Dragnea, despre replica lui Klaus Iohannis de la investire: Ce vazuram noi aseara nu prea a fost o replica de nivelul unui presedinte. Am plecat cu un gust amar

de I.C.     HotNews.ro
Joi, 5 ianuarie 2017, 19:24 Actualitate | Politic


Iohannis si Dragnea
Foto: Presidency.ro
Presedintele PSD Liviu Dragne a declarat joi, intrebat despre replica lui Klaus Iohannis de la investirea Guvernului Grindeanu, ca a plecat de la Palatul Cotroceni cu un gust amar si ca o astfel de declaratie "nu a fost o replica de nivelul unui presedinte". Iohannis i-a cerut, ironic, lui Dragnea, in timpul ceremoniei de depunere a juramantului de catre noul Guvern, sa ii invete si pe noii membri ai Executivului programul de guvernare, avand in vedere ca "aflaram de la televizor ca este singurul care cunoaste programul din scoarta in scoarta".

Intrebat cum vede replica lui Klaus Iohannis de la investirea Guvernului la adresa sa si a programului de guvernare, Liviu Dragnea a raspuns: "Nu a fost o replica de nivelul unui presedinte. Parerea mea. Adica ce vazuram noi aseara n-a prea fost o replica a unui presedinte, zic eu".

"Eu aseara am plecat cu un gust amar de la acea ceremonie. Ma asteptam ca toata lumea sa metabolizeze atat victoria, cat si infrangerea si sa ne apucam de treaba in folosul romanilor. Tipul asta de a se organiza in miscari de rezistenta impotriva romanilor, impotriva institutiilor statului nu este responsabil", a adaugat Dragnea.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















6204 vizualizari

  • +28 (32 voturi)    
    Zise Dragnea (Joi, 5 ianuarie 2017, 19:33)

    mitg [utilizator]

    Ca tu esti la nivel de sefia Camerei Deputatilor.

    Dispari, jigodie.
    • +18 (22 voturi)    
      nu a fost replica de nivelul unui presedinte (Joi, 5 ianuarie 2017, 22:04)

      boogiewoogie [utilizator] i-a raspuns lui mitg

      a fost o replica de nivelul tau, ca sa pricepeti si voi...
  • +27 (29 voturi)    
    Am plecat cu un gust amar (Joi, 5 ianuarie 2017, 19:35)

    OvidiuTudor [anonim]

    Ia un colebil.
  • +30 (30 voturi)    
    Corect (Joi, 5 ianuarie 2017, 19:36)

    Bazil [utilizator]

    D-le Dragnea! Sunt convins ca amenintarile cu demiterea venite din partea d-voastra - conducator al camerei deputatilor- si a unui ganditor alde - mare sef peste senat - au fost doar nevinovate pamflete politice.
  • +30 (30 voturi)    
    si la noi este la fel (Joi, 5 ianuarie 2017, 19:50)

    g01an [utilizator]

    si noi avem un sentiment profund de neliniste ca in fruntea Parlamentului României sunt 2 persoane cu probleme penale. nu asa se face la nivelul asta, intr-o tara civilizata.
    • +12 (12 voturi)    
      Pai face precum Severin (Joi, 5 ianuarie 2017, 22:30)

      Ritzi Pitzi [utilizator] i-a raspuns lui g01an

      Ala a ramas protapit in Parlamentul European pana la terminarea mandatului ca n-au avut ce sa-i faca, nu scria in regulament ca un cercetat penal trebuie trimis acasa. Asa ca a stat acolo, in ultimul rand pana in ultima zi si a fost judecat DUPA ce n-a mai fost parlamentar. Acum e la puscarie...


      Intre timp, colegii austriac si sloven au fost condamnati si chiar si-au ispasit pedeapsa.

      Nesimtirea, tupeul si lipsa de onoare ne caracterizeaza (la nivel de conducatori) in fata Europei...

      Dragnea nu face exceptie, nici macar pentru ca stie ca putea fi acum dupa gratii la Rahova, nu in fruntea Parlamentului, al treilea om in stat.

      Sa-i fie RUSINE !
  • +15 (15 voturi)    
    plina de bun simt (Joi, 5 ianuarie 2017, 19:57)

    Crist y [anonim]

    a fost observatia lui drac.nea ca el nu e atent la ce spune o d-na la usa cotroceniului- referindu-se la purtatoarea de cuvant a presedentiei. Nea" incepe sa aiba declaratii nu numai mitocanesti ci si absolut nedemocratice!
    • +10 (10 voturi)    
      Cum ai vrea? (Joi, 5 ianuarie 2017, 21:55)

      Ochii_pe_voi [utilizator] i-a raspuns lui Crist y

      De la un țopârlan arivist cu apucături de komisar al poporului bolșevic, la ce să te aștepți? Nesimțiul și mafia din jurul lui VOR DISTRUGE ROMÂNIA mai repede decât ne așteptăm. Singurul lucru de care trebuie să se teamă: TÂRGIVIȘTE ÎI AȘTEAPTĂ PE TOȚI!
  • +19 (19 voturi)    
    noi avem un gust amar de la alegeri.. (Joi, 5 ianuarie 2017, 19:58)

    ilex2013 [utilizator]

    si o greata nesfarsita cand vedem si mai ales auzim ce guvern avem , dar ce sa-i faci ...micul dictator in devenire ar vrea sa se poarte toti ca poporul PSD si sa cada in admiratie fata de geniul Teleormanului - ca el inca nu intelege ca numai vreo 70000 de teleormaneni l-au ales pe el, restul de vreo 3 milioane au votat PSD..
  • +13 (13 voturi)    
    /// de Teleorman... (Joi, 5 ianuarie 2017, 20:06)

    Cataleya [utilizator]

    ...abia acum a priceput cat de subtil a incasat-o de la Johannis. :))))
  • +14 (14 voturi)    
    Zi danke schon (Joi, 5 ianuarie 2017, 20:23)

    Explicit [utilizator]

    ca a fost elegant.

    Esti condamnat definitiv si vrei neaparat sa conduci guvernul; o sa primesti replici meritate mai dure decat asta.
    • -3 (3 voturi)    
      STAI ASA (Joi, 5 ianuarie 2017, 23:21)

      EmilNae [anonim] i-a raspuns lui Explicit

      ca nu mai vrea guvernul vrea presedintele romaniei. Si cit de repede sau tirziu va ajunge depinde numai de atirnatorul de la cotro.Primul pas l-a facut cu ciorbea. ALDOILE IL VA FACE CHIRIASUL DE LA COTRO.FLUIERE IN BISERICA PAC LA RASBOIU SI DRAGNEA VA FI PRESEDINTE DIN PRIMUL TUR
  • +12 (12 voturi)    
    sa se obisnuiasca.. (Joi, 5 ianuarie 2017, 20:32)

    georgebb [utilizator]

    .. cu gustul amar.
  • +14 (14 voturi)    
    Dl Condamnat Penal a fost atins in plin - de el! (Joi, 5 ianuarie 2017, 20:44)

    hops [utilizator]

    Gustul amar este de la chimicalele lui Assad.
  • +12 (12 voturi)    
    Si noi (Joi, 5 ianuarie 2017, 21:50)

    Ochii_pe_voi [utilizator]

    Si noi am avut un gust amar când te-am văzut pe tine - ciocoi bolșevic- și pe Moliceanu traficantul de influență traseist. Eu chiar eram să borăsc.
  • +10 (10 voturi)    
    Bijnitar...penal (Joi, 5 ianuarie 2017, 23:42)

    morometu [utilizator]

    Si eu am un gust amar de la vizionarea lacheilor ce vor duce tara asta in colaps economic.
    Totusi Presedintele a fost elegant!
  • +4 (4 voturi)    
    mdea (Vineri, 6 ianuarie 2017, 10:18)

    bogdan1477 [utilizator]

    Stim ca in teleorman orice replica incepe cu "sa traiti sefu'", dar la oras nu se comporta chiar toti precum servitorii. Pentru cei care citim mai mult de-o carte in viata (cu exceptia celor obligatorii la scoala si a celor de bucate), replica a fost chiar foarte reusita. Nush cine i-a servit-o presedintelui (ca nu-l vad in stare s-o dea de la el), dar a fost o ironie extrem de bine punctata si care nu prea mai lasa loc de replica. De aici probabil si reactia asta teleormaneana a marelui conducator