​​SONDAJ Cine crezi ca va castiga in lupta pentru conducerea PSD?

de RH     HotNews.ro
Vineri, 12 ianuarie 2018, 13:45 Actualitate | Politic


Sondaj Dragnea vs. Tudose
Foto: Hotnews
Lupta pentru conducerea PSD, intre actualul presedinte al partidului, Liviu Dragnea, si premierul Mihai Tudose se poarta la vedere. Seful guvernului ataca frontal, inclusiv prin ultimele aparitii de la TV si prin critica adusa ministrilor sustinuti de Dragnea. Liderul partidului, aflat in fiefurile PSD din Moldova, prefera sa actioneze prin interpusi.
  • Cine crezi ca va castiga aceasta batalie? Participa la sondajul HotNews.ro




Citeste mai multe despre   

















16446 vizualizari

  • +26 (42 voturi)    
    E greu de crezut ca Tudose va castiga. (Vineri, 12 ianuarie 2018, 13:56)

    Cataleya [utilizator]

    Borfasii din PSD-ALDE sunt mult prea puternici la ora actuala, pe toate palierele.
    CCR e a lor, CSM e al lor, majoritatea parlamentara e a lor...
    Cum sa castige Tudose?
    • +33 (35 voturi)    
      Dar Tudose ce este? (Vineri, 12 ianuarie 2018, 14:55)

      Martinezu [utilizator] i-a raspuns lui Cataleya

      Adica te pomenesti ca Tudose e liberal get beget si are o problema in lupta cu Dragnea.
      Tudose poate fi usor un Dragnea /Ponta ....Iliescu 2.
      • +16 (16 voturi)    
        Da, asa este. (Sâmbătă, 13 ianuarie 2018, 12:48)

        Cataleya [utilizator] i-a raspuns lui Martinezu

        Si Tudose e PSD-ist, dar eu m-am referit la haita borfasilor condamnati deja sau cu dosare pe rol, adica toti cei care s-au lipit de Dragnea si Tariceanu cu singurul gand sa scape de justitie.
        Din cate stiu eu, Tudose nu are (iinca) probleme cu justitia, in afara de doctoratul plagiat grosolan.
        Haita de care spuneam ( Dragnea, Tariceanu, "mitraliera", Olguta si intregul nucleu penal al PSD) este, la ora actuala, mai puternica decat gruparea celor care nu au probleme cu justitia.
    • +13 (17 voturi)    
      Pai si Tudose ce e? (Vineri, 12 ianuarie 2018, 15:16)

      bogdan1477 [utilizator] i-a raspuns lui Cataleya

      Tudose nu e tot PSD? Aici e vorba de batalia pentru putere din interiorul PSD, nu de lupta PSD cu altcineva...
      • +1 (1 vot)    
        dar realitatea fu mai cruda decat... (Duminică, 14 ianuarie 2018, 13:23)

        ..13 [utilizator] i-a raspuns lui bogdan1477

        Si-au putut imagina cei din P$D...

        De aceea este irelevant sondajul organizate de HN - parerea mea, dar poate gresesc.
    • +6 (10 voturi)    
      tudose (Vineri, 12 ianuarie 2018, 15:27)

      nahir [utilizator] i-a raspuns lui Cataleya

      e tot pesedist, asa ca, ce problema e?
    • +3 (7 voturi)    
      si (Vineri, 12 ianuarie 2018, 19:04)

      georgegeorgescu [utilizator] i-a raspuns lui Cataleya

      Tudose e al lor.
    • +4 (8 voturi)    
      2Dose are Securitatea in spate (Vineri, 12 ianuarie 2018, 20:55)

      Dalinar [utilizator] i-a raspuns lui Cataleya

      Totul e teatru ieftin. Cafteala adevarata e intre Grebla si baroni, daca 2dose ajunge sa fie in pericol real o sa vezi si impuscati in cap.
  • +14 (22 voturi)    
    E o diferente intre cine vreau si cine va fi. (Vineri, 12 ianuarie 2018, 14:02)

    Marionette [utilizator]

    Dragnea ramane insa Jupanul Rromanistanului .
    • +9 (9 voturi)    
      corect (Vineri, 12 ianuarie 2018, 18:34)

      1fraier [utilizator] i-a raspuns lui Marionette

      asa gandesc si eu uitandu-ma la rezultatele sondajului: multi au votat ce doresc nu neaparat ce cred ca se va intampla
    • +3 (3 voturi)    
      ce a fost si ce-a ajuns sarmanul... (Duminică, 14 ianuarie 2018, 13:25)

      ..13 [utilizator] i-a raspuns lui Marionette

      Dragnea...

      Ma cuprind sughiturile de atata ras...
      hai cu farasul spre ghena cu toti p$distii si neamurile lor!
  • +28 (32 voturi)    
    Conteaza? PSD e cancer pentru Romania (Vineri, 12 ianuarie 2018, 14:21)

    2087 [utilizator]

    si daca mai ramane PSD-ul la putere, tara va ramane numai cu hotii si asistatii, toti muncitorii vor pleca.
  • +17 (17 voturi)    
    KWI (Vineri, 12 ianuarie 2018, 15:01)

    Dzan [utilizator]

    Votez cu optiunea 3, Iohannis:)
  • +16 (16 voturi)    
    sa se (Vineri, 12 ianuarie 2018, 15:27)

    nahir [utilizator]

    cafteasca intre ei pana dispar.
    In felul asta castiga poporul roman.
  • +20 (20 voturi)    
    De data asta (Vineri, 12 ianuarie 2018, 15:36)

    BibiAfricanul [utilizator]

    nu particip la sondaj, imi dau doar cu parerea.
    Nu sunt curios, nu ma intereseaza si nu conteaza cine castiga. Pentru noi, oamenii de rand, tot la fel de rau o sa fie, atata timp cat aceasta gloata de bolsevici/mitocani/incapabili o sa ne conduca.
    Mai plastic spus - unul e dracu iar celalalt e tac'su.....
  • +19 (19 voturi)    
    Cine pierde ? (Vineri, 12 ianuarie 2018, 16:25)

    contributor.bis [utilizator]

    Problema nu este "cine câstiga" ci "cine pierde".
    Si cei care vor pierde sunt românii, vesnici sacrificati pe altarul mediocratiei amorale si pline de cinismul imposturii.
  • +11 (11 voturi)    
    e usor (Vineri, 12 ianuarie 2018, 20:29)

    Fapte [utilizator]

    Intr-un grup de oameni exista o multime de interese: unii vor sa faca bani, altii vor sa-i fure, altii sa invete sa cinte la chitara etc. Daca ar fi sa-si aleaga un conducator, l-ar alege pe ala care le reprezinta cel mai bine interesele. Daca din grupul nostru 90% vor sa invete sa cinte la chitara vor alege ca sef un profesor de chitara.
    PSD-ul e un grup de ticalosi. Logic il vor alege ca sef pe cel mai ticalos dintre ei. Deci pe Dragnea.
  • -2 (6 voturi)    
    Cred ca un (Vineri, 12 ianuarie 2018, 20:35)

    A310 [utilizator]

    cringolian , va castiga .
    • +2 (2 voturi)    
      intre doua mizerii (Duminică, 14 ianuarie 2018, 13:27)

      ..13 [utilizator] i-a raspuns lui A310

      Se poate alege cea mai putin mizerabila - aferim!
  • +10 (12 voturi)    
    indiferent cine iese nu e de bine (Vineri, 12 ianuarie 2018, 23:42)

    ciprian_ [utilizator]

    Tudose cred ca are avantajul ca Dragnea se da la pachet cu alegerile anticipate. Poate ca Iohannis asta si asteapta. Nu cred ca sunt multi parlamentari PSD bucurosi sa isi riste fotoliile.

    Ce s-a schimbat fata de Grindeanu? Proiectul cu legile justitiei. Inainte de legile justitiei era mai greu sa te legi de PSD, acum pot fi usor atacati pe puncte concrete cu toata mita lor electorala cu tot. In caaul asta probabil ca ar practica non combat-ul, evitarea confruntarilor - relativ usor pentru ca ei controleaza majoritatatea televiziuilor relevante pentru scena politica.
    • +2 (2 voturi)    
      mda, da, da (Duminică, 14 ianuarie 2018, 13:28)

      ..13 [utilizator] i-a raspuns lui ciprian_

      Ceva s-a schimbat - si aici intra in joc cel ce trebuia sa intre mai de mult in arena.

      Este Presedintele - Jucator!
  • +7 (9 voturi)    
    Amandoi sunt in realitate o pacoste majora (Sâmbătă, 13 ianuarie 2018, 14:04)

    Susufler0 [utilizator]

    pt Romania !

    Castigarea tronului in PSD nu se face dupa retete diferite !

    Unica folosita pana acum spune ca trebuie sa gasesti sprijin la mai multi baroni locali, decat are oponentul tau. (Cu un ingredient care face si mai gustoasa victoria : tradarea de ultim moment a favoritului cursei de catre o seama de aliati !)

    PS. Iar sprijinul il obtii promitand in culise exact ce a promis si adversarul, plus ceva in plus .

    PPS. Deci daca Dragnea promite pt a-i castiga pe baroni de partea sa ca va transforma Romania intr-un Paradis al impunitatii infractorilor, Tudose trebuie sa pluseze si sa promita eventual ca Romania in viziunea lui trebuie sa garanteze infractorilor nu numai o impunitate generala ci si o sursa constanta, sigura si predictibila de afaceri cu statul !!! :)))
  • +4 (6 voturi)    
    Nu poate fi decat un castigator: (Sâmbătă, 13 ianuarie 2018, 17:38)

    Ricochet [utilizator]

    Satana
  • +6 (6 voturi)    
    vot (Sâmbătă, 13 ianuarie 2018, 18:35)

    rexulet [utilizator]

    Am votat ca va castiga Tudose, dar indiferent cine va castiga toti romanii vor avea de pierdut ( ma rog vreo 90 %). Deja cred ca marea majoritate a oamenilor care nu au iesit sa voteze la parlamentare dar si la alegerea primarilor in Bucuresti sunt constienti de marea greseala facuta)..Poate si-au dat seama ca mobilizarea de la prezidentiale nu a fost nici pe departe suficienta pentru a echilibra balanta in stat. Acum se voteza legi pentru ca presedintele sa devina doar un personaj din decor, justiia sa faca doar ce vor detinatorii majoritatii din parlament ( dar si a catorva din opozitie (nu putini, si mai ales liberali si pmp-isti)). Si cu toate acestea putera poate sa ne apartina ( la figurat bineinteles) doar prin simpla mobilizare la alegerile de orice fel pe care le avem, si din pacate prin imbatranirea si disparitia majoritatii dure a PSD, fostii comunisti si actuialii oportunisti din admin. locale.
  • +4 (4 voturi)    
    ... (Duminică, 14 ianuarie 2018, 2:16)

    vasilicav [utilizator]

    in niciun caz nu Romania.
  • +7 (7 voturi)    
    Nu e lupta, ci RAFUIALA INTRE MAFIOTI pentru (Duminică, 14 ianuarie 2018, 10:04)

    deval [utilizator]

    suprematie ! Daca in fruntea celor ce se opuneau era Chirica , poate era ceva ! Poti sa "alegi"intre SIDA si cancer ?
    • +4 (4 voturi)    
      ideea este ca... (Duminică, 14 ianuarie 2018, 13:29)

      ..13 [utilizator] i-a raspuns lui deval

      Nu Tudose a cautat sa intarate spiritele...

      Ca si Grindeanu a incercat sa guberneze - dar curat ghinion n u au reusit prea bine...

      Curat ghinion!
      • +2 (2 voturi)    
        Pentru cetatean e nerelevant cine a inceput ! (Duminică, 14 ianuarie 2018, 23:00)

        deval [utilizator] i-a raspuns lui ..13

        Cetateanul a primit confirmarea ca inca un domeniu este sufocat de nosocomiale ! Nici nu poti sa distingi intre coruptie-idiotie-lipsa de proceduri-deficiente de management-legislatie tampa ! Sunt la gramada adunate dupa sefia unui semianalfabet cu veleitati de doftor, dupa care a urmat o ambuscata cu veleitati de secretara.....Intre cei 27 ministrii de interne de dupa 1989 nu gasesc altul cu scoala care sa fi fost si destept in afara de Doru Viorel Ursu...
  • +4 (4 voturi)    
    hihihihi (Duminică, 14 ianuarie 2018, 13:21)

    ..13 [utilizator]

    raspunsul meu este in afara sondajului...

    Presedintele castiga din batalia minunata care are loc acum in P$D.

    Felicitari p$distilor si spor mult in continuarea rezbelului!

    A lor este infrangerea finala!
    singuri si-au taiat craca de sun ei - felicitari!

    Dupe un an de gubernare poate orice cetatean cinstit si cu mintile acasa poate sa isi dea seama cine, ce si cum merita votul..

    Poate am prea mult optimism!
  • +3 (3 voturi)    
    cine pierde? (Luni, 15 ianuarie 2018, 1:46)

    Marian_1961 [utilizator]

    E greu de spus cine castiga. Conteaza? Dar este sigur cine pierde: noi.
  • 0 (0 voturi)    
    a (Luni, 15 ianuarie 2018, 15:03)

    adrian67 [utilizator]

    Ar trbui sa se rezolve galceava asta intre dragnea si tudose in stil clasic : bataie cu cutitele, ca la Braila.