UPDATE Ramona Manescu a demisionat din PNL

de I.R.     HotNews.ro
Miercuri, 23 august 2017, 11:01 Actualitate | Politic

Ramona Manescu
Foto: europarl.europa.eu
Europarlamentarul Ramona Manescu si-a depus demisia din PNL, a declarat miercuri, pentru Agerpres, secretarul general al liberalilor, Robert Sighiartau.

Potrivit unor surse politice, Manescu ar fi avut negocieri cu ALDE.

"Ramona Manescu si-a depus demisia din PNL, ea fiind membru al organizatiei Constanta", a precizat Sighiartau.

Ramona Manescu, fost ministru al Transporturilor, este europarlamentar al PNL din 2007 (doua mandate).


Citeste mai multe despre   



















3137 vizualizari

  • +10 (10 voturi)    
    Si-a facut deja plinul..... (Miercuri, 23 august 2017, 11:22)

    cartofil [utilizator]

    Acum cauta un loc sa-si poata rontai in liniste prada....
  • +10 (10 voturi)    
    trai, neneaca (Miercuri, 23 august 2017, 11:26)

    don Semaca [utilizator]

    Ce sa zic: nevasta de dom' Primar, ministresa, europarlamentar cu repetitie- a mancat o paine dulce de pe urma ribelalilor, tarandu-i in ridicol. Acum, ca se apropie funia de par (probabil ca ia minim 5 ani de facultate), isi da un pic demisia, dupa care se va intorce sa ne spuna ce prosti suntem...
  • +10 (10 voturi)    
    Ok (Miercuri, 23 august 2017, 11:31)

    jeanvaljeanro [utilizator]

    Pentru cei cu probleme penale exista alde :))
  • +9 (9 voturi)    
    Inca o penala... (Miercuri, 23 august 2017, 11:34)

    LLLL [utilizator]

    ...daca ai pleca de tot din pozitiile publice care te-au "ajutat" sa devii suspecta de coruptie, ai face un bine tarii in care te-ai nascut.
  • +10 (10 voturi)    
    welcome to P$D. (Miercuri, 23 august 2017, 11:34)

    IancuJianu [utilizator]

    pe cind si legea cu pierdera mandatelor migratorilor din parlament?
  • +3 (3 voturi)    
    scumpete (Miercuri, 23 august 2017, 13:21)

    Ionescu Raymond [utilizator]

    Felicitari pentru ca ati determinat dublarea pretului calatoriei cu metroul, doamna fosta ministru!

    "Cat costa o calatorie cu metroul Dna Ministru? RM: Nu stiu! " Dupa o zi de la incident RM declara: Mi se par mici preturile de la metrou!
  • +5 (5 voturi)    
    stie (Miercuri, 23 august 2017, 14:59)

    stefan04 [utilizator]

    Probabil stie ca in curand va avea nevoie de protectia famigliei mafiote psd-alde.