23:21)

    cucuveauamov [utilizator]

    porcul (veninos) taiat periodic pe la K2, K4 si T14
  • +25 (25 voturi)    
    ''exista un personaj...' (Luni, 15 ianuarie 2018, 23:51)

    astronaut [utilizator]

    sau CIOROVAIT, SCUIPAT, INJURAT intre ei , si-au daramat propriul ''GUBERN'' a doua oara (prostii satului) dupa care isi aduc aminte de dusmanii ''veninosi'' care nu-i lasa sa munceasca !
  • +32 (32 voturi)    
    Personaj (Luni, 15 ianuarie 2018, 23:51)

    Soljenitin [utilizator]

    Clasic pentru prorusul Dragnea: iar apare personajul acela misterios care stă în umbră și uneltește mișelește împotriva bieților pesediști care, astfel, nu mai pot conduce țărișoara!

    Of of, măi măi!

    Miroase a pușcărie, eh, tov. Dragnea?! :-)
  • +23 (23 voturi)    
    Mizerabilul Dragnea... (Luni, 15 ianuarie 2018, 23:51)

    Cataleya [utilizator]

    .......
    • +2 (2 voturi)    
      nu mai (Marţi, 16 ianuarie 2018, 13:23)

      nahir [utilizator] i-a raspuns lui Cataleya

      base, nu mai e Johannis, nu mai e Soros, nu mai e Ciolos, nu mai e statul paralel. E unu veninos.
      Cred ca nici Floricica dansatoarea nu-l mai crede.
  • +20 (20 voturi)    
    agenturili.... (Marţi, 16 ianuarie 2018, 0:02)

    liviu_ [utilizator]

    soros, Ciolos, Iohannis, Basescu, reptilienii, martienii....
  • +29 (29 voturi)    
    Exista un personaj veninos ... (Marţi, 16 ianuarie 2018, 0:08)

    Enofereus [utilizator]

    a sasait sarpele pe sub mustata...
  • +19 (19 voturi)    
    da sigur (Marţi, 16 ianuarie 2018, 0:15)

    CIP03 [utilizator]

    mereu altcineva e vinovat, personaj veninos = ma ta
  • +16 (16 voturi)    
    Il cunosc! (Marţi, 16 ianuarie 2018, 0:16)

    denvarel [utilizator]

    His name is Statul.
    Paralel Statul...
    The one from Dragnea's delirium.
  • +15 (15 voturi)    
    personaj veninos? (Marţi, 16 ianuarie 2018, 0:19)

    anonim3 [utilizator]

    A nominalizat cumva pe un anume DRAGNEA Liviu Nicolae, zis „Livache” si/sau „Pablito”?
  • +17 (19 voturi)    
    pai e usor (Marţi, 16 ianuarie 2018, 0:19)

    Adrian_. [utilizator]

    Institutia e parlamentul, iar personajul nu e unul, ci cateva sute.
  • +15 (15 voturi)    
    Iar si din nou (Marţi, 16 ianuarie 2018, 0:34)

    imi_pasa_de_romania [utilizator]

    Identic ca la Grindina... ca sa se scoata de rusinea din presa, arunca soparla la inca un dusman invizibil. Ca sa distraga atentia cu stiri aiuriste pentru credulii GhitaTV.

    Adevarul e ca daca functioneaza, de ce nu?

    Sunt curios ce ONG sau sindicat sau mai stiu eu ce pro-drepturi, pro-justitie sau pro-cetateni vor viza. Deja Soros nu mai e la moda, bancile si multinationalele n-au prins la public... chiar sunt curios.
    • -12 (12 voturi)    
      bancile n-au prins? (Marţi, 16 ianuarie 2018, 1:10)

      srpc [utilizator] i-a raspuns lui imi_pasa_de_romania

      ciudat, alea sunt detestat din rarunchi de cetateni
      • +3 (3 voturi)    
        Ca si agramatii! (Marţi, 16 ianuarie 2018, 8:36)

        Bogdan_100 [utilizator] i-a raspuns lui srpc

        " sunt detestat" !
      • +5 (5 voturi)    
        Asa e (Marţi, 16 ianuarie 2018, 9:10)

        imi_pasa_de_romania [utilizator] i-a raspuns lui srpc

        De cei ce nu au habar de economie sau finante. Am o intrebare: tu esti genul ala de om care, daca bancile cer ajutor ca au o fotografie cu X care a furat bani de la un ATM tu spui "eu nu ajut hotii astia de la banci" ? Din curiozitate.
        Asta pentru ca acel X nu fura banii din ATM-ul bancilor ci din conturile cetatenilor. De exemplu.
        Si probabil tu crezi ca ROBOR a crescut pentru ca Soros si Reptilienii controleaza piata, nu ca a fost economia aruncata in aer. Si poate crezi ca multi si-au pierdut locul de munca pentru ca sunt angajatorii privati meschini, nu ca noul salariu minim este nerealist.

        Este OK. Noapte buna in continuare!
  • +11 (11 voturi)    
    fireste (Marţi, 16 ianuarie 2018, 1:09)

    srpc [utilizator]

    e vorba de presedintele Camerei Deputatilor, un fost PD-ist care a pus deja PSD pe butuci
  • +12 (12 voturi)    
    Pana acum era "maleficul" (Marţi, 16 ianuarie 2018, 5:34)

    tarantella [utilizator]

    Intre timp a murit de plictiseala. Ca sa faca loc "veninosului".
  • +7 (7 voturi)    
    Doar L.Penala-i veninoasa cu condamnatul DLN (Marţi, 16 ianuarie 2018, 8:08)

    Plagarus [utilizator]

    Iordache & Toader grabiti-va !!!!
  • +7 (7 voturi)    
    Hmm.. (Marţi, 16 ianuarie 2018, 8:14)

    Martha Logu [utilizator]

    Sa ne zica si noua despre cine e vorba. Sa-l decoram!
  • +4 (4 voturi)    
    E Dracu'! a spus-o chiar Codrin (Marţi, 16 ianuarie 2018, 9:38)

    scaraotchi [utilizator]

    dar nu e veninos, e doar ...acid...
    Te poate parli, dar supravietuiesti pentru a ajunge la judecata .... daca nu, macar la cea dreapta...
  • +4 (4 voturi)    
    Ce bun era un Coldea acum (Marţi, 16 ianuarie 2018, 11:54)

    vertus [utilizator]

    sau un Basescu. Acum dusmanul e un anonim dintr-o institutie anonima. Atacul fantomelor:)
  • +1 (1 vot)    
    dusmanul PSD ului (Marţi, 16 ianuarie 2018, 13:29)

    Dizidentul [utilizator]

    Aceasta afirmatie intra in contestul in care subalterna
    domnului Dragnea a afirmat ca nu ne dam inapoi de
    la o suspendare a presedintelui( evident ca cel care face
    mult rau este Johannis). Atotputernicul a spus putin
    acoperit cine este vinovat.
  • +2 (2 voturi)    
    exista un cancer generalizat (Marţi, 16 ianuarie 2018, 14:33)

    revo [utilizator]

    PSD-ALDE-UDMR. Si, din pacate, in faza aceasta nu se mai poate face nimic.
  • +1 (1 vot)    
    De ce nu te duci (Marţi, 16 ianuarie 2018, 18:24)

    John M. [utilizator]

    la Bombonica sa-ti ghiceasca cine e si de ce va otraveste fantana intelepciunii?! Desi e doamna mare cu hotel si altele, cred ca Bombonica nu si-a uitat meseria de baza invatata de la ma-sa...