Nicusor Dan, conferinta de presa despre intentia Guvernului de a modifica legi din justitie prin OUG

de Red. Stiri     HotNews.ro
Miercuri, 18 ianuarie 2017, 9:01 Actualitate | Politic


Nicusor Dan, presedintele USR, sustine astazi de la ora 11.00 o conferinta de presa in legatura cu intentia Guvernului de a adopta o ordonanta de urgenta care dezincrimineaza fapte penale si ingreuneaza activitatea institutiilor penale si de integritate.

Conferinta de presa, la care vor participa si deputatul Silviu Dehelean si Adrian Stroe Baboi consilier juridic al vicepresedintelui Senatului Mihai Gotiu,  va fi sustinuta in fata grupului USR din Camera Deputatilor.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















3574 vizualizari

  • -7 (9 voturi)    
    Comentariu sters de utilizator (Miercuri, 18 ianuarie 2017, 9:27)

    [anonim]

    • +3 (5 voturi)    
      Si? (Miercuri, 18 ianuarie 2017, 9:58)

      nano2k [utilizator] i-a raspuns lui

      Care e legatura?
    • +3 (5 voturi)    
      Gratieri individuale! (Miercuri, 18 ianuarie 2017, 10:31)

      Chiar Eu [utilizator] i-a raspuns lui

      O fi gratiat, dar sunt gratieri individuale nu cum se vrea la noi la galeata pentru toata lumea.
      Sa se ia caz cu caz, sa se studieze si daca se considera sa se dea gratiere.
      Dar a facut Obama amnistie sau a dezincriminat fapte? A eliberat vreun om condamnat pentru coruptie?
  • +9 (11 voturi)    
    OUG (Miercuri, 18 ianuarie 2017, 9:43)

    evita15 [utilizator]

    Daca dau aceasta OUG ar trebui sa iesim in strada!
  • +2 (2 voturi)    
    Nicusoare, dupa conferinta trebuie sa vedem USR (Miercuri, 18 ianuarie 2017, 9:57)

    Susufler0 [utilizator]

    USR actionand concertat impotriva intentiei Guvernului PSD de a amnistia faptele de coruptie si de a gratia persoanele condamnate pt fapte de coruptie.

    PS. Daca declaratia nu va fi urmata de actiune concreta in acest sens, deci daca va fi fost vorba de o simpla bifare de agenda atunci inseamna ca mai bifam si noi o dezamagire.

    PS. N-ar fi prima de altfel !
    • 0 (2 voturi)    
      Cum dezamagire USR? (Miercuri, 18 ianuarie 2017, 13:44)

      Miky60 [utilizator] i-a raspuns lui Susufler0

      Daca tu spui ca USR este dezamagire, inseamna ca esti doar un comunist al ciumei rosii, indoctrinat de Latrina 3! Du-te la stapanul tau Dragnea ca el nu este dezamagire pentru tine!
      • +1 (1 vot)    
        Mai Kiki-Miki 70 ! (Miercuri, 18 ianuarie 2017, 17:15)

        Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui Miky60

        Asta esti, asta poti ! Adica doar un kaka-maka !

        "Comunist", "ciuma rosie", "indoctrinat", " Latrina 3", "stapan", "Dragnea" !!!