Articol actualizat

Ioan Denes, votat de conducerea PSD ca ministru al Apelor si Padurilor in locul Doinei Pana. Denes a migrat din PNL in PSD in 2014

de Red. Politic     HotNews.ro
Luni, 8 ianuarie 2018, 16:20 Actualitate | Politic


Ioan Denes, senator PSD
Foto: cdep.ro
Ioan Denes, senator PSD de Bistrita, a fost agreat luni de conducerea PSD pentru a o inlocui pe demisionara Doina Pana ca ministru al Apelor si Padurilor, potrivit unor surse din partid. Informatia a fost confirmata la finalul sedintei de Mihai Fifor, ministrul Apararii. Denes a fost sustinut de organizatia de Bistrita, condusa de Radu Moldovan, organizatie care o sustinuse si pe Doina Pana. Denes a trecut de la PNL la PSD in 2014, dupa ruperea USL.

El s-a facut remarcat printr-o declaratie data in presa locala: "Cuplurile de homosexuali care merg de mana pe strada imi incalca libertatea".

Ioan Denes (50 de ani) e la al doilea mandat de senator. Inainte de a fi ales senator in 2012, Denes a fost consilier local in Beclean si consilier judetean in CJ Bistrita.

A ocupat posturile de director comercial la doua firme (SC Termotec SRL din Dej si SC Profing SRL din Beclean), profesor la Centrul de plasament din Beclean si electrician la CFR. Este subinginer mecanic, absolvent al Universitati Tehnice din Cluj Napoca.



















3199 vizualizari

  • +15 (17 voturi)    
    Ce fata de brigadier are (Luni, 8 ianuarie 2018, 16:42)

    scaraotchi [utilizator]

    tipic PSD...
    • +6 (10 voturi)    
      ... (Luni, 8 ianuarie 2018, 18:02)

      Dr.Mythnick [utilizator] i-a raspuns lui scaraotchi

      asta e fata intalnita si prin PNL, Alde, UDMR.... aaa pardon a fost in PNL.
  • +13 (17 voturi)    
    tipic PSD (Luni, 8 ianuarie 2018, 16:53)

    bogdan1477 [utilizator]

    " profesor la Centrul de plasament din Beclean si electrician la CFR. Este subinginer mecanic, absolvent al Universitati Tehnice din Cluj Napoca."

    Deci nici macar unul cu facutate n-au gasit pentru functia aia? Dar secretare, veri si prieteni cu facultatea la seral?!? Ce calificare are nenea asta pentru ministerul apelor si padurilor?!?
    • +11 (15 voturi)    
      Calificare (Luni, 8 ianuarie 2018, 17:13)

      tybvaly [utilizator] i-a raspuns lui bogdan1477

      De sluga care executa partidului !!!
    • +7 (11 voturi)    
      Nici o problema (Luni, 8 ianuarie 2018, 17:26)

      zece_plus [utilizator] i-a raspuns lui bogdan1477

      In maximum 3 ani face o facultate particulara la fara frecventa si ia si doctoratul.
      • +2 (6 voturi)    
        asa (Luni, 8 ianuarie 2018, 18:31)

        nahir [utilizator] i-a raspuns lui zece_plus

        de lent?
        Pai tutianu se lauda ca a facut un masterat in 2 luni.
        Daca in pana mea. nu e in stare sa-si ia doctoratul in maximum 6 luni, il destituie drag.. asta, 2doze.
    • +2 (4 voturi)    
      Tu, Cititorule, sa nu-ti "zburde" mintea la (Luni, 8 ianuarie 2018, 17:34)

      scaraotchi [utilizator] i-a raspuns lui bogdan1477

      prostii! Nu, nu suntem aceeasi persoana, pur si simplu, curand ajungem la .... rezonanta, ...si apoi sa te tii...
    • +3 (5 voturi)    
      ce (Luni, 8 ianuarie 2018, 18:30)

      nahir [utilizator] i-a raspuns lui bogdan1477

      pana mea te intereseaza?
      Lingau sef la el in sat.
      Si sa nu se zica ca e teleormanean ca nu merge. Ce, Bistrita e in Teleorman? Sau e?
    • -2 (4 voturi)    
      Vorbesti aiureli (Luni, 8 ianuarie 2018, 20:21)

      Rahan5 [utilizator] i-a raspuns lui bogdan1477

      ,,director comercial la doua firme (SC Termotec SRL din Dej si SC Profing SRL din Beclean)"
      Daca a fost director la 2 companii (pe bune) ,,face cat 7 facultati". Sa nu uitam ca functia este politica. Ajunge din punct de vedere legal si Liceul.
      Se vede ca omul este de la tara, si acolo studiile au o mult mai mare ,,greutate". La ce a lucrat, n-a simtit nevoia sa dea diferentele de examene si sa aiba diploma de inginer, si a ramas cu studiile oficiale de pe timpul lui Ceusescu. Atunci se facea 3 ani sub-ingineria. Si erai considerat intelectual.
      • 0 (2 voturi)    
        Ha ha ha (Marţi, 9 ianuarie 2018, 8:56)

        Bogdan_100 [utilizator] i-a raspuns lui Rahan5

        Poate doar tu sa consideri un subinginer drept intelectual- ca de la analfabet functional la analfabet functional. Postul de ministru presupune viziune, competenta ceea ce evident ipochimenul numit politic nu poseda. E inca o dovada a dispretului psd-ului fata de tara
      • 0 (2 voturi)    
        De aia o ducem asha rau... (Marţi, 9 ianuarie 2018, 11:34)

        bogdan1477 [utilizator] i-a raspuns lui Rahan5

        ... pentru ca o gramada de romani gindesc ca tine...

        Daca a fost director la doua companii, gata, e bun de orice.
        Daca ma uit rapid la cele doua firme, una pare de termopane cu site in constructie, iar a doua ceva online cu ochelari de vedere. Iar asta face cit zero facultati. Iar restul studiilor nu-l califica sub nici no forma. Si... pe vremea lui Ceausescu subinginer tot sunbinginer era, oricit ai incerca tu explicatii penibile cu studiile de la tara...
  • +12 (14 voturi)    
    Omul este subinginer mecanic (Luni, 8 ianuarie 2018, 17:03)

    cartofil [utilizator]

    Nu este inginer, este subing. Asta se facea , pe vremea lui ceasca, la seral. Unul care nu era in stare sa intre normal, la zi, se angaja si intra la seral. Scapa astfel de armata. De ce toti activistii astia de partid si de stat au facultati private, facultati facute la distanta, diplome obtinute la 50 de ani, bacalaureate la 30 ?? De ce aproape ca nu exista un singur activist P$D (dar si din celelalte partide din fostul FSN) cu facultate normala, facuta la zi, la varsta normala pentru o facultate, unde sa fi obtinut acolo o medie rezonabila, nu neaparat 10 dar un 8-9, ca toata lumea. De aceea Romania nu este o tara normala, oamenii normali nu au voie sa aiba acces la functiile de conducere in statul roman. Toate gunoaiele au ajuns acum, datorita sistemului, sa ne conduca.
  • +9 (13 voturi)    
    are un CV solid (Luni, 8 ianuarie 2018, 17:04)

    loveparade [utilizator]

    e bun!
    mai trebuie sa scuipe cand vorbeste si sa plescaie cand mananca pentru a atinge toate standardele PSD, dar asta nu cred ca e o problema.
    asta bineinteles pe langa flexibilitate, wink wink...
    • +2 (2 voturi)    
      din vocabularul lui serban niciolae (Luni, 8 ianuarie 2018, 18:37)

      kkciosuldelahamangia [utilizator] i-a raspuns lui loveparade

      se da proba eliminatorie la inscrierea in pesede.
  • +6 (8 voturi)    
    ce fata (Luni, 8 ianuarie 2018, 18:27)

    nahir [utilizator]

    de pasare migratoare.
    Arivistul desavarsit.
    Dupa "fa doino" o sa apara expresii de genul "ce pana mea".
  • +2 (4 voturi)    
    Electrician CFR, 1988 – 1993 (Luni, 8 ianuarie 2018, 19:55)

    Plagarus [utilizator]

    Se aprind semnalele de manevra,("piticii ") in padurile patriei,cate or mai ramane in picioare.