Rovana Plumb: Esential e sa asiguram buna guvernare, sa lasam confruntarile si competitiile pentru perioada urmatoare / Nu incepem acum cu restructurarea!

de R.M.     HotNews.ro
Luni, 8 ianuarie 2018, 13:50 Actualitate | Politic


Rovana Plumb
Foto: Facebook
Rovana Plumb a declarat, la sosirea la sediul PSD, ca esential in aceasta perioada este sa se asigura "buna guvernare" si a cerut sa fie lasate pentru alta perioada "confruntarile si competitiile". Aceasta s-a pronuntat insa ferm impotriva unei restructurari la nivelul Guvernului.

"Principalul nostru obiectiv astazi e sa asiguram buna guvernare", a afirmat Rovana Plumb, care a adaugat ca nu a "simtit niciun fel de nervozitate" in partid.

Aceasta a apreciat ca o confruntare exista in orice partid politic, iar "in istoria PSD intotdeauna a existat competitie, ceea ce e sanatos pentru democratie".

Insa "in momentul acesta si pentru perioada urmatoare trebuie sa asiguram o buna guvernare. Sa lasam confruntarile si competitiile pentru perioada urmatoare", a subliniat fostul ministru.

Intrebata daca premierul Mihai Tudose poate asigura buna guvernare, Rovana Plumb a raspuns afirmativ.

Plumb s-a pronuntat insa ferm impotriva unei restructurari la nivelul guvernului: "Nu incepem acum cu restructurarea!"

Rovana Plumb considera insa ca nu se impune o schimbare la ministerul de Interne, dupa ce un politist a fost retinut ca suspect in cazurile de agresiuni sexuale impotriva unor minori, in Bucuresti.


















750 vizualizari

  • +3 (3 voturi)    
    Credibilitate zero. (Luni, 8 ianuarie 2018, 13:56)

    ouyang [utilizator]

    Puteti sa va inchideti
  • +6 (6 voturi)    
    a (Luni, 8 ianuarie 2018, 13:57)

    adrian67 [utilizator]

    Pentru mine e esential sa intri la puscarie impreuna cu turcoaica. Pentru Belina si pentru alatele.
  • +5 (5 voturi)    
    Buna givernare (Luni, 8 ianuarie 2018, 14:15)

    Ochii_pe_voi [utilizator]

    pentru Plumb insaemna: imbuibarea ei si a famliei ei, jaf din proprietatea statului si un stat mafiot in care CIUMA ROSIE sa poata fura cât si cum vrea (condiie: subordonarea politia a Justitiei).
  • +4 (4 voturi)    
    Eh, acu' un an si Grindeanu trebuia lasat sa (Luni, 8 ianuarie 2018, 14:15)

    somesanu [utilizator]

    guverneze bine. In primavara s-a schimbat viziunea doamnei Plumb si a partidului
  • +4 (4 voturi)    
    EXTRAORDINAR! (Luni, 8 ianuarie 2018, 14:20)

    schroedinger [utilizator]

    La fel cum ai facut si la MIraj! Praf si pulbere!
    Sunt foarte curios cum buna voastra guvernare a reusit sa-i schimbe BMW-ul seria 6 in Mercedes AMG lui loaza de fie-tau?
    Poane ne inveti si pe noi...
    Cat tupeu poate sa aiba nesimtita asta!
  • 0 (0 voturi)    
    "Sa fie lasate pentru alta perioada (Luni, 8 ianuarie 2018, 17:49)

    Grandgousier [utilizator]

    Confruntarile si competitiile","s-a pronuntat ferm impotriva unei restructurari","nu incepem acum cu restructurarea"...Parca am mai auzit muzica asta,cand am spus ca PNL-ul trebuie sa-si schimbe stabii.X,y si z ne explicau ca mai incolo...la alegeri...sa fie pusi pe locuri neeligibile...
  • +1 (1 vot)    
    chiar nu puteti (Luni, 8 ianuarie 2018, 18:53)

    daldepsd [utilizator]

    nici voi nu va mai inghititi. Ne-ati pacalit si ne-ati tradat.
    Noi asta vedem: educatie nu, sanatate nu, dezvoltare nu. Voi mimati un teatru ieftin, pe bani multi. Doar asta va intereseaza? noua ne dati scumpiri, voua mariri. Cred ca e cazul sa plecati, ne-ati tradat.