Liviu Dragnea spune ca il sustine in continuare pe Tudose si ca nu se impune un congres extraordinar al PSD

de R.M.     HotNews.ro
Luni, 8 ianuarie 2018, 14:11 Actualitate | Politic


Liviu Dragnea
Foto: Agerpres
Presedintele PSD, Liviu Dragnea, a declarat luni ca il sustine in continuare pe premierul Mihai Tudose si ca nu se impune organizarea unui congres extraordinar al partidului, potrivit Agerpres.

Intrebat, inainte de inceperea sedintei Comitetului Executiv National al PSD, daca este nevoie de o restructurare guvernamentala, avand in vedere ca au fost foarte multe informatii pe acest subiect, Dragnea a raspuns: "Le-am vazut si eu".

Pe de alta parte, intrebat daca ramane premierul in functie si dupa sedinta CExN, liderul PSD a spus: "Eu il sustin".

Liviu Dragnea a mentionat, chestionat de ziaristi, ca nu se teme ca isi va pierde functia intr-un congres extraordinar al partidului, adaugand ca nu se impune o astfel de reuniune.

In momentul cand a intrat in sediul PSD, o persoana care se afla la poarta cladirii a strigat catre Dragnea "Infractorule! La puscarie!". "Mi-era dor de tine", a replicat presedintele social-democratilor.

Sosit la sediul PSD la putin timp dupa Dragnea, premierul Mihai Tudose a declarat ca isi mentine opinia potrivit careia este necesara o restructurare a Guvernului, potrivit news.ro.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















5067 vizualizari

  • +25 (27 voturi)    
    Oare ce frunze se vad iesind din pantalonii lui? (Luni, 8 ianuarie 2018, 14:27)

    denvarel [utilizator]

    Mie mi se pare ca un tufis intreg de frunze de morcov iese din spatele lui Dragnea.
    "Stati linistiti tovarasi.... "
  • +17 (17 voturi)    
    subtilitati de teleorman (Luni, 8 ianuarie 2018, 15:39)

    Bazil [utilizator]

    nu se teme ca isi va pierde functia la un congres extraordinar, dar .... nu doreste o astfel de reuniune. Subtilitati scoase prin strungareata.
    • 0 (0 voturi)    
      daca-l (Luni, 8 ianuarie 2018, 18:44)

      nahir [utilizator] i-a raspuns lui Bazil

      luam numai pe dragnea in considerare, la cata nesimtire are in el de sta in continuare in functiile de presedinte de partid si de presdinte de camera parlamentara (sper ca pupinii lui postaci p-acilea, nu vor detalii sa le desenez de ce zic ce zic) ma mir ca in zona nu s-a mers cu masca pe figura de cat de tare pute locul de sub el.
      Daca-i punem si pe ceilalti nesimtiti din partidul lui peste prajit (nesimtiti pt. ca vad ca-l sustin in continuare pe condamnatul penal in cele 2 functii), participanti la sedinta comitetului executiv, putem spune ca in zona a fost de-a dreptul o bomba ecologica.
  • -11 (13 voturi)    
    cred (Luni, 8 ianuarie 2018, 15:43)

    vax-albina [utilizator]

    in prezumția de nevinovăție ori în cinstea celor mai mulți membri psd. Nu înțeleg cum acest partid nu are în frunte o persoană incoruptibilă, spre binele tuturor.
    • +5 (9 voturi)    
      probabil ca inca crezi si ca (Luni, 8 ianuarie 2018, 16:09)

      __alex__ [utilizator] i-a raspuns lui vax-albina

      ion iliescu e "un om de bine" ....
      De ce pierzi timpul pe HN cand exista carti cu basme? Maturizeaza-te si hai n-apoi ;)
    • +6 (6 voturi)    
      Prezumtia de nevinovatie e un concept juridic (Luni, 8 ianuarie 2018, 16:28)

      denvarel [utilizator] i-a raspuns lui vax-albina

      Moral vorbind acest concept nu se aplica.
      Daca nu poti justifica averea inseamna ca ai furat. de altundeva nu avea cum sa vina.
      Juridic esti "nevinovat"...
      Dar moral sansele sa fi nevinovat sunt 0 (zero)
    • +7 (7 voturi)    
      Chiar , cum o fi posibil ... (Luni, 8 ianuarie 2018, 16:43)

      blackarrow [utilizator] i-a raspuns lui vax-albina

      asa ceva ( adica sa nu fie un incoruptibil in fruntea psd-ului )?
      Ne-am intrebat si noi (de foarte mult timp ) si cred ca am gasit raspunsul , ca sa se lumineze toti cei care inca mai cred in Fata Morgana si psd : fiindca NU exista !! Sau daca exista -mai sint si exceptii, ajung degetele de la o mana pt ei - nu sint doriti in frunte de ceilalti 99,9% , fiindca nu-i reprezinta ,logic !!!
      Deci prezumtia de nevinovatie pe care le-o acordati dvs. seamana deja a altceva , in vremurile astea aprige.
      Mai simplu spus, nu aveti practic nici o scuza sa debitati enormitati de-astea !
    • +1 (1 vot)    
      esti (Luni, 8 ianuarie 2018, 18:51)

      nahir [utilizator] i-a raspuns lui vax-albina

      prost, naiv sau amandoua?
      Cred ca niciunul din stabii conducatori ai psd nu se pot lauda ca au muncit cinstit cu adevarat vreodata ceva , asa ca nici nu vor sti si nici nu vor putea sa justifice legal veniturile de nababi care le permit din postura de lefegii la stat concedii in Brazilia, Madagascar sau mai stiu eu ce plaje exotice.
      Deci, unde te incadrezi?
      • 0 (0 voturi)    
        recunosc (Marţi, 9 ianuarie 2018, 11:31)

        vax-albina [utilizator] i-a raspuns lui nahir

        sunt câte puțin din fiecare.
        Din păcate nu reușesc deloc să mă uit la A3 sau RTV ca scârba să fie pe măsura realității. Zac eu așa, în inconștiența mea, și sper ca pesede-ul să fie dărâmat din interior, ca singură soluție fezabilă.
  • +5 (5 voturi)    
    cand se incaiera infractorii (Luni, 8 ianuarie 2018, 16:11)

    __alex__ [utilizator]

    iar Dragnea vede ca drumul spre puscarie devine inevitabil ;)

    Demisia, taranoi penal!
  • +7 (7 voturi)    
    a mai zis si cu alta ocazie (Luni, 8 ianuarie 2018, 16:18)

    IonIonescuDeLaBrad [utilizator]

    Cu fostul premier a spus la fel, si rezultatul a fost invers.

    Deci cu siguranta urmeaza un congres extraordinar cat de repede.
  • +3 (3 voturi)    
    livache amoroso (Luni, 8 ianuarie 2018, 18:40)

    revo [utilizator]

    daaa, livache, stim ca inima ta e mare si bate, bate, bate (ca bulanu' lu' tactu') pentru toti, ca tu nu esti capabil de ura, doar de iubire!
    Mi-aduc aminte ce pretuire si ce iubire eterna ii aratai lui Ponta, ce multumit erai de Grindeanu... daaa, sigur viitor de aur va avea si Tudose...