Directorul Institutului de Psihiatrie Socola, sustinator PSD, le ofera liberalilor "consultanta de specialitate": Depresia poate avea consecinte grave. Va asteptam cu drag

de G.S.     HotNews.ro
Joi, 15 decembrie 2016, 14:26 Actualitate | Politic


Gabriel Oprisanu, director la Institutul de Psihiatrie Socola
Foto: Facebook
Gabriel Oprisanu, director al Institutului de Psihiatrie Socola, si sustinator public al PSD a postat pe pagina sa de Facebook un mesaj in care le ofera invinsilor din alegeri "consultanta de specialitate" la institutia pe care o conduce, scrie Botosaneanul.ro

"Sigur... nu as dori sa fiu arogant dar.... in caz de depresie, invinsilor de ieri , le oferim consultanta de specialitate si sprijin psihologic de inalta clasa. Atentie !!!! Depresia poate avea consecinte grave.......Adresa B-dul Bucium 36 Institutul de Psihiatrie Socola. Va asteptam cu drag", a scris el intr-un mesaj care nu mai apare pe pagina de Facebook.  

Acesta a atasat si un scurt clip video in care se confrunta intr-o lupta un PSD-ist cu un PNL-ist, infruntare castigata de primul.  



Potrivit publicatiei citate, Oprisanu a fost sef al Directiei de Sanatate Publica Botosani in guvernarea Tariceanu iar in 2008 a candidat din partea PNL la Senat, fara succes. 

El a ajuns sef al spitalului de psihiatrie cand presedinte al Consiliului judetean era Mihai Tabuleac (PDL) si a trecut in sfera PSD, ajungand chiar consilier al ministrului Nicolae Banicioiu. 

Pe 11 septembrie apare pe pagina sa de Facebook un mesaj de campanie al PSD pe care l-a descris ca fiind in postat din cladirea Trump Tower din New York.



Citeste mai multe despre   


















8059 vizualizari

  • +69 (69 voturi)    
    sunteti siguri (Joi, 15 decembrie 2016, 14:30)

    om simplu din multime [utilizator]

    ca'i director la balamuc ?
    ca tare mult arata a pacient...
    sa nu mai vorbim de ideile traznite :-))
    • +27 (31 voturi)    
      Ce nesimtit! (Joi, 15 decembrie 2016, 14:51)

      Adriana_10 [utilizator] i-a raspuns lui om simplu din multime

      Cum sunt toti PSD-istii, de altfel...
      Adevarul e ca la asa popor care voteaza cu hotii si arogantii astia, asa specimene...
      Puneti-va centurile de siguranta, romani care munciti si platiti taxe! Urmeaza vremuri grele, in care ii platiti si pe cei care nu muncesc si nu platesc taxe, ca asta e politica facuta de PSD. Ca doar aia ii voteaza. Si specimenele dezaxate ca asta...
    • -21 (21 voturi)    
      Salut (Joi, 15 decembrie 2016, 14:58)

      newlook [utilizator] i-a raspuns lui om simplu din multime

      Uite postarea care nu a trecut de mania cenzurii ieri, la articolul cu aia bine dotata din PSD.

      ======================

      Matale tot penetecedist, asa-i ?

      Pacat, fata de tinerii astia analfabeti functionali ai ceva cunostinte si clasa.

      Dar ca tot veni vorba, speculatia matale e interesanta.
      Dar iti dau una si mai interesanta: daca teliormaneanu matale i-ar fi aratat cel mai mic interes nefericitei

      aleia de la USR (arhitect dupa parerea ei) care a gasit un privat care o platea cu 1000 lei/luna....cum

      crezi ca ar fi facut ...telectuala ? (trecem peste faptul ca e cam urata, nu prea intelege si nu prea

      vorbeste romaneste).
      Comenteaza un pic si imprejurarea ca "un arhitect" e platit cu 1000 de lei/ luna...cam cat de arhitect si

      cat de competent e ala, oricare ar fi numele si partidul de care se agata.


      ======================
      • +13 (13 voturi)    
        ce zici,nevloace, (Joi, 15 decembrie 2016, 18:02)

        persuasiv [utilizator] i-a raspuns lui newlook

        de o consultanta si nitel sprijin,de inalta clasa,gratuit?Cum stai cu ITP-ul?
    • +17 (17 voturi)    
      insul vorbeste sincer (Joi, 15 decembrie 2016, 15:04)

      Altiro [utilizator] i-a raspuns lui om simplu din multime

      din experienta traita pe propria-i piele caci figura o demonstreaza cu prisosinta..
    • +21 (21 voturi)    
      Depresia poate avea consecinte grave... (Joi, 15 decembrie 2016, 15:20)

      IoPaNet [utilizator] i-a raspuns lui om simplu din multime

      Dupa cum se observa, la el a avut... :-)
    • +6 (6 voturi)    
      Groh-groh asta precis e specializat si el (Joi, 15 decembrie 2016, 22:37)

      cartofil [utilizator] i-a raspuns lui om simplu din multime

      in operatiuni gen Malaxa.Numai sa vrea cineva sa-l caute. Deocamdata, in provincie, DNA nu prea exista sau, daca exista, este in cardasie cu mafia locala. Iar in Iasi, P$D-ul și influenta Moscovei ii permit sa guite linistit.
    • +2 (2 voturi)    
      E un pacient (Vineri, 16 decembrie 2016, 12:43)

      adrian88000 [utilizator] i-a raspuns lui om simplu din multime

      care se crede director. Vecin de pat cu pacientul Napoleon.
      Nu prea se aplica terapia moderna la Socola ! Vin bolnavii cu delir florid, si asa raman.
  • +44 (46 voturi)    
    Oprisanu (Joi, 15 decembrie 2016, 14:33)

    Ochii_pe_voi [utilizator]

    Figura se potriveste perfect cu caracterul lui porcin.Un ticalos impostor si traseist, complice la toare mizeriile din sistemul sanitar CRIMINAL românesc
    • +18 (18 voturi)    
      numele porcin este inrudit cu Porcin de VN? (Joi, 15 decembrie 2016, 14:56)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui Ochii_pe_voi

      are fizionomia lui Brejnev inainte de Ignat !
  • +32 (32 voturi)    
    No (Joi, 15 decembrie 2016, 14:34)

    mitg [utilizator]

    N-o fi director la nebuni degeaba ;)
    • +20 (20 voturi)    
      Asta umbla cu urna mobila (Joi, 15 decembrie 2016, 14:58)

      man_and_twin [utilizator] i-a raspuns lui mitg

      Socola e mai degraba o filiala a PSD. E si greu sa faci deosebirea intre spitalul de nebuni si organizatiile lor de partid. Mai ales cand vezi pe cine trimit pe la emisiuni...
  • +31 (31 voturi)    
    Daca-i medic ... (Joi, 15 decembrie 2016, 14:37)

    NicolaeA [utilizator]

    de ce nu se trateaza !
    • +12 (12 voturi)    
      au scapat PSD-istii de la balamuc? (Joi, 15 decembrie 2016, 16:57)

      Gryphus [utilizator] i-a raspuns lui NicolaeA

      PSD-istul asta imi aminteste de filmul Shutter Island in care un baiat se credea doctor la balamuc dar de fapt era un pacient, asa si cu PSD-istul asta - sigur e directorul?
  • -40 (40 voturi)    
    Pe la Socola este indicat sa treaca si (Joi, 15 decembrie 2016, 14:37)

    xrogo [utilizator]

    Johann,depresia si sentimentul de neputinta ii afecteaza gandirea,avem nevoie de un presedinte valid!
    • +19 (19 voturi)    
      Vezi poate te ajuta si pe tine (Joi, 15 decembrie 2016, 15:19)

      Bogdan_100 [utilizator] i-a raspuns lui xrogo

      sa scapi de "sindromul chinezesc" ca de prostie nu te pot vindeca :-)))))
  • +34 (34 voturi)    
    Un cretin sinistru!!!! (Joi, 15 decembrie 2016, 14:38)

    triciupa [utilizator]

    Atat...
  • +30 (30 voturi)    
    /// (Joi, 15 decembrie 2016, 14:38)

    hmara [utilizator]

    Mistocareala de 2 bani, de maidan.
    Spiritual baiatul acesta.
    Indrazneste sa crezi in Romania.
  • +31 (31 voturi)    
    By Socola (Joi, 15 decembrie 2016, 14:44)

    Games_of_RO [utilizator]

    Domnule director by Socola ... probabil inainte erati si dvs un pacient de la Socola si in urma voturilor cu o prezenta de 100% a pacientilor ati ajuns director pe acolo.
  • +28 (28 voturi)    
    sigur nu e un pacient? (Joi, 15 decembrie 2016, 14:49)

    bogdan1477 [utilizator]

    In general se zice ca nu e bine sa te legi de fatsa omului... Da' asta loa cum arata, ai putea jura ca e un pacient de la socola care se viseaza director...

    Oricum, o consultare cu vitselul ala ori te binedispune, ori te baga si mai tare-n depresie, cind vezi cine te-a invins.
  • +13 (15 voturi)    
    pork alert (Joi, 15 decembrie 2016, 15:16)

    muciflenduri [utilizator]

    Porcaletele se risca, uita ca vine in curand craciunul si sunt sacrificati porcii. O fi depresia nasoala, dar nici obezitatea morbida nu e de ici, de colo.
  • +14 (16 voturi)    
    Omul e deștept. (Joi, 15 decembrie 2016, 15:25)

    tarantella [utilizator]

    Probabil între primii trei în topul pesediștilor deștepți.
    Pesedistul deștept se cunoaște după gușă.
    (deștept după standardele lor: adică 'oț, șmecher, dibaci).
  • +17 (17 voturi)    
    lol (Joi, 15 decembrie 2016, 15:52)

    sorvas [utilizator]

    Asta zici ca e unu care l-a mancat pe adevaratul director al institutului :))
  • +12 (14 voturi)    
    Raspunsul tot la porcalan e (Joi, 15 decembrie 2016, 15:54)

    Wanheda [utilizator]

    Elimini CAUZA depresiei, elimini PSD de pe podium si scoti din depresie o tara intreaga.
  • +10 (10 voturi)    
    sa ne amintim de "victoriile" PSD (Joi, 15 decembrie 2016, 15:59)

    TDragos [utilizator]

    Sa intelegem ca Geoana si Ponta au stat internati vreo 6 luni? Va rugam sa ne dati mai multe detalii…se pare ca la Ponta ati gresit “reteta”….nu prea a functionat terapia.
  • +10 (10 voturi)    
    Ferma animalelor (Joi, 15 decembrie 2016, 16:00)

    NWalker [utilizator]

    strikes back!
  • +11 (11 voturi)    
    mosuleee, (Joi, 15 decembrie 2016, 16:01)

    nesuferitu [utilizator]

    poza aia este din' launtru nu? cum dracu' ai sarit gardu'?
  • +11 (11 voturi)    
    Un Mengele al PSD-ului (Joi, 15 decembrie 2016, 16:17)

    neagoe [utilizator]

    Nu m-aș mira să fi făcut și acest PSD-ist experimente pe oameni ca Mengele-Burnei.
  • +11 (13 voturi)    
    Are dreptate, dar... (Joi, 15 decembrie 2016, 16:26)

    reiand [utilizator]

    Și obezitatea poate să aibă consecințe grave. De nesimțire, aroganță și prostie nu mai vorbesc. Uitați-vă pe pagina lui de Facebook, postează poze haioase cu pisici, parcă ar fi un boboc de liceu. Dacă ăsta e directorul celui mai mare centru de psihiatrie din Moldova, vai și amar de pacienți.
  • +9 (11 voturi)    
    un grobian (Joi, 15 decembrie 2016, 16:43)

    pardalian [utilizator]

    ca toti pesedistii..
  • +10 (10 voturi)    
    Nu se poate (Joi, 15 decembrie 2016, 16:46)

    ac [utilizator]

    Doctor sustinator PSD? In Iasi? Imposibil.
    A, de fapt toti doctorii din Iasi sint pesedisti, uitasem.
    • -2 (2 voturi)    
      nu mai rade de noi iesenii (Vineri, 16 decembrie 2016, 10:48)

      Toni_Romania [utilizator] i-a raspuns lui ac

      Ca azi toata tara e Psd in caz ca nu ai remarcat.
      • +3 (3 voturi)    
        45% nu inseamna toata tara (Vineri, 16 decembrie 2016, 12:11)

        AliKimiku [utilizator] i-a raspuns lui Toni_Romania

        Daca ai remarcat!
        • +2 (2 voturi)    
          45% din 40% (Vineri, 16 decembrie 2016, 23:57)

          UnOarecare [utilizator] i-a raspuns lui AliKimiku

          Vreo 17% ca de obicei.
          Oameni n-au inteles inca ce valoare are votul lor si nu-si misca sictirul la urne..
      • +1 (1 vot)    
        Sint iesean (Sâmbătă, 17 decembrie 2016, 23:15)

        ac [utilizator] i-a raspuns lui Toni_Romania

        Si cunosc ce se intimpla. Ce-ai vrea, sa spun ca Burlui nu era pesedist cind era? Asta e.
  • +12 (14 voturi)    
    Chiar e director? (Joi, 15 decembrie 2016, 16:53)

    PaulSöze [anonim]

    dupa moaca pare pacient...
  • +7 (7 voturi)    
    parca... (Joi, 15 decembrie 2016, 16:54)

    andreiu [utilizator]

    Parca n-as vrea sa citesc stiri din astea aici. Daca stam sa cautam poate ca o sa gasim multe specimene din astea din toate taberele. Ograda internetului e mare.
    Poate ca gluma e buna daca n-ar fi dureroasa si poate ca putin "awareness" pt. aceasta boala urata (depresia) nu strica.
    Dar omul asta nu face decat sa accentueze confuzia intre o stare de deprimare temporara si o boala ingrozitoare.
  • +9 (9 voturi)    
    Nu stiu voua (Joi, 15 decembrie 2016, 18:06)

    persuasiv [utilizator]

    dar mie imi plac zidurile masive din fundal.
    • +8 (8 voturi)    
      copie fidela a celor de la Kremlin (Joi, 15 decembrie 2016, 18:41)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui persuasiv

      doar il vezi pe porcalan ce mandru ii...roman P$D ist
      • +4 (4 voturi)    
        Dupa cum se vede (Joi, 15 decembrie 2016, 20:11)

        persuasiv [utilizator] i-a raspuns lui un domn

        e buna zicala:Daca taceai,filozof ramaneai.Bag mana in foc pentru faptul ca cineva regreta nespus de mult ca nu si-a vazut de treaba.
  • +2 (2 voturi)    
    Inspirat de Trump (Joi, 15 decembrie 2016, 20:18)

    Setalcott [utilizator]

    Radeti voi, radeti, dar aici e vorba de treburi serioase

    http://www.redstate.com/jimjamitis/2016/11/16/federal-employees-depressed-trump-victory-offered-counseling-sick-leave/
  • +5 (7 voturi)    
    Deontologie (Joi, 15 decembrie 2016, 20:55)

    RaduMuntean1 [anonim]

    Este deontologic oare ca directorul unui institut de psihiatrie sa foloseasca o tulburare psihologica atat de des intalnita si de sensibila, depresia, pe care se presupune ca ar trebui sa o trateze, in scopul unor ironii care tin de adversarii politici ai partidului caruia ii este simpatizant? Raspunzandu-i in aceeasi nota, eu cred ca ar trebui consultat si dansul, gluma pe care incearca sa o faca mi se pare o marlanie fara niciun rost.
    • +2 (2 voturi)    
      pentru Radu Muntean (Vineri, 16 decembrie 2016, 13:21)

      adrian88000 [utilizator] i-a raspuns lui RaduMuntean1

      Ai dreptate. Poate nu e doar un porc lacom care a devenit obez din cauza nesimtirii cu care baga in el. Poate sufera cu glandele ?
      Sa-i recomnadam un consult endocrinologic ?
  • +3 (3 voturi)    
    asteptam demisia (Vineri, 16 decembrie 2016, 9:04)

    eucomentez [utilizator]

    Asteptam demisia, isi bate joc de oamenii bolnavi care sunt internati acolo, pe banii statului.
  • -3 (3 voturi)    
    a iesit psd (Vineri, 16 decembrie 2016, 10:49)

    Toni_Romania [utilizator]

    ...pt. ca peneleul e varza (mai varza ca pesede) - de aia
  • +2 (2 voturi)    
    acest gigi (Vineri, 16 decembrie 2016, 12:37)

    Toni_Romania [utilizator]

    Are leafa de 10.000 lei, ca focu
    • +2 (2 voturi)    
      fara shpagile din licitatii (Vineri, 16 decembrie 2016, 13:59)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui Toni_Romania

      10.000 sunt pentru hamburger...