Surse: Paul Stanescu la Ministerul Dezvoltatii si Felix Stroe la Transporturi - ultimele scenarii de lucru in PSD

de C. Pantazi     HotNews.ro
Vineri, 13 octombrie 2017, 12:40 Actualitate | Politic


Paul Stanescu
Foto: senat.ro
Paul Stanescu, puternicul sef al PSD, ar fi ultima propunere a premierului Mihai Tudose pentru a o inlocui pe Sevil Shhaideh la Ministerul Dezvoltarii, iar Felix Stroe (sef PSD Constanta) ar fi propus de Tudose in locul lui Razvan Cuc la Ministerul Transporturilor, potrivit mai multor surse din PSD.

Acestea sunt ultimele scenarii de lucru in PSD inaintea sedintei decisive a Comitetului Executiv din aceasta dupa-amiaza.

Paul Stanescu si Felix Stroe sunt mai apropiati de Tudose decat de Liviu Dragnea, potrivit surselor citate. Stanescu a facut parte din grupul baronilor din sud apropiati de Liviu Dragnea, insa relatiile cu liderul PSD s-ar fi deterirorat in ultima vreme.

In cursul diminetii, HotNews.ro a publicat stirea potrivit careia Felix Stroe ar fi in carti pentru Ministerul Dezvoltarii. Evolutii ulterioare din partid arata insa ca Stroe ar urma sa mearga la Transporturi.

Reamintim ca liderii PSD ar urma sa decida azi numele noilor ministri de la Dezvoltare, Transporturi si Fonduri Europene dupa demisiile de ieri ale ministrilor Sevil Shhaideh, Razvan Cuc si Rovana Plumb.

Vom reveni cu amanunte




















4642 vizualizari

  • +7 (9 voturi)    
    a (Vineri, 13 octombrie 2017, 12:49)

    adrian67 [utilizator]

    Sper ca e o gluma.
  • +6 (6 voturi)    
    Dragnea pierde mult, daca ajunge la mana baronilor (Vineri, 13 octombrie 2017, 12:50)

    DEMA GOGU' [utilizator]

    ...PSD !
    Stanescu si Tudose viitorii conducatori ai partidului...
  • +10 (12 voturi)    
    LA DEZVOLTARE? SERIOS? (Vineri, 13 octombrie 2017, 12:50)

    schroedinger [utilizator]

    Comunistoidul asta? Sper sa nu ajunga sa depuna juramantul, ca sa ma exprim elegant....
  • +5 (7 voturi)    
    Trebuie sa intelegem (Vineri, 13 octombrie 2017, 13:02)

    alegzandru [utilizator]

    Invingatorul acestor lupte interne NU va fi poporul roman. Pe bune, Tudose era salvatore della patria? Nici daca si-ar dori nu ar putea face asta, sa il lasam pe Dragnea care ar fi mazilit, dar baronii, masa care conduce de fapt PSDul? Niciodata ei nu vor sustine niste oameni integi ca ministri, pentru ca e in joc painea lor. Deci da, ne bucuram ca "cioflengarul" incepe sa incaseze pumni, dar tot in situatie critica ne aflam.

    Macar daca nu putem castiga ceva, sa ne bucuram de show! Sa curga sange de mafiot :)!
  • +3 (5 voturi)    
    Asa da !! (Vineri, 13 octombrie 2017, 13:03)

    Gruia.Novac [utilizator]

    Sigur face treaba raketul asta.
    Cata bataie de joc.....
  • +7 (9 voturi)    
    ha (Vineri, 13 octombrie 2017, 13:12)

    Cetateanu [utilizator]

    tusea inlocuita cu junghiul!
    Bai PSD chiar din noroaiele voastre nu puteti scoate niste oameni destepti si nemanjiti?
  • +5 (7 voturi)    
    Stroe la Transporturi este Mazare la Transportur (Vineri, 13 octombrie 2017, 13:17)

    Frank777 [utilizator]

    Egal cu a pune lupul paznic la oi.
    Omul este expert si are diplome in arta licitatiilor trucate.
    Coleg cu Saideh la cea mai mare frauda cu fonduri europene petrecuta la Apa SE.
    Daca ajunge la Transporturi vor disparea si soselele care exista....
  • +7 (9 voturi)    
    bai dar este incredibil (Vineri, 13 octombrie 2017, 13:17)

    pardalian [utilizator]

    absolut toate numele pe care le propune psd-ul aduc la cautare pe google: coruptie, conflict de interese, delapidare, trafic de influenta, urmarit penal, nepotism, abuz de functie, etc. FMM PSD!!
  • +5 (5 voturi)    
    Fatza de psd-ist (Vineri, 13 octombrie 2017, 13:49)

    zapciu [utilizator]

    Pe psd-istii astia ii recunosti de la o posta : majoritatea au fetze de interlopi !