Catalin Beciu, vicepresedinte ALDE, s-a autosuspendat din functie dupa postarea despre "manifestatia nazista", in care ii face pe protestatari "animale" si "cretini"

de I.R.     HotNews.ro
Vineri, 20 ianuarie 2017, 12:03 Actualitate | Politic


Catalin Beciu
Foto: Agerpres
Vicepresedintele ALDE Catalin Beciu, fost secretar de stat in Ministerul Energiei, IMM-urilor si Mediului de Afaceri, s-a autosuspendat din functia politica, dupa ce a scris pe Facebook despre cei care au protestat miercuri seara ca sunt "animale" si "cretinic are vor tortura in locul privarii de libertate si lagare de exterminare in locul inchisorii", catalogand protestul drept o "manifestatie nazista".

Beciu a anuntat tot pe Facebook, vineri, ca s-a autosuspendat.

"Cu precizarea asta chiar ca inchei: trecerea "pe persoana fizica", din postarea de aseara, inseamna autosuspendare. De ce? Pentru ca am avut o reactie care astarnit patimi, tonul fiind nepotrivit, in mod evident, dar si pentru ca am nevoie de ridicarea tuturor constrangerilor care m-ar putea impiedica sa imi exprim opiniile. Ma refer la fond, nu la forma. Am trimis deja documentul¬" a scris Beciu.

Postarea initiala publicata joi dupa-amiaza, pe care ulterior a sters-o:

"Ieri a avut loc prima manifestatie nazista, din ultimii saptezeci de ani, in Romania.
Au iesit niste cretini care vor tortura in locul privarii de libertate si lagare de exterminare in locul inchisorii.
Mai vor si incalcarea Constitutiei, care garanteaza dreptul la demnitate si la tratament uman.
Animalelor, mi-e scarba de voi. De toti aia care ati fost pe strada, aseara. Atat de scarba incat as iesi impotriva voastra, tot acolo, in strada.
Doar ca vreau sa fiu sigur ca pot sa respect Constitutia, care va garanteaza dreptul la viata...
Astazi, nu sunt sigur.
Fac spume cand vad nazisti.
Multe spume.
Jos Kovesi, Iohannis, Mungiu Mictiunedi si, in general, jos cretinii si nazistii!
Editez:
A, stiu ca limbajul nu-i politic.
Si?
Sunt om de afaceri."








Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















16105 vizualizari

  • +34 (34 voturi)    
    Am vesti proaste pentru tine! (Vineri, 20 ianuarie 2017, 12:07)

    dandra [utilizator]

    alcoolul si postarile pe facebook nu merg foarte bine.

    niciodata sa nu scrii la manie si pilit :)
  • +32 (32 voturi)    
    moaca lu' ăsta imi aduce aminte (Vineri, 20 ianuarie 2017, 12:09)

    tropotaru [utilizator]

    de Dodon
    • +18 (18 voturi)    
      Mie de Mirel Palada (Vineri, 20 ianuarie 2017, 12:33)

      Adri4n [utilizator] i-a raspuns lui tropotaru

      dar probabil sa fie mai degraba de la atitudine decat moaca.
  • +22 (26 voturi)    
    eeeheee (Vineri, 20 ianuarie 2017, 12:12)

    Rarara [utilizator]

    Pai la fatza care o are la ce sa te astepti ? Nu vedeti ce trasaturi are... de cretin.
  • +24 (24 voturi)    
    Functie (Vineri, 20 ianuarie 2017, 12:14)

    Soljenitin [utilizator]

    Daca in continuare ocupa cumva vreo functie publica, atunci degeaba se autosuspenda din pozitia din partid. Este, in mod clar, cazul de demitere.
    • +12 (12 voturi)    
      Asta cu autosuspendarea este ca (Vineri, 20 ianuarie 2017, 12:45)

      NicolaeA [utilizator] i-a raspuns lui Soljenitin

      apa sfintita ! Daca-si dadea demisia din toate functiile si din partid, mai credeam !
      Asa, ramane probabil un mafiot evazionist tip afacerist cu statul din postura de politician !
      Crede ca daca se spovedeste scapa de pacate !
  • +19 (19 voturi)    
    Joc de imagine (Vineri, 20 ianuarie 2017, 12:16)

    Frank777 [utilizator]

    daca era ceva il dadea afara partidul si se vedea ca sunt fermi sa-i combata manifestarea.Dar asa a iesit ALDE prin Gratiela xulescu si a declarat ca numitul a facut declaratiile pe persoana fizica.Se vede aici ca nu isi permit sa se atinga de Beciu indiferent cata atingere aduce imaginii ALDE.Cand a fost chestiunea cu Laura Chiriac ,de imagine, intr-o situatie de necomparat , au dat-o afara ca sa-i ia locul in Consiliul General.Tariceanu este la mana lui Beciu.Beciu va reveni in scurt timp "la cererea oamenilor".
  • +22 (22 voturi)    
    Intelectual fin (Vineri, 20 ianuarie 2017, 12:18)

    aniod [utilizator]

    exprimari erudite, cultura vasta, intelectual rasat, suflet candid.
  • +17 (17 voturi)    
    Viceversa (Vineri, 20 ianuarie 2017, 12:20)

    Sati [utilizator]

    Un trepadus cretin dintr-un partid cu maimutoi penali.
  • +13 (13 voturi)    
    Problem? (Vineri, 20 ianuarie 2017, 12:20)

    -dan [utilizator]

    Ce-i cu atata suparare, Dl Beciu?! Ce planuri ti s-au schimbat?
    Presupunand superficial ca ar fi vorba de conditiile din inchisori, iti e e mila de saracii puscariasi(saraci cu duhul) sau de viitoarele victime a celor gratiati.. vezi gradul de recidiva de vreo 40% in medie.
    Politicienii ce grad de recidiva or avea?!
  • +14 (14 voturi)    
    lagare de concentrare (Vineri, 20 ianuarie 2017, 12:21)

    Europiu [utilizator]

    Ca sa fie clar: omul nu ocupa o functie publica.

    Dar eu tot raman la parerea ca ar fi trebuit/ar fi putut sa se autosesizeze nu-stiu-cum-ii-cheama pentru asocierea inchisorilor romanesti cu lagarele de concentrare naziste: reduce la derizoriu Holocaustul.
    • +9 (9 voturi)    
      cuvintul lui (Vineri, 20 ianuarie 2017, 13:47)

      iodixit [utilizator] i-a raspuns lui Europiu

      are greutate intr-un partid la guvernare. banuiesc ca nu trebuie sa desenez pentru nimeni ce inseamna asta?
  • +20 (20 voturi)    
    Adjunctul lui Tariceanu (Vineri, 20 ianuarie 2017, 12:23)

    oltean50 [utilizator]

    Nu credeam ca in Romania exista astfel de oameni . Dar , oare , este om ?

    Oare cum nu-i este rusine sa iasa pe strada ? Oare cum nu-i este rusine de mama care l-a nascut ?

    Trebuie sa se autosuspende din calitatea de om.

    Doamne fereste !
  • +11 (17 voturi)    
    mizerie de om (Vineri, 20 ianuarie 2017, 12:27)

    sorvas [utilizator]

    scursura de om, fecale animale, creatura jegoasa
    • -1 (13 voturi)    
      Suspenda-te si tu,vad ca incerci sa-l (Vineri, 20 ianuarie 2017, 13:42)

      xrogo [utilizator] i-a raspuns lui sorvas

      intreci in invective!
  • +16 (16 voturi)    
    Curs de comunicare facut la Moskova... (Vineri, 20 ianuarie 2017, 12:35)

    taro [utilizator]

    Haita lui Putin are obiceiul sa-i faca nazisti pe aia din opozitia rusa si mai mult ca sigur asta-i doctrina pe care o predau. Cine nu-i cu URSS e nazist.

    Se vede pe unde a facut Catalin Beciu pregatirea.
  • +14 (14 voturi)    
    O decizie foarte buna (Vineri, 20 ianuarie 2017, 12:42)

    kramer [utilizator]

    a unei mizerii de om
  • +8 (8 voturi)    
    TITU MAIORESCU (Vineri, 20 ianuarie 2017, 13:31)

    Cheie primara [utilizator]

    Ce asteptari sa ai de la un absolvent de srl.
    Da nu-i de vina el. Daca nu mai sunt SMA-uri si CAP-uri nu mai se poate angaja tractorist si are pretentii de intelectual.
  • +7 (7 voturi)    
    Comentariu sters de utilizator (Vineri, 20 ianuarie 2017, 13:33)

    [anonim]

  • +6 (6 voturi)    
    . (Vineri, 20 ianuarie 2017, 13:35)

    gb [utilizator]

    oarece cu cine face asta afaceri? Nu tot cu cretini.
  • +9 (9 voturi)    
    dombule beciu (Vineri, 20 ianuarie 2017, 13:44)

    iodixit [utilizator]

    ma uit la fata dumneavoastra si nu vad decit ura si incrincenare. sint foarte sigur, ca ati fi fost un foarte bun ofiter de securitate care ar fi batut opozantii regimului, legati de calorifer, cu pulanul pina la lesin.
    cine se aseamana se aduna - oare cu cine sa se adune tariceanu, decit cu genul asta de indivizi?!
    scursuri morale ale societatii!
  • +9 (9 voturi)    
    Praf in ochi (Vineri, 20 ianuarie 2017, 13:50)

    sistemulparasimpatic [utilizator]

    Asa zisa suspendare e ca apa de ploaie...
    Adica te-ai autosuspendat pt 3 zile din partid, si apoi revii cu aceleaasi cretinisme, insa putin mai sturnite?

    Te-ai bagat singur in seama cu postarea ta imbecila din care se intelegea ca-i vrei morti pe protestatari.
  • +4 (4 voturi)    
    propun (Vineri, 20 ianuarie 2017, 14:20)

    nicknolteanu [utilizator]

    Sa-l exorcizam ! .... daca e om ,,,,,,,,,daca nu e om , sa-l lasam in libertate intr-o rezervatie cu animale salbatice salvate de la oameni rai .
  • +6 (6 voturi)    
    O mica observatie (Vineri, 20 ianuarie 2017, 15:24)

    MuresanFlorin Daniel [anonim]

    Acest asa zis domn, are un nume predestinat, Beciu "Domnesc".
    Aceste randuri sunt un pamflet si trebuie considerat ca atare.
  • +5 (5 voturi)    
    DOSAR PENAL ! (Vineri, 20 ianuarie 2017, 17:44)

    MartinLutheran [anonim]

    DOSAR PENAL !
  • +1 (1 vot)    
    cum e presedintele taricean e si adjunctul mitocan (Vineri, 20 ianuarie 2017, 21:30)

    acasa1284285656193 [utilizator]

    Un tembel care are probabil o clasa mai mult ca trenul !