Codrin Stefanescu: Pana in primavara trebuie sa stabilim cine este prezidentiabilul PSD, trebuie sa-l aparam cu dintii / PSD nu are tabere, pentru ca PSD nu este partid de lider

de RH     HotNews.ro
Joi, 4 ianuarie 2018, 15:53 Actualitate | Politic

Codrin Stefanescu
Foto: AGERPRES
Codrin Stefanescu, secretar general adjunct al PSD si unul dintre apropiatii lui Liviu Dragnea, a declarat joi ca partidul trebuie sa stabileasca pana in primavara candidatul la prezidentialele din 2019. "Trebuie sa-l aparam cu dintii pentru ca va fi vinovatul de serviciu al statului paralel", a spus Stefanescu la Antena 3. El a respins ideea existentei unor tabere in partid, spunand ca PSD nu este partid de lider.

"Sa stiti ca e si dorinta mea, si a altor colegi sa ne definim pana in primavara prezidentiabilul, sa il aparam cu dintii pentru ca va fi atacat de statul paralel. Colegii din tara vor sa-l vada pe cel care se va lupta cu Iohannis", a spus Codrin Stefanescu la Antena 3.

Intrebat despre un eventual congres al PSD, Codrin Stefanescu a spus: "Nu am stabilit inca data congresului PSD. Sunt discutii in cadrul partidului. PSD nu are tabere, pentru ca PSD nu este partid de lider. ALDE este partid de lider, Calin Popescu Tariceanu este lider PSD este un partid de mase care are nevoie de un lider, in PSD nu vor exista tabere, ci doar opinii".





















[P] Afla cum poti sa-ti imbunatatesti aerul din locuinta

Stiati ca umiditatea mare poate provoca probleme de respiratie si de adaptare la temperaturi mari?

4357 vizualizari

  • +70 (70 voturi)    
    Corect! nu e partid de lider (Joi, 4 ianuarie 2018, 15:55)

    Bogdan_100 [utilizator]

    e gasca de infractori!
    • +29 (29 voturi)    
      loool (Joi, 4 ianuarie 2018, 16:15)

      Dr.Mythnick [utilizator] i-a raspuns lui Bogdan_100

      priviti partea buna a paharului, partidele unde a fost cap de ciunga au facut implozie ...

      ca sa nu uit si Volguta a fost in PRM :)))))))
      • +8 (8 voturi)    
        cu ce se cos pantofii? .. cu sula (Joi, 4 ianuarie 2018, 20:12)

        GeorgeT [utilizator] i-a raspuns lui Dr.Mythnick

        Pantofii se cos cu o scula numita sula.

        Omu' asta superbogat, din furat, are capul ca o sula...
      • +3 (3 voturi)    
        Stiti povestea lui Harap-Alb (Vineri, 5 ianuarie 2018, 10:59)

        Rescator [utilizator] i-a raspuns lui Dr.Mythnick

        Inainte de a pleca in lume tacsu l-a sfatuit sa se
        fereasca de omul span(peremistul Codrin) si de
        omul rosu(pedistul Dragneev).Este adevarat ca
        coteria cleptocrata PSD/PCR a fost acaparata de fostii peremisti,nervosi din nastere,obraznici,cinici
        si hotomani.Astia nu pot fi opriti fara mari eforturi.
    • +17 (23 voturi)    
      Iordache, Stefanescu, Nicolicea, active toxice (Joi, 4 ianuarie 2018, 16:59)

      animatron [utilizator] i-a raspuns lui Bogdan_100

      PSD-ul e luat ostatic de catre un grupuscul extremist, de sorginte peremista certificata, aliat cu un grup de baroni pesedisti din judete sarace ale sudului Romaniei (Teleorman, Olt, Calarasi, Giurgiu, etc.).

      Liderii PSD din Transilvania si Moldova nu prea fac "scut" in jurul dlui Dragnea si curtenilor sai vadimisti, dimpotriva, partidul a ajuns ca un primar (Chirica) al unui mare oras ca Iasiul sa critice public foarte dur felul in care e gestionat PSD-ul.

      Chiar si vehementa cu care dl Stefanescu neaga "taberele" din PSD arata ca e problema care il preocupa, soarta dumnealui fiind legata de aceea a sefului.

      Dnii Iordache, Nicolicea sau Stefanescu ar fi acceptati pe loc ca membri ai FIDESZ(Ungaria) sau PiS(Polonia), fara ezitare, sunt pe aceeasi lungime de unda, isteric nationalista, antieuropeana si involuntar dughinista.

      Cum dl Stefanescu e un anti-monarhist, se gaseste in conflict ideologic cu dl Tariceanu (nu degeaba il atinge in treacat in declaratia sa), acesta din urma sperand ca Romania sa ajunga la un regim parlamentar, prin intermediul instaurarii unei monarhii sub total control (Duda-Margareta).

      Teama dlui Stefanescu este ca in caz de eliminare a dlui Dragnea (pe motive penale), singura personalitate notorie prezidentiabila a Puterii ramane presedintele Senatului, dl Tariceanu.

      Dl Tariceanu nu vede decat doua solutii la soarta sa politica:

      fie devine urmatorul candidat prezidential din partea coalitiei actuale, pentru ca votantii sa nu mai aiba de ales intre Iohannis si un "comunist" din PSD (comunistul pierde garantat, in timp ce "liberalul" Tariceanu ar mai avea o sansa);

      fie forteaza in 2018 un referendum pt monarhie (emotia mortii regelui Mihai, centenarul Unirii, referendum pt familie, etc.) care eventual sa-l propulseze spre postul de prim-ministru.

      Grupul "toxic" din PSD spera ca modificarile legilor penale (amanate luni de zile de ministrul Justitiei, ALDE) sa il ajute pe dl Dragnea sa ramana in politica si sa candideze la presedintie.
      • +19 (21 voturi)    
        doua obiectii la un comentariu corect (Joi, 4 ianuarie 2018, 17:59)

        AliKimiku [utilizator] i-a raspuns lui animatron

        1- Daca PSD-ul chiar e captiv prm-istilor din sud cum se face ca pana acum a votat in bloc ce i-au dictat astia? Chiar asa sunt puri psd-istii din Trans si Moldo? Sau PSD-ul e un partid dincolo de posibilitatea oricarei reforme?
        2- Dnii Iordache, Nicolicea sau Stefanescu sunt niste infractori pentru care singurul motiv de a face politica este cel de a-si umple buzunarele. Comparatia cu PiS chiar nu isi are rostul.
        • +5 (7 voturi)    
          Pentru calm si elocinta (Joi, 4 ianuarie 2018, 20:27)

          un domn [utilizator] i-a raspuns lui AliKimiku

          Meriti sa faci parte din Guvernul Romaniei, ti am savurat fiecare postare, simt ca esti plecat din Romania, Cinste Familiei Tale!
      • +7 (7 voturi)    
        PSD nu e captivul nimanui (Joi, 4 ianuarie 2018, 19:36)

        cabora [utilizator] i-a raspuns lui animatron

        Romania e captiva mafiei rosii.
    • +22 (22 voturi)    
      Sa-l apere cu dintii si cu pumnii ..... (Joi, 4 ianuarie 2018, 17:02)

      cartofil [utilizator] i-a raspuns lui Bogdan_100

      daca este sa traducem mesajul distinsului bisnitar (pardon, parlamentar).
      • +4 (4 voturi)    
        daca il apara cu dintii (Joi, 4 ianuarie 2018, 22:46)

        Bazil [utilizator] i-a raspuns lui cartofil

        inseamna ca astia sunt vampiri.
  • +40 (42 voturi)    
    pe 20 Ianuarie se Incinge Rotisorul (Joi, 4 ianuarie 2018, 15:56)

    un domn [utilizator]

    Codrin CapdePorc poate sa aiba Onoarea sa il Inaugureze cu Marul In Gura !
    • +9 (9 voturi)    
      candidatul PSD e Firea Pandele Vranceanu (Joi, 4 ianuarie 2018, 19:01)

      Kivek [utilizator] i-a raspuns lui un domn

      candidatul PSD se stie de mult, e scarba aia care a ajuns primar in Bucuresti direct de la Antena3, cu doar 250.000 voturi
  • +47 (47 voturi)    
    Umila mea propunere: (Joi, 4 ianuarie 2018, 16:00)

    Prea_Tarziu [utilizator]

    Mergeti pe Eugen Nicolicea sau pe Serban Nicolae. Lumea ii iubeste si sigur i-ar vota! Ba ca sa mergeti la sigur mergeti pe dubla: Nicolicea Presedinte si Serban Capdeporcsoferdeinterlop Nicolae Prim MInistru.
    • +27 (27 voturi)    
      nu, nu, nu (Joi, 4 ianuarie 2018, 16:49)

      nahir [utilizator] i-a raspuns lui Prea_Tarziu

      neaparat Codrin Stefanescu cap de ..ula e perfect in postura de pres, asta, prezidente. Defineste exact pesedeul, aceasta adunatura plina de arivisti, oporrtunisti, oameni lipsiti de scrupule, hoti, mituitori, corupti. Doar calitati una si una.
      • +7 (7 voturi)    
        Adevărul e că dacă Draqnea nu e prezidențiabil (Joi, 4 ianuarie 2018, 18:25)

        nick24 [utilizator] i-a raspuns lui nahir

        fiind penal, următorii pe lista PSD și cei mai buni de altfel sunt Codrin, Șerban Nicolae și Nicolichea.
        Oricum pisidicii votează indiferent cu cine, chiar și un cal dacă e propus.
      • +6 (6 voturi)    
        nu (Vineri, 5 ianuarie 2018, 0:16)

        Adri4n [utilizator] i-a raspuns lui nahir

        pe Plesoianu. Vreau sa vad cum o sa faca PSD implozie cu ala candidat.
        • +3 (3 voturi)    
          Acest Pletos Traditional Neanderthalian (Vineri, 5 ianuarie 2018, 9:24)

          un domn [utilizator] i-a raspuns lui Adri4n

          Maxim poate ajunge sef departament la Antipa unde cu emotie si avant poate sa prezinte OCucuvea Cotroceana
          • +1 (1 vot)    
            doar (Vineri, 5 ianuarie 2018, 18:52)

            nahir [utilizator] i-a raspuns lui un domn

            daca e dat cu deodorant.
            • 0 (0 voturi)    
              Sovietic? (Vineri, 5 ianuarie 2018, 23:20)

              un domn [utilizator] i-a raspuns lui nahir

              Cu Aroma de Pufoaika?
    • 0 (12 voturi)    
      Prima femeie președinte! (Joi, 4 ianuarie 2018, 17:58)

      Gray51 [utilizator] i-a raspuns lui Prea_Tarziu

      Sau măcar un mulatru!
  • +29 (29 voturi)    
    Stiti doar ca Unchiul Sam nu agreeaza (Joi, 4 ianuarie 2018, 16:00)

    scaraotchi [utilizator]

    presedinte de la PSD, dar pentru distractie voi puteti sa va luati rolurile in serios.

    Uite, spre exemplu Dta Dle Codrin, poti usor interpreta rolul negativ din "sunt un mic ticalos, partea a-II-a"...

    Mai aveti de gasit persoanajul pozitiv din "Fromoasa si Bestia" si toata lumea va fi fericita...
  • +31 (31 voturi)    
    Eu zic ca Dragnea e cel mai prezidentiabil (Joi, 4 ianuarie 2018, 16:01)

    Martinezu [utilizator]

    dintre PSD isti!
    Are alura de presedinte stie limbi straine, a fost in America, si cea de Sud si cea de Nord, si se stie bine si cu Trump.
    Si in felul asta PSD ul va avea chiar toata puterea asa cum si-a dorit-o. Mai ales ca poate fi si premier pentru ca tot el ar aproba numirea.
    • +19 (19 voturi)    
      eu (Joi, 4 ianuarie 2018, 16:51)

      nahir [utilizator] i-a raspuns lui Martinezu

      zic ca vei fi citat de a3.
      Aia te vor lua in serios.
  • +26 (26 voturi)    
    am fost la ultimul star wars! (Joi, 4 ianuarie 2018, 16:03)

    Francisc 1 [utilizator]

    si ca sa-l citez pe Luke : "Absolut tot ce ai spus e gresit ! "
  • +27 (27 voturi)    
    sa-i dam (Joi, 4 ianuarie 2018, 16:03)

    lula [utilizator]

    niste zeama de varza murata, poate se trezeste, ca din ce zice pare mahmur!

    o luam de la capat cu martienii si statul paralel! nu a obosit?
    • +14 (14 voturi)    
      nebunii (Joi, 4 ianuarie 2018, 16:52)

      nahir [utilizator] i-a raspuns lui lula

      au puteri nebanuite.
  • +20 (20 voturi)    
    Primavara se numara dintii (Joi, 4 ianuarie 2018, 16:07)

    billy34 [utilizator]

    Nu uitati sa va dati si cu acele chestii de deasupra gulerelor in gura, cat mai reciporc! :)
  • +33 (33 voturi)    
    PSD este de fapt prototipul partidului de lider, (Joi, 4 ianuarie 2018, 16:08)

    BobMuller [utilizator]

    in contrast puternic cu USR.

    Liderul este zeu in PSD, amintiti-va:

    -Cand era Iliescu: PSD era partidul saraciei nationale.
    -Cand era Ponta: PSD era partidul bugetarilor de lux aroganti.
    -Cand e Dragnea: PSD e partidul hotiei pe fata, al anarhiei, al distrugerii totale a justitiei.

    Sigur, PSD a fost intotdeauna partid de hoti, fiindca a fost fondat de securisti, dar a avut diverse "arome" de-a lungul timpului in functie de lider.

    Liderul PSD taie si spanzura fiindca el controleaza fondurile si poate taia fondurile celor nemultumiti. La fel sunt toate partidele inafara de USR.

    USR e o democratie interna. Da, e un partid tumultuos, cu multe dezbateri si conflicte care duc la un anumit rezultat, dar nu e dictatura.
  • +31 (31 voturi)    
    Cap de "Pluta" (n-am avut alta rima...) (Joi, 4 ianuarie 2018, 16:09)

    stirilibere [utilizator]

    PSD este statul paralel, partid de securisti si lideri mafioti.
  • +24 (24 voturi)    
    Pff (Joi, 4 ianuarie 2018, 16:11)

    MinDepous [utilizator]

    Numai daca suntem iar inconstienti, daca nu mergem iar la vot, ar putea iesi altcineva decat Johannis.

    Ca ne-a convenit, ca ne-a plictisit, ca ne-a iritat, nu stiu, nene... altul nu vad. S-au luptat borfasii aia in ultimii ani sa-si treaca tara pe proprietate privata, nu a mai iesit nimeni la inaintare. Nici alte personalitati nu s-au aratat - iar pe Ciolos nu il vad nici candidand, nici avand sanse mari de-a castiga. Eu l-as vota, dar cred ca rolul prezidential nu i s-ar potrivi la fel de mult precum i s-a potrivit cel de prim ministru, e om care vrea sa faca treaba, nu sa discute despre a face treaba.

    ALDE, partid de lider? De lider de banda de talhari, da. PSD? Pff... in rest... PNL a disparut.

    Poate si din inertie, in mod exclusiv - si tot Johannis ar mai lua un mandat. Poate in urmatorii 3-4 ani sa mai cultivam un alt candidat serios, asta daca nu cumva ne scufunda de tot PSD-ul in dictatura in urmatorii 1-2 ani.
  • +15 (15 voturi)    
    scapasi si de Ignatu’ asta :)) (Joi, 4 ianuarie 2018, 17:24)

    dan.c [utilizator]

    Hai, treci inapoi la ingrasat...
  • +12 (12 voturi)    
    definirea prezidentiablului (Joi, 4 ianuarie 2018, 17:27)

    ber [utilizator]

    Fara prezidentiabil Codrin nu se simte bine. Si atunci, el si alti colegi (caci asa fac ei totdeauna, impreuna cu colegii!) doresc sa DEFINEASCA prezidentiabilul.
    Aveti mai grija ca definitia asta sa satisfaca regulile logicii aristotelice: adica sa aiba gen proxim si diferenta specifica. Si sa ne spuneti si noua care au fost astea!
  • +19 (19 voturi)    
    "PSD partid de mase" (Joi, 4 ianuarie 2018, 17:34)

    Altiro [utilizator]

    Cele mai compacte mase de infractori din cate se stie pana acum..
  • +19 (19 voturi)    
    .. (Joi, 4 ianuarie 2018, 17:36)

    mazgalici [utilizator]

    Daca PNL si USR il vor sustine pe Iohannis, acesta va castiga din primul tur
  • +13 (15 voturi)    
    da e simplu... (Joi, 4 ianuarie 2018, 17:49)

    liviu_ [utilizator]

    care are cele mai multe dosare penale?!
    ala e cel mai in masura sa fie presedinte...
  • +20 (20 voturi)    
    Supozitor (Joi, 4 ianuarie 2018, 18:17)

    Dan100 [utilizator]

    Puteti sa vi-l bagati undeva pe acel prezidentiabil, pe post de supozitor, daca-i chel e mai usor!
  • +7 (7 voturi)    
    Ciordache (Joi, 4 ianuarie 2018, 18:20)

    Kevi [utilizator]

    Ciordache presedinte!
  • +8 (8 voturi)    
    Selecția (Joi, 4 ianuarie 2018, 18:30)

    Celbland [utilizator]

    Criteriul e simplu: o delegație PSD trece prin pușcării, alege un asasin în serie, cu cea mai mare condamnare și-l propune candidat la președinție.

    Rețeta a funcționat perfect la alegerile parlamentare din 2016, cu un condamnat penal în frunte și mulți alți penali pe liste, așa că alegătorii PSD vor fi extaziați să vadă un criminal în serie să-i reprezinte.
  • +8 (10 voturi)    
    codrin are buzele tocite (Joi, 4 ianuarie 2018, 18:45)

    nash pandelica [utilizator]

    de cata apropiere a avut parte in viatza.
    si'a inceput cariera cu vadim, l'a ..sustinut cu tarie proletara si pe dottore....bun la toate.
  • +9 (9 voturi)    
    Nu m-as mira (Joi, 4 ianuarie 2018, 18:47)

    Grandgousier [utilizator]

    Sa apara candidatul independent Chirica.Programul sau va contine unirea cu Moldova.Doar asa se poate face extractia cariatului.
  • +6 (6 voturi)    
    Asta are (Joi, 4 ianuarie 2018, 19:04)

    jack80 [utilizator]

    creierul ca si chelia: netedddddd...
    Bineinteles ca trebuie sa gasiti un prezidentiabil ca sa ai ce linge!
  • +5 (5 voturi)    
    Asta are (Joi, 4 ianuarie 2018, 19:04)

    jack80 [utilizator]

    creierul ca si chelia: netedddddd...
    Bineinteles ca trebuie sa gasiti un prezidentiabil ca sa ai ce linge!
  • +5 (5 voturi)    
    prezidentiabilul PSD,trebuie sa-l aparam cu dintii (Joi, 4 ianuarie 2018, 19:21)

    ty [utilizator]

    Asa mizerie de om vreti sa promovati la presedintie?
  • +5 (5 voturi)    
    Ma intreb cat rumegus incape (Joi, 4 ianuarie 2018, 19:37)

    cabora [utilizator]

    in acea capatana cheala.
  • +6 (6 voturi)    
    ! (Joi, 4 ianuarie 2018, 21:05)

    neo13 [utilizator]

    Cel mai destept lucru pe care l-a avut PRM-istul asta a fost parul :)
  • +6 (6 voturi)    
    Unde (Joi, 4 ianuarie 2018, 21:25)

    CodrutzaN [utilizator]

    sunt pupatorii debucirosii.
    Le-a dat liber cariatu sau nu i-a adunat inca?
  • +7 (7 voturi)    
    Psd e partid de ciobolani (Joi, 4 ianuarie 2018, 23:44)

    Wanheda [utilizator]

    Normal ca nu are lider. Pe cine sa puna, pe Budalau, pe Porcalan, pe Ciordash, TuDorel, Codeib CapdePluta??!! Or the horror, Hamsterul Stirb???
  • +4 (4 voturi)    
    Hopa, pana la ora 9 am (Vineri, 5 ianuarie 2018, 9:12)

    scaraotchi [utilizator]

    niciun postac in tot "decorul", cred ca, Codrin e deja pe faras sau baietii se trezesc prea tarziu. Nicio problema , nu mai pupa banutu' in luna lui Gerar. Neatentia...nu se plateste...
  • +3 (3 voturi)    
    Ma ce-mi place de Cap-de-Ciunga (Vineri, 5 ianuarie 2018, 16:39)

    un_carnat [utilizator]

    „PSD nu este un partid de lider”
    Ca si Draknea, asta traieste intr-o realitate paralela, poate chiar in Statul Paralel cu care zice ca lupta!
    Dar sa nu uitam ca astia n-au castigat prezidentialele de 15 ani si mai bine... hai sa ne straduim sa nu se intample nici de data asta!