Tariceanu: Slava Domnului ca in tara asta mai exista si oameni cu scaun la cap si nu sa faca toti ceea ce cere Coruptia ucide sau nu ucide. Depinde pe cine ucide, ca coruptia poate sa ucida chiar pe cei care striga sloganurile astea

de RH     HotNews.ro
Duminică, 10 decembrie 2017, 21:56 Actualitate | Politic


Calin Popescu Tariceanu
Foto: Agerpres
Întrebat cum comentează solicitarea comunităţii de facebook "Corupţia ucide" privind organizarea alegerilor anticipate, Calin Popescu Tăriceanu a spus duminica la RTV, potrivit Agerpres: "Slavă Domnului că în ţara asta mai există şi oameni cu scaun la cap şi nu să facă toţi ceea ce cere Corupţia ucide sau nu ucide. Depinde pe cine ucide, că corupţia poate să ucidă chiar pe cei care strigă sloganurile astea şi care sigur că găsesc tot felul de formule teribiliste, pe care oamenii care au o minimă experienţă politică şi cunosc regulile democraţiei, nu le iau în seamă".


Presedintele Senatului a mai spus ca protestele din stradă reprezentau, la început, societatea civilă, dar au devenit "în mod vădit foarte politice", potrivit Agerpres: "Aceste proteste, care la început reprezentau într-un fel ceea ce numim societatea, societatea civilă, în fine, oameni care aveau anumite lucruri cu care nu erau de acord, dar erau apolitice, au devenit, în acest moment, în mod vădit foarte politice. (...) Ele au devenit nişte proteste la care partidele de opoziţie, foarte slab prezente în viaţa publică şi fără să aibă posibilitatea să îşi recapete încrederea, deci pe fondul unui deficit de încredere, caută să se asocieze cu mişcările de stradă pentru a căpăta un plus de credibilitate în revendicările pe care le au".


"În felul acesta se confirmă (...) că, după alegerile din decembrie anul trecut, există o serie de (...) grupuri mai mult sau mai puţin vizibile, la vedere, care sunt nemulţumite de rezultatul alegerilor şi care încearcă să răstoarne actuala majoritate printr-o serie de mijloace nedemocratice şi, până la urmă, incorecte. Şi aceasta este (...) sinteza a ceea ce se întâmplă în momentul de faţă prin aceste proteste", a mai spus Tăriceanu la Romania TV.



















11803 vizualizari

  • +82 (90 voturi)    
    coane, (Duminică, 10 decembrie 2017, 22:01)

    ostrogotul [utilizator]

    cat mai trebuie sa te suportam?
    • +44 (50 voturi)    
      Papusa asta este intoarsa cu cheia de la Moskva (Duminică, 10 decembrie 2017, 22:37)

      cartofil [utilizator] i-a raspuns lui ostrogotul

      Numai ca mecanismul interior a inceput sa se strice. In curand o sa-l aruncam la Brutarie, pe acest fost model de chiloti tetra si repetent al Facultatii de Constructii.
      • +14 (18 voturi)    
        Dacă toți îl asociază pe el cu Corupția... (Luni, 11 decembrie 2017, 7:13)

        IisusVine [utilizator] i-a raspuns lui cartofil

        ...mai ales când are procese pe rol în care e acuzat de corupție, iar el afirmă că această corupție îi poate ucide pe demonstranți.
        Aplicând principiul tranzitivității, Tăriceanu amenință pe față demonstranții cu moartea.
        Sper ca Procuratura sa se autosesizeze.
    • +39 (47 voturi)    
      Hehe (Duminică, 10 decembrie 2017, 22:43)

      Soljenitin [utilizator] i-a raspuns lui ostrogotul

      Sau poate ucide niste politicieni vanduti rusiei, cine stie? ;-)
    • -29 (37 voturi)    
      Cat? (Duminică, 10 decembrie 2017, 23:42)

      Romulanul [utilizator] i-a raspuns lui ostrogotul

      Trei ani, obisnuiestete.
      • +22 (26 voturi)    
        Ei nu! (Luni, 11 decembrie 2017, 0:14)

        transpenibilus [utilizator] i-a raspuns lui Romulanul

        Ai vorbit tu cu Dumnezeu si e bine si peste 3 ani Tradiceanu? Facem pariu ca intra in azilul de boli mintale in urmatoarele 12 luni? E deranjat la modul evident, atata doar ca inca nu a deranjat semnificativ. Dar cesul ticaie
      • +18 (24 voturi)    
        Obisnuieste-te ... (Luni, 11 decembrie 2017, 0:38)

        Alius [utilizator] i-a raspuns lui Romulanul

        ...sa scrii corect. Voi nu v-ati obisnuit cand cu dictatorul Basescu: in fiecare an vroiati sa-l dai jos. Cum e viata asta, domnule!
        • -3 (7 voturi)    
          "vroiati sa-l dai jos" (Luni, 11 decembrie 2017, 11:17)

          Romulanul [utilizator] i-a raspuns lui Alius

          hai ca te faci de ras profesore!
          • +2 (4 voturi)    
            Se poate spune si "vroia" (Luni, 11 decembrie 2017, 12:45)

            Maniu [utilizator] i-a raspuns lui Romulanul

            .
      • +7 (11 voturi)    
        roman clasic... (Luni, 11 decembrie 2017, 9:09)

        liviu_ [utilizator] i-a raspuns lui Romulanul

        "putem, sa o ducem mai bine, dar noi credem ce zice psd fara sa gandim"
    • +27 (33 voturi)    
      Comunistul Tariceanu ameninta cetatenii (Luni, 11 decembrie 2017, 0:04)

      Jos_Dictatura_Dragnea [utilizator] i-a raspuns lui ostrogotul

      Nu s-a schimbat nimic in 27 de ani, abia acum incepe schimbarea.

      Vin dosarele dupa Tariceanu si Dragnea, s-ar putea ca 2019 sa-i gaseasca pe amandoi dupa gratii.
    • +3 (3 voturi)    
      Poate nu ați înțeles (Luni, 11 decembrie 2017, 18:01)

      Spiky [utilizator] i-a raspuns lui ostrogotul

      Tăriceanu zis Sterling (nu lira sterlină, firma căreia el i-a transferat drepturile de exploatare ale subsolului Mării Negre), reprezentantul corupției, amenință cu MOARTEA pe manifestanți! Și Justiția tace MÂLC!
  • +71 (77 voturi)    
    hahaha... (Duminică, 10 decembrie 2017, 22:03)

    Foxcrawl.com [utilizator]

    in prostia lui Tariceanu pare sa fi recunoscut: ""...că corupţia poate să ucidă chiar pe cei care strigă sloganurile astea". Pai da bah nene, ca doar de asta striga oamenii, ca le e frica sa nu fie ucisi de coruptie. nu era logic? :)))
  • +42 (48 voturi)    
    eh, (Duminică, 10 decembrie 2017, 22:06)

    Zero_Kelvin [utilizator]

    Nu-ti pune prea multa baza in Dumnezeu...
  • +57 (65 voturi)    
    asta-i amenintare! (Duminică, 10 decembrie 2017, 22:07)

    jorj_bv [utilizator]

    mama lui de politruc! Nici nu intelege sensul cuvintelor pe care le scoate prin sfincterul ala numit gura
    • +31 (39 voturi)    
      . (Duminică, 10 decembrie 2017, 22:40)

      Evq [utilizator] i-a raspuns lui jorj_bv

      Exact asta voiam să zic și eu, prea a sunat a amenințare. Bine, în prostia lui infinită poate voia să zică faptul că protestatarii se vor omorî de unii singuri, dar a scăpat porumbelul...
    • +13 (15 voturi)    
      si care sint cei care? (Luni, 11 decembrie 2017, 0:20)

      Coco Whistle [utilizator] i-a raspuns lui jorj_bv

      1.putem sa stim si noi cine a conceput legile din fiscalitate, justitie ca ele nu au fost in progamul de guvernare si care sint calitatile acelor domni/doamne?
      2.in tara in care mos gerila care 'educa' cu batul un copil iar mama spune ca a crezut ca e normal ---eu cred ca nimeni nu mai e scaun la cap.
      ca sa ne curatam trebuie sa 'linsam' aceste lichele ca si cum ar fi cancer, altfel nu ne mai vindecam. tradatorii stiu de ce.
  • +37 (45 voturi)    
    vorbitorul de serviciu (Duminică, 10 decembrie 2017, 22:12)

    acasa1284285656193 [utilizator]

    Ia te uita,s-a trezit si tataia sa gavareasca !Daca tacea,parea mai filosof !
  • +23 (29 voturi)    
    Ca cand esti prost... (Duminică, 10 decembrie 2017, 22:15)

    RahandePrahova [utilizator]

    lumea e rea ca cand iese in piata, ca care poate sa intelege ce intelege ca cand poate poate.
    Hahahaha, esti penibil tradicene. Sincer sa fiu, am auzit copii de gradinita vorbind mai coerent decat tine.
    Mars la caruta baiatule, pune mana pe carte si da-ti vreo 2 palme pe zi pentru halul in care ai ajuns.
    Vezi cum faci si poate ne faci tuturor o favoare si te lasi de politica, ca ai fi mai bun la varuit puscarii pe interior, sunt sigur ;)
  • +44 (52 voturi)    
    Pur si simplu (Duminică, 10 decembrie 2017, 22:17)

    Ochii_pe_voi [utilizator]

    Idiot, si o lichea
  • +43 (51 voturi)    
    Mon cher, esti (Duminică, 10 decembrie 2017, 22:19)

    __alex__ [utilizator]

    dobitoc!
  • +45 (53 voturi)    
    Taricene... (Duminică, 10 decembrie 2017, 22:20)

    dan.c [utilizator]

    ...daca tragi linie... esti un ratat...
    Nu ramane nimic dupa tine decat un miros pestilential.
  • +18 (24 voturi)    
    Democratie si democratie (Duminică, 10 decembrie 2017, 22:38)

    Leon_Magnificul [utilizator]

    Bunii cunoscatori ai regulilor democratice sint cei care au scos sau au profitat de citiva fomisti iesiti in strada "sa-si ceara drepturile" in 2012, au cumparat parlamentari (doi la leu, ca oferta era mare), au rasturnat guvernul si pac! au guvernat.
  • +20 (26 voturi)    
    este o amenintare (Duminică, 10 decembrie 2017, 22:46)

    revo [utilizator]

    nu foarte subtila, dar tot amenintare
    • +12 (16 voturi)    
      NU este de loc subtila! (Luni, 11 decembrie 2017, 9:41)

      un_deget_de_secaturi [utilizator] i-a raspuns lui revo

      Nu este de loc subtila, ne-o zice pe aia dreapta: cei care protestam impotriva coruptiei, s-ar putea sa fim ucisi!
      De cine? de Coruptie, adica de pedesere, evident!
  • +18 (24 voturi)    
    Cu scaun la cap (Duminică, 10 decembrie 2017, 22:49)

    ipolitic [utilizator]

    din cauza diareei tale verbale
  • +24 (30 voturi)    
    coruptia poate sa ucida chiar pe cei care striga.. (Duminică, 10 decembrie 2017, 22:59)

    grunespferd [utilizator]

    Amenintare directa, daca asa a spus. N-am vazut emisiunea, sper doar ca transcrierea e corecta.

    Cu alte cuvinte, lasa ca schimb eu legea si va fac pe toti corupti, platiti de Zorro, ori Soros ori Baba-Cloanta, dusmanii Romaniei si infundati puscariile cum au facut-o si bunicii vostri!

    Ati vrea voi sa fugim, sa ramana numai batranii si copiii saraci in tara, sa nu va opuna nimeni rezistenta. Insa... acuma serios... chiar credeti asa ceva? Si nu va e teama? Ori poate ati trecut de teama, e deja disperare, si ati pierdut orice contact cu realitatea?

    Domnule T si D... veti pierde, poporul roman, si nu doar el, umanitatea prin ceea ce are ea mai drept, va castiga in lupta asta, oricat de cinica va pare ea dumneavoastra, talhari parfumati!

    Romania nu va cadea pe mainile hotilor, chiar daca va trebui sa murim pentru asta! Eu nu vreau sa-mi vad copiii slugile voastre!
    • +13 (19 voturi)    
      Exact, coruptii vor pierde (Luni, 11 decembrie 2017, 0:12)

      Zimbru [utilizator] i-a raspuns lui grunespferd

      Si se va intampla mai devreme decat cred. Eu cred ca Parlamentul se dizolva pana la sfarsitul lunii ianuarie.
  • +24 (30 voturi)    
    ce dracu să mai zici?? (Duminică, 10 decembrie 2017, 23:22)

    Fapte [utilizator]

    Infecție abjectă, ai o grămadă de figuri în cap!
    Atât îți spun: să nu dea dracu' să mă întorc acasă! Că tu nu mă cunoști pe mine, dar eu te cunosc pe tine. Și eu ca eu, dar să nu vină și ceilalți "sirieni": Alina, care tocmai a fost dată afară de la Lidl, Alexandra și bărbatu-său, șofer, Radu, programator, Ella, ospătăriță, Mihai, programator, căruia era să-i moară copilul în spitalele românești și mulți alții care au plecat din România, unii ca să ducă o viață mai bună, dar cei mai mulți ca să ducă o viață și atât.
    Să nu dea dracu' #rezist să devină #numairezist și să strigăm, în loc de "Noaptea, ca hoții!", "Ultima soluție, înc-o revoluție".
  • +22 (28 voturi)    
    amenintare cu moartea? (Duminică, 10 decembrie 2017, 23:29)

    Adrian_. [utilizator]

    cred ca se poate face o plangere la politie.
    • +19 (25 voturi)    
      hai (Luni, 11 decembrie 2017, 0:01)

      Yo_yo [utilizator] i-a raspuns lui Adrian_.

      sa o facem. e amenintare curate. el a mai facut dastestea cu ceva timp in urma, cu subinteles. acum e pe fata.
    • +15 (21 voturi)    
      Asta merita o plangere penala (Luni, 11 decembrie 2017, 0:14)

      Zimbru [utilizator] i-a raspuns lui Adrian_.

      Un om politic ameninta un grup intreg cu moare la televizor. Ai dat de belea Taricene, noua nu ne e frica, tie trebuie sa-ti dardie picioarele dupa ce ai spus ce ai spus.
  • +24 (30 voturi)    
    "SCAUN LA CAP" (Duminică, 10 decembrie 2017, 23:41)

    jochen [utilizator]

    Tovarese Tariceanu, "scanul" d-voastre de la cap cum este moale sau cacareze?
  • +16 (22 voturi)    
    Tariceanu: Slava Domnului ca in tara asta... (Luni, 11 decembrie 2017, 0:04)

    Pooky [utilizator]

    Ai avut 5% la alegeri, filosofule.
  • +11 (17 voturi)    
    abuzul in putere (Luni, 11 decembrie 2017, 0:05)

    Coco Whistle [utilizator]

    se va plati intotdeauna, iar ptr tradatori ..stim care le e rasplata. nimenu nu e deasupra legii, toti trebuie sa stam la acceasi coada...un lucru simplu care se intelege atit de greu de catre unii. dupa fapta si rasplata...sper sa vina curind ptr ca fara una nu va exista vindecare.not anymore.
  • +16 (22 voturi)    
    Tariceanu - TRADATOR de NEAM ROMANESC ! (Luni, 11 decembrie 2017, 0:30)

    Defense [utilizator]

    Calin Corupt Tariceanu este primul inculpat Penal cu o functie Publica care sustien cu toata forta Coruptia -Crima si Hotia in Romania .
  • +14 (20 voturi)    
    tariceanu (Luni, 11 decembrie 2017, 1:32)

    bebica70 [utilizator]

    Cit mai trebue sa suportam pe acest lingau al tuturor guverne comuniste ? E un penal ca si Dragnea , afara cu ei dinRomania . E adevarat ca puscariabilul mustacios vrea sa emigreze in Israel ? Poate il ia si pe limbricul asta de cariceanu cu el .
  • +16 (22 voturi)    
    @Defense (Luni, 11 decembrie 2017, 1:37)

    bebica70 [utilizator]

    Ce merite politice are tariceanu ca s-a fie presedintele senatului ?
    • +7 (11 voturi)    
      stie ... (Luni, 11 decembrie 2017, 9:07)

      liviu_ [utilizator] i-a raspuns lui bebica70

      sa injure adversarii puterii si stie sa atace justitia
      aparent in aceasta tara este suficient....
    • +6 (10 voturi)    
      Dosarul (Luni, 11 decembrie 2017, 10:07)

      Ochii_pe_voi [utilizator] i-a raspuns lui bebica70

      cel tinut sub cheie de servicii
  • +11 (19 voturi)    
    tariceanu (Luni, 11 decembrie 2017, 1:49)

    bebica70 [utilizator]

    Acest batrin impotent maimutzoi comunist crede ca are scaun la cap . Nu are . Vin eu in curind in tara si ii dau cu in scaun in cap , then he will be allset .
  • +8 (14 voturi)    
    !! (Luni, 11 decembrie 2017, 6:55)

    nlln [utilizator]

    Sper sa apuc ziua in care acest incompetent/ corupt pe nume Tariceanu va disparea din viata publica dar mai ales din fruntea senatului.
    Sa primesti toata viata functii pt care nu te recomanda absolut nimic si sa continui sa iti bati joc este un lucru pe care doar nesimtirea impinsa la extrem o poate justifica.
    Nu numai ca nu a facut nimic( bun) pt societatea pe care ar trebui sa o reprezinte ..a dinamitat , impreuna cu companionii , totul.
    Praf si pulbere in urma lor....
    Se pricepe la inventat ...vorbe.In vant.
    Iliescu traieste cu ei si prin ei.
  • -3 (9 voturi)    
    Haters gonna hate (Luni, 11 decembrie 2017, 8:10)

    un_carnat [utilizator]

    Mare om, mare caracter Tariceanu.
  • +9 (15 voturi)    
    Taricene . . . . (Luni, 11 decembrie 2017, 8:10)

    Vali Cel Batran [utilizator]

    . . . . nu fa pe prostul ca nu te cred! Pai tocmai pe cei din atrada ii ucide coruptia fariseule! Altminteri de ce ar tipa ca din gura de sarpe! Striga pentru ca din cauza furaciunilor si spagilor voastre, nu au spitale, nu au drumuri, nu au scoli si invatamant ca lumea ca inca mai sunt in sec XXI in Romania oameni care traiesc la lumina opaiului iar acum vreti sa le luati si bunul care le-a mai ramas-justitia! Pentru ca oricat v-ati stradui voi sa imbracati amendamentele voastre in haine ale statului de drept se vede de la o posta ca ele sunt indreptate catre voi, gasca de mituiti si delapidatori si sunt menite sa va scoata basma curata de sub bratul ei! Deocamdata suteti pe cai mari,dar sunt sigur ca, in viitorul nu prea indepartat, bratul ei va va lovi napraznic pentru magariile pe care vreti sa i le faceti astazi. Iordache si Tudorel, voi o veti pati cel mai rau pentru ca sunteti uneletele celor care la o adica va vor lasa sa fiti singurii raspunzatori in fata ei
  • +8 (14 voturi)    
    slava cu mai hotule? (Luni, 11 decembrie 2017, 8:38)

    MirceaIo [utilizator]

    Ai facut traffic de influeinta. Ai castigat milionae prin tranzactionarea actiunilor Rompetrol. Acum ne iei cu slava. Mergi la la rusi mai KGB-istule!!!!
  • +7 (13 voturi)    
    mda (Luni, 11 decembrie 2017, 9:07)

    liviu_ [utilizator]

    nesimtit si mincinos ca intotdeauna
    "liberalul" nu intelege ca protestul e un drept garantat prin constitutie.
    dar aia nu conteaza... singura carte care conteaza pt ei este "The Thieves Guide"
  • +1 (3 voturi)    
    scaun (Luni, 11 decembrie 2017, 13:32)

    Ilidia [utilizator]

    Oricum Tariceanu, zis si Moliceanu, nu face parte dintre ei...Locul lui era la mititica daca complicii sai din PSD nu-l aparau...Speram as-i vina randul...
  • +1 (1 vot)    
    mare dreptate are (Luni, 11 decembrie 2017, 15:21)

    Heissnachricht [utilizator]

    ...´´Corupţia ucide sau nu ucide. Depinde pe cine ucide, că corupţia poate să ucidă chiar pe cei care strigă sloganurile astea´´... Asta inseamna ca cei morti la Colectiv, copii nevaccinati sau cei carora li se refuza dreptul la tratamentul cu imunoglobulina (asta ca sa dam un singur exemplu) au fost, de fapt, corupti?!?