Europarlamentarul Cristian Preda: George-Ovidiu Doca, noul director al Institutului Limbii Romane, e doctorand in drept penal la un stabiliment privat. Pun pariu ca a primit pozitia fiindca e membru ALDE

de Alina Neagu     HotNews.ro
Sâmbătă, 16 decembrie 2017, 20:42 Actualitate | Politic


Cristian Preda
Foto: Facebook
Europarlamentarul Cristian Preda scrie, intr-o postare pe pagina sa de Facebook, ca George-Ovidiu Doca, membru ALDE Bihor, despre care "a aflat ca e noul director al Institutului Limbii Romane", "are un CV cam subtire. E doctorand in drept penal la un stabiliment privat." Cristian Preda adauga ca "Eu pun pariu ca a primit pozitia fiindca e membru ALDE Bihor."

Postarea integrala a lui Cristian Preda:


Ati auzit de George-Ovidiu Doca?

Eu nu stiam nimic despre el, pana sa aflu ca e noul director al Institutului Limbii Romane.

Dom' director are un CV cam subtire.

E doctorand in drept penal la un stabiliment privat.

Il recomanda asta pentru a conduce acest institut?

Nu.

Sa fi fost atunci numit intrucat e predicator al Bibliei?

Nici asta nu-l califica.

Eu pun pariu ca a primit pozitia fiindca e membru ALDE Bihor.

Tariceanu pierde inca o sansa de a afla cand se zice "care" si cand e musai sa spui "pe care".



















2150 vizualizari

  • +13 (13 voturi)    
    Institutul Limbii Romane? In tara asta analfabeta? (Sâmbătă, 16 decembrie 2017, 21:51)

    Jos_Dictatura_Dragnea [utilizator]

    Inca un depozit pentru toti inutilii din familii PSD/ALDE.
    • +3 (5 voturi)    
      Surpriza ! (Sâmbătă, 16 decembrie 2017, 23:25)

      ruskimushki [utilizator] i-a raspuns lui Jos_Dictatura_Dragnea

      Gasesti mai multe carti la oamenii din satele pierdute decat prin bibliotecile elitei care s-a cocotat la os prin votul a doar 20% din cei cu drept de vot.
      Tara nu este analfabeta. Sau cel putin nu era in intregime. Poporul rus cel blestemat ne-a macelarit valorile intelectuale, si ne-a oferit pseudo-intelectuali, gen Boia. oare ce cadou primim in 2018 ? Retoric.
    • +5 (5 voturi)    
      Postul ăsta trebuia păstrat pentru... (Duminică, 17 decembrie 2017, 10:07)

      Spiky [utilizator] i-a raspuns lui Jos_Dictatura_Dragnea

      ... actualul ministru al Învățământului, deja a revoluționat câțiva termeni: genunche, diferență enormă între doi termeni în trecut sinonimi, eroare și greșeală, datorită partidului lui (PCR-FSN-PDSR-PSD) a dispărut diferența între justiție și nedreptate-furt-jecmăneală-furăciune, așteptăm cu nerăbdare și alte neologisme a la PCR-PSD...
  • +3 (3 voturi)    
    sinecuri la greu (Sâmbătă, 16 decembrie 2017, 22:29)

    jorj_bv [utilizator]

    banuiesc ca Tariceanu vrea intrare la amicul lui Gadea
  • +2 (2 voturi)    
    Biblia cui ? (Duminică, 17 decembrie 2017, 0:26)

    ruskimushki [utilizator]

    Se predica cam mult in Bihor, prea multi pocaiti si evanghelisti. Prea multe paralute venite pe filiere obscure. Prea putina infrastructura comparativ cu bunastarea astora de predica.
  • +6 (6 voturi)    
    cercetarea levantului (Duminică, 17 decembrie 2017, 6:49)

    Francisc 1 [utilizator]

    exista institut și pentru asta dat ca sinecura unuia care pentru o scurta perioada din istoria noastră a părut om serios .
  • -3 (3 voturi)    
    ... (Duminică, 17 decembrie 2017, 8:23)

    vitan.sandu [utilizator]

    Dupa cate stiu eu este o singura universitate privata organizatoare de studii doctorale: Univ. Nicolae Titulescu. Si, daca aici este doctorand, fiti siguri ca are indrumatori de mare prestigiu, nu numai in tara. Si un "universitar" precum eurodeputatul acesta ar fi trebuit sa stie si sa aprecieze ca atare situatia. Nu sa vorbeasca de stabilimenta. Astea or fi cele care ii orienteaza propria viata, altfel, inainte de a arunca piatra ar gandi, daca are cu ce.
  • 0 (0 voturi)    
    Mai europarlamentarule , (Duminică, 17 decembrie 2017, 18:51)

    A310 [utilizator]

    care esti tu cel mai europarlamentar , cam ce parere sa am eu despre tine , daca partidul pe listele caruia ai fost ales s-a dezis de tine .