Gabriela Firea, atac in premiera la adresa lui Dragnea si critici pentru Tudose: A fost o greseala lipsa consultarii cu noi la nominalizarea premierilor Grindeanu si Tudose. Au gresit amandoi!

de RH     HotNews.ro
Duminică, 14 ianuarie 2018, 12:47 Actualitate | Politic

Gabriela Firea
Foto: Hotnews
Gabriela Firea i-a criticat duminica atat pe Liviu Dragnea, cat si pe Mihai Tudose pentru inceperea conflictului din partid si le-a cerut sa inceteze disputele. Primarul Capitalei a lansat in postarea sa de pe Facebook un atac in premiera la Liviu Dragnea, spunand ca "A fost o greșeală lipsa consultării cu noi la nominalizarea premierilor Grindeanu și Tudose. O analiză democratică reală, în forurile de conducere ale partidului, ne-ar fi ferit de cele două crize politice".

Firea il critica si pe Tudose pentru ca a spus ca Guvernul e un Trabant, spunand ca "Dacă nu-i plăcea „Trabantul”, cum îl numește acum, nu trebuia să se suie în el".

In final, Firea cere colaborare si propune un pact scris intre Tudose si Dragnea: "Cei doi lideri au OBLIGAȚIA să găsească o cale de colaborare. Să își asume, cât mai urgent, eventual în scris, principiile acestei colaborări. E o obligație în primul față de cetățeni și apoi față de partid".

Postarea integrala a Gabrielei Firea:


In familia politica ar trebui ca sarcinile sa fie impartite asumat ca in familia de acasa. Cu sinceritate si ganduri bune. Dar, din nefericite, agenda începutului de an e dominată de tensiunile din PSD. De impartirea in tabere, grupari, zone de interes. Gresit! Am câștigat împreună alegerile și am obținut rezultate bune la guvernare. Acum pare că aruncam in aer tot ceea ce am realizat. Iar cel mai mult pierd cetățenii, cei care ne-au acordat încrederea și ne-au votat.
Cei doi lideri, președintele și premierul, au obligația de a înceta imediat disputele politice! Au greșit amândoi. Acum trebuie să îndrepte lucrurile. Amândoi!
A fost o greșeală lipsa consultării cu noi la nominalizarea premierilor Grindeanu și Tudose. O analiză democratică reală, în forurile de conducere ale partidului, ne-ar fi ferit de cele două crize politice.
De cealaltă parte, premierul a știut când a fost numit care era structura guvernului. Dacă nu-i plăcea „Trabantul”, cum îl numește acum, nu trebuia să se suie în el. Eu cred că a fost o „Dacie”, de-a noastră, care în 2017 a luat primul loc în Europa în competiția creșterii economice. Și nu ar trebui să ne batem joc de acest rezultat, pentru că românii așteaptă foarte mult de la noi.
Le cer celor doi lideri să se gândească în primul rând la români. Să accepte că depind unul de celălalt. Așa e în democrație: partidul nu poate conduce fără un guvern, iar guvernul nu poate funcționa fără o majoritate parlamentară.
Cei doi lideri au OBLIGAȚIA să găsească o cale de colaborare. Să își asume, cât mai urgent, eventual în scris, principiile acestei colaborări. E o obligație în primul față de cetățeni și apoi față de partid.
Structura politică a guvernului o stabilește Coaliția majoritatii parlamentare iar modul de funcționare îl stabilește premierul. De aici trebuie să plecăm: fiecare să își înțeleagă competențele în această echipă.
Ca primar al Capitalei resimt direct lipsa acestei colaborări. Prea multă confruntare politică și deloc susținere pentru proiectele bucureștenilor. Prea multe orgolii si temeri politice ca motivatii pentru blocarea sau stagnarea proiectelor Capitalei. Asa nu se mai poate continua!
Le solicit cu respect dar fermitate liderilor politici ai PSD mai puțină politică și mai multă muncă pentru cei care ne-au votat. Mai puține certuri între noi și mai multă colaborare în beneficiul românilor.
Insist, fiecare își are locul si rolul în echipă și poate contribui la succesul României și, implicit, al partidului nostru.
Am intrat în anul Centenar și fac apel la sentimentele naționale care știu că îi animă deopotrivă pe președintele PSD și pe premier. Să ne uităm în istorie, să învățăm de la înaintașii noștri. Să fim mai puțin oameni politici și mai mult oameni de stat, așa cum au fost cei care au înfăptuit Marea Unire.





















[P] Afla cum poti sa-ti imbunatatesti aerul din locuinta

Stiati ca umiditatea mare poate provoca probleme de respiratie si de adaptare la temperaturi mari?

9950 vizualizari

  • +65 (67 voturi)    
    stimati spectatori (Duminică, 14 ianuarie 2018, 12:55)

    gogu_milogu [utilizator]

    pe margine la incalzire se pregateste cucoana fi-rea....
    • +31 (35 voturi)    
      Firea nu are stofa de politician , e evident ! (Duminică, 14 ianuarie 2018, 13:13)

      DEMA GOGU' [utilizator] i-a raspuns lui gogu_milogu

      Nu te pune nimeni la conducerea PSD si nici in cursa prezidentiala , femeie ! Degeaba îi înfigi cuțitul lui Dragnea pe la spate....
      • +17 (23 voturi)    
        Firea are stofa de politician !. (Duminică, 14 ianuarie 2018, 14:20)

        Rahan5 [utilizator] i-a raspuns lui DEMA GOGU'

        Politician prost !
        Pai asa si Vadim a avut stofa, si Iliescu, Adrian Nastase, Miron Mitrea, Petre Roman, Riti, Ceausescu, Anastase etc
        Se zice ,,fara stofa de politican" cine este molau, tolomac, etc. Adica acela care nu e in stare sa se impuna ca om de initiativa politica nici macar in fata prostilor sau coruptilor.
        Desigur, ca nu e suficient sa ai ,,stofa de politician". Ca sa faci bine Romaniei trebuie sa mai fi si ,,politician bun".
        • +21 (21 voturi)    
          Firea ne face un bine! (Duminică, 14 ianuarie 2018, 14:42)

          Impotriva prostiei din tara [utilizator] i-a raspuns lui Rahan5

          Se crede ceea ce nu poate fi vreodata. Intrebati-l pe Isarescu ce-i facea Firea inainte de o orice conferinta de presa cand era purtatoare de cuvant in guvernul lui...
          • +17 (17 voturi)    
            Intrebati-l pe Isarescu! (Duminică, 14 ianuarie 2018, 15:59)

            scaraotchi [utilizator] i-a raspuns lui Impotriva prostiei din tara

            Veti afla multe detalii interesante, presarate cu picanterii delicioase, inclusiv de cand era ...mai mult "decat" doar ...purtatoarea lui de ...cuvant...
            • +7 (7 voturi)    
              "Fifty Shades of Grey", (Duminică, 14 ianuarie 2018, 19:21)

              scaraotchi [utilizator] i-a raspuns lui scaraotchi

              cu toate ca nu sunt fan, e pistol cu apa ,prin comparatie...Si cand voi avea ocazia, o sa vin si cu alte detalii .

              Fiti pe faza, pt ca nu e usor de ...aprobat..!
          • +6 (6 voturi)    
            Well ... Paiatza Fierea simte sange ! (Duminică, 14 ianuarie 2018, 16:08)

            MiticaPalarierul [utilizator] i-a raspuns lui Impotriva prostiei din tara

            Well ... Paiatza Fierea simte miros de sange ! vrea sa profite de situatia creata de Drangea si Tudose pentru a iesi in evidenta, cu speranta sa castige ceva din balacareala curenta.

            Este tipic pentru acesta persoana - dovedit in multe ocazii prin care a "promovat".

            Bucuresteni ! este cazul sa curatim Bucurestiul de astfel de specimene.

            "Patria si Dreptul Meu!"
            .
          • +9 (9 voturi)    
            Aceasta ***** a fost votata de 4 % (Duminică, 14 ianuarie 2018, 17:09)

            rov [utilizator] i-a raspuns lui Impotriva prostiei din tara

            din oamenii activi din Bucuresti...
            Restul de 10% pana la 14% din nr de votanti cu cat a castigat sunt oportunisti comunisti, oameni de partid si/sau ametiti de mizeriile de antene.
            FI_REA...,86% din bucuresteni nu te-au votat!
            NU UITA!!!!!!!
          • +6 (6 voturi)    
            Daca tot il intrebati pe Mugur, (Duminică, 14 ianuarie 2018, 17:41)

            scaraotchi [utilizator] i-a raspuns lui Impotriva prostiei din tara

            nu putem sa profitam de ocazie si sa aflam si ceva picanterii delicioase din perioada cand duamna era putintel...mai mult, "decat" ...purtatoare de cuvant...?

            Zic si eu...
          • +1 (1 vot)    
            Nu ne tineti curiosi (Luni, 15 ianuarie 2018, 11:36)

            oopsie_daisy [utilizator] i-a raspuns lui Impotriva prostiei din tara

            Ce-i facea, domnule?
            Chiar inainte de fiecare conferinta de presa?
            "Tratament", asa cum le facea medicul echipei gimnastelor americane?
            Tradare sa fie, dar s-o stim si noi!
        • +2 (2 voturi)    
          Firea o face pe prosta.Sau este! (Luni, 15 ianuarie 2018, 10:03)

          asavreau [utilizator] i-a raspuns lui Rahan5

          Tudose nu a zis că nu-i place„trabantul”,ci că nu poate fi considerat mașină de curse.Trabant poate fi PSD în totalitatea lui,cu lideri gălăgioși,toxici,slab pregătiți intelectual.Normal că PSD pare un trabant împopoțonat care se crede mașină de curse.Cu conducere,transmisie și motor de prostă calitate poluează societatea,îi amețește pe unii,aburește pe alții și profită de lipsa unui medic care să pună stop crimei politice numită guvernare PSD-ALDE.PSD par iremediabili,toți se dau deștepți dar dau niște declarații una mai tâmpită ca alta.De ce îi spuneți lui Tudose prim ministru dacă nu are în subordine miniștrii?De ce„mămica” bulangiilor(au arătat că asta sunt),spune că nu-l ascultă pe Tudose,ci pe unul ce-l cheamă partid?Stat paralel,guvern paralel,clar că PSD-ALDEau bramburit România spre satisfacția vecinilor care profită făcând mizerie.Nu are cine să-i urecheze.
      • -13 (19 voturi)    
        Mai Dema-Gogule, (Duminică, 14 ianuarie 2018, 15:00)

        Ciobanul Bucur [utilizator] i-a raspuns lui DEMA GOGU'

        nu are nicio importanta ca ea personal nu are stofa de politician. Nu uita ca il are pe barbatul ei, Pandelea, care stie politica si o invata cum sa conduca acum Capitala si maine toata tara. Important e ca poporu o iubeste si o voteaza, asta conteaza in politica, daca n-ai aflat pana acum.
        • +8 (8 voturi)    
          DUamna Gabi va fi presedinta (Duminică, 14 ianuarie 2018, 18:59)

          un domn [utilizator] i-a raspuns lui Ciobanul Bucur

          Stabilimentului Crucea de Piatra, cea mai Utila calificare pentru refularea bucurestenilor, a Romaniei, nu e cazul
        • +11 (11 voturi)    
          Ciobane, nu's ce o invata Pandele (Duminică, 14 ianuarie 2018, 20:23)

          AliKimiku [utilizator] i-a raspuns lui Ciobanul Bucur

          Da' nu se prinde nimic de ea.
          Aa, te referi la faza cu taxiurile? Unde Pandele o invata cum trebuie sa ne intoarcem la tehnologia de acum 20 de ani ca sa ii iasa lui para-ndaratul?
          Ciobane, nu mai bine mulgi o oaie si ne lasi in pace?
        • +7 (7 voturi)    
          sa inteleg (Luni, 15 ianuarie 2018, 0:55)

          nash pandelica [utilizator] i-a raspuns lui Ciobanul Bucur

          ca tzatza va fi prezidenta, iar pandele, cu mansa, pardon, timona, in mana, la spatele ei.
          el va fi conducatorul din umbra, uin fel de dracnea grindeanu. ba mai mult, ca nicu nu l'a cerut pe sorin.
          pai, io zic ca ea la cotrocesti, el la victoria.
          la ciobanu pandele, pardon, lupul de mare, pandele ma refer. om mare. ancora voluntarilor !

          ps. unii ziceau ca sunt niste tunele de umbli cu masina, intre palatele bucurestiului. deci, legatura va fi permanenta, acasa si pe tunel.
        • +4 (4 voturi)    
          E irelevant ce conteaza (Luni, 15 ianuarie 2018, 3:11)

          Wanheda [utilizator] i-a raspuns lui Ciobanul Bucur

          Gandesti ca un fanariot. Relevant e to do the right thing, pt cei care te-au ales, stiu, e greu daca esti prost sau hotz....dar daca nu faci ce trebuie, esti DECAT o canalie!!!
    • +5 (5 voturi)    
      deh, (Duminică, 14 ianuarie 2018, 17:33)

      nahir [utilizator] i-a raspuns lui gogu_milogu

      dragneo, asa se intampla cand cresti vipere la san.
      Ca doar tu, dragnea, ai promovat-o pe stupida asta, de a ajuns sa se creada liderul natiunii. Acuma ai ce ai semanat.
    • +3 (3 voturi)    
      Garnitura nr. 2 de PSD-dofili, (Duminică, 14 ianuarie 2018, 17:48)

      scaraotchi [utilizator] i-a raspuns lui gogu_milogu

      pregatiti sa siluiasca pe toata lumea ,fara a tine cont de sex si de varsta...
    • +3 (3 voturi)    
      E pe-o mana cu Dragnea (Duminică, 14 ianuarie 2018, 18:34)

      cartofil [utilizator] i-a raspuns lui gogu_milogu

      Vor doar sa adoarma vigilenta lui Tudose, ca sa-l faca maine knock-out inainte de a se dumiri ce i se intampla.
    • +3 (3 voturi)    
      sau !!!???? (Duminică, 14 ianuarie 2018, 19:28)

      asada [utilizator] i-a raspuns lui gogu_milogu

      Gasca lui Dragnea simte ca ar putea fi groasa rau si atrimis cateauala inaintare sa puna batista pe tambal !!?? Le propun sa ii plimbe pe cei doi adversari prin targ cu cenuse pe cap !!!
  • +51 (51 voturi)    
    Deșteapta lui tata! (Duminică, 14 ianuarie 2018, 12:58)

    tddrg [utilizator]

    Si te mai intrebi de ce se sinucid bucureștenii.... Cu asa primar.... Bleah.... Si asta are un vis secret: sa ajunga președintele PSD si apoi al tării. Apocalipsa, maică!
    Astrofizicienii ar putea studia găurile negre privind in capul ei...
    • +26 (26 voturi)    
      Corect (Duminică, 14 ianuarie 2018, 13:08)

      feisbuk [utilizator] i-a raspuns lui tddrg

      Singularitatea din Voluntari.
    • +11 (11 voturi)    
      dupa declaratia asta... (Duminică, 14 ianuarie 2018, 14:05)

      liviu_ [utilizator] i-a raspuns lui tddrg

      nu cred ca mai e asa secret visul :P
  • +39 (39 voturi)    
    Cu alte cuvinte (Duminică, 14 ianuarie 2018, 13:02)

    imi_pasa_de_romania [utilizator]

    "A fost o greșeală lipsa consultării cu noi la nominalizarea premierilor"
    Adica "data viitoare, consulta-te cu noi ca sa fim siguri ca pui penali sau corupti care trebuie sa ne faca treaba murdara, nu mai face din proprie initiativa".
    • -5 (9 voturi)    
      adica dragnea trebuie sa spuna cine i-a pus (Duminică, 14 ianuarie 2018, 15:08)

      fugarul ghita [utilizator] i-a raspuns lui imi_pasa_de_romania

      Se stie ca optiunea lui dragnea era alta, Dragnea trebuie sa spuna cine i-a "sugerat" sa-i numeasca pe cei doi.
      Iar faptul ca PNL si USR nu au votat demiterea lui Grindeanu si acum nu initiaza o motiune de cenzura echivaleaza cu o sustinere a celor 2, se poate spune ca avem guvern de uniune nationala :))
      • +8 (8 voturi)    
        ti-a (Duminică, 14 ianuarie 2018, 17:38)

        nahir [utilizator] i-a raspuns lui fugarul ghita

        fugit mintea prea departe.
        Ce rost are ca pnl si USR sa se pozitioneze de partea vreuneia dintre taberele pesediste din moment ce ei sunt in opozitie fata de aceasta clica numita pompos partid? Ii lasi sa se omoare intre ei, intai. Abia pe urma vezi ce faci.
        Ar fi trebuit sa te intrebi de tradiceanu-alde, de ce nu ia nicio atitudine.
    • +3 (3 voturi)    
      noi, adică măria mea (Duminică, 14 ianuarie 2018, 22:14)

      nick24 [utilizator] i-a raspuns lui imi_pasa_de_romania

      pluralul pt alteța sa regală ot Voluntiri.
  • +19 (19 voturi)    
    Fii Rea prim ministru (Duminică, 14 ianuarie 2018, 13:17)

    DE:AD:BE:EF:CA:FE [utilizator]

    Si francejii au avut la un moment dat 2 premieri: Jac si Rac.
  • +23 (23 voturi)    
    Parere obiectiva (Duminică, 14 ianuarie 2018, 13:18)

    sir1 [utilizator]

    Obiectiv privind situatia, este clar ca motivul principal pentru care "partidul" asta nu e in stare sa dea stabilitate (desi are aproape singur majoritate in Parlament) este pentru ca seful partidului nu poate ocupa functia de prim-ministru (fiind cu condamnare penala, fiind cu alte dosare grele in curs, fiind un mafiot), si orice om ar pune acolo ar ajunge sa nu mai poata fi controlat de partid.

    Si Codrin capdeguma Stefanescu daca ar fi pus PM, tot ar ajunge sa se certe cu Dragnea, pentru ca programul lor de guvernare e o prostie fara margini si e imposibil de aplicat.

    Solutia pentru ei pana acum a fost sa rupa in gura justitia pana cand o sa fie acceptabil sa ajunga PM un condamnat penal pentru fapte de coruptie. Solutia realista ar fi sa il zboare pe Dragnea si sa puna pe cineva curat in frunte, doar ca in gruparile mafiote nu prea exista oameni curati. Sunt convins ca DNA are dosare pregatite pentru cei mai puternici 50 oameni din partid si le tine la naftalina, lucru cu care nu sunt de-acord si care ar trebui schimbat in sistemul judiciar, INSA nu va inselati, toti sunt vinovati.

    E necesar ca acest partid sa isi duca mandatul la capat, atata timp cat are majoritatea in Parlament, ca toti sa inteleaga cat de nociv este. Alegerile anticipate nu cred ca ar fi o solutie, cred ca trebuie sa traim cu idiotii astia pana la urmatoarele alegeri, sa ii lasam sa strice cat vor (mai putin lucruri care trag inapoi ca democratie) si sa iesim in numar cat mai mare la vot.
    • +3 (13 voturi)    
      intrebare simpla (Duminică, 14 ianuarie 2018, 14:54)

      nash pandelica [utilizator] i-a raspuns lui sir1

      daca sunt 50 de alte dosare(io cred ca mai multe), si sunt tinute la naftalina, la dospit, si daca sunt cu probe solide, dece sunt tinute ?!

      sunt oameni de bine, inca folositori ?
      intrebare decurgand: cui sunt folositori ?!

      nu sunt probe suficiente ? nu se leaga, in justitie au ajuns multe dosare, si s'au intors inapoi, taman pt. probe insuficiente sau lipsa de probe. important este sa intre pe usa dna si apoi pe cea a judecatoriilor, sa fie compromisi.

      stim ca justitia nu face, nu are voie sa faca politica. atunci dece jongleaza cu politicienii ?

      stim ca justitia este independenta. atunci cine o retine sa dea drumul dosarelor ?

      si as putea continua, dar nu ajung nicaieri, sunt intrebari din ciclul intrebari la cre nu s'a raspuns si nici nu are nimeni interesul sa se raspunda.

      in rest, cam ai aratat bine unde este nodul gordian din psd. cine vine cu sabia sa'l taie ?!
      si...cand ?!
      nu s'a ajuns la margine ?
      unde e marginea, cine stabileste ?

      iete dracie, iar incepui cu intrebari d'astea, de dai din una in alta....
    • +6 (6 voturi)    
      Corect! (Duminică, 14 ianuarie 2018, 15:08)

      Observator roman [utilizator] i-a raspuns lui sir1

      ...doar ca cei aflati la guvernare in acest moment sunt atat de idioti incat pana „sa inteleaga toti cat de nociv este" PSD, se duce dracului giudetzu', ba chiar intreaga tarisoara...

      Ce se poate face? Trebuie debarcati ORICUM, PRIN PRICE MIJLOACE! Manu militari daca astfel nu se poate!

      Tre' sa aiba cineva cojones si in justitia asta ca sa se admita „constitutional" ca alta solutie nu este...
  • +17 (17 voturi)    
    Tanti Gabi (Duminică, 14 ianuarie 2018, 13:30)

    vasiledorobantu [utilizator]

    Tanti, lasă-i bre să se bată, că doar asta aşteptai de mult, nu? Sau e mare plictiseală acolo la Primărie şi simţi nevoia să te manifeşti? Mai vezi cu pistele alea de biciclişti, tot pe linia de tramvai le facem? Sau ar fi mai bine să-i băgăm pe linia de metrou?
    • +1 (1 vot)    
      Tanti Gabi (Luni, 15 ianuarie 2018, 12:47)

      Miuta2 [utilizator] i-a raspuns lui vasiledorobantu

      .....pune-o si p'a cu centura Bucuresti.....daca o rezolva, o votez , parol....
  • +13 (13 voturi)    
    A venit vremea (Duminică, 14 ianuarie 2018, 13:40)

    Daniels22026 [utilizator]

    Masculul alfa al PSD-ului este criticat de femelele alfa. Deci Dragnea e pe faras.
  • +9 (13 voturi)    
    Femeia vrea. Cu orice pret. (Duminică, 14 ianuarie 2018, 13:40)

    Radu-Mihai [utilizator]

    Isi pregateste terenul pentru a intra in istorie ca prima femeie Mr. President din Ro. (dap!)
    Ca sa ajunga acolo, la ce ambitie are, trebuie sa fie ca presedinte de partid, nu numita sau desemnata de dragnea sau altcineva.

    Eh, daca nu au iesit bucurestenii la vot in 2016... La prezidentiale vrancioaica va avea 2 milioane de voturi din start - o vor vota numai sa scape de ea!
  • +10 (12 voturi)    
    nicule, (Duminică, 14 ianuarie 2018, 14:42)

    nash pandelica [utilizator]

    o incurcasi, badie !
    tzatza pandele e suparata ca nu ai consultat'o.
    daca o intrebai, premier mai bun gaseai !
    ea are mana buna la ales, can' vine vorva la barbati !
  • -4 (12 voturi)    
    D-na Firea, adevarat om politic! (Duminică, 14 ianuarie 2018, 14:52)

    Ciobanul Bucur [utilizator]

    Bineinteles, e indrumata in tot ce face de barbatul ei, Pandele, dar asta nu are nicio importanta. Important e ca ea se bucura de iubire din partea poporului care o divinizeaza iar stiinta de a conduce ca adevarat om politic i-o da barbatul ei Pandele.
    Asta e bine si pentru cand va fi Presedinta Romaniei, pentruca are cine s-o invete cum sa coduca acum Capitala iar atunci toata tara.
    Sper ca toti romanii sa inteleaga ca numai D-na Gabi poate salva Romania.
    SALVAM ROMANIA CU GABI PRESEDINTA!
    • +4 (4 voturi)    
      cred (Duminică, 14 ianuarie 2018, 17:46)

      nahir [utilizator] i-a raspuns lui Ciobanul Bucur

      ca pasunatul in creierul muntilor, insotit de transhumanta, ti-a afectat judecata din moment ce o sustii atat de inversunat.
      Sau, te pomenesti, esti amorezat lulea de madona imasurilor transalpine? Ca deh, doar tu si cu oile, singu-singurel, poate sa-ti dauneze. Cred ca ei i-ar sta bine cu facaletul untarului in mana, in timp ce tu, in staul, o inseli cu tatele oitelor.
    • +4 (4 voturi)    
      ciobane? ai supt de la tata oii gresite? (Duminică, 14 ianuarie 2018, 20:26)

      AliKimiku [utilizator] i-a raspuns lui Ciobanul Bucur

      Sau iar au scapat oile in lanul de canepa si acum delirezi?
    • +7 (7 voturi)    
      @Ciobanul Bucur (Luni, 15 ianuarie 2018, 0:11)

      Klaus_ [utilizator] i-a raspuns lui Ciobanul Bucur

      Pandele, tu esti? Tu chiar sti sa scrii sau i-ai dictat maimutei ineptiile astea?
    • +6 (6 voturi)    
      Cu o prompterista mahalagioaica??? (Luni, 15 ianuarie 2018, 3:13)

      Wanheda [utilizator] i-a raspuns lui Ciobanul Bucur

      O the horror, tu chiar crezi asta. Bordeie si bordeluri te asteapta cu Fierea.
  • +12 (12 voturi)    
    circ (Duminică, 14 ianuarie 2018, 15:39)

    pb80tm [utilizator]

    firea gurista lu voiculescu migrata de la pc ai cearta pe dragnea pdistul combinat cu udrea si 2doze unul din ultimi dinozauri pcr-isti. toti convertiti la psdism.
  • +9 (9 voturi)    
    xxxxl (Duminică, 14 ianuarie 2018, 16:24)

    vorbeste lumea [utilizator]

    iote baaa, unde ierea caldarea cu pareri ...tocma' la bucuresti ...
  • +11 (11 voturi)    
    Mda (Duminică, 14 ianuarie 2018, 17:10)

    vlad.pe [utilizator]

    De parca Țața FiRea a consultat cetățenii dacă sunt de acord cu plata a 5 milioane euro pentru Catedrala Neamului.
    • +4 (4 voturi)    
      care (Duminică, 14 ianuarie 2018, 17:48)

      nahir [utilizator] i-a raspuns lui vlad.pe

      15 milioane?
      Si nu a facut-o doar o data.
  • +5 (5 voturi)    
    Bla-bla, bla-bla, eu vreau presedinta ! (Duminică, 14 ianuarie 2018, 17:13)

    clint [utilizator]

    Sa stii ca nu am uitat ce ai vrut sa faci in Piata Victoriei, madam.

    Vei ramane in istorie ca primarita Targ&Balci, cu un loc de frunte printre nulitatile pe care Bucurestenii le-au votat de-a lungul timpului la primarie: Lis, Halaicu, Ciorbea, Oprescu etc.
  • +5 (5 voturi)    
    faptul ca maimuta (Duminică, 14 ianuarie 2018, 19:31)

    gwolf [utilizator]

    a ajuns o voce in PSD, asta spune totul despre PSD.
    Eu daca-mi faceam vreo covrigarie, Firea facea curatenia dupa programul de lucru.
    • +2 (6 voturi)    
      Pai PSD chiar e o “covrigarie” (Luni, 15 ianuarie 2018, 0:05)

      Klaus_ [utilizator] i-a raspuns lui gwolf

      Daca te numeai Ion Iliescu, atunci covrigaria ta se numea PSD. Si uite ca Firea da cu matura in stanga si-n dreapta, prin PSD, dupa programul de lucru. Deci, “in principiu”, ai dreptate ;)
  • +4 (4 voturi)    
    Ce bine ar fi... (Duminică, 14 ianuarie 2018, 19:41)

    unTaran [utilizator]

    să nu mai avem știri despre asemenea specimene, o cenzură binevenita. Ne ocupam timpul liber cercetând ce spune nulitatea X despre nulitatea Y, e trist. Îmi doresc o educație prin știri constructive care să te oblige să "gândești"............... E trist, foarte trist.
  • +4 (4 voturi)    
    Daca taceai filizof ramaneai (Duminică, 14 ianuarie 2018, 21:11)

    Azra [utilizator]

    Taci tu !
  • -1 (3 voturi)    
    unde (Duminică, 14 ianuarie 2018, 23:22)

    Mignan [utilizator]

    gasim pe HN stirea despre atacul mizerabil asupra amabasadei romane de la buda-pesta?
    • +4 (4 voturi)    
      Simplu (Luni, 15 ianuarie 2018, 0:00)

      Klaus_ [utilizator] i-a raspuns lui Mignan

      Incearca si tu in campul ala pe care scrie “cauta”. O sa vezi ca gasesti. Gabi Firea, tu esti ??? ;)
  • +10 (10 voturi)    
    Firutza are si ea speranta ei secreta (Luni, 15 ianuarie 2018, 0:58)

    Susufler0 [utilizator]

    ca o va ajuta Voiculescu si tot trustul Intact, mai intai sa se impuna drept candidata a stangii la alegerile prezidentiale iar mai apoi sa le si castige.

    Din acest motiv a inceput sa paraseasca usor-usor atitudinea pupincurista la adresa lui Dragnea (ca nu mai da chiar asa de bine) si a adoptato pozitie responsabila, asa-zis echidistanta fata de cei doi.

    PS. Dar apropo : unde e Olgutza, cealalta orfelina a PSD-ului ?
    • +1 (1 vot)    
      Olgutza o sa fie premier! (Luni, 15 ianuarie 2018, 9:20)

      iliterat_b3-a5-8c-30-58-1f [utilizator] i-a raspuns lui Susufler0

      Asa cum madam Fierea este pregatita de Partid pentru functia de Presedinte, pentu Volgutza este rezervat rolul de premier!
  • +2 (2 voturi)    
    singurul lucru pe care Madam Firea il stie... (Luni, 15 ianuarie 2018, 9:55)

    Dumitru Palade [utilizator]

    este acela cum sa-si ingroape mai repede barbatii. Tuta asta la altceva nu este buna de nimic.
  • +1 (1 vot)    
    Biblioteca digitala a bucurestilor (Luni, 15 ianuarie 2018, 11:42)

    vlad.pe [utilizator]

    Doamna Firea, când dati drumul la Biblioteca digitala a Bucureștilor ? E chiar asa greu sa porniți niste servere ? Cat poate costa un hdd ?

    Începe sesiunea, elevii de la istorie au nevoie de aceste documente.