Deputatii PMP protesteaza la tribuna Parlamentului: Nu votati ca oile lui Daea

de Iulia Rosca     HotNews.ro
Miercuri, 13 decembrie 2017, 11:17 Actualitate | Politic


Deputatii PMP protesteaza in frunte cu Robert Turcescu
Foto: Hotnews
Sapte deputati PMP, in frunte cu Robert Turcescu, protesteaza miercuri in sedinta de plen a Camerei Deputatilor fata de o modificare a regulamentului, ceruta de coalitia PSD-ALDE-UDMR, prin care Opozitiei i se reteaza din atributii.

"Nu votati ca oile lui Daea! Veti vedea ca este un pericol major pentru dezbaterea parlamentara", a spus Turcescu de la tribuna, in timp ce colegii lui de partid afiseaza pancarte cu mesajele "Jos Cenzura!" si "Parlamentul nu e mosia lui Dragnea".



















6220 vizualizari

  • +4 (20 voturi)    
    S-au molipsit de la USR! (Miercuri, 13 decembrie 2017, 11:21)

    indrea [utilizator]

    :))
    • -3 (11 voturi)    
      ei s-au molipsit... (Miercuri, 13 decembrie 2017, 12:00)

      Foxcrawl.com [utilizator] i-a raspuns lui indrea

      pai Turcescu a protestat in diferite situatii de la inceput, cand il facea varza pe Dragnea. Iar acum ei protesteaza pt altceva, impotriva schimbarii regulamentului. La legile justitiei nu aveau ce sa protesteze pentru ca nu au fost partasi ei nerecunoscand comisia Iordache. Practic nu au avut niciun amendament. Asta e schema lor: ca nu s-au bagat in mocirla lui iordache. Cat despre acumularea de capital electoral pe seama protestelor, nu-i problema ca se duc la usr, ca doar tot in opozitie sunt.
  • +16 (26 voturi)    
    foarte bine, dar (Miercuri, 13 decembrie 2017, 11:24)

    lp [utilizator]

    ce-ati facut pana acum ? de ce nu v-ati zbatut alaturi de USR ? aveam mai multe asteptari de la unii din voi.... ce dezamagire....
    • +3 (7 voturi)    
      ficare are propria strategie (Miercuri, 13 decembrie 2017, 12:01)

      Foxcrawl.com [utilizator] i-a raspuns lui lp

      daca ar fi iesit la protest probabil ca le lua din voturi USR-ului. deci, nimic de rezolvat/
  • -10 (22 voturi)    
    O cloaca! (Miercuri, 13 decembrie 2017, 11:54)

    Amad [utilizator]

    Asta a ajuns parlamentul.
    Acoperiti, neacoperiti, hoti prinsi, neprinsi, toti o apă si-un pământ.
    De asta nu mai voteaza lumea, fiindca-i o bașcălie totală.
    Acoperiții au devenit curați ca lacrima, majoritatea se trag din FSN, etc.
    Citeam ca la Sibiu este in desfășurare un protest mut. Ați luat-o razna? Cu hiena nu te lupti în bune maniere, ci în mirosit ciorapi.
    Este o vorbă, orice calculator de bâtă moare. Așa ca lăsați bunele maniere și începeți să luptați cu aceleași arme cu ale lor.
    Turcecu, nu-i acoperitul ăla plătit de Vîntu la un moment dat? Asta-i opozitia?
    • +5 (9 voturi)    
      Care Turcescu platit de Vantu? (Miercuri, 13 decembrie 2017, 12:11)

      Rahan5 [utilizator] i-a raspuns lui Amad

      Pentru ce sa-l platesca?
      Turcescu a pretins acum cativa ani, ca la un moment dat in tinerete (dupa Revolutie) , cand a facut armata, a lucrat pentru serviciile secrete ale armatei. Probabi DIA -Departamentul de Informatii al Armatei. Si si-a facut ,,mea culpa" pentru asta.
  • +3 (11 voturi)    
    opozitie (Miercuri, 13 decembrie 2017, 12:02)

    bobyff [utilizator]

    am zis de n ori. Singurii care fac opozitie cu adevarat sunt USR-ul si PMP-ul.

    PNL-ul doar mimeaza opozitie pentru ca in realitate, in spatele usilor, toate afacerile se fac intre PSD si PNL. USL traieste!
  • +5 (9 voturi)    
    mi se pare o confirmare (Miercuri, 13 decembrie 2017, 12:16)

    ekek [utilizator]

    Cu toata mocirla pe care o aruncau in USR, faptul ca incet incet adopta unele din tacticile lor mi se pare o confirmare ca USR face bine. Si asta inseamna si ca deranjeaza PSD-ul, bonus.

    Cat despre PNL si PMP, din partea mea, au cam prins teama USR-ului, de aia si schimbarea de atitudine din ultima perioada.
  • +6 (10 voturi)    
    Fara comentarii (Miercuri, 13 decembrie 2017, 12:37)

    hamangiul [utilizator]

    Schimbare regulilor in timpul jocului...Ma sufoc de indignare..dar nu mai am cuvinte..si asta e grav.
  • +3 (5 voturi)    
    e bine si in al 12 lea ceas (Miercuri, 13 decembrie 2017, 13:23)

    coloneze [utilizator]

    batranul lup de mare asteapta sa vada cum bate vantul
  • +5 (7 voturi)    
    Psdalge intelege prin Parlament o CLADIRE (Miercuri, 13 decembrie 2017, 13:34)

    deval [utilizator]

    in care majoritatea e folosita ca BATA !
    Daca in plen majoritatea face "Copy Paste"din ce a facut Comisia si minoritatea nu poate sa se exprime, nici cat ne exprimam noi in strada, inseamna ca nu mai suntem intr-o democratie !
    A parlamenta inseamna (ne spune DEX-ul) a duce tratative cu partea adversă pentru a ajunge la o înțelegere, a trata, a negocia; a discuta cu cineva despre o anumită chestiune ...
    Daca ajung comisiile pentru a decide ceva si nu e nevoie sa "parlamentezi" nici macar -indirect-, cu cetatenii , pentru a-i convinge pe ceilalti ca se inseala, inseamna ca discutam despre MAREA ADUNARE NATIONALA care se aduna sa ridice mana pe deciziile Carmaniului !
    Nu te poti opune cu mijloace democratice unei forte nedemocratice ! Nu poti decat sa privesti cum te calca in picioare......