Tudose l-a luat la tinta in direct pe ministrul Transporturilor, Razvan Cuc: In fiecare saptamana mai expropriati doua cotete pe autostrada Bucuresti - Ploiesti, cand terminati odata?

de Red. Stiri     HotNews.ro
Joi, 27 iulie 2017, 13:25 Actualitate | Politic


Razvan Alexandru Cuc
Foto: Agerpres
Premierul Mihai Tudose l-a luat joi la tinta in deschiderea sedintei de guvern pe ministrul Transporturilor, Razvan Cuc. Tudose l-a intrebat pe un ton dur cat mai dureaza exproprierile ultimei bucati din autostrada Bucuresti - Ploiesti, folosind apoi un ton zeflemitor: "In fiecare saptamana mai expropriati doua cotete".

Tudose i-a cerut ministrului sa vina cu toate exproprierile deodata, in timp ce Cuc se justifica spunand ca e vorba despre probleme din trecut.

Dialogul a avut loc in deschiderea sedintei de guvern, parte la care participa si ziaristii.



















13958 vizualizari

  • +20 (20 voturi)    
    e clar (Joi, 27 iulie 2017, 13:27)

    nahir [utilizator]

    tudose e chitit sa-i strice concediul lui dragnea.
    • +7 (7 voturi)    
      nu cred (Joi, 27 iulie 2017, 14:38)

      subcultura [utilizator] i-a raspuns lui nahir

      cred ca e o strategie agreata in prealabil.

      Uraganul de riduri face pe Gigi Duru', o tine in caterinci si asa-zise ordine ca sa ia ochii la lume.

      In realitate, faptic, se intampla ceva?! Nimic

      Partidul crede ca poate intern e putina democratie, poporul spera la ceva bun cat de mic, iar Dragnea se concentreaza pe ce il intereseaza ...
  • +7 (7 voturi)    
    FMM de limba romana (Joi, 27 iulie 2017, 13:27)

    hotnewseanu [utilizator]

    Expropia ?
    • +2 (2 voturi)    
      xtz (Joi, 27 iulie 2017, 15:45)

      SirRaven [utilizator] i-a raspuns lui hotnewseanu

      https://dexonline.ro/intrare/expropria/19808
  • +15 (17 voturi)    
    Daca ... (Joi, 27 iulie 2017, 13:39)

    CezarN [utilizator]

    Daca stilul acesta direct, zeflemitor, pe intelesul lui Dorel al lui Tudose ar fi dublat si de existenta si afirmarea publica a unor principii, fie ele si social-democrate, dar principii sa fie, cred ca acest Tudose are sanse mari sa fie cel putin un petec bun la roata dezumflata numita Romania.
  • +6 (6 voturi)    
    Doar ce i-au laudat unii ziaristi metoda, (Joi, 27 iulie 2017, 13:42)

    Susufler0 [utilizator]

    ca Tudose a inceput sa o foloseasca din plin ! Rezultatele ?

    Nu sunt deloc fanul lui Cuc, nici macar nu stiam ca exista pana acum doua saptamani, dar tare mi-as dori sa-l vad pe asta si pe Tudose intr-un raport schimbat de putere.

    PS. Au pesedistii ajunsi la bucate un fel de a se face gretosi si pt prieteni si pt neprieteni, UNIC !
  • +9 (9 voturi)    
    Gargara ieftina (Joi, 27 iulie 2017, 13:42)

    Captain Obvious [utilizator]

    Voturi mai multe de la cei aburiti
    • +8 (8 voturi)    
      Exact- teatru ieftin (Joi, 27 iulie 2017, 14:15)

      nick24 [utilizator] i-a raspuns lui Captain Obvious

      să publice lista celor expropriați și DATA la care au devenit proprietari - nu vor fi surprize - tot ei...
  • +2 (2 voturi)    
    domnule (Joi, 27 iulie 2017, 15:53)

    gicutotala [utilizator]

    primul dintre ministrii
    despre deficitul enorm ce ne puteti spune?
    doar miștocăreli?
    • +2 (2 voturi)    
      Ministri (Joi, 27 iulie 2017, 16:28)

      Godzillagrrr [utilizator] i-a raspuns lui gicutotala

      Un singur "i", rog frumos.
  • +3 (3 voturi)    
    vorba aceea (Joi, 27 iulie 2017, 15:56)

    DioDreamer [utilizator]

    "vraja marii"...asa facea si oprescu in fata camerelor de filmat iar in culise o discutau cum si ce sa isi imparta
  • -1 (1 vot)    
    pe bune?!?! (Joi, 27 iulie 2017, 18:14)

    Laurentiu78 [utilizator]

    Bucuresti-Ploiesti?!

    e gata de ceva timp...nu are nici o benzinarie/popas dar poti merge lejer pe ea....
    • +1 (1 vot)    
      FYI (Joi, 27 iulie 2017, 20:26)

      CRMS [utilizator] i-a raspuns lui Laurentiu78

      Discutia se refera la ultima "bucata" care trebuie sa se termine undeva prin Petricani..si incepe la podul ala pe care-l vezi cand intri de pe autostrada pe centura
  • +1 (1 vot)    
    Inteleg dle Tudose ca e indicat ca ministrii sa (Vineri, 28 iulie 2017, 1:53)

    deval [utilizator]

    fie puscariabili, plagiatori, agramati ! Cand spuneti asta , spuneti ca pot fi si imbecili !!