Basescu si Tariceanu au discutat o jumatate de ora despre Norica Nicolai. Dupa intalnire nu au facut declaratii

de D.M.     HotNews.ro
Sâmbătă, 12 ianuarie 2008, 15:38 Actualitate | Politic


Intalnire presedinte-premier fara rezultat pentru portofoliul Justitiei
Foto: Rompres
Presedintele Traian Basescu si premierul Calin Popescu Tariceanu s-au intalnit sambata dupa-amiaza pentru a discuta despre numirea Noricai Nicolai in functia de ministru de Justitie, au anuntat surse prezidentiale. Intalnirea s-a incheiat in jurul orei 16:30, insa cei doi au refuzat sa faca declaratii de presa. De altfel, locul in care au avut loc discutiile au fost dezvaluite presei mai tarziu. Intalnirea a durat aproximativ o jumatate de ora si a avut loc la una dintre vilele din complexul Lac.

Seful statului l-a chemat in mai multe randuri pe premier ca sa discute despre numirea Noricai Nicolai in functia de ministru al Justitiei. In opinia presedintelui Basescu, Norica Nicolai nu este potrivita pentru aceasta functie si a explicat si motivele: faptele puse sub semnul intrebarii de presedinte se refera la activitatea de procuror a Noricai Nicolai - momentul 1987 si momentul 1991. In acest din urma caz, Nicolai ar fi reprezentat, in baza unei procuri, un cetatean strain, intr-un proces de infiere a unui copil din Bucuresti. Pentru a-si motiva presupusa fapta neconforma cu statutul de procuror, Nicolai ar fi invocat necunoasterea legii.

La randul sau, Norica Nicolai a declarat vineri seara ca incidentul din 1987 invocat de Basescu in comunicatul sau este o minciuna sfruntata, "mapa profesionala fiind fabricata" de Securitate.  "In privinta incidentului din 1991, am o singura precizare: nu am incalcat legea", a mai spus Norica Nicolai.

Si premierul Calin Popescu Tariceanu a ramas ferm pe pozitie, anuntand ca nu renunta la numirea lui Nicolai. El i-a transmis presedintelui urmatorul mesaj: "Primul-ministru nu are ce sa discute cu presedintele in privinta numirii unui ministru. Presedintele, in mod normal, trebuie sa semneze decretul de numire".







Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















5365 vizualizari

  • -10 (22 voturi)    
    Sa radem de opinia presedintelui (Sâmbătă, 12 ianuarie 2008, 18:25)

    Alex [anonim]

    Cred ca Basescu trebuie suspendat pe motive medicale.
    Nicolaescu sa redeschida procesul cu derbedeul si sa ii ceara daune ca iarasi a mintit, de aceasta data in privinta starii de sanatate.
    Alcoolul in exces provoaca stari de delirium tremens, cred ca este singura explicatie pentru anormalitatile presedintelui
    Astept cu interes inregistrarile video cu presedintele in stare de ebrietate cu ocazia demisiei Adrianei Saftoiu.
    Ma bucur ca CSM s-a sesizat cu ocazia inregistrarilor lui Haysam cu Nastasiu.
    Incepe sfirsitul acestui individ.
    Regret ca am votat un astfel de specimen.
    PD-isti adevarati, este timpul sa va treziti si sa faceti politica adevarata nu haiducie romaneasca.
    • +7 (17 voturi)    
      Sa fie suspendata mama ta (Sâmbătă, 12 ianuarie 2008, 18:43)

      lordul [anonim] i-a raspuns lui Alex

      Cei 322 in frunte cu Iliescu conduc in continuare romania din pacate.Poate ar mai trebui o revolutie. De data asta una adevarate in care nu sunt implicati Ilici,Patriciu.Felix, Vadim si toata cohorta de mafioti. Vrem sa scapam de ei. E cea mai mare dorinta a mea. Sa fie suspendata mama TA, in consecinta !
      • -2 (8 voturi)    
        Esti un papagal potocaliu ! (Duminică, 13 ianuarie 2008, 12:01)

        Kartouche [anonim] i-a raspuns lui lordul

        Pacat, ca ai ochelari de cal. Ori esti papagal portocaliu ? Toata lumea vede ca ne apropiem de dictatura, de metode securitice, numai tu nu vezi ! Mai esti si vulgar ! Or esti beat ?
      • -1 (7 voturi)    
        Care mafioti ? (Duminică, 13 ianuarie 2008, 12:22)

        Alex [anonim] i-a raspuns lui lordul

        Basescu, Blaga, Berceanu, Videanu, Frunzaverde si alte figuri onorabile ale PeDaListilor nu sint mafioti ?
        Nu prea inteleg !
        Cine nu este cu noi, este impotriva noastra, deci este mafiot ?
        Esti destept prietene, probabil ca te si doare.
      • 0 (0 voturi)    
        322 (Luni, 14 ianuarie 2008, 9:00)

        dani [anonim] i-a raspuns lui lordul

        desi nu sunt de acord cu cei 322 sunt de parere ca mai bine conduc 322 decat 1. Problema este ca cei 322 nu sunt cei care ar trebui/merita sa ne conduca si pana vom avea 322-ul curat pana atunci avem nevoie de 1. Totusi sa nu-i permitem sa devina dictator.
    • +5 (17 voturi)    
      murdareste... poate ramane ceva (Sâmbătă, 12 ianuarie 2008, 18:44)

      uluit [utilizator] i-a raspuns lui Alex

      Graba cu sari la atac iti tradeaza ura diabolica indreptata impotriva Presedintelui Basescu, iar metodele prin manipulezi opinii, demonstreaza ca nu esti decat un mic securist de pripas.

      PS - Ai uitat sa-ti iei pastilele?

      Imi pare rau ca nu s-a ajuns la o intelegere si mai ales ca Tariceanu nu are alta solutie. Norica in opinia mea este compromisa pentru fotoliul de ministru al justitiei.
      • -2 (8 voturi)    
        Lacheii stau la serviciu (Duminică, 13 ianuarie 2008, 12:36)

        Alex [anonim] i-a raspuns lui uluit

        Prietene, Basescu este prost. Atit ma deranjeaza. Si cum spune proverbul, prostul nu este prost destul pina nu este si fudul.<br>In rest nu mai trebuie sa spun nimic. <br>Probabil am uitat pastilele si nu mai tin minte.<br>Ce sustinatori are derbedeul !
      • -2 (2 voturi)    
        Democratie adevarata, ori una "originala" ? (Luni, 14 ianuarie 2008, 9:10)

        Horia N. [anonim] i-a raspuns lui uluit

        Pastilele o sa-ti trebuiasca dumitale, domnule totalitarist. E grea democratia pentru unul ca dumneata, cu mentalitati ceaushiste. Oricum o sa iasa gunoiul tot, de sub presh, lucruri pentru care acuzele imfame, asupra unei femei demne, sunt baloane de sapun. Anul acesta se va rupe sira spinarii "totalitarismului" cu fatza umana, ce a fost instaurat de catre servicii, prin cozi de topor nenumarate. N-aveau "bolshevicii" atatea taisuri, cate coyi de vanduti de tzara, s-au repezit sa distruga tzara asta, s-o aserveasca totalitarismului. Vi se trage, preshul.. de sub gaunoasele picioare de lut !
    • +7 (19 voturi)    
      Suspendare? (Sâmbătă, 12 ianuarie 2008, 18:54)

      radu [anonim] i-a raspuns lui Alex

      1. Din activitatea profesionala a Noricai Nicolai rezulta ca nu are curajul propriilor fapte, ca este dispusa sa modifice ilegal acte oficiale si sa trimita pe cineva fara proces la puscarie (parca in Contele de Monte Cristo era descris un astfel de procuror, nu? acela avea macar scuza ca o facea pentru tatal sau). Mai arata ca Norica Nicolai nu se sfieste de conflicte de interese asa cum a procedat cind a reprezentat un cetatean strain fiind inca magistrat.

      Iar peste toate celelalte, Norica Nicolai, absolvent de drept si magistrat a invocat in apararea ei tocmai necunoasterea legii.

      Cit de responsabil este cineva care staruie in desemnarea ca ministru al justitie a unei astfel de persoane?!

      Pe de alta parte, Nicolaescu a scapat fara sa plateasca daune pentru insultarea cetateanului Basescu, doar pentru ca declaratiile sale privind starea mentala a presedintelui nu erau un diagnostic medical ci reprezentau opinia politica (evident liberala) a unui parlamentar si deci beneficiind de imunitate.

      Fata cu asemenea oameni si asemenea opinii politice cred ca PNL-istii adevarati sint cei care ar trebui sa traga primii niste concluzii
      • 0 (6 voturi)    
        Nu suspendare, doar circ (Duminică, 13 ianuarie 2008, 12:50)

        Alex [anonim] i-a raspuns lui radu

        Radu, prea esti serios.
        Sint relaxat cind stau pe forum, contrar parerilor lacheilor. Asa trebuie sa fii si tu.
        Nu sintem noi in masura sa judecam cine si ce face decit daca alegem direct.
        Eu l-am votat pe acest derbedeu care vad ca aplica unitati de masura diferite pentru sponsorii lui si pentru cei care nu il sustin.
        Nu avem ce face, trebuie sa asteptam urmatoarele alegeri si sa votam conform parerilor noastre.
        • +3 (3 voturi)    
          Serios... (Duminică, 13 ianuarie 2008, 17:18)

          Ovidiu P [utilizator] i-a raspuns lui Alex

          Din ce reiese ca radu nu ar fi relaxat? analiza lui este foarte buna si serioasa, probabil daca vorbea la mishto, ca multi de pe aici, ar fi fost "relaxat", ma rog, parerea ta...

          "Nu sintem noi in masura sa judecam cine si ce face decit daca alegem direct." Asha e, sa stam noi in banca noastra, unde ne e locul...

          Parlamentul NU a fost ales, noi am ales doar persoanele reprezentative (si poate nishte doctrine care nu sunt niciodata respectate), din listele astea cunoastem doar cativa oameni, restul sunt in plus.

          "Eu l-am votat pe acest derbedeu care vad ca aplica unitati de masura diferite pentru sponsorii lui si pentru cei care nu il sustin." ai dovezi? afirmatie fara acoperire, ce ai fi vrut tu sa faca Presedintele in acest caz? sa zica: "OK! o pun pe Norica, sa faca ce vrea EA mie nu imi pasa de trecutul ei...". In cazul acesta a procedat corect!

          Sunt curios ce se va intampla cand vor aparea inregistrari din parlament cu Norica cand lupta sa doboare legea ANI si DNA-ul.
          • -1 (1 vot)    
            Vrei dovezi ? (Duminică, 13 ianuarie 2008, 18:26)

            Alex [anonim] i-a raspuns lui Ovidiu P

            Te rog sa-ti aduci aminte episodul cu plata unor datorii ale firmelor lui Casuneanu si Umbrarescu de catre ministrul Dobre.
            Firmele celor doi au facut lucrari supraevaluate pentru Min. Transporturilor in timpul PSD.
            Pe ce criterii au primit aceste firme banii ?
            Pe ce criterii alte zeci de firme nu si-au primit banii pentru lucrari efectuate si receptionate in aceeasi perioada ?
            Pentru una din firme a intervenit Udrea pe linga presedinte si pentru cealalta a intervenit basescu direct.
            Ajungem iarasi in timpul PSD-ului cind unii erau mai egali decit altii ?
            Eu zic ca este de ajuns cu exemplele. Sint poate sute de exemple pe care mass media nu le stie, sa nu mai spun de votantul de rind.
            Apropo de ANI, in ce tara membra a CE mai exista un organism similar ANI ?
            Apropo de DNA, negru pe alb, vreau sa citesc o hirtie oficiala despre intentia de a desfinta DNA. Nu exista asa ceva, este doar fabricata de o minte bolnava.
            Eu sint curios cind vom afla porcariile facute de basescu.
            Daca tu vrei sa stai cu capul plecat, nu ma deranjeaza, insa eu nu o voi face niciodata. Si crede-ma sint multi care gindesc ca mine.
            S-ar putea ca cei care stau cu capul plecat sa aiba avantaje materiale. Nu ma refer la tine pentru ca nu te cunosc.
      • -2 (4 voturi)    
        Partizanat (Duminică, 13 ianuarie 2008, 13:52)

        HIPPIEVALI [utilizator] i-a raspuns lui radu

        Iei de bun tot ce spune Basescu, atunci de ce n-ai lua de bun si ce a spus Norica Nicolai, care a negat totul? De unde stii unde e adevarul? In asemenea situatii, un om rational verifica documentem dovezi etc. De acord, ca nu e tocmai lucru simplu sa ai acces la "mapa" respectiva. Dar normal ar fi, atunci cand doi oameni se contrazic doar din vorbe, sa asteptam dovezile, nu sa ne situam, partizan, de o parte sau de alta. Spunem "Norica a facut aia" sau "n-a facut aia", dupa ce ni se prezinta dovezi inatacabile in justitie, nu doar in functie de ce au spus Basescu sau Norica. Asa procedeaza un posesor de minima ratiune.
        • +3 (3 voturi)    
          comment (Duminică, 13 ianuarie 2008, 17:27)

          Ovidiu P [utilizator] i-a raspuns lui HIPPIEVALI

          Mie nu mi-a placut declaratia ei, era una "emotionala" si nu avea nimic concret, era doar propaganda, se referea la faptul ca e femeie ,nevasta si are o nepoata pe care o iubeste muuuult, de parca femeile sau nevestele au drepturi in plus, mai avea sa jure ca nu e vinovata si era tacamul complet.
          Dupa "accidentul" nepoata trebuia sa isi dea demisia din parlament daca era corecta. Faptul ca nu si-a dat demisia arata ca nu este corecta, iar eu nu vreau oameni cu moralitate indoielnica ca ministri. Ministri trebuie sa fie doar oameni impecabili.
    • +4 (12 voturi)    
      poate ai nevoie tu de un check-up (Sâmbătă, 12 ianuarie 2008, 19:12)

      newyorkezul [utilizator] i-a raspuns lui Alex

      pentru ca nu mai stii ce ai votat. tu SIGUR NU l-ai votat pe MARINAR
      • 0 (6 voturi)    
        Stiu ce am votat (Duminică, 13 ianuarie 2008, 12:54)

        Alex [anonim] i-a raspuns lui newyorkezul

        Din pacate l-am votat si am avut incredere maxima in el.
        Ca extraordinar de multi altii care au vazut in el un salvator.
        Imediat dupa alegeri am vazut un infect - din ziua in care Plesu si-a dat demisia.
    • +6 (14 voturi)    
      Comment sters de user (Sâmbătă, 12 ianuarie 2008, 21:12)

      sadwank [anonim] i-a raspuns lui Alex

      • 0 (8 voturi)    
        Cunostinte. (Sâmbătă, 12 ianuarie 2008, 22:16)

        gaga [anonim] i-a raspuns lui sadwank

        Nu toti stiu ca dvs. urmatoarele,pentru ca nu-s atat de inteligenti:
        Pentru a fi ministru al justitiei trebuie sa fii primul in chesiuni juridice,cel mai bun din lume si cu premiul Nobel in domeniu.
        Pentru a fi ministrul transportului trebuie sa ai permis de conducere la toate categoriile,sa fii mecanic de locomotiva(toate tipurile),sa fii pilot de aviatie,sa ai brevet de comandant de nava,si sa le stapanesti f. bine,etc,ca doar te ocupi de drumuri,cai ferate,cai aeriene,cai navale...iar daca ti se ridica unul din permise automat nu mai poti fi ministru.
        Un om atat de bine informat ca dvs. ar trebui sa fie mai ingaduitor cu noi astia mai putin cunoscatori.
        • 0 (8 voturi)    
          re: Cunostinte (Duminică, 13 ianuarie 2008, 1:36)

          sadwank [anonim] i-a raspuns lui gaga

          Am inteles, sa traiti!
          Din dizertatia Dvs. lipsesc tocmai argumentele cele mai importante, cele care ar trebui sa combata faptul ca Orban a incalcat Regulamentul auto iar Nicolai a recunoscut ca nu stie legea.
          Pe bune, daca Dvs. ati avea o firma de taxiuri, l-ati pune pe Orban sef peste masini iar pe Nicolai ati angaja-o ca jurista?? :)) :)) :)) Ca eu exact despre asta vorbesc, despre bun-simt si competenta.
          • -1 (3 voturi)    
            Politica. (Duminică, 13 ianuarie 2008, 15:32)

            gaga [anonim] i-a raspuns lui sadwank

            Sunt ministri propusi de un partid si fac politica ministerelor.Nu sunt angajati ca profesionisti.
            In istorie exista nume de mari oameni de stat cu o gramada de defecte...homo,betivi,afemeiati,
            mincinosi,infirmi,etc..Acsetea nu i-a impiedicat sa fie oameni de stat.
            Revenind pe plaiurile noastre,tatucu ar trebui sa faca ce-i cere constitutia si programul cu care a candidat...
            Nu stiu in ce stadiu este axa...,rel. cu R. Moldova,rel. diplomatice...
            De criticat stim toti sa criticam,fara a numi greselile si fara sa propunem ceva viabil...
        • +3 (3 voturi)    
          Cealalta extrema... (Duminică, 13 ianuarie 2008, 17:31)

          Ovidiu P [utilizator] i-a raspuns lui gaga

          Dar pot fi ministri cei care isi trimit nepoata sa voteze in parlament im locul lor. Doamna Norica este suficient de bine pregatita, nimeni nu contesta acest lucru, contestam doar moralitatea ei. Nu e suficient sa ai la conducere un om "destept" daca el foloseste desteptaciunea asta doar pt. a isi satisface nevoile sale si pe cele ale apropiatilor.
          • 0 (0 voturi)    
            Ce vorbim? (Luni, 14 ianuarie 2008, 0:19)

            gaga [anonim] i-a raspuns lui Ovidiu P

            Unde apare in comentariul meu desteptaciune sau competenta?
            Om de stat,este un politician care ia deciziile cele mai bune in conditiile cele mai grele....si nu are nici o legatura cu moralitatea.
            In cazul in speta habar nu am ce fel de ministru ar fi dna. propusa.(exista o pilda cu Esop...)
            Dar din ceea ce am vazut ca se vehiculeaza in presa, constitutional presedintele trebuie sa semneze numirea propusa de premier.(exista precedente, cazul ministrului Cioroianu,despre care va rog sa nu-mi citati comentariile de presa sau cele ale analistilor...)
            Daca are vreo responsabilitate presedintele o are prin aceea de numire a primului ministru!
      • -3 (5 voturi)    
        Tocmai asta este, PD - istii nu dorm (Duminică, 13 ianuarie 2008, 13:02)

        Alex [anonim] i-a raspuns lui sadwank

        Se pregatesc.
        Ai o logica perfecta
        - Norica, Tariceanu, Remes, Orban niste hoti care sug seva poporului roman
        - Videanu, Frunzaverde, Berceanu, Blaga, Boc, Flutur, Pinalti, Stolojan, Boureanu sint valori adevarate care lucreaza gratis pentru salvarea poporului roman
        Nu inteleg ce are Orban cu transporturile si N.N. cu justitia ?
        Eu stiam ca altii au probleme cu justitia.
    • +3 (9 voturi)    
      Sa plangem de obsesia ta (Sâmbătă, 12 ianuarie 2008, 21:35)

      The Wisest Fool [anonim] i-a raspuns lui Alex

      Mi se pare straniu ca un individ care revine cu aceleasi remarci obsedante si incoerente sa puna diagnostice cu privire la sanatatea mentala a altora.
      • -2 (4 voturi)    
        Te deranjez, atentez la pozitia ta ? (Duminică, 13 ianuarie 2008, 13:12)

        Alex [anonim] i-a raspuns lui The Wisest Fool

        Am o mostenire proasta - am fost educat sa fac ceea ce simt.
        Daca nu ma suporti pe forum vorbeste cu moderatorul sa ma cenzureze ca atunci cind a fost invitat Catalin Avramescu. Atunci moderatorul a cenzurat din plin mesajele mele pentru ca adevarul supara pe lachei.
        Imi pare rau pentru tine ca vin periodic si iti amintesc ca Basescu este terminat si PD-ul nu va mai ajunge la guvernare in urmatoarea legislatura.
    • +3 (7 voturi)    
      mai rar (Duminică, 13 ianuarie 2008, 5:12)

      george_valentin [utilizator] i-a raspuns lui Alex

      mai rar domnu` alex! am vazut ca tot comentezi si pe alte articole unde ai ajuns si pe la minus 9..asa ca se pare ca parerile tale total cretine si neconforme cu realitatea nu sunt apreciate!

      ce legatura are alcoolul in exces cu faptele din dosarul lui nicolai..vrei sa zici ca tie ti-au provocat halucinatii si nu esti in stare sa citesti cu ochii tai!?

      hai mai rar ca nu avem timp de voi!
      • -3 (5 voturi)    
        Nu vreau note de la lachei (Duminică, 13 ianuarie 2008, 13:17)

        Alex [anonim] i-a raspuns lui george_valentin

        Nici la scoala nu am tinjit dupa note.
        Parintii imi spuneau - comunistii pot sa iti ia tot, dar ce ai in cap nu iti vor lua niciodata.
        Notele sint pentru mediocri si viitoarele slugi.
        Prin note se diferentiaza o sluga daca este mai buna decit alta.
        Obtinerea unor note mari este visul oricarei slugi, pentru a cere mai multe avantaje stapinului.
        In cazul vostru, al lacheilor, notele acestea permit sefilor vostri sa va masoare munca.

        Imi pare rau ca realitatea este cruda pentru tine, invata sa-ti depasesti nivelul.
        • +3 (3 voturi)    
          re: Nu vreau note de la lachei! (Duminică, 13 ianuarie 2008, 17:43)

          Ovidiu P [utilizator] i-a raspuns lui Alex

          ne faci mediocri pe toti, chiar si pe cei care ti-au dat note cu +, destept nu am ce zice.
          • -1 (1 vot)    
            Imi pare rau (Duminică, 13 ianuarie 2008, 18:35)

            Alex [anonim] i-a raspuns lui Ovidiu P

            Nu a fost intentia mea.
            Am crezut ca primesc + din alte motive.
            Un cunoscut din Cluj spunea ca se uita numai la comentarile cu - pentru ca ii amendeaza pe sustinatorii actiunilor lui basescu.
            Inca o data scuze.
    • +2 (4 voturi)    
      sa plangem de opiniile ta (Duminică, 13 ianuarie 2008, 14:55)

      berenger [utilizator] i-a raspuns lui Alex

      faptul ca a noastra constitutie iti ofera dreptul la opinie nu te face mai destept, din pacate. din contra, s-ar putea spune. asta din cauza ca opinia ta nu este decat un model de ura pe care orice persoana decenta il respinge apriori. ca exercitiu de obiectivitate, fa cinci minute abstractie de faptul ca exista un personaj politic numit basescu, apoi pune pe hartie toate "realizarile" profesionale si politice ale noricai. dupa aceea, doar tu in fata foii de hartie, incearca sa vezi daca esti multumit cu un asa ministru al justitiei.
      • -2 (4 voturi)    
        Norica Nicolai ministru ! (Duminică, 13 ianuarie 2008, 15:47)

        Alex [anonim] i-a raspuns lui berenger

        N.N. va avea o functie de administrator al justitiei, daca va ajunge ministru vreodata.
        Faci confuzie intre actul de justitie si administrarea justitiei.
        Asa cum PD-istii fac confuzie intre buzunarul lor si buzunarul nostru.
        Sper ca imi intelegi acest punct de vedere.
        Da, opinia mea este un model de ura impotriva prostiei si tupeului nemasurat.
        • +2 (2 voturi)    
          justitie vs administratie (Duminică, 13 ianuarie 2008, 20:25)

          berenger [utilizator] i-a raspuns lui Alex

          un sofism nou. dar la fel de prost. despre ce vorbim aici? despre o democratie veche sute de ani, cu principii si norme clare si eficiente, sau despre politica dambiviteana, putreda pana in maduva oaselor? despre politicieni ingerasi sau despre cutrele batrane (indiferent de varsta) din romania? activitatea politica a nn (de la votul impotriva agentiei ani - vot impotriva propriului partid -, pana la votul pentru spalarea demnitarilor pcr in fata cnsas) o califica drept personajul perfect care sa-si bage picioarele jegoase in actul de justitie. administrator al justitiei zici? doar la aia privata a lui patriciu, poate. la minister are clar mandat sa acopere toate petele negre ale stapanilor ei.
          ai o problema cu basescu sauu cu pedeii? foarte bine. dar asta nu o face pe norica a fi calificata pentru postul de ministru al justitiei. din contra.
          • -2 (2 voturi)    
            Nu ma intereseaza N.N. (Duminică, 13 ianuarie 2008, 22:29)

            Alex [anonim] i-a raspuns lui berenger

            Nu stiu daca ai observat ca nu ma intereseaza numirea N.N.
            Eu vorbesc despre incalcarea legii de catre Basescu.
            Atit.
            El este pericolul cel mare prin incompetenta si atitudinile degradante pe care le promoveaza, prin clica de indivizi cu care lucreaza.
            Din punctul meu de vedere Norica este responsabilitatea lui Tariceanu nu a lui Basescu.
    • +1 (1 vot)    
      pt. Alex (Duminică, 13 ianuarie 2008, 20:23)

      neutrino [utilizator] i-a raspuns lui Alex

      Domnule, nu am vazut un om mai plin de ura decat dumneata... Sper ca alde motocicleanu te platesc bine, altfel nu imi explic de unde atata ura si inversunare impotriva unui om ce s-a dovenit, nu o data, ca este sprijit de populatia acestei tari (nu acelasi lucru se poate spune despre motocicleanu&co). Dumneata chiar nu te auzi???Intotdeauna cand este ceva legat de pnl (de astia numai de rau se poate spune...cazurile:Orban, Chiariu si acum madam Nicolaie)...hop..apari si dumneata. Nu am nimic cu libertatea de exprimare insa doar asa ...vorbesti ca sa demostrezi altora ce? ca tie nu iti place de Basescu. Poate ca multora de aici de pe forum nu ne place de Basescu dar asta nu inseamna ca trebuie sa acceptam toate scursurile societatii, Chiariu, Orban, Nicolaie...in functia de ministru. Acest prim ministru cre se considera la el pe mosie ar trebui sa isi dea demisia si sa vedem atunci daca pnl-ul mai e atat de tare pe cat se crede acum...
      • -2 (2 voturi)    
        Ma deranjeaza scenarita (Duminică, 13 ianuarie 2008, 20:54)

        Alex [anonim] i-a raspuns lui neutrino

        Orban - nu stiu ce a facut, este un caz in viziunea unor obsedati. Gindeste-te ce a facut Turcescu, acela este un caz
        Chiuariu - iarasi scenarita
        Nicolai - scenarita curata
        Daca crezi ca un individ care spune ca a condamnat comunismul si acum se foloseste de dosare demult fumate si fara relevanta merita cel putin atentia noastra este problema Dvs.
        Este simplu, basescu tipa in stilul PD-ist si noi sintem nevoiti sa-l ascultam.
        Nimeni nu vede cum acest derbedeu ajuns presedinte incalca legea.
        Chiar asa, toti trebuie sa fim orbi si sa nu vedem multiplele mizerii care le face acest individ ?
        Ma mir ca vezi numai persoana mea care scriu ocazional pe forum, cred ca ce deranjeaza este adevarul care il spun direct despre basescu.
        Daca faci o proportie intre cei care sint pro si contra comportamentului lui basescu pe forumul hotnews.ro vei vedem ca cei pro sint mult mai multi.
        Consider ca daca l-am votat direct pe basescu, atunci cind greseste trebuie sa-l amendez.
  • +4 (16 voturi)    
    Sa ridem de securisti (Sâmbătă, 12 ianuarie 2008, 18:37)

    Sar Castic [anonim]

    Asa sint ordinele venite de'sus', Alex? Sa vi aici si sa vorbesti ineptii?

    Presedintele ar trebui sa ceara demisia primului ministru Tradiceanu.

    O securista nesimtita ca NN nu are ce cauta nici macar in Parlament - dar ce sa facem daca uninominalul nu e in functiune... Oricum PNL nu mai are sanse pe veci sa cistige alegeri...
    • -4 (6 voturi)    
      Nu poate sa-i ceara demisia (Duminică, 13 ianuarie 2008, 13:22)

      Alex [anonim] i-a raspuns lui Sar Castic

      De acord cu tine - N.N. este o securista nesimtita.
      Intelege ca N.N. nu arvea cum sa fie securista, era doar o informatoare ordinara.
      Atit.
      Cit despre betivanul de basescu sa-i ceara demisia lui Tariceanu, asta nu o sa o mai vezi.
      Papagalul de basescu o sa apara peste citeva luni si o sa spuna ca pina la sfirsitul anului va scapa tara de Tariceanu si de PNL.
      De curiozitate, ce venituri lunare are un lacheu ca tine ?
      • +2 (2 voturi)    
        re: ... (Duminică, 13 ianuarie 2008, 18:13)

        Ovidiu P [utilizator] i-a raspuns lui Alex

        "De acord cu tine - N.N. este o securista nesimtita.
        Intelege ca N.N. nu arvea cum sa fie securista, era doar o informatoare ordinara."
        Te contrazici singur? ;))
        Relax, fii mai atent la ce scrii, lasa ura pt. Basescu...
        • -1 (1 vot)    
          Citeste mai atent, nu ma contrazic (Duminică, 13 ianuarie 2008, 22:39)

          Alex [anonim] i-a raspuns lui Ovidiu P

          Citeste mesajul anterior, era o preluare in raspunsul meu..
          Graba strica treaba, valabil si pentru tine si pentru Basescu.
          Multumesc pentru atentionare dar cauta-mi altfel de greseli
    • -1 (1 vot)    
      i-ai vazut tu (Duminică, 13 ianuarie 2008, 13:55)

      HIPPIEVALI [utilizator] i-a raspuns lui Sar Castic

      ... contractul semnat cu Securitatea?
  • +4 (16 voturi)    
    norica (Sâmbătă, 12 ianuarie 2008, 18:38)

    marian [anonim]

    Cum, pentru numele lui Dumnezeu, sa se inteleaga astia doi. Dar, oare, nu cumva are dreptate Basescu. Ne mai intrebam, iarasi, ce autoritate va avea madam Norica in minister sau, mai grav, la UE, daca pana la urma va ajunge ministru? Pai niciuna. Si atunci de ce ia si Tariceanu insista sa mearga inainte pe aceasta linie, ca berbecul, cand pentru Romania oricum nu este bine. Era o dovada de mare capacitate politica daca tariceanu, de exemplu, spunea: Bun, Presedintele nu este de acord pentru ca .... .Eu, ca om politic ce vrea binele Romaniei, inteleg sa deblochez situatia si propun pe X, care are probitate profesionala si morala deplina. Dar nu. Ceea ce arata ca nici pentru CPTaric. nu conteaza binele tarii ci razboiul lui cu Base, in care Norica urma sa joace un rol important. CE PENIBILI
  • +2 (12 voturi)    
    da (Sâmbătă, 12 ianuarie 2008, 18:40)

    yo [anonim]

    e prea tare base
  • +5 (13 voturi)    
    Potaia de serviciu Alex ataca din nou: (Sâmbătă, 12 ianuarie 2008, 18:52)

    XYZ [anonim]

    Ham, ham!
    • -3 (5 voturi)    
      Te-am remarcat (Duminică, 13 ianuarie 2008, 13:23)

      Alex [anonim] i-a raspuns lui XYZ

      Ham, ham !
      Ce faci supraveghezi lacheii daca sint la serviciu ?
  • -7 (17 voturi)    
    Justitie (Sâmbătă, 12 ianuarie 2008, 19:03)

    BALTAG ALEXANDRU [anonim]

    DOMNULE PRESEDINTE A ROMNIEI DE FIECARE DATA FACETI NUMAI CUM VRETI DUMNEAVOSTRA CHIAR NOI SUNTEM NISTE PAPAGALI IN FATA DUMNEAVOSTRA. DAR SA STITI CA ABIA ACUMA REALIZEZ CA PARLAMENTUL ROMANIEI ARE DREPTATE CA VA SUSPENDAT NUMAI DUMNEAVOSTRA CU TOTA ECHIPA DE LA PD- PLD. FACETI CE VRETI IN TARA ASTA CHIAR NU ESTE NIMENI SA VA VINA DE AH NU ESTE POSIBIL CA UN MINISTER SA STEA FARA UN MINISTRU DE 4 LUNI NEFACEM DE RUSINE LA COMISIA EUROPEANA SI VA FACE UN RAPORT DESPRE JUSTIA ROMANA DIN CAUZA DUMNEAVOASTRA SI A PARTIDULUI PD- PLD . DAR O SA VEDETI CA NU O SA MAI FITI SUSTINUT DE POPULATIE CI DOAR DE PARTIDUL DUMNEAVOASTRA CARE UNDE IL CONDUCETI SI IN ZIUA DE AZI CEA CE NU VA PIERMITE CURTEA COSTITUTIONALA DAR O SA VEDETI CA O SA VA PARA RAU CE ATI FACUT IN MANDATUL DUMNEAVOSTRA CEI 4 ANI DE AHUS DAR VA VINE TIMPUL SA FITI SI DUMNEAVOSTRA JUDECAT DE FRAUDE DE AFACERI. CUM A FOST SI CEILATI DOMINI POLITICIENI
    • 0 (6 voturi)    
      Pt. Alex (Sâmbătă, 12 ianuarie 2008, 19:36)

      StefanD [anonim] i-a raspuns lui BALTAG ALEXANDRU

      Invata sa numeri lunile mai intai, apoi comentezi, coada de topor
      • -4 (6 voturi)    
        Lacheu, citeste bine ! (Duminică, 13 ianuarie 2008, 13:27)

        Alex [anonim] i-a raspuns lui StefanD

        Esti beat ca seful tau, nu poti sa mai identifici dusmanii de clasa ?
        Te-ai impiedecat de bordurile lui Videanu si te-ai lovit la cap si nu mai recunosti dusmanul ?
        Vorbesc cu sefii tai sa te treaca la neglijenta in serviciu si nu-ti mai iei banii luna asta.
        Lacheu ametit, vino-ti in fire !
    • +3 (7 voturi)    
      Da (Sâmbătă, 12 ianuarie 2008, 22:27)

      The Wisest Fool [utilizator] i-a raspuns lui BALTAG ALEXANDRU

      Parafrazandu-l pe primarul PSD: "unii este...papagali":)

      Distractiv sa vedem cu ce te framanti. Comisia Europeana o sa ne faca un raport negativ ca nu avem ministru la justitie.

      Faptul ca Uniunea Europeana insista pe eliminarea taxei auto insa guvernul de mai bine de un an o scalda si o piaptana in timp ce Comisia avanseaza cu procedura de trimitere in judecata a Romaniei, nu ti se pare ca ar fi mai degraba motiv de ingrijorare?
      • +3 (7 voturi)    
        Guvernul raspunde (Duminică, 13 ianuarie 2008, 8:43)

        Iri [anonim] i-a raspuns lui The Wisest Fool

        Raportul negativ nu va fi din cauza ca nu avem ministru de justitie. Ati uitat ca l-am avut pe Chiuariu si toate datele din raport sunt cele din 2007?
        Celor care vor sa ne spele creerele le convine sa spuna ca vom primi raport negativ din cauza ca Basescu nu o numeste pe NN.
        Si, normal, institutia trebuie sa functioneze,rolul ministrului fiind administrativ.
  • -8 (16 voturi)    
    Interpretare (Sâmbătă, 12 ianuarie 2008, 19:03)

    stefan v [anonim]

    Ma intreb daca tot circul produs de d-l Presedinte si la care PM Tariceanu nu a cuplat, nu este creat pentru a ascunde contributia domniei sale la fuga lui Haysam. Serviciu contra serviciu. Care-o fi fost trocul? Aparitia stenogramelor si sefia d-nei Barbulescu la CSM cred ca-i provoaca migrene. In rest, acelasi talent de a face artificii care sa ia ochii celor care se lasa pacaliti.
    • +4 (12 voturi)    
      pt stefan v (Sâmbătă, 12 ianuarie 2008, 19:30)

      Andrei [anonim] i-a raspuns lui stefan v

      Nu te simti bine,ai ceva mai mult decat migrene, citeste continutul mapei profesionale a celei ce se vrea ministrareasa,vei vedea cum vrea premierul sa puna lupul paznic la oi si sigur te vei face bine.
      • -1 (1 vot)    
        tu ai citit-o (Duminică, 13 ianuarie 2008, 13:57)

        HIPPIEVALI [utilizator] i-a raspuns lui Andrei

        sau vorbesti doar din auzite?
    • +3 (9 voturi)    
      Stefan V(laston), mai slabeste-ne! (Sâmbătă, 12 ianuarie 2008, 19:44)

      XYZ [anonim] i-a raspuns lui stefan v

      Mai bine ti-ai admira "operele" din viata reala:

      http://www.pnl.ro/index.php?id=comm4957

      http://www.pnl.ro/index.php?id=comm4885

      http://www.cronicaromana.ro/index.php?editie=1148&art=57757

      Etc. etc.
      • -1 (5 voturi)    
        XYZ (Duminică, 13 ianuarie 2008, 10:22)

        stefan v [anonim] i-a raspuns lui XYZ

        XYZ: mai slabeste-ma. Traim in libertate, daca inca n-ai aflat. Avem dreptul la opinie si la vot. Cui nu-i convine, inca mai exista locuri: Coreea de Nord, Cuba, Iran....

        Unii traiesc in anii '70, desi sunt tineri!
        • +3 (3 voturi)    
          ONG-ist de partid si de stat (Duminică, 13 ianuarie 2008, 14:25)

          XYZ [anonim] i-a raspuns lui stefan v

          D-nu* Vlaston,

          Pentru mine, Dvs. nu aveti credibilitate: sigur ca suntem in libertate, sigur ca avem drept la opinie si la vot.

          Dar intocmai ca inainte de 1989, ca in Coreeaa de Nord etc., Dvs., prin pozitia in doua luntri pe care o aveti, si de membru PNL, si de autointitulat presedinte al EDU CER (www.educer.ro), va comportati ca o curea de transmisie (mai tineti minte expresia?), activand si intr-un partid, si in ONG-ul de partid.

          Daca vreti ca libertatea etc. sa valoreze ceva, asumati-v-o, si nu mai zapaciti lumea pozand in lider al societatii civile, ca nu este cazul: sunteti doar inca un impostor dornic sa se catare cat mai sus, nu conteaza unde, nu conteaza cum, numai undeva sus sa fie.
          • -1 (1 vot)    
            Dosar=mapa profesionala (Duminică, 13 ianuarie 2008, 16:07)

            stefan v [anonim] i-a raspuns lui XYZ

            Am deja dosar la securitate? Credeam ca am scapat. Ca sa nu mai cautati prin ...... va dau eu toate informatiile:
            - ma duc la ...... de 3 ori pe zi.
            - ma amuza teribil nostalgicii fosti membrii PCR.
            - mi-am scimbat culoarea ciorapilor.
            - stranut in batiste portocalii
            - nu-mi place Presedintele Basescu (vai, mi-a scapat; va rog sa nu ma arestati pentru asta; la canal ar mai marge)
            - mi-am lasat mustata
            - nu tolerez intoleranta si prostia
    • +4 (6 voturi)    
      Logica (Sâmbătă, 12 ianuarie 2008, 22:31)

      The Wisest Fool [utilizator] i-a raspuns lui stefan v

      Posibil sa ai dreptate legat de circ...in plus, asa se clarifica si intentia reala a presedintelui legata de insistenta ca Tariceanu sa il viziteze...cu siguranta tine ascunsi niste extraterestrii fosforescenti prin gradina de la Cotroceni pe care vroia sa ii arate la Tariceanu iar pentru a nu da de banuit motivul real a invocat necesitatea acestei discutii despre Norica la Justitie;)
      • -1 (5 voturi)    
        Circul (Duminică, 13 ianuarie 2008, 9:42)

        stefan v [anonim] i-a raspuns lui The Wisest Fool

        In orice tara civilizata "circul" politic are loc in spatele usilor inchise. Doar atunci cand candidatul stie ca electoratul apreciaza si se distreaza cu circ, ii da ce doreste, sa-si asigure voturile. Asta-i interpretarea benigna. Despre cealalta interpretare, cu "profesorul", o sa mai vedem. Insa in ambele cazuri Romania pierde. Dar ce mai conteaza.....
        • +3 (3 voturi)    
          Painea (Duminică, 13 ianuarie 2008, 15:07)

          The Wisest Fool [anonim] i-a raspuns lui stefan v

          Neglijezi jucatorul cel mai important si adevaratul beneficiar de pe urma circului - mass media. Politicienii nu au capacitatea de a crea "circ" in lipsa unei prese flamande dupa subiecte senzationale.

          O posibila explicatie pentru faptul ca multi sunt pro-Basescu pe hotnews poate fi chiar acest fapt, ca stirile sunt prezentate pur si simplu ca si stiri fara toata galagia care i-o adauga mass media (tv in special).

          De aici se vad doar faptele, iar faptele par coerente in timp ce la televizor se vede cum se improasca politcienii unii pe altii ceea ce da impresia de grotesc. Dar repet, trebuie facuta diferenta intre o actiune politica si modul in care o inflameaza mass media.

          Din pacate presa din Romania nu e suficient de matura pentru a aduce politicienii cu picioarele pe pamant ci la fel ca toti ceilalti cauta sa profite de pe urma circului, amplificandu-i dimensiunile si neajungand la niciun rezultat bun pentru tara si in punctul asta converg la ideea ta...ca intr-adevar nu serveste tarii...insa cred ca problema nu e doar in latura pe care o semnalezi tu...
    • +2 (2 voturi)    
      re: (Duminică, 13 ianuarie 2008, 18:23)

      Ovidiu P [utilizator] i-a raspuns lui stefan v

      Stenogramele declaratiei lui Haysam e buna de sters la fund cu ea. Doar n-o fi prost si nu stie ca telefonul e ascultat. Declaratiile alea au fost facute special, sa il scape pe varul lui, cel cu oile, care l-a ajutat sa scape. Si eventual sa dea vina pe altcineva...

      Daca Basescu era implicat il scotea pe Haysam basma curata de mult.
    • -2 (2 voturi)    
      Gindesti bine prietene (Duminică, 13 ianuarie 2008, 22:44)

      Alex [anonim] i-a raspuns lui stefan v

      Vezi ca iti sar in cap lacheii.
      Adevarul ii deranjeaza.
      Au uitat de competentul Basescu care dadea cu vaporul de chei.
  • +5 (15 voturi)    
    Norica? (Sâmbătă, 12 ianuarie 2008, 19:33)

    timisorean [anonim]

    Parca ea era sfinta din Icoana si o ponegrea cu vehementa pe Mona Musca, si de fapt ea cine este? si cea facut pe vremea odiosului? dar Mona nu mai e, a avut demnitate si s/a retras, aseara Norica il facea mincinos pe Basescu, dovada, Basescu a avut dreptate, deci ar trebui sa se retraga si ea ca Mona, daca are demnitate, ceea ce nu cred?
    • -1 (1 vot)    
      pai care e dovada aia? (Duminică, 13 ianuarie 2008, 13:59)

      HIPPIEVALI [utilizator] i-a raspuns lui timisorean

      Ai vazut tu, cumva, "mapa" cu pricina, ca sa decizi care dintre cei doi are dreptate?
    • -1 (1 vot)    
      Nu-i purta de grija lui Mona Musca (Duminică, 13 ianuarie 2008, 22:47)

      Alex [anonim] i-a raspuns lui timisorean

      O asteapta dosare penale, daune-interese, o sa fie vai de capul ei.
  • +2 (4 voturi)    
    cititi (Sâmbătă, 12 ianuarie 2008, 19:36)

    Liviu [anonim]

    Inainte de a ii critica pe oricare din cei doi, intrati pe www.realitatea.net/ si cititi cateceva din dosar, atat cat au det ei. Nu tin cu nici unul, toti politicienii lupta numai pentru interesul lor personal si pentru clanul din care fac parte. Ii consider pe toti mafioti.
  • +3 (13 voturi)    
    incredibil (Sâmbătă, 12 ianuarie 2008, 19:53)

    lorex [anonim]

    Una dintre regulile invatate in cadrul facultatii de drept este ca nimeni, dar absolut nimeni nu poate invoca necunoasterea legii, iar aceasta doritoare a functiei de ministru al justitiei pretinde ca nu a incalcat legea ci nu a stiut-o!!!! E o rusine ca pretinde a fi jurist!!!! E o rusine ca pretinde o astfel de functie cineva care dorea desfiintarea DNA-ului. Hai sa fim seriosi si sa-i dam Cezarului ce-i al Cezarului: Basescu merita tot respectul pentru ca nu accepta un astfel de om la justitie.
  • 0 (10 voturi)    
    PNL va fi istorie (Sâmbătă, 12 ianuarie 2008, 20:16)

    dvo666 [anonim]

    de PNT-CD a mai auzit cineva? intrebare: Who's next? :P
  • +1 (11 voturi)    
    Miza e mare... (Sâmbătă, 12 ianuarie 2008, 20:18)

    Marius [anonim]

    Si asta in conditiile in care mizeaza Patriciu. Trebuie sa intelegem ca daca premierul ar fi mers la Cotroceni condus de propriile idei, ar fi renuntat la NN pentru Justtitie (vedeti exemplul concret din 2005, cand a dorit sa-si dea demisia, a intervenit Patriciu, iar apoi s-a razgandit brusc). Dar el a mers acolo cu poezia invatata pe de rost de la mentorul sau Patriciu. De ce asa? Fiindca in cazul in care NN va fi numita ministru, Patriciu si acolitii sai ar putea dormi linistiti noaptea, si pot fura deci ca la drumul mare fara sa fie stanjeniti. Se tot repeta un cliseu care pe deasupra este si expirat: "razboi intre palate". Parerea mea este ca nu se rezuma doar la cele doua palate, si am sa explic asta printr-o ecuatie simpla sau mai bine zis ceea ce cred ca am invatat cu totii in scoala, egalitati: daca A=B si B=C, inseamna ca A=C. Ce inseamna asta? Presedintele reprezinta vointa poporului (si nu ma puteti contrazice aici), se afla in conflict cu premierul. E simplu de inteles deci, ca tot poporul se afla in conflict cu premierul dar inca nu ne dam seama. Sper sa nu fie prea tarziu cand ne vom da seama cu totii. Cum Presedintele nu poate demite premierul, iar parlamentul nu doreste, ce putem face NOI? Caci mie unuia cel putin nu imi convine sa fiu bataia de joc a unuia care trece dintr-o greseala in alta. Mai presus de asta, desi suntem 22 de milioane pentru Tariceanu insemnam cantitate NEGLIJABILA.

    Astept comentariile voastre, stimati comentatori...
    • +1 (7 voturi)    
      Sa adunam semnaturi (Duminică, 13 ianuarie 2008, 8:58)

      Iri [anonim] i-a raspuns lui Marius

      ....impotriva PM sau a guvernului si sa le trimitem intai la parlament si, daca nu fac o sedinta extraordinara, sa le trimitem la CE.Dar nu de capul nostru, trebuie ca adunarea de semnaturi sa fie organizata de un ONG, de o "persoana juridica". Intre alegeri asa putem sa demonstram ca intelegem gesturile presedintelui si ca suntem alaturi de el.
      • -1 (1 vot)    
        Nu o sa adunati nici o mie de semnaturi (Duminică, 13 ianuarie 2008, 22:48)

        Alex [anonim] i-a raspuns lui Iri

        Decit daca falsificati sau daca vorbiti cu Nati Meir.
  • -1 (11 voturi)    
    atentie hot news!!!!!!!!!! (Sâmbătă, 12 ianuarie 2008, 20:30)

    popa nicolae [anonim]

    Nu inteleg de ce administratorul acestui forum nu imi publica niciodata opinia.Poate si pentru faptul ca nu am cuvinte de lauda pentru seful statului?Nu va faceti probleme eu raspund pentru tot ce scriu si nu am folosit niciodata trivialitati in comentariul meu.Am deschis si un cont(din greseala) cu hotnews. De fapt eu voiam sa ma inregistrez pt. a nu apare cu <anonim>. Astept un raspuns clar in problema mea pe adresa personala de e-mail.
    • -1 (7 voturi)    
      trimite, renunta (Duminică, 13 ianuarie 2008, 11:03)

      -pd+l [anonim] i-a raspuns lui popa nicolae

      Stai linistit, nu fi naiv. Daca te-ai lua dupa forumul asta, ai crede ca basescu are 99% in sondaje. Foarte multe opinii sunt cenzurate, iar cele care mai scapa, de ochii lumii, sunt "votate" cu minus si ascunse. In orice caz, fiecare pasare pe limba ei piere (ma refer la regimul basescu). Pariez ca nici acest mesaj nu apare.
      • -3 (5 voturi)    
        Este o schimbare la hotnews.ro (Duminică, 13 ianuarie 2008, 13:33)

        Alex [anonim] i-a raspuns lui -pd+l

        De cind derbedeul de basescu pierde in sondaje, hotnews.ro si-a schimbat atitudinea.
        Pe mine m-au cenzurat o singura data si slava domnului ca dau in mincinosul de basescu si in lachei la greu.
        Cred ca hotnews.ro vrea sa schimbe actionarul sau vrea sa se listeze la bursa din moment ce a inceput sa aiba angajati rationali in posturi cheie.
        Ai dreptate cu basescu, o sa piara jarteaua asta.
        • +2 (2 voturi)    
          Stai linistit, Alex! (Duminică, 13 ianuarie 2008, 14:27)

          XYZ [anonim] i-a raspuns lui Alex

          Azi esti si tu mai liber, ca e diminica si lumea n-are timp de tine - eu iti fac o favoare ca-ti dau atentie, sa te simti si tu util! ;)
          • -2 (2 voturi)    
            Recunosti ca esti la serviciu ! (Duminică, 13 ianuarie 2008, 15:53)

            Alex [anonim] i-a raspuns lui XYZ

            Te platesc asa putin ca stai si duminica la serviciu ?
            Ham, ham !
            • +1 (1 vot)    
              Nu: laptop, wireless, hot-spot. Voi nu? (Duminică, 13 ianuarie 2008, 21:12)

              XYZ [anonim] i-a raspuns lui Alex

              Nu e nevoie sa stau la serviciu, pot s-o fac de orinde!

              Voua nu v-au dat? ;)
              • -1 (1 vot)    
                Nu trebuie sa recunosti (Duminică, 13 ianuarie 2008, 23:44)

                Alex [anonim] i-a raspuns lui XYZ

                Pentru ca oricine isi da seama ca esti la serviciu.
                Chestia cu laptopul, wireless, etc. sint pentru muncitori, sau pentru o anumita categorie de muncitori.
                Nu ai nimerit, continua.
  • +2 (8 voturi)    
    Era de asteptat (Sâmbătă, 12 ianuarie 2008, 20:56)

    Catavencu [anonim]

    "Dupa ce a discutat cu Basescu, Tariceanu isi mentine pozitia in legatura cu numirea Noricai Nicolai in fruntea justitiei"
    Nici nu m-am asteptat la altceva pentruca lui Tariceanu i se poate aplica ce zicea Caragiale: "Mon cher esti idiot". Si daca tinem cont de faptul ca si tat-su avea dubii privind inteligenta fiului putem spune ca ne-am procopsit cu un prim ministru de doi bani.
    Eu cred ca motivul principal pentru care Tariceanu este inflexibil este pentru ca e prost.
    • -1 (1 vot)    
      Chiar esti de la catavencu (Duminică, 13 ianuarie 2008, 13:35)

      Alex [anonim] i-a raspuns lui Catavencu

      Buna remarca privind pe Tariceanu.
      Eu iti mai dau una.
      Crezi ca Tariceanu este acolo singur si de capul sau ?
      Extind remarca.
      Crezi ca oamenii politici hotarasc de capul lor ?
  • -1 (7 voturi)    
    mafia (Sâmbătă, 12 ianuarie 2008, 21:45)

    Petrovici [anonim]

    Numai figura ei care aduce cu Ana Pauker si te face sa spui NU la numirea in vreo functie chiar si de maturatoare in orice institutie. Dar acum cand citesti ispravile sale din dosarul profesional te intrebi cum de mai are obrazul sa mai scoata nasul pe strada. E o maimutoaie in mana lui Patriciu care probabil le dicteaza ce sa faca lui Iuda Tariceanu, la vicepresedintii ultranesimtiti, la Norica, etc. A bagat si PSD - ul la actiune cu cei 322 mafioti sa intarate atmosfera. Mafiotii dau tare. La averile lor singura preocupare este de a-l darama pe Presedinte, sa scape de procese, sa-si continue jafurile in liniste si pace, sa exploateze plini de miselie populatia pe care o considera o masa de nenorociti tampiti.
    • -1 (1 vot)    
      Salut Petrovici (Duminică, 13 ianuarie 2008, 13:37)

      Alex [anonim] i-a raspuns lui Petrovici

      Crezi ca N.N. conteaza sau ambitia celor doi care se contreaza reciproc ?
  • -4 (4 voturi)    
    teste (Sâmbătă, 12 ianuarie 2008, 21:50)

    asd [anonim]

    http://www.teste.ro
  • +1 (7 voturi)    
    Monica Macovei Daniel Morar = Norica Nicolai la ma (Sâmbătă, 12 ianuarie 2008, 21:58)

    darkness [anonim]

    De ce nu spuneti nimic de chestia cu mapele celorlalti? Sunt la fel de patate. taceti si spuneti numai aberatii. Trebuie sa mai ganditi si voi putin... ca domnul presedinte foloseste dosare doar pt "dusmanii" politici iar pentru acoliti este muma.
    Se pare ca a pierdut CSM-ul si SRI-ul pentru ca au inceput sa apara mai multe mape..... o sa avem surprize saptamana care vine. Asa ca fiti mai precauti in ceeace spuneti. O seara buna la toata lumea si sper sa se gaseasca un ministru de justitie capabil si nepatat ca pana acum. Norica nu este buna de asa ceva... parerea mea. PNL o sa gaseasca un profesionist ca la agricultura dar nu acum.. ci in 1-2 luni....
    • -1 (7 voturi)    
      Rapuns la intunecime :) (Duminică, 13 ianuarie 2008, 0:34)

      Lucian* [utilizator] i-a raspuns lui darkness

      Daca nu te-ai prins iti zic eu.

      1) Orice functionar de stat are un dosar si este normal sa fie prezentat populatiei ca si proba daca acest functionar doreste o functie mai mare. Bineinteles chestia se aplica daca cel care trebuie sa aprobe nu este de acord si vrea sa justifice refuzul numirii (n-am zis ca Base este rupt din soare). Chestia ca (dosar facut de Securitate) este praf in ochi si frustrare. NN a lucrat intr-o functie publica si este normal sa i se stie activitatea ca doar nu a lucrat la SRI.

      2) Prsedintele are voie sa refuze sa semneze pt ca chiar nu este notar si nici secretarul premierului.
      Daca semneaza ceva atunci este normal sa fie raspunzator pt ceea ce a semnat.
      Daca Parlamentul aproba numirea, atunci responsabilitatea numirii trece la Parlament si Presedintele doar legalizeaza alegerea Parlamentului.

      3) Nu este normal ca un premier sa nu raspunda la telefonul uni presedinte. Este o doa\vada crasa de lipsa de profesionalism!
      Astia doi ar trebui sa lucreze impreuna si nu le-a cerut nimeni sa se iubeasca ca in 9 saptamani si jumatate.
      Pe moment premierul a dat dovada de infantilism si presedintele l-a taxat far drept de replica. Premierul trebuia sa raspunda la telefon, eventual sa-i raspunda presedintelui ca nu doreste sa discute pe tema NN si sa-l intrebe daca mai este altceva de discutat. Daca nu, atunci putea inchide frumos telefonul si era de nota 10! Acum arata doar ca un copil rasfatat!

      4) Din cauza orgoliului si strict a infantilismului acum premierul se inversuneaza in a o sustine pe NN doar pt a avea el ultimul cuvant. OK, poate pana la urma ramane NN, si cui i-a folosit tot circul asta idiot? Romaniei? N-as prea crede!
      NN are deja o imagine compromisa atat intern cat si extern si nu ne foloseste la nimic venirea ei!
    • -1 (3 voturi)    
      pt Darkness : mapele sunt publice loza! (Duminică, 13 ianuarie 2008, 0:58)

      mike [anonim] i-a raspuns lui darkness

      Darkness e in mintea ta. Mapele alea profesionale pot fi accesate de ziaristi, in baza legii dreptului la informare.<br>Ma indoiesc ca pana acum CTP, Crizatu cu laptop si SRS nu au citit si rascitit toate mapele lui Morar si Macovei. Daca ar fi fost ceva pe acolo , erau istorie!<br><br>De unde crezi tu ca au aparut copiile mapei pe toate ziarele? Mmmmm?<br>In mintea ta intunecata, probabil le-a trimis Basescu prin posta;))))
    • 0 (0 voturi)    
      Comentariu sters de utilizator (Luni, 14 ianuarie 2008, 14:26)

      [anonim] i-a raspuns lui darkness

  • 0 (6 voturi)    
    Sa fie oare primul dosar din lista lunga ce va urm (Sâmbătă, 12 ianuarie 2008, 22:07)

    Marius [anonim]

    Se pare ca a fost nevoie de multi nervi intinsi la maxim pentru a vedea public un DOSAR AL SECURITATII. Cu aceasta ocazie imi exprim convingerea ca vor mai aparea si altele la rampa, nume grele spun eu din politica romaneasca. Sunt muulte guri rele care il invinuie pe Presedinte de actiunile sale impotriva numirii NN in Justitie, dar stau si ma gandesc ca de fapt el nu a facut altceva decat sa prezinte detalii de la un dosar, ceea ce trebuia defapt sa faca CNSAS si cei de acolo caci apartine de sarcina lor. Poate abia in anul 2008 vor incepe sa faca publice aceste dosare, o mai veche promisiune de a Presedintelui Basescu. As dori ca presa sa stea de aceasta data cu ochii in patru, pentru a "prinde" momentul oportun de a-si face treaba bine, nu romaneste, macar acum pentru a afla fiecare dintre noi cu cine avem de*a face din politica romaneasca. Presedintele stie ca nu are nimic de pierdut daca se vor deconspira aceste dosare, poate cateva procente de campanie, e prea tarziu ca sa mai piarda urmatorul mandat, fiindca suntem in an electoral.
  • -2 (6 voturi)    
    Penibil (Duminică, 13 ianuarie 2008, 1:08)

    Christian Curec [anonim]

    Acum citiva ani, un partid politic platea o pedeapsa maxima pentru o guvernare incapabila si un algoritm de guvernare (a se citi ciolan de ros) dus pana la absurd.
    PNT_CD de abia supravietuieste si in ziua de azi. Si cei cu care se razboiau pentru fiecare ciolanas indiferent de interesele natiunii au ajuns sa guverneze din nou tara... La fel de prost si de mirsav.
    Nu inteleg de ce trebuie sa fie sau Basescu sau Tariceanu. De ce acest sau unul sau altul.
    De ce nu ne uitam ce a facut unul si ce a facut altul.

    Normal ca fiecare a facut ceva, dar care este calitatea muncii lui, care este valoarea adugata care a adus-o el pentru banii care ii primeste la sfirsitul fiecare luni !!!

    Aici eu cred ca prietenul nostru Tariceanu ar trebui tras pe roata.
    Cum poti sa numesti Ministrul Justitiei pe cineva care:
    - o lasa pe nepoata saa voteze legile (oricare din noi cei care comentam aici am fi ajuns la pirnaie pentru asta);
    - incalca flagrant legile (incompatibilitate procuror/avocat) si invoca necunoasterea lor;
    - Comite infractiuni (vezi cazul de pe vreme lui Ceasca...) atit de flagrante incit cei care o sustin se revolta si o inlatura...

    Dar ce e cel mai trist - Cum poti numi in functia asta pe cineva care a fost intr-o asemenea pozitie pe vremea lui Ceausescu - doar nu suntem cu totii timpiti sa nu stim cum se ajungea atunci pe un asemenea post.

    Trist.
    322 de gunoaie ne conduc... sper ca intr-o zi sa iesim cu totii in strada si sa ii impuscam, ca tot avem deja un precedent. Poate asa citeva sute de ani nici unul nu va mai avea curajul...

    Ceausescu se sparge de ris, indiferent unde e acum sunt sigur cca se distreaza de minune !
    • 0 (2 voturi)    
      Pai si Monica Macovei (Duminică, 13 ianuarie 2008, 14:08)

      HIPPIEVALI [utilizator] i-a raspuns lui Christian Curec

      ... "a fost intr-o asemenea pozitie pe vremea lui Ceausescu"
  • 0 (6 voturi)    
    Bolnavii forumului (Duminică, 13 ianuarie 2008, 1:13)

    John [anonim]

    Basescu trebuie sa scoata la iveala propriul dosar. Sa nu arunce cu piatra in altii, asa cum fac cei mai multi, inclusiv aici. In activitate poti face greseli / norica a fost sanctionata acum 21 de ani. Chiar daca admitem ca s/a intamplat asa, sunteti bolnavi sa credeti ca o persoana nu mai are dreptul la nimic. Apropo, stiti care a fost cel mai bun ministru de externe al Germaniei in ultimii 25/30 de ani? Probabil ca nu - Joschka Fischer, acuzat in timpul mandatului ca a incendiat masini in tineretea "revolutionara" / nu si-a dat demisia, ci si-a dus treaba la sfarsit. Reveniti-va si ganditi voi. Si nu aruncati piatra in altii.
    • +1 (5 voturi)    
      Politrucii de la PNL(PCR) (Duminică, 13 ianuarie 2008, 10:37)

      Uncle Sam [anonim] i-a raspuns lui John

      John, lasa ce a fost acum 21 de ani, explica incidentul cu nepoata ca e recent.
      Sa moara bibilaul daca PNL-istii astia de serviciu nu sunt papagali de mor.
      Nu e vina lui Base ca nu vrea sa semneze pt. o infractoare. Norica purcica era in offside in '87 e si in prezent.
      Daca in '91 nu cunoastea legea acum cu nepoata chiar face ceva pe lege si regulamente.
      Da' voi cum aveti cerebelul plat si va bucurati la maruntishul aruncat de Patriciu o sa tot behaiti pe forumuri.
      La alegeri o sa pupati pragul electoral ca sa ne scrieti de pe margine cu toti "specialistii" infractori alde Orban, Remes, Norica, Nicolaescu, Chiuariu, Pacuraru, etc.
      • 0 (2 voturi)    
        Ai vazut tu (Duminică, 13 ianuarie 2008, 14:11)

        HIPPIEVALI [utilizator] i-a raspuns lui Uncle Sam

        ... condamnarile definitive si irevocabile pentru infractiuni comise de cei pe care-i numesti "infractori"? Stii cumva care e diferenta juridica dintre infractiune si contraventie?
        • +1 (1 vot)    
          Mda... (Duminică, 13 ianuarie 2008, 21:39)

          Uncle Sam [anonim] i-a raspuns lui HIPPIEVALI

          Nici un alegator nu mai are nevoie de nici o condamnare, Am vazut filmuletele cu Remes, am vazut nepoata in actiune, l-am vazut pe Orban filmat imediat dupa accident si tot asa.
          Voi ne credeti tampiti cu justitia voastra de 2 bani, nu ne trebuie condamnari ca sa avem o opinie bazat pe fapte reale.
          Ce nu intelege nici un pnl-ist e ca in politica nu e nevoie de condamnari definitive; imaginea, moralitate si integritatea unei persoane sunt de 1000 de ori mai importante.
          Mai aveti cateva luni de guvernare si apoi vine rasplata, sa stati pe receptie, v-au pregatit pntcd-istii un loc la ei in subsolul politicii romanesti.
    • +1 (5 voturi)    
      Bolnavii macar au logica (Duminică, 13 ianuarie 2008, 12:17)

      suca [anonim] i-a raspuns lui John

      conform logicii tale, si Basescu daca are vreun dosar tot are dreptul sa fie presedinte, nu? ar trebui sa fim bolnavi sa credem ca nu mai are dreptul la nimic. deci de ce sa-si mai scoata dosarul, nu?

      logica de caltabosi. cred ca gasesti mai multe circuvolutiuni pe membrana caltabosului decat pe creierul tau.
    • -3 (5 voturi)    
      Nu te mai lua de lacheii de pe forum (Duminică, 13 ianuarie 2008, 13:41)

      Alex [anonim] i-a raspuns lui John

      Lasa lacheii sa latre.
      Ramin fara bani si ne dau in cap.
      Nu mai incerca sa le explici pentru ca ei si-au facut cultura pe net.
      Cu cit sint mai slabi cu atit sint mai usor de condus.
      Daca o sa avem nevoie de ei sa ii punem la treaba ?
      Nu le mai deschide mintea ca o sa caute pe net de Fischer.
      • +1 (1 vot)    
        Alo, tablaghiu de la 6... (Duminică, 13 ianuarie 2008, 21:49)

        Uncle Sam [anonim] i-a raspuns lui Alex

        Alex, tu nu conduci nimic, nu ai nici o putere asupra multora de scriu pe aici.
        La munca o sa iti pui neamurile cat de curand ca ramai cu 15 meleoane populatie de bine ce guvernati tara aia.
        Intre timp ne saruti dorsalele, am scapat de fomisti politruci ca tine.
        Lasal pe Fischer ca RO nu e Germania iar Norica Purcica nu o sa fie veci pururi vreun demnitar capabil precum sus numitul.
        Uita si de cultura ca seful tau si-a facut-o la APACA cand poza ca manechin, hai flit.
        • -2 (2 voturi)    
          Genul de sustinator al lui Basescu (Duminică, 13 ianuarie 2008, 22:54)

          Alex [anonim] i-a raspuns lui Uncle Sam

          Afirmatile tale arata calitatea sustinatorilor lui Basescu.
          Tine-o tot asa deja ati pierdut meciul.
          • +1 (1 vot)    
            Sure... (Luni, 14 ianuarie 2008, 0:32)

            Uncle Sam [anonim] i-a raspuns lui Alex

            Alex, esti prea spalat la creier ca sa mai continui, foamea si nevoia te-au impins pe forum, hai bucara-te de petrodolarii oferiti de Patriciu si musca mai departe, sfarsitul e aproape.
            PNL nu trece de pragul electoral la viitoarele alegeri, asta ti-o garantez.

            ps: Norica Purcica tot nu o sa fie ministru, muwhahahaha...
  • +1 (3 voturi)    
    Bataia dosarelor (Duminică, 13 ianuarie 2008, 10:03)

    stefan v [anonim]

    In calitate de ministru al justitiei Chiuariu a a vut acces la celebrele dosarele SIPA. Seful SRI, George Maior, s-a nascut din PSD si tot comunist ramane. Asistam oare la o lupta a dosarelor? Cine stie mai multe despre ceilalti? Aparentul "non combat", dintre PSD si PNL are la baza dosarele?

    Intrebari, intrebari. Traim in tara dosarelor. Ne conduc dosarele, nu politicienii. Sa ridicam o statuie imensa in piata, cu un dosar in varf.
  • -1 (3 voturi)    
    Eu cu cine votez? (Duminică, 13 ianuarie 2008, 11:20)

    Gigi Marga [anonim]

    Categoric B este cel putin 2 clase peste T. Dar tinand cont ca este cu doar doua clase peste ZERO il face sa fie stb nivelul la care sa conduca o tara...
  • 0 (6 voturi)    
    acum inteleg mai bine... (Duminică, 13 ianuarie 2008, 11:22)

    judex [anonim]

    de ce PNL este chiar mai putregait si mai periculos pentru un stat de drept si modernizarea Romaniei. decat chiar PSD Pentru ca este plin de bolsevici, fosti activisti de partid, securisti mai mult sau mai putin acoperiti, fosti colaboratori si informatori ai fostei securitati si, foarte probabil, de agenti ai KGB.
    • +1 (3 voturi)    
      Asa este din pacate (Duminică, 13 ianuarie 2008, 13:15)

      Sergiu [anonim] i-a raspuns lui judex

      Imi aduc aminte de un batran taranist a carui nume imi scapa momentan. A aparut laTV la inceputul anului 1990. Era un om singur care suferise mult din cauza securitatii comuniste. Locuia intr-o garsoniera saracacioasa inconjurat de pisici care ii tineau de urat. O reporterita il intreba: Dl... de ce nu v-ati reinscris in PNTCD dupa revolutie? Si batranul i-a zis ca a incercat sa se reinscrie dar cand a vazut ce indivizi cu trecut dubios se invarteau prin sediul PNTCD a renuntat. Asa s-a intamplat pesemne si la PNL. Eu sunt convins ca atat PNTCD precum si PNL de azi nu mai au nimic de a face cu partidele istorice antebelice. Ele sunt populate doar de lupi cu blana de oaie.
      • -1 (1 vot)    
        Ai dreptate (Duminică, 13 ianuarie 2008, 22:57)

        Alex [anonim] i-a raspuns lui Sergiu

        PNTCD era plin de dubiosi care au facut compromisul cu securitatea.
  • -1 (7 voturi)    
    Azi : sa-l aprobam pe Tariceanu ! Maine ??? (Duminică, 13 ianuarie 2008, 11:56)

    Kartouche [anonim]

    Ce face presedintele nostru e politie politica. Este scandal, este verificare securistica, este aplicarea sloganului de partid : sa aiba dosarul curat ! ...... Mi-am amintit de criteriile pt. promovarea unui „inspector”, cerute de un mare sef, care a spus : sa fie lenesh, sa fie prost, betiv, dar sa aiba dosaru` curat si daca e posibil origine muncitoreasca. Ca asta ne verifica pe noi.........Asa si stimatu` nostru presedinte. Totusi, la origine nu a „umblat” ! Ar fi o situatie ridicola, daca n-ar fi de plans ! Fiind in joc credibilitatea si guvernarea tarii!
    Cat priveste pe PM Tariceanu, care e departe de ce ar trebuisa fie, il aprob, ca isi mentine propunerea !
    • +2 (4 voturi)    
      N-ai inteles nimic (Duminică, 13 ianuarie 2008, 14:34)

      scharke [utilizator] i-a raspuns lui Kartouche

      nici tu si nici toti acolitii pnl care latra despre securitate.
      Nu e vorba de nici un dosar de securitate, de informatori si alte de astea...
      E vorba de cv-ul unei persoane care spune ca e calificata pt job desi cv-ul sustine contrariul!

      V-a dat semnalul Norica sa latrati despre securitate ca poate lumea nu se prinde ca e vorba de pura ei incompetenta ca procuror!

      Apropos, informatiile respective sunt publice si nu au legatura cu arhivele securitatii.
      • -2 (4 voturi)    
        cred ca tu n-ai inteles nimic (Duminică, 13 ianuarie 2008, 15:44)

        anonim [anonim] i-a raspuns lui scharke

        E vorba de masurile diferite cu care presedintele imparte dreptatea.
        Hai sa ne uitam si la alte dosare profesionale cum zice lumea: Monica Macovei si Daniel Morar.
        Nici doamna Macovei nu era agreata de foarte multi si totusi a facut treaba buna, zic unii cu toate ca avea in dosarul profesional mai multe pete decat NN.
        Cat despre Daniel Morar, cine stie, poate il lustreaza presedintele si pe el. Si cate or mai fi dar de care stie numai presedintele.
        Mi-e sila, un circ perpetuu!
        • +2 (2 voturi)    
          hahahaha (Duminică, 13 ianuarie 2008, 16:24)

          scharke [utilizator] i-a raspuns lui anonim

          Ia zi tu ceva din dosarul Monicai, ca se pare ca iti lipsesc chestiile concrete in argumente: aici nu e vorba de cine si cui place, e vorba de incalcarea legii negru pe alb... Daca nu intelegi, e simplu: du-te la culcare!
          • -1 (1 vot)    
            hihihihi (Duminică, 13 ianuarie 2008, 18:01)

            anonim [anonim] i-a raspuns lui scharke

            hai sa fim seriosi. Presedintele se poarta ca un politist de la politia rutiera. Daca vrea sa-ti dea amenda nu ai cale de scapare. Tot iti gaseste ceva acolo cat de mic.
            Ce daca pentru aceeasi chestie pe cel dinaintea ta l-a iertat. Pe tine nu vrea! Si nu ai ce sa faci. Iti da cu legea in cap. Politistul de la rutiera interpreteaza legea asa cum si presedintele interpreteaza constitutia: original.
      • -2 (2 voturi)    
        Esti nepregatit ! (Duminică, 13 ianuarie 2008, 15:56)

        Alex [anonim] i-a raspuns lui scharke

        Este doar o constatare nu o remarca.
        Mai citeste ca te ajuta sa inveti cum functiona regimul comunist.
        • +2 (2 voturi)    
          Mai bine ai fi mers la scoala! (Duminică, 13 ianuarie 2008, 17:26)

          scharke [utilizator] i-a raspuns lui Alex

          Citeste tu, ca eu am trait si-mi ajunge.
          Ciocu mic pustane, ca n-ai idee de la cine iti iei banii acu in loc sa muncesti pe undeva...
          • -1 (1 vot)    
            Depinde in care parte a baricadei ai trait (Duminică, 13 ianuarie 2008, 21:01)

            Alex [anonim] i-a raspuns lui scharke

            Este imposibil sa nu faci o legatura intre sistemul pe care vrea sa-l instaureze Basescu si modul de lucru al sistemului comunist.
            Apropo, stiu cine cistiga cind scriu pe forum - cel putin un fost informator.
            De muncit o fac doar pentru mine.
    • +1 (1 vot)    
      nepoata (Duminică, 13 ianuarie 2008, 18:53)

      Ovidiu P [utilizator] i-a raspuns lui Kartouche

      Nici Hitler nu bea si nici nu fuma. Dar de nepoata nu zici nimic? aia o fi fost greseala regretabila...
  • +3 (5 voturi)    
    Din putul gandirii dnei Bertzi (Duminică, 13 ianuarie 2008, 14:25)

    Ioana [anonim]

    Sufragete nationale ies sa apere pe tov. Nicolai
    De la Realitatea TV aflam ca doamnele liberale au reguli. Ele sunt suparate pe Presedintele Basescu ca nu respecta regulile lor si nici pe ale Noricai Nicolai.
    Pentru doamnele liberale nu conteaza ca Presedintele nu este de acord cu o numire a unei persoane total compromise ci vor sa devieze problema catre misoginism si comportament necavaleresc fata de o doamna.
    Pai ce legatura are faptul ca Norica Nicolai este femeie cand este vorba de infractiuni. Sunt infractiuni diferite pentru femei si barbati? Asa ca dna Bertzi las-o balta cu manipularea ca nu mai tine.
    • -4 (4 voturi)    
      Ce emisiune jenanta (Duminică, 13 ianuarie 2008, 15:58)

      Alex [anonim] i-a raspuns lui Ioana

      Nu ma pot uita la aceasta emisiune din cauza faptului ca este prezent lacheul sef Catalin Avramescu.
      Probabil ca tie, stimata Ioana, ti-ar place un barbat ca Basescu.
      Felicitari pentru intelepciune.
      • +1 (1 vot)    
        Alex lachelui lui... (Duminică, 13 ianuarie 2008, 17:54)

        EU [anonim] i-a raspuns lui Alex

        Al cui lacheu esti tu Alex?
        Pacat nu ti-ai ales bine seful, e prost rau Alex. Stii ca parerea asta o avea si tat-su despre el. Nu crezi ca stia el ce stia?
        Pai mie Basescu cu toate problemele lui de maniere mi se pare mai barbat decat manechinul de la care te inchini tu. Dar asta este... "de gustibus..."
        • -2 (2 voturi)    
          Barbatul Basescu (Duminică, 13 ianuarie 2008, 21:06)

          Alex [anonim] i-a raspuns lui EU

          Apropo de lachei, ei nu au opinii personale, ei lucreaza dupa interes.
          Nu stiu daca intelegi, exista oameni care nu au sefi, poate nasi in situatii limita.
          Cum spuneam, cine nu este cu noi este impotriva noastra.
          • +1 (1 vot)    
            pt alex (Luni, 14 ianuarie 2008, 9:55)

            lucian [anonim] i-a raspuns lui Alex

            pari un tip destul de inteligent... pacat ca nu ai niste principii sanatoase.... mai incearca, poate reusesti sa te angajezi undeva .... mai ales ca peste cateva luni.... a, scuze, poti schimba barca...
            • +2 (2 voturi)    
              ... (Luni, 14 ianuarie 2008, 12:06)

              gonzo [anonim] i-a raspuns lui lucian

              Ti se pare? Mie mi se pare un imbecil.
            • 0 (0 voturi)    
              Ai vrea sa fii in locul meu (Luni, 14 ianuarie 2008, 17:32)

              Alex [anonim] i-a raspuns lui lucian

              Nu purta de grija la altii, nu stii nici cine sint nici ce fac.
              Voiam sa scriu o maxima care s-ar potrivi foarte bine cu ce mi-ai scris tu, dar ma abtin, poate mai sint si alti moralisti pe lista si nu vreau sa se simta ofensati de realitate. La fel ca prietenul tau Basescu, doar ca el nici nu mai poate sa perceapa realitatea.
      • +2 (2 voturi)    
        e urat... (Duminică, 13 ianuarie 2008, 18:57)

        Ovidiu P [utilizator] i-a raspuns lui Alex

        Ce legatura are felul cuma arata Basescu cu functia de presedinte...
        • -2 (2 voturi)    
          Barbatul Basescu (Duminică, 13 ianuarie 2008, 21:10)

          Alex [anonim] i-a raspuns lui Ovidiu P

          Nu ma refeream la cum arata, vorbeam despre comportament si atitudine.
          Despre cum arata nu are sens sa vorbim, coborim si mai mult nivelul discutiei
    • -3 (3 voturi)    
      Infractiuni (Duminică, 13 ianuarie 2008, 17:36)

      stefan v [anonim] i-a raspuns lui Ioana

      D-ra (D-na) Ioana, pe ca va bazati cand spuneti "total compromisa"? Pe ca va bazati cand vorbiti de infractiuni? Vedeti ce usor este sa cadeti in capcana manipularilor de presa?
      • +2 (2 voturi)    
        blea... (Duminică, 13 ianuarie 2008, 18:59)

        Ovidiu P [utilizator] i-a raspuns lui stefan v

        Pe faptul ca e cu moralitatea la pamant. Auzi sa voteze nepoata in locul ei si sa nu pateasca nimic... pai eu daca ma duc la vot cu buletinul unei rude, sigur intru la puscarie.
      • +2 (2 voturi)    
        Manipuare de presa? (Duminică, 13 ianuarie 2008, 21:31)

        Ioana [anonim] i-a raspuns lui stefan v

        Incalcarea legii recunoscuta de Norica Nicolai in mai multe randuri este manipulare de presa?
  • -1 (1 vot)    
    Stimate HOTNEWS.. (Duminică, 13 ianuarie 2008, 16:00)

    gaga [anonim]

    Am raspuns mai devreme dlui. sadwank.
    Vad ca nu ati publicat.
    Va rog sa o faceti.
    Ar prinde bine si redactorilor dvs. sa-l citeasca!
  • +3 (3 voturi)    
    crunta dezamagire!!! (Duminică, 13 ianuarie 2008, 16:21)

    judex [anonim]

    Am votat Alianta DA si am ajuns sa ma conduca PSD si cei mai corupti si mai imorali liberali. Credeti ca pot uita asa ceva?
  • +2 (2 voturi)    
    galceava idiotilor (Duminică, 13 ianuarie 2008, 17:02)

    cititor [anonim]

    Schimbul de pareri este foarte util mai ales in democratie(deocamdata nu ne incadram). Dar ce citesc eu la aceste comentarii este o galceva a idiotilor, caci numai niste isioti nu stiu proverbul "Cand doi (cu atat mai bine mai multi) se cearta al treilea castiga". Si castiga excrocii care conduc direct sau din umbra totul in socetatea noastra, de la nivelul de trai pana la politica de stat. In loc sa fim uniti in intelegerea adevarului ne certam ca idiotii spre binele altora din interior sau din exterior.Bravo fratilor dati inainte. De idioti are nevoie tot mapamondul, cu ei se manevreaza totul. Saltare taica si noroc, cum zicea batranul Stroe.
    • 0 (0 voturi)    
      Comentariu sters de utilizator (Luni, 14 ianuarie 2008, 15:53)

      [anonim] i-a raspuns lui cititor

      • 0 (0 voturi)    
        Aici sint de acord cu tine (Luni, 14 ianuarie 2008, 17:35)

        Alex [anonim] i-a raspuns lui

        Chiar daca esti fan al derbedeului, aici sint de acord cu tine.
        Totusi, de ce iti place basescu ?
        Esti membru PD ?
  • -2 (4 voturi)    
    Paine si circ fara creitari (Duminică, 13 ianuarie 2008, 17:46)

    osky [anonim]

    In fiecare an in perioada 10-15 ianuarie marele om de stat presedintele tuturor rumanilor simte nevoia de a face circ si pe seful pe banii nostri administrandu-i suturi in po..... lui cpt, spre deliciu unor exaltati din presa scrisa sau de pe sticla si a unor sustinatori fanatici care sunt in vizibila scadere.
    Cel mai rau este ca marele pres si unii din slujbasii sai ne considera prosti si usor de manipulat.
    Lumea s-a saturat de balanta cu care judeca pres si ai lui.
    Ma uitam vineri la Editorii Realitatii cu Cosmin Prelipceanu,Cretulescu si V.Dorneanu si am ramas interzis cum incercau sa faca din gestul lui Base un nou punct de plecare in istoriei Romaniei
    ( fapt sesizat pana si de MONDENII de la prima)
    In acelasi timp am mutat pe ANTENA 3 unde redactorii se straduiau sa dea alte conotatii gestului in acelasi mod penibil impreuna cu invitatiilor.
    Este firesc sa ma intreb unde va ajunge Romania
    cu asa presedinte,PM, si noul val de ziaristi.
    Un lucru este clar presedintele a domnit 3 ani si o luna si mai are maxim sase si 11 luni daca nu va modifica Constitutia ca si Hugo pres Venezuielei.
    Nu stiu unde se va gasi Romania atunci
  • +1 (1 vot)    
    scoateti mapele din arhive! (Luni, 14 ianuarie 2008, 0:04)

    monica L [utilizator]

    Mi se pare corect, in fundatura principiala in care sintem, ca Parchetul General sa publice atit mapa profesionala a Monicai Macovei cit si pe cea a lui Chiuariu (a lucrat la DNA)... cel putin a acestor fosti ministrui ai justitie, pentru a face o comparatie.