ALDE Sector 2 anunta inscrierea in partid a peste 50 de membri ai PNL

de Alina Neagu     HotNews.ro
Vineri, 15 decembrie 2017, 9:45 Actualitate | Politic


Anton Anton
Foto: cdep.ro
ALDE Sector 2 a anuntat ca peste 50 de membri ai PNL Sector 2 s-au inscris in partid. Potrivit unui comunicat citat de Agerpres, in sedinta Biroului Politic Teritorial (BPT) al ALDE Sector 2 de joi seara, condusa de presedintele filialei, deputatul Anton Anton, a fost anuntata oficial inscrierea noilor membri.

ALDE sector 2 precizeaza ca, pe langa fostii membri ai PNL, s-au alaturat filialei si decanul Facultatii de Hidrotehnica din cadrul Universitatii Tehnice de Constructii Bucuresti, conf. univ. dr. ing. Alexandru - Nicolae Dimache, precum si interpretele de muzica populara Liliana si Violeta Geapana.

"Ma bucur ca au ales sa se alature echipei noastre atat de multi noi membri. Imi doresc ca Alianta Liberalilor si Democratilor sa devina cel mai important partid de centru-dreapta din Romania, iar ALDE Sector 2 sa fie veriga forte din Bucuresti a partidului. Avem un drum lung de parcurs, insa prin multa munca si consecventa, vom obtine rezultatele care sa mentina partidul pe trendul ascendent al sondajelor de opinie, care arata ca ALDE se bucura din ce in ce mai mult de increderea romanilor", a declarat Robert Hristea, secretarul coordonator al ALDE Sector 2.



















3305 vizualizari

  • +11 (15 voturi)    
    n-o fi pnl perfect.. (Vineri, 15 decembrie 2017, 9:53)

    Mistrelutz [utilizator]

    dar sa pleci in Alde...pf..e grav..
  • +11 (13 voturi)    
    Alianta Liberalilor si Democratilor (Vineri, 15 decembrie 2017, 9:55)

    loveparade [utilizator]

    si Penalilor si Coruptilor si Mizeriilor
  • +6 (8 voturi)    
    culmea mizeriei (Vineri, 15 decembrie 2017, 10:04)

    lp [utilizator]

    degradare morala, mai grava decat a membrilor vechi ai alde
  • +6 (8 voturi)    
    Se duc multi la Tariceanu, (Vineri, 15 decembrie 2017, 10:21)

    2016 [utilizator]

    deoarece se schimba Codul Penal! Acum ALDE se va numi "Partidul Mincinosilor", dupa chipul si asemanarea tatucului si conducatorului lor iubit!
  • +6 (8 voturi)    
    ceva probleme cu legea?! (Vineri, 15 decembrie 2017, 10:25)

    liviu_ [utilizator]

    ca altfel nu vad logica mutarii
  • +6 (8 voturi)    
    off (Vineri, 15 decembrie 2017, 10:29)

    alxdava [utilizator]

    Se reface USL, cu noua aripa a PSD, care sa mai ia din voturile fraierilor care cred ca sunt altceva, adica ceva liberal.
    Astia functioneaza ca in industria masinilor: o singura platforma dar cu mii de forme la exterior, cat sa para altceva si sa pacaleasca fraieru'.
    • 0 (2 voturi)    
      Ca in cantecul lui Margineanu, paduchii se (Vineri, 15 decembrie 2017, 14:37)

      deval [utilizator] i-a raspuns lui alxdava

      transforma -adica isi schimba sigla, culorile ... Numai ca noi stim si Ei stiu ca stim asa ca nu se mai jeneaza ! Parridul de la guvernare, ALDE cel ales de 45.000 de cetateni nu vor avea functii si pentru astia 50 ca nu sunt toti botezati de Tari si nici n-or fi praduit impreuna, dar probabil ca ceva tigai or da astia de ALDE zilele astea , de au iesit de sub acoperire !!!
  • +2 (4 voturi)    
    Marea migrare (Vineri, 15 decembrie 2017, 10:54)

    Unromanoarecare [utilizator]

    e abia la inceput . Toti "politicii" cu "probleme" vor ajunge ori in ALDE ori in PSD . Pentru ei e simplu , vrei sa scapi de probleme ? - asta e solutia ( protectie ) .
  • +1 (5 voturi)    
    Auzi la nenea Anton (era o rima... (Vineri, 15 decembrie 2017, 10:55)

    A_n_c_a [utilizator]

    ca-si toarna ...beton):
    ”Avem un drum lung de parcurs,....sa mentina partidul pe trendul ascendent al sondajelor de opinie, care arata ca ALDE se bucura din ce in ce mai mult de increderea romanilor”

    hehehe... Care romani? Cu un profesor si 2 cantarete (de care n-am auzit) nu creste partidul in sondaje...
  • +2 (2 voturi)    
    De ce nu? (Vineri, 15 decembrie 2017, 11:06)

    Anna O. [utilizator]

    Dupa tot ce se intampla zilele astea, ce treaba mai avem noi?
    Am citit ieri o postare a lui Cristian Busoi ( redistribuita de un fan ) care mima virilitatea si determinarea si indemna toata opozitia sa se uneasca in jurul PNL-ului.
    Apai....HA-HA-HA!
  • +2 (4 voturi)    
    hehe (Vineri, 15 decembrie 2017, 11:24)

    jeanvaljeanro [utilizator]

    "Ceausescu n-a murit!/ Ne vegheaza indarjit/
    Ceausescu e o scoala/ Ceausescu e o boala"
  • +5 (5 voturi)    
    Felicitari! (Vineri, 15 decembrie 2017, 11:36)

    alibaba_zeul_meu: _|_PSD [utilizator]

    Sunteti pe drumul cel bun.
  • +1 (1 vot)    
    Inevitabilul nu poate fi evitat ! (Vineri, 15 decembrie 2017, 22:25)

    Cremenarul [utilizator]

    Aflat in siajul dnei TURCANU, executând orbește ordinele dlui IOHANNIS, sprijinind miscarea anti-americană/anti-românească/anti-liberală REZIST , încurjând metodele scandaloase ale USR, dl Ludovic ORBAN va ruina partidul nostru !

    Prieteni din provincie îmi spun că și alți liberali adevărați părăsesc partidul și trec la ALDE !

    Păcat - mare păcat !?
    • 0 (2 voturi)    
      pnl e stapanit de puscariabili de tip psd: fara (Sâmbătă, 16 decembrie 2017, 8:45)

      deval [utilizator] i-a raspuns lui Cremenarul

      doctrina, fara dumnezeu, fara morala ! Astia dau tonul, astia conduc pnl si pe turcanu/gorghiu/orban caci ei sunt cu banu ! Adica psd-isti sub acoperire ! Cei "adevarati", nu mai sunt de mult in conducere !
      In loc sa salutati formarea unui nou partid care ar putea atrage pe cei pe care voi nu o sa-i atrageti niciodata, asa cum s-a vazut , desi sunt antipsd, voi va strangeti mai aproape de PCR prin partidul-fantoma de la guvernare .....
      • 0 (0 voturi)    
        Totală convergență ! (Marţi, 19 decembrie 2017, 0:06)

        Cremenarul [utilizator] i-a raspuns lui deval

        Cred că m-ați înțeles greșit. Insuși titlul postării mele (INEVITABILUL NU POATE FI EVITAT !) dovedeste că părerile noastre coincid.

        M-am distanțat mult de PNL tocmai pentru că și-a pierdut calitatea de forță politică liberală. Împreună cu mai mulți amici (foști colegi de facultate și de serviciu + câțiva vecini - toți adevărați/veritabili liberali - ne-am distanțat de PNL-ul devenit slugă a PDL-ului și copil de casă al dlui IOHANNIS. Ne-am apropiat tot mai mult de ALDE, de dl TĂRICEANU !

        Vă doresc multă încredere în cei care mai militează pentru un liberalism autentic - pentru demnitate națională - pentru stimularea refacerii sistemului bancar - pentru afirmarea capitalului românesc - pentru armonie socială - pentru o justiție responsabilă,imparțială și - mai ales - echidistantă d.p.d.v. politic - pentru revenirea la Monarhie !
        • -1 (1 vot)    
          Va deplang chiar daca agilitatea agatarii ALGE (Marţi, 19 decembrie 2017, 2:39)

          deval [utilizator] i-a raspuns lui Cremenarul

          de guvernare prin bunavointa psd e posibil sa va fi ajutat sa "ardeti"niste etape in devenirea politica...Alge mi se pare la fel de gretos ca unpr (tot un partid fantoma) indiferent ce se pretinde ca e ...Pentru mine e un partid compact format din infractori mai toxic decat psd care are scuza ca are multi -cum or fi ei-sustinatori .Adica toxicitatea nu e de 100% ca la alge...
          PS Nu avem absolut nici un partid de stanga sau de dreapta in Romania, nu doctrina e problema si nu aveti cum sa-mi urati ceva cu indemnuri de gazera de perete din anii "50, bufonilor !!
          • +1 (1 vot)    
            Comunismul și-a înfipt adânc rădăcinile (Marţi, 19 decembrie 2017, 9:45)

            Cremenarul [utilizator] i-a raspuns lui deval

            în conștiința dvs. Numai bolșevicii recurgeau la invective, la jigniri (grețos, infractori, bufoni etc.) deoarece au fost/sunt lipsiti de argumente credibile.
            Să auzim numai de bine !?