Raluca Turcan: La 10 ani de la aderarea la Uniunea Europeana, aceasta este tot ce poate PSD?

de G.S.     HotNews.ro
Miercuri, 4 ianuarie 2017, 16:09 Actualitate | Politic


"Lista guvernului ne arata un PSD incapabil de modernizare, feuda personala a unui sef abuziv, care vrea sa exercite puterea fix cum a exercitat-o la Teleorman”, a declarat in Parlament presedintele interimar al PNL, Raluca Turcan. 

Ea a acuzat ca membrii cabinetului Grindeanu, care trec miercuri prin procedurile parlamentare sunt interpusi care primesc in plic deciziile care le au de luat in fiecare zi.  

“La 10 ani de la aderarea la Uniunea Europeana, aceasta este tot ce poate PSD?”, a spus Turcan, adaugand ca "lista cabinetului arata incapacitatea cronica a PSD de a guverna in mod european”.  

“PSD nu poate intelege ca aspiratiile cetatenilior sunt cu totul altele in acest moment al istoriei”, a continuat liderul liberal.  

“PNL nu va vota acest guvern despre care crede ca are o viata scurta”, a spus Turcan.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















3721 vizualizari

  • +10 (12 voturi)    
    La 10 ani (Miercuri, 4 ianuarie 2017, 16:16)

    Frank777 [utilizator]

    de la aderarea la EU atata poate face PNL?Zero barat.Vedeti ca aveti o problema.PNL ajunge ca PNTCD daca nu luati masuri urgente.Chemati-l pe Ludovic Orban ca sa va ajute la relansare.Are idei bune si mai ales are o noua ideologie nationala.Vedeti ca Blaga a sabotat PNL si a creat un avantaj important pentru PSD.Blaga are o singura politica.Cea a propriei bunastari. Blaga a dat mana cu PSD demult si i-a furat partidul si lui Basescu ca sa distruga dreapta.Deaia sa si unit cu PNL.Ca sa il distruga. Vedeti ca se lucreaza puternic la migrarile parlamentarilor PNL la PSD ca sa aiba majoritate sa schimbe Constitutia.Vedet ca PSD nu se joaca.O sa distruga tot ce s-a obtinut in combaterea coruptiei.Si la urma EU si USA o sa stea de vorba cu ei.Cu PNL nu are cu cine si de ce.Prea slabi.Au nevoie de puternici care sa le garanteze chestii....
    • -1 (5 voturi)    
      Well .. cine-a stat cinci ani la rusi, nu poate .. (Miercuri, 4 ianuarie 2017, 17:33)

      MiticaPalarierul [utilizator] i-a raspuns lui Frank777

      Well .. cine-a stat cinci ani la rusi, nu poate ... gandi ... de loc !

      Nici macar nu este blonda naturala, tot una vopsita, precum cioara din "platou".

      "Patria si Dreptul Meu!"
      .
  • +6 (14 voturi)    
    Raluca, fara suparare (Miercuri, 4 ianuarie 2017, 16:18)

    aladdin [utilizator]

    Dar la 10 ani de la intrarea in UE, asta e tot ce a putut PNL-ul? Un 20% chinuit?
    Si a-propos, cam care crezi tu ca sunt aspiratiile votantului PSD?!?
    • +4 (8 voturi)    
      un 20% scos in mare masura de fostul pdl (Miercuri, 4 ianuarie 2017, 17:06)

      bogdan1477 [utilizator] i-a raspuns lui aladdin

      Daca ne uitam la zonele cu procente mari pentru PNL vedem ca ele sunt foste fiefuri PDL.

      Daca PNL nu se reformeaza din temelii si ies in fata tot personaje ponosite de prin 2010, la urmatoarele alegeri nu mai intra in parlament.
  • -1 (7 voturi)    
    Realitati . (Miercuri, 4 ianuarie 2017, 16:25)

    Andrei_Fieraru [utilizator]

    Una din aspiratiile cetatenilor este si aia ca sa existe un partid care sa reprezinte interesele privatilor din Romania , privati care , luat ca grup , depaseste orice altceva . Numai ghinionul si lipsa de implicare a oamenilor grei din business a facut sa existe aparenta ca PNL poate fi acest partid . Iata ca , ne-am convins ca nu este asa si parte din ratare este si faptul ca bugetarii s-au strecurat la conducerea acestui partid si vor sa reprezinte cica , liberalismul . Mai mult , au cocotat la conducere si niste pupeze imposibile , una dintre ele , madam Turcan , cu studii de trei ani la Moscova . Meserie , nu ? .
  • +4 (10 voturi)    
    Nu, Raluca (Miercuri, 4 ianuarie 2017, 16:29)

    mitg [utilizator]

    Asta este tot ce poate electoratul.

    De PNL nu mai zicem, care numai opozitie nu face.

    Asta "am" votat, asta avem. N-are rost sa facem circ, asta se voteaza, asta se primeste.

    Mergeti sa va convingeti parintii sa nu mai voteze wcesede, si dup-aia poate mai vedem.
    • -1 (5 voturi)    
      paradigma Iohannis (Miercuri, 4 ianuarie 2017, 17:13)

      U_swamp [utilizator] i-a raspuns lui mitg

      Iara dam vina pe bobor? Boborul are intotdeauna dreptate, iar cind se manifesta cu 46-47% la unison, trebuie sa fii obtuz si imbecil sa nu pricepi realitatea. Daca mata pledezi pentru convingerea alegatorilor sa-si schimba optiunea de vot, atunci instruieste-o pe madam Turcan cum sa faca asta. Paradigma impusa de Iohannis e fumata, in opinia mea.
  • +4 (6 voturi)    
    Raluca, lasa neocomunistii (Miercuri, 4 ianuarie 2017, 16:43)

    kkciosuldelahamangia [utilizator]

    priveste in propria ograda, noul PNL se tine scai de PNT.
  • +3 (7 voturi)    
    Oda conducatorului iubit! (Miercuri, 4 ianuarie 2017, 17:11)

    danielush [utilizator]

    Raluca Turcan catre Elena Udrea in 2010...citam " Elena Udrea poate fi un veritabil Kill Bill al politicii româneşti". Trecând prin sintagma soarelui care răsare a vicelui Ioan Oltean ("A fost un timp când pentru PDL soarele a răsărit de la Bucureşti. Sunt convins că, prin alegerea noului preşedinte, organizaţia va deveni din nou locul de unde răsare soarele"....restul este o altqa poveste...
    • +1 (5 voturi)    
      Well ... niste tarani ... si niste fufe tupeiste (Miercuri, 4 ianuarie 2017, 17:36)

      MiticaPalarierul [utilizator] i-a raspuns lui danielush

      Well ... niste tarani ... si niste fufe tupeiste, fugutza dupa Ciocanis Rex ...

      Asta au, cu asta defileaza ...

      Pentru a face bune rezultate, ar trebui sa aiba si ceva minte intre urechi ... nu doar o gaura ... NEAGRA !

      "Patria si Dreptul Meu!"
      .
  • +3 (5 voturi)    
    PNL-ul (Miercuri, 4 ianuarie 2017, 17:13)

    Ord [utilizator]

    sa-si gaseasca repede alti lideri si oameni de valoare, integri, spontani si inteligenti care poate sa treaca de ecranul televizorului spre oameni.