UNPR isi arata disponibilitatea sa faca o noua majoritate cu PSD, dupa criticile dure ale lui Dragnea

de Red. Stiri     HotNews.ro
Miercuri, 4 noiembrie 2015, 11:38 Actualitate | Politic


Gabriel Oprea
Foto: Agerpres
UNPR isi exprima, intr-un comunicat de presa, disponibilitatea sa faca o noua majoritate guvernamentala alaturi de PSD, dupa demisia premierului Ponta. Declaratia UNPR vine pe fondul criticilor directe ale sefului PSD, Liviu Dragnea, care a spus ca UNPR nu a vrut sa-si asume demisii in urma protestelor de strada de marti seara.

UNPR sustine in comunicat ca Ponta ar fi decis sa demisioneze intr-o intalnire cu Gabriel Oprea, marti seara.


"UNPR a luat act de numultumiri. UNPR își reafirmă determinarea de a susține împreună cu coaliția orice soluție politică care asigură stabilitate României.", scrie in comunicat.


Comunicatul integral:

UNPR a luat act de nemulțumirile exprimate de cei care au protestat în seara zilei de ieri în București și în alte orașe din țară. Președintele UNPR  este în complet acord cu decizia premierului Victor Ponta de a depune mandatul guvernului.

De altfel, această decizie a fost luată împreună de domnul Victor Ponta și domnul Gabriel Oprea, în cadrul consultărilor purtate de cei doi, în seara zilei de 3 noiembrie.

UNPR își reafirmă determinarea de a susține împreună cu coaliția, orice soluție politică care asigură stabilitate României.

UNPR este un partid unit și va participa la efortul pe care întreaga clasă politică trebuie să-l facă astăzi pentru a răspunde așteptărilor societății. Este obligația UNPR și, în egală măsură, este obligația tuturor liderilor politici și a tuturor partidelor să găsească soluții care să refacă legatura între alegători și aleși, între contribuabili și instituții, între societate și politică.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.















.*.


17391 vizualizari

  • +35 (35 voturi)    
    Si ce daca? (Miercuri, 4 noiembrie 2015, 11:44)

    bizzzarre [anonim]

    Trebuie sa ne intrebati si pe noi daca suntem de acord. In curand, pe ecrane.
    • +24 (24 voturi)    
      N-au inteles nimic! (Miercuri, 4 noiembrie 2015, 12:14)

      fdaniel [utilizator] i-a raspuns lui bizzzarre

      Este evident ca n-au inteles nimic din ce se intampla.
      Atat ii duce capul, la fel ca pe idiotul de Piedone care atat stie, sa faca din bani publici un monument; si eventual sa ia o spaga de la constructor.

      O clasa politica total defazata si expirata.
      • +2 (2 voturi)    
        DEMISIA (Miercuri, 4 noiembrie 2015, 15:07)

        m1ha1 [utilizator] i-a raspuns lui fdaniel

        Dragnea a dat din casă. UNPR e oaia neagră momentan. Oprea Demisia deocamdată.
  • +24 (24 voturi)    
    Logic, nu se dau dusi de la ciolan! (Miercuri, 4 noiembrie 2015, 11:44)

    Roman_Cetatean [utilizator]

    Mai e ceva de spus?! toti cei "noi" sa fie tot ei...cei vechi!
  • +33 (33 voturi)    
    si demisia ta o vrem!! (Miercuri, 4 noiembrie 2015, 11:45)

    asa? [anonim]

    Este cel mai vinovat: in doua tragedii.
    DEMISIA!!!
    • +21 (21 voturi)    
      asa este. (Miercuri, 4 noiembrie 2015, 12:16)

      bancher [utilizator] i-a raspuns lui asa?

      Ponta isi da demisia, desi este cu soricul gros. Piedone isi da demisia, desi si el are soricul gros....iar Gabi Oprea isi arata disponibilitatea sa faca un nou guvern....
      Halal reprezentant al poporului....protestele trebuie dusa pana la capat, pana isi dau demisia toti, inlcusiv Parlamentul.
      • +4 (4 voturi)    
        Exact! (Miercuri, 4 noiembrie 2015, 13:05)

        Lucky1 [utilizator] i-a raspuns lui bancher

        Important este ca si Parlamentul sa fie reimprospatat.
        Aceeasi parlamentari corupti vor alege mereu acelas gen de guvern corupt. Parlamentarii aleg numai clonatii lor, deci scapam de unii si dam peste altii.
        Treiesc toti rasi, cu radacina cu tot, sa nu mai ramana nici samanta...
    • +5 (5 voturi)    
      Pai ... (Miercuri, 4 noiembrie 2015, 12:36)

      Diletant [utilizator] i-a raspuns lui asa?

      ... daca Primul Ministu si-a depus mandatul nu inseamna ca e demis tot guvernul?
      • +2 (2 voturi)    
        Ba da, practic tot cabinetul (Miercuri, 4 noiembrie 2015, 13:17)

        Picsius [utilizator] i-a raspuns lui Diletant

        a demisionat
  • +27 (27 voturi)    
    LOL (Miercuri, 4 noiembrie 2015, 11:45)

    hopshio [utilizator]

    La groapa de gunoi a istoriei cu voi!!!! Sper sa nu vedem vreun traseist din UNPR prin alte partide.
  • +23 (23 voturi)    
    serios? (Miercuri, 4 noiembrie 2015, 11:45)

    Lucian [anonim]

    mai vedem noi diseara, maine seara, in toate serile de care e nevoie sa facem ce trebuie, nu ce vreti voi!!!
  • +26 (26 voturi)    
    Fara UNPR! (Miercuri, 4 noiembrie 2015, 11:45)

    Soljenitin [utilizator]

    Fara fostii FSNisti si urmasii lor politici! Actualizarea si aplicarea neconditionata si de urgenta a punctului 8 de la Timisoara!
  • +22 (22 voturi)    
    Asta e prost sau e prost ?!?! (Miercuri, 4 noiembrie 2015, 11:49)

    gigi [anonim]

    Ce nu intelege ca trebuie sa dispara, sa iasa la pensie.
    • +2 (2 voturi)    
      Da (Miercuri, 4 noiembrie 2015, 14:19)

      midufi [utilizator] i-a raspuns lui gigi

      si pe deasupra si nesimtit cat cuprinde, precum fratiorul lui, ponta
  • +17 (19 voturi)    
    porcusorul isteric: (Miercuri, 4 noiembrie 2015, 11:50)

    c# [anonim]

    mori mah!!!
  • +19 (19 voturi)    
    Impostura (Miercuri, 4 noiembrie 2015, 11:53)

    Ochii_pe_voi [utilizator]

    Cita impostura pe acest partid de securisti, traseisti si mafioti, in frunte cu plagiatorul Hoprea! In loc sa stea in pyscarii, unde le e locul, vor la guvernare cu mafia rosie a criminalului Iliescu si puscariasului Nastase (Ponta si Dragenea vor ajunge si ei la ocna cur.ind)
  • +23 (23 voturi)    
    Plecati! (Miercuri, 4 noiembrie 2015, 11:53)

    vindicomvs [utilizator]

    Nu vreau sa-ti exprimi nici o disponobilitate. Vreau sa plecati!

    Bucuria de a-l vedea pe Ponta plecat nu o mai am! Pentru ca acum vreau mult mai mult. Vreau sa plecati cu totii.Vreau legea lustratiei si alegeri anticipate. Nu mai vreau impostori.
  • +22 (22 voturi)    
    prea (Miercuri, 4 noiembrie 2015, 11:55)

    mamasitatarusu1211377215 [utilizator]

    Te crucesti cind vezi atita tupeu !
  • +15 (15 voturi)    
    Mai bine faceti majoritate cu Vadim Tudor (Miercuri, 4 noiembrie 2015, 11:56)

    Johanis [utilizator]

    Atentie, nici PIEDONE nu trebuie sa scape!
  • +16 (16 voturi)    
    Pititi-va o perioada (Miercuri, 4 noiembrie 2015, 11:57)

    nesuferitu [utilizator]

    Partid de NESIMTITI cu un (alt) plagiator in frunte!
    Ar trebui macar o perioada sa nu se mai auda de ei.
  • +19 (19 voturi)    
    majoritate (Miercuri, 4 noiembrie 2015, 12:02)

    holx [utilizator]

    Bah Oprea, esti prost? da, stim ca esti, dar pazea ca venim!
    stii tu Oprea unde trebuie sa formezi majoritate cu P$D? la brutarie, mah! multi ani cu majoritatea asta!!!
  • +18 (18 voturi)    
    Noi, UNPR (Miercuri, 4 noiembrie 2015, 12:06)

    Martinezu [utilizator]

    Cei din UNPR salutam decizia premierului de a-si depune mandatul.
    Chiar eram pe punctul de a ii cere acest lucru. Infieram proasta guvernare de pina acum.
    Ne exprimam acum disponibilitatea de a ramane la guvernare, intr-o noua alianta, cu oricine , sa putem duce mai departe idealurile noastre.
    Dl Oprea anunta si disponibilitatea de a i numit premier, pentru a intra in deplina legalitate in ce priveste folosirea coloanelor de politie.
    Suntem increzatori ca astfel vom putea creste viteza coloanelor la 140 km /ora in oras.
  • +17 (17 voturi)    
    Astia vor 50000 de oameni in strada diseara? (Miercuri, 4 noiembrie 2015, 12:12)

    Gugurila [anonim]

    Ce majoritate?
    Dizolvarea parlamentului si o lege a lustratiei care sa va interzica sa va mai atingeti de un leu de la stat e solutia, nu majoritatea voastra...
  • +15 (15 voturi)    
    Ha-ha-ha! (Miercuri, 4 noiembrie 2015, 12:12)

    tootoo [anonim]

    Bai, frate, astia habar n-au pe ce lume traiesc.
    Parca-i si vad, dupa ce-o sa-i loveasca trenul, cum isi pun cenusa in cap: "am fost un dobitoc" (cum zicea odata unul, Tudor Postelnicu)
  • +11 (11 voturi)    
    dizolvarea parlamentului (Miercuri, 4 noiembrie 2015, 12:13)

    alex [anonim]

    Atentie ca daca curtea nu se misca repede legea votului nu intra la anu ...unpr a trimis la ccr impreuna cu unpr si alde..
    Ce bine ar fi sa dispara acest unpr ..depinde de fostii ppdd care trebuie sa fie blamati de diaspora sa plece de acolo si de restul parlamentarilor care pot trece la indepandenti...si gata ,,
    daca e destept iohanis il pune interimar pe ministrul de externe dacanu pierde batalia
  • +10 (10 voturi)    
    UNPR??? (Miercuri, 4 noiembrie 2015, 12:32)

    a [anonim]

    bai...bagati-va mintile in cap si fugiti cit mai puteti, sobolanilor....
  • +10 (10 voturi)    
    UNPR-ul ma'tii !!! (Miercuri, 4 noiembrie 2015, 12:43)

    Nosferatu [anonim]

    NU va mai vrem , bah, la ciolan! Intelegi , izmenar troglodit? Sa dispareti in neant , bah, acolo va e locul!
  • +4 (4 voturi)    
    Oprea hai cu demisia (Miercuri, 4 noiembrie 2015, 12:45)

    DavidWDT [utilizator]

    Domnul Oprea ce mai cautați la Guvern?

    Mesajul poporului nu a fost suficient de clar?

    Este momentul sa va depuneți demisia sa plecați și sa răspundeți pentru toate abuzurile dvs în fata legii acesta fiind aplicata imparțial și fără favoritisme.

    Macar corupții/penalii Piedone și Ponta au înțeles ce aveau de făcut este rândul dvs și asta cat mai repede vrem demisia dvs
  • +4 (4 voturi)    
    isi face loc.. (Miercuri, 4 noiembrie 2015, 12:46)

    gigikent08 [anonim]

    isi gaseste loc imputiciunea pe undeva!! Nu iese asta din politica decat cu picioarele...inainte...
  • +2 (2 voturi)    
    sunteti terminati ba! (Miercuri, 4 noiembrie 2015, 13:09)

    liviu_ [utilizator]

    nici un partid a carui conducator are mai mult de 3 neuroni functionali nu va face alianta cu voi!
    alianta cu unpr acum inseamna sinucidere!
    dar ... ce sa-i ceri... curva tot curva... (si aici imi cer scuze pentru prostituatele care se vand numai pentru bani, nu ca jegurile astia din guvern care se vand si pe vietile oamenilor)
  • +2 (2 voturi)    
    Ba esti prost sau tampit? (Miercuri, 4 noiembrie 2015, 13:12)

    Mihai [anonim]

    Nu vrem disponibilitatea ta. Pleaca!
    ... si in drumul tau prin fata procurorilor saluta-ti prietenii: Nastase, Oprescu, Udrea, Basescu, Iliescu, Tariceanu, Cosma, Videanu, Blaga si toata gasca de politicieni anchetati.
  • +2 (2 voturi)    
    UNPR nu mai exista (Miercuri, 4 noiembrie 2015, 13:13)

    shurub [utilizator]

    Poate e timpul sa afle si ei, "membrii" acestei adunaturi.

    UNPR nu reprezinta pe nimeni din tara asta inafara de proprii parlamentari si 20-30 de ciorditori cu functie din teritoriu. Atat.

    UNPR va disparea in neant fara sa planga nimeni dupa ei.

    Mai au tupeul sa se gandeasca la impartit puterea?
    Ei nu mai exista!
  • +2 (2 voturi)    
    O prea (Miercuri, 4 noiembrie 2015, 13:24)

    alex [anonim]

    Nu sunt pesedist si ma umple de grata ponta, dar cred ca demisia guvernului se datoreaza in primul rand lui oprea si piedone. Cred ca pesedisti sunt idioti sau disperati daca se mai aliaza cu uneperistii, o formatiune plina de jigodii. Nu trebuie sa ne facem vise! Din pacate toata clasa politica sunt o adunatura care nu stiu decat sa-si bata joc de noi. Subscriu la ideea de alegeri anticipate cu 300 de parlamentari. Poate avem noroc!
  • +1 (1 vot)    
    Kuru mai face alianta cu UNPR (Miercuri, 4 noiembrie 2015, 13:57)

    sorinfl [utilizator]

    PSD are nemernici, PNL are nemernici, dar UNPR reprezinta cea mai nenorocita adunatura de lepre din politica romaneasca. UNPR practic nu mai exista de astazi. Obligatoriu alegeri anticipate ca sa iasa din parlament de urgenta scursura asta.
  • +1 (1 vot)    
    WTF (Miercuri, 4 noiembrie 2015, 16:09)

    XYZ [anonim]

    Asta ori este prost ori atat de imbecil ca nu isi da seama de gravitatea situatiei. Izmenar imbecil pleaca acum cand mai ai o sansa... Ca in seara asta venim dupa tine si te bagam la tomberon... Acolo unde iti este locul... GATA!!!!! AM SUFERIT SI AM ASTEPTAT DESTUL!!!!!