Grindeanu, intrebat daca ia in calcul demiterea lui Iordache: Sigur

de I.C.     HotNews.ro
Luni, 6 februarie 2017, 13:02 Actualitate | Politic


Sorin Grindeanu
Foto: Agerpres
Premierul Sorin Grindeanu a declarat luni pentru Digi24, intrebat pe holurile Parlamentului daca ia in calcul demiterea ministrului Justitiei Florin Iordache, a spus ca are in vedere aceasta varianta.

"Luati in calcul demiterea lui Florin Iordache", a fost intrebat Grindeanu de un reporter Digi24.

"Sigur", a raspuns Grindeanu.








Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















16489 vizualizari

  • -25 (31 voturi)    
    ramane de vazut daca scalpul lui motzoc... (Luni, 6 februarie 2017, 13:06)

    demaGOGU [utilizator]

    ...va ostoi setea de sange a plebei.
    • +6 (6 voturi)    
      Nu cred nimic pana nu vad! (Luni, 6 februarie 2017, 14:27)

      fit [utilizator] i-a raspuns lui demaGOGU

      Plebe sau nu, nu mai cred nimic!
    • +5 (5 voturi)    
      Comentariu sters de utilizator (Luni, 6 februarie 2017, 14:31)

      [anonim] i-a raspuns lui demaGOGU

  • +30 (30 voturi)    
    ce urat (Luni, 6 februarie 2017, 13:06)

    mariusssss [utilizator]

    Auzi Iordache, ce urat vorbeste despre tine! Ia spune tot ce stii!
  • +24 (26 voturi)    
    Comment sters de user (Luni, 6 februarie 2017, 13:07)

    qwerasdf [anonim]

    • -11 (13 voturi)    
      ce (Luni, 6 februarie 2017, 13:52)

      zou [utilizator] i-a raspuns lui qwerasdf

      este pentru tine si pentru iohanis statul de drept?
      sa spuna DNA si presedintele iohanis marele aparator al statului de drept al celor ,,pribegi ,, prin alte tari cati bani a recuperat de la penali in 2015,2016
      acolo cand strigati in piata intrebatii si asta
      dar nu este nevoie pentru ca va vor raspunde ,,alta intrebare,,
      • +8 (10 voturi)    
        Comment sters de user (Luni, 6 februarie 2017, 14:20)

        qwerasdf [anonim] i-a raspuns lui zou

      • +5 (5 voturi)    
        zou (Luni, 6 februarie 2017, 14:27)

        ras-putin [utilizator] i-a raspuns lui zou

        vezi ca:
        z != b
  • +8 (12 voturi)    
    @Redactia (Luni, 6 februarie 2017, 13:08)

    OvidiuTudor [anonim]

    Demisia sau Demiterea lui Iordache ...
    • +3 (3 voturi)    
      sa plece singur teleghidatul (Luni, 6 februarie 2017, 14:55)

      ty [utilizator] i-a raspuns lui OvidiuTudor

      fara comisia de la partid care-l monitorizeaza?
  • +14 (18 voturi)    
    NU e Suficient ! (Luni, 6 februarie 2017, 13:08)

    un domn [utilizator]

    VREM o Ordonanta ca NICIODATA nu vor relua ce au initiat Noaptea Ca Hotii, apoi P$D sa isi ceara Radierea din Registrul Partidelor politice - Legea Lustratiei in Constitutie + Proclamatia de la Timisoara si 300 MAX 300 de PArlamentari !

    In strada ! #Rezist !
  • +17 (21 voturi)    
    Noi (Luni, 6 februarie 2017, 13:13)

    insist pana la capat [utilizator]

    din piata nu plecam, nu plecam tot anul, pana cand nu vor ceda, dracnea si grindeanu!
    • -6 (8 voturi)    
      serios (Luni, 6 februarie 2017, 14:23)

      zou [utilizator] i-a raspuns lui insist pana la capat

      din cauza unora ca marinarul basist am ajuns sa ne mancam intre noi
      • 0 (0 voturi)    
        nu inteleg... (Luni, 6 februarie 2017, 15:34)

        IronRaven [utilizator] i-a raspuns lui zou

        ce are coada vacii cu stampila primariei? Adica de ce e vinovat basescu (nu zic ca ar fi imaculat sau inocent) pentru OUG13 si mizeriile facut de PSD la nici o luna dupa preluarea puterii...
  • +14 (18 voturi)    
    plecati la pachet!! (Luni, 6 februarie 2017, 13:15)

    MirceaIo [utilizator]

    Esti la fel de vinovat ca si dl Iordache.

    aici lista cu cei ce plece imediat din administratie:
    1.Grindeanu;
    2.Iordche;
    3.Carmen Dan;
    4. Melescanu
    5. seful Jandarmeriei
    6. Tariceanu;
    7. Dragnea
    • +3 (5 voturi)    
      exact ! (Luni, 6 februarie 2017, 13:45)

      lp [utilizator] i-a raspuns lui MirceaIo

      poate ordinea ar trebui putin schimbata - 1. Dragnea, 2. Tariceanu. E mai greu de atins obiectivul, dar mai important
    • -7 (11 voturi)    
      8 (Luni, 6 februarie 2017, 13:55)

      zou [utilizator] i-a raspuns lui MirceaIo

      iohanis ca si el are vreo cateva dosare deci si el este penal
    • -9 (11 voturi)    
      In frunte cu d+ta (Luni, 6 februarie 2017, 14:05)

      ElenaVrinceanu [anonim] i-a raspuns lui MirceaIo

      In frunte cu dumneata
      • 0 (0 voturi)    
        nu a gresit? (Luni, 6 februarie 2017, 15:38)

        predator [utilizator] i-a raspuns lui ElenaVrinceanu

        trebuia sa fi la tv la ora asta, pe guitza tv!
        Mars de-aici!
    • -1 (3 voturi)    
      lista buna (Luni, 6 februarie 2017, 14:29)

      ras-putin [utilizator] i-a raspuns lui MirceaIo

      dar ai pus-o de la coada la cap :).
    • +3 (3 voturi)    
      Comment sters de user (Luni, 6 februarie 2017, 14:39)

      Mowgli [anonim] i-a raspuns lui MirceaIo

  • +16 (18 voturi)    
    Da' ce (Luni, 6 februarie 2017, 13:16)

    Toni_Romania [utilizator]

    Ciordache a fost de capul lui??????
  • +18 (22 voturi)    
    V-au murit laudatorii! 2000 de pensionari (Luni, 6 februarie 2017, 13:18)

    potaissa [utilizator]

    debili la Cotroceni. Asta a fost raspunsul vostru?
    Drum bun!
    Hai ciao....
  • -6 (6 voturi)    
    @I.C. (Luni, 6 februarie 2017, 13:19)

    OvidiuTudor [anonim]

    Esti ca Grindeanu, nu-ti place sa recunosti. Stai linistit, nu te condamna nimeni, ai mult de scris erorile pot aparea. Dar asta nu inseamna ca nu trebuie sa fi lasat mesajul si sa imi multumesti ca te-am corectat. Nu de alta dar un vizitator al site-ului implicat aduce trafic, nu ? O zi buna.
  • +11 (13 voturi)    
    Comentariu sters de utilizator (Luni, 6 februarie 2017, 13:22)

    [anonim]

  • +11 (13 voturi)    
    Sa luam si noi in calcul imprimarea mesajelor? (Luni, 6 februarie 2017, 13:25)

    zzztop [utilizator]

    Pe tricouri, genti? Ar trebui sa apara un nou trend pe pentru sezonul primavara-vara.

    Cine nu sare?
    • +6 (8 voturi)    
      . (Luni, 6 februarie 2017, 13:39)

      Toate nickname-urile erau luate [utilizator] i-a raspuns lui zzztop

      Serios vorbind, #rezist sau #neamunit ar fi destul de ca lumea.
  • +8 (10 voturi)    
    Grindeanu... (Luni, 6 februarie 2017, 13:26)

    OvidiuStoica [anonim]

    Isi trag suturi in fund unii altora cand de fapt toti sunt vinovati. Intreaga "echipa Dragnea" trebuie inlaturata de conducerea PSD.
  • +8 (10 voturi)    
    aloooo, tovarasu'..... (Luni, 6 februarie 2017, 13:28)

    predator [utilizator]

    mai repede te rog, atunci ati stat la miezul noptii sa schimbati legile!!!
  • +8 (10 voturi)    
    ? (Luni, 6 februarie 2017, 13:34)

    neo13 [utilizator]

    Tot raspunsuri din astea ambigue, cu jumatate de gura, enigmatice, probabile, neclare, etc.
    Spune si tu naibi mai clar ce ai facut sau ce vrei sa faci, asa cu este normal.
    Tot ne tineti ca pe fraieri si chiar ati vazut ca nu are sens.
    Nu mai procedati ca smenarii, ca hotii...
  • +12 (14 voturi)    
    o idee (Luni, 6 februarie 2017, 13:40)

    lp [utilizator]

    Daca Grindeanu ar iesi din cuvantul lui Dragnea si ar actiona cum trebuie: sa declare public ca nu e sluga aluia, sa retraga proiectul de lege din parlament - in cazul acesta PSD cred ca l-ar parasi pe Dragnea (dupa un moment de deruta). Domnul Grindeanu, vreo urma de bun simt si curaj ?
  • +5 (7 voturi)    
    Calcul (Luni, 6 februarie 2017, 13:52)

    hollow [utilizator]

    și cam cât durează luatul ăsta în calcul, domnu' prim-ministru? E greu? E integrală? Ce limită superioară are? Vă dau eu un Texas Instruments din '94, ieftin, încă merge.
  • +4 (6 voturi)    
    demisia intregului Guvern Grindeanu (Luni, 6 februarie 2017, 14:03)

    coxinel [utilizator]

    Solicitam demisia intregului Guvern Grindeanu, pentru ca toti ministrii cabinetului si-au dat acordul pentru OUG 13.NU MAI AVEM INCREDERE IN ACEST GUVERN.Domnule Sorin Grindeanu aveti putina DEMNITATE si plecati.NU SE POATE sa va lasati in totalitate DISTRUS de Dragnea si altii ca el. Exista in PSD oameni onesti care pot sa va inlocuiasca.
  • -6 (8 voturi)    
    Ar fi bine (Luni, 6 februarie 2017, 14:04)

    ElenaVrinceanu [anonim]

    Ar fi bine sa ne rugam la Dumnezeu sa nu se ajunga la un razboi civil , sa ne lumineye ce avem de facut , sa fie pace si intelegere pentru toti , si sa aiba loc sub soare toata lumea , indiferent daca sunt simpatizanti PNL, PSD USR .Ar trebui ca atat dl presedinte cat si guvernul sa aiba intelepciunea sa cada la un consens si sa nu se ajunga la ce e mai rau pentru tara aceasta
    • +1 (1 vot)    
      Nu accept.... (Luni, 6 februarie 2017, 15:45)

      predator [utilizator] i-a raspuns lui ElenaVrinceanu

      sa fiu furat! Vreau o tara ca afara!
      Cand se vor alinia la cerintele noatre,celor din strada, atunci putem discuta linistiti!
  • +3 (5 voturi)    
    Comment sters de user (Luni, 6 februarie 2017, 14:06)

    gayon [anonim]

  • -8 (10 voturi)    
    Iar dl presedine (Luni, 6 februarie 2017, 14:10)

    ElenaVrinceanu [anonim]

    Iar dl. presedinte , cu tot respectul , am inteles ca se trage din parinti sasi , daca nu vrea sa respecte legea si sa inteleaga ca noi poporul roman avem nevoie de normalitate , de respectarea legii , sa ne lase in pace , sa mearga in tara lui si sa instige , ca nu este nevoie de asa ceva
    • +2 (2 voturi)    
      nu de "normalitatea" pesedista (Luni, 6 februarie 2017, 15:02)

      ty [utilizator] i-a raspuns lui ElenaVrinceanu

      normalitatea poprului: coruptii la puscarie
      Cu presedintele trebuie sa va obisnuiti ca mai are vreo trei ani de mandat.
    • +3 (3 voturi)    
      stimata doamna (Luni, 6 februarie 2017, 15:08)

      natbl73 [utilizator] i-a raspuns lui ElenaVrinceanu

      s-a nascut in Romania din parinti romani de etnie germana - asta e tara lui !!!!
    • +3 (3 voturi)    
      Mama lu' tanti Firea, lasa-ne ! (Luni, 6 februarie 2017, 15:40)

      Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui ElenaVrinceanu

      Vezi ca plange ala micu a lu' Gabi !

      Iar o sa vina d-na Primar de la serviciu si-o sa-l gaseasca plin de rahat, pen' ca mata in loc sa-ti vezi de treaba, te tii de politica.

      PS. Si uite-asa, o sa se supere tot pe noi si o sa ne inchida deseara iarasi Victoriei si Aviatorilor !
    • +2 (2 voturi)    
      Comment sters de user (Luni, 6 februarie 2017, 15:47)

      gayon [anonim] i-a raspuns lui ElenaVrinceanu

    • +3 (3 voturi)    
      Pai de ce nu.... (Luni, 6 februarie 2017, 15:47)

      predator [utilizator] i-a raspuns lui ElenaVrinceanu

      ceri asta si ptr Sevil Shaideh???
      Faci baie la sediul PSD, cumva??
  • +9 (9 voturi)    
    Demite-l Grindene si-apoi pleaca si tu ! (Luni, 6 februarie 2017, 14:11)

    Susufler0 [utilizator]

    A si sa nu uit : spune-i lui Livache ca el vine la rand.
  • -1 (3 voturi)    
    D-zeu sa ne ajute (Luni, 6 februarie 2017, 14:11)

    ElenaVrinceanu [anonim]

    D-zeu sa ne ajute si sa fie ce-i mai bine pentru poporul roman
  • +3 (3 voturi)    
    Capul mafiei - Dragnea (Luni, 6 februarie 2017, 15:29)

    MirceaIo [utilizator]

    Sa fim seriosi n-are logica sa plece numai 1. Iordache. Singura vina in plus fata de ceilalti e ca ne-a enervat la maxim: aroganta, dispret (toate impotriva poporului)."Alta intrebare"?
    Dar:
    2. Grindeanu a promis ca nu avizeaza ordonanta (omu nu mai are credibilitate - e zero);
    3. Carmen Dan a contrasemnat ordonanta. (lucru la fel de grav, a vrut sa intervina impotriva manifestantilor care erau pasnici (Miercuri 1Feb)
    4. Seful jandarmeriei nu trebuie sa faca politica.
    a. A stiut de diversiunea cu cu ultrasii (acestia sunt o divizie a jandarmeriei folositi pentru a sparge mitinguri);
    b. proasta organizare ( sau deconspirat - dovada ca am aflat si noi acest secret al lor!!!! si nu trebuia);
    5. Teodor Melescanu a contrasemnat oronanta, a furnizat date secrete unor parteneri politici cand era seful spionilor etc, are multe);

    si tartorii: capii mafiei
    6. Presedintele camerei deputatilor Liviu Dragnea (un condamnat penal nu poate face legi). A orchestrat toata aceasta faradelege.
    7. Calin Popescu Tariceanu ( marturie mincinoasa, parte a acestei conspiratii);
    ATENTIE nu putem ascunde la infinit gunoiul sub pres!!!!!Trebuie sa curatam acest putregai!!!!!

    Acesti indivizi s-au asociat in stil mafiot. Obligatoriu trebuie sa plece!!!!si parerea mea e ca e necesara o pedeapsa exemplara.