Codrin Stefanescu: Luni are loc sedinta CEX. Conducerea partidului sa ramana cea care este, guvernul sa-si faca treaba

de RH     HotNews.ro
Sâmbătă, 13 ianuarie 2018, 15:47 Actualitate | Politic


Codrin Stefanescu, secretar general adjunct al PSD si considerat unul dintre loialii lui Liviu Dragnea, a anuntat pentru DCNews.ro ca luni va avea loc sedinta Comitetului Executiv al PSD. Stefanescu a cerut ca "toate lucrurile sa ramana asa cum sunt: conducerea partidului sa ramana cea care este, guvernul sa-si faca treaba, sa ramana in grafic cu programul de guvernare, sefii din teritoriu sa promoveze masurile partidului.

Codrin Stefanescu a mai scus ca "acest CExN fulger va avea loc luni. Tema este sa ne reglam in interior toate problemele care au ajuns in spatiul public amplificate de 100 de ori fata de dimensiunea lor reala. Sa iesim cu asigurari catre cei care ne-au votat ca nu ne batem joc de votul lor, sa trecem peste orgolii si pozitii personale, asa cum  am facut-o intotdeauna si sa mergem mai departe".


















2855 vizualizari

  • +31 (31 voturi)    
    Fac pariu ca de la atata stres, zilele astea (Sâmbătă, 13 ianuarie 2018, 15:53)

    scaraotchi [utilizator]

    Codrin a chelit si la subrat. Mai bine, ca nu mai intra in competitie cu parodontoza lui Livache.

    Marele lider trebuie sa fie unul singur....
    • +21 (21 voturi)    
      ...ca sa fie echilibru... (Sâmbătă, 13 ianuarie 2018, 16:45)

      mitocanu [utilizator] i-a raspuns lui scaraotchi

      ....da, dar dupa felul cum vorbeste, i-a crescut par pe limba si, nici o noutate, scuipa venin din glandele psd, ca sarpele cobra...daca vreti sa nu fiti improscati, acoperiti-va urechile, altfel muriti de prostie...
    • +6 (6 voturi)    
      eu cred (Sâmbătă, 13 ianuarie 2018, 18:50)

      ras-putin [utilizator] i-a raspuns lui scaraotchi

      ca de la atita stres mai degraba o sa inceapa sa-i creasca parul.
      • +8 (8 voturi)    
        Capul de Porc va Deschide gura pentru (Sâmbătă, 13 ianuarie 2018, 21:10)

        un domn [utilizator] i-a raspuns lui ras-putin

        Mar si Sulitza de la Protzap...20 ianuarie, dupa Ignat Exact 30 de Zile
  • +14 (14 voturi)    
    Parole d'honneur, mon cher (Sâmbătă, 13 ianuarie 2018, 15:55)

    ICosmin [utilizator]

    Garanteaza eroii revolutiei!
    • +3 (3 voturi)    
      toate lucrurile sa ramana asa cum sunt (Duminică, 14 ianuarie 2018, 9:18)

      cartofil [utilizator] i-a raspuns lui ICosmin

      Adica, in traducere, P$D sa fie lasat mai departe sa fure. Draga Codrin, tu poti sa ne spui ce meseria ai ??? Si cum ti-ai facut averea ??? Si cate taxe ai platit statului roman ????? Ce parere ai despre caracterizarea pe care ti-a facut-o Vadim Tudor: sluga hoata, lacom de avere
  • +21 (21 voturi)    
    redactia (Sâmbătă, 13 ianuarie 2018, 16:02)

    MoemBius [utilizator]

    e o eroare acolo
    Tovarashu Cheliosu
    in loc de "sa ne reglam in interior" ...a folosit de fapt o alta expresie
    sa ne regUlam in interior
    daca vin altii din exterior s-ar putea sa iasa mai rau
  • +17 (17 voturi)    
    acesti bufoni (Sâmbătă, 13 ianuarie 2018, 16:28)

    zigot [utilizator]

    se joaca cu tara in stilul lor iresponsabil;
    udmr nu iarta
  • +21 (21 voturi)    
    Niciun guvern . . . . (Sâmbătă, 13 ianuarie 2018, 16:54)

    Vali Cel Batran [utilizator]

    . . . nu va putea sa isi faca treaba atat timp cat Dragnea il va considera pe primul Ministru drept lctiitor al sau. Dragnea se considera si se va considera in continuare indreptatit sa fie el Prim Ministru in ciuda condamnarii penale agatata de picior. Si atunci care e solutia in capul dragnesc. Un om de paie, care sa ii execute fara discutie si prompt toate ordinele. Numai ca acel om de paie isi va da repede seama ca el e cel care raspunde pentru toate actiunile lui Dragnea facute cu mana sa. Si in mod normal incepe sa cracneasca la inceput cu timiditate si apoi din ce in ce mai vocal. Dragnea trebuie indepartat de la conducerea partidului pentru a nu mai putea avea asemenea pretentii. El este actualmente inconjurat de o mana de lideri yesmani in toata fibra lor, multi dintre ei cu probleme penale grele si care vad in el pe mesia salvatorul, cel care va face legi noi care sa ii scape de pedeapsa justitiei. Pacat ca liderii din teritoriu nu vad acest lucru si sustin orbeste o mana de infractori in frunte cu liderul lor. Dar cum fiecare pasare pe limba ei piere asa si PSD s-ar putea sa aibe soarta PNTCD!
    • +5 (5 voturi)    
      zău (Sâmbătă, 13 ianuarie 2018, 20:35)

      vax-albina [utilizator] i-a raspuns lui Vali Cel Batran

      că nu înțeleg cum poate sta o tară întreagă să suporte hachițele lui dragnea, doar pentru că individul penal se dorește a fi prim ministru.
  • +18 (18 voturi)    
    Kamikaze: (Sâmbătă, 13 ianuarie 2018, 18:10)

    Altiro [utilizator]

    "Următorul congres al PSD va fi organizat la Jilava! Prezența e obligatorie pentru toți șefii!"
  • +10 (10 voturi)    
    pe cine (Sâmbătă, 13 ianuarie 2018, 19:14)

    nahir [utilizator]

    poate sa interesezeb ce pareri are cap de cauciuc?
    Circul asta de doi bani facut de psd ne dauneaza noua, romanilor. Eu i-as desfiinta (idem alde) si le-as interzice conducatorilor pesedisti (care mai sunt si penali, in general) sa mai poata face politica si sa mai ocupe functii de conducere, 20 ani de aici in colo. Sa-i zicem un fel de pct. 8 de la Timisoara.
  • +10 (10 voturi)    
    ufkoff (Sâmbătă, 13 ianuarie 2018, 20:33)

    Ionescu Raymond [utilizator]

    Idiot.

    Dragnea: Lasa-neeeeee, lasa-neeeeeeeeeeeeee!!
  • +5 (5 voturi)    
    Niste idioti (Sâmbătă, 13 ianuarie 2018, 22:01)

    Doaroparere [utilizator]

    :)
  • +3 (5 voturi)    
    vaaai codrinee (Sâmbătă, 13 ianuarie 2018, 22:17)

    pb80tm [utilizator]

    daca vroiai sa ramana lucrurile asa cum sunt nu ati fi convocat cex. a-ti cazut in capcana. in urma cex iese invingator ori dragnea ori tudose.
    daca iese tudose sefu vostru o sa zburati toti sa-i pupati mana. dragnea o sa mearga la kovesi sasi scrie bibiografia. in cazul asta date cu ruj codrineee si scrieti demisia din fct care o ai in psd, cerei la geoana niste sfaturi.
    daca iese dragnea nici nu mai conteaza ca deja stiu toti comentatorii toate scenariile.
    sa-i multumiti la ciordache pt viteza capatata ca nici o frana din lume nu va mai opreste acum.
    bah poporul asta a dus comunisti 50 de ani cu tot cu tirania lor voi psdisti cat credeti ca rezistati in fata istoriei?
    ascultati marsul funerar. azi se aude incet dar maine din ce in ce mai tare. se duce la tomberonul istoriei inca un partid oribil.
  • +6 (6 voturi)    
    Ce mai (Sâmbătă, 13 ianuarie 2018, 22:58)

    adrian88000 [utilizator]

    debiteaza si acest cap de condom ?
  • +6 (6 voturi)    
    Daca (Duminică, 14 ianuarie 2018, 2:36)

    Caragiale2.0 [utilizator]

    ...asa zici matale nea codrine, asa o sa fie! Parol!