Dragnea: Eu inca sper ca Tudose sa ramana prim-ministru

de G.S.     HotNews.ro
Vineri, 12 ianuarie 2018, 12:43 Actualitate | Politic


Liviu Dragnea si Mihai Tudose
Foto: AGERPRES
Presedintele PSD, Liviu Dragnea, a declarat vineri ca spera ca premierul va ramane in functie. "Eu inca sper ca Mihai Tudose sa ramana prim-ministru", a spus Dragnea, care era insotit de vicepremierul Paul Stanescu intr-o vizita la Bacau.

Dragnea a raspuns astfel unei intrebari privind solicitarea deputatului PSD Catalin Radulescu de convocare a Comitetului Executiv al partidului pentru a decide daca "mai sustinem echipa Tudose-Ciolacu la guvernare".

"Bravo, Carmen Dan, sah mat! Ca membru vechi, al partidului meu, PSD, solicit intrunirea de urgenta a CEX -ului, pentru a hotari, daca, dupa iesirea necontrolata si nestatutara a premierului Tudose, mai sustinem echipa Tudose -Ciolacu la guvernare, si daca dupa iesirile repetate in mass-  media, contrare pozitiilor partidului, si insubordonarea fata de deciziile partidului , mai pot fi mentinuti in functie", a scris pe contul sau de Facebook deputatul PSD Catalin Radulescu.




















Material sustinut de KRUK Romania

Datoria - un cuvânt la fel de urât precum lunea din săptămâna lucrătoare

Definiția cuvântului datorie, conform DEX-ului, este una simplă: sumă de bani sau orice alt bun datorat cuiva. Dar dincolo de o definiție seacă, datoria este un cuvânt care transmite de cele mai multe ori o stare negativă. “Am o datorie” - știi că trebuie să dai ceva înapoi, o obligație care trebuie să fie îndeplinită. Fie că ai o datorie la un prieten, la o bancă sau la furnizorul de utilități, datoria apare ca urmare a unei nevoi într-un anumit moment, iar veniturile nu îți permit să acoperi acea nevoie. Soluția cea mai la îndemână pare a fi împrumutul. Dar este oare chiar cea mai bună soluție?

6747 vizualizari

  • +16 (20 voturi)    
    Dragnea si complicele (Vineri, 12 ianuarie 2018, 12:53)

    Frank777 [utilizator]

    sau Viktor Orban. Dragnea are o intelegere pentru autonomia locala in HR+CV in schimbul sprijinului pe care il primeste in parlament de la UDMR si in plan contra informativ de la serviciile maghiare si de la diplomatia maghiara care il lauda prin strainataturi.
    Iesirea impotriva lui Tudose este dovada sprijinului dat de maghiari lui Dragnea.
    In comparatie cu Dragnea, Tudose este chiar simpatic.
    • +9 (11 voturi)    
      Acesta este momentul: (Vineri, 12 ianuarie 2018, 14:08)

      pedepsitorul [utilizator] i-a raspuns lui Frank777

      Acesta este momentul, in care Tudose ne va spune cine este adevaratul Premier al Romaniei!


      De fapt, aceasta situatie (context politic) face parte din exeplele de interventie neconstitutionala a Staului Paralel!
  • +15 (15 voturi)    
    Dragnea vrea ca Tudose sa fie sluga lui si papagal (Vineri, 12 ianuarie 2018, 12:54)

    Kivek [utilizator]

    Dragnea vrea ca Tudose sa fie prim ministru dar unul gen Grindeanu adica papagal....in felul asta tot Dragnea conduce guvernul, Tudose e doar papagal
  • +19 (19 voturi)    
    Mda (Vineri, 12 ianuarie 2018, 12:55)

    Cataleya [utilizator]

    Dragnea si stilul sau caracteristic.
    Pe fata se face ca il sustine, iar pe la spate il injunghie.
  • +17 (17 voturi)    
    Kaput pe modelul Grindeanu !? (Vineri, 12 ianuarie 2018, 13:00)

    Plagarus [utilizator]

    Guvern incapabil sa onoreze magariile electorale,da bir cu fugitii prin orice tertipuri.
  • +23 (23 voturi)    
    Noi speram... (Vineri, 12 ianuarie 2018, 13:10)

    LLLL [utilizator]

    ... sa te vedem la puscarie, unde trebuie sa stea infractorii periculosi.
  • +11 (11 voturi)    
    O gashka de banditi (Vineri, 12 ianuarie 2018, 13:41)

    BibiAfricanul [utilizator]

    care se lupta pe coilan. Nimic mai mult.
    In nebunia lor, nici nu mai tin cont ca fac asta pe fata, fara nicio jena, de parca ne intereseaza pe noi cine se omoara cu cine in adunatura de hoti numita psd.
    Pe noi, cei 16 milioane, cat om mai fi ramas, ne intereseaza ca tara sa fie administrata, sa avem politici publice, fiscale si o justitie in favoarea noastra (nu a lor), deasemenea, o politica externa solida, avand in vedere ce se intampla in zona si aiurea.
    Apropo, noi mai avem ministru de externe? Eu nu l-am mai vazut sau auzit de cateva luni. Mai traieste?
    Iar Tudose, cu zicerile lui de autobaza, habar nu are ca diplomatia insemna altceva decat traznaile spuse de el si ca alte state nu inghit declaratii anapoda, cum inghitim noi, in micul istanbul. Ba din contra, profita si ne dau la oase.....
  • +10 (10 voturi)    
    Tradatori de tara (Vineri, 12 ianuarie 2018, 13:56)

    CipCC [utilizator]

    Tradatorii de tara ar trebui sa stea la puscarie.
    Acest nemernic distruge tot ce s-a facut bun in ultimii 7-8 ani.
    Din pacate suntem un popor de oameni care voteaza infractori si le pasa doar de petul lor de bere.

    Eu cred ca sistemul de vot universal ar trebui regandit si doar cei care( in ultimii 2 ani au fost angajati macar 1 an) aduc o contributie la venitul statului sa fie lasati sa voteze.
  • +1 (1 vot)    
    ce IDIOT (Vineri, 12 ianuarie 2018, 16:25)

    Ionescu Raymond [utilizator]

    "Eu inca mai sper ca Tudose sa reziste in mana mea stanga, cand il pocnesc cu palma mea dreapta."
    ...
    quel imbécile
  • 0 (0 voturi)    
    si eu (Vineri, 12 ianuarie 2018, 19:42)

    nahir [utilizator]

    sper sa dispara toti hotii si coruptii in frunte cu tine. Mars la "beciul domnesc".