Ludovic Orban (PNL): E sansa unui nou inceput, posibile alegeri anticipate

de Red. Stiri     HotNews.ro
Miercuri, 4 noiembrie 2015, 11:19 Actualitate | Politic


Ludovic Orban
Foto: Agerpres
Ludovic Orban (PNL) a declarat miercuri, dupa demisia premierului Victor Ponta, ca "e sansa unui nou inceput" si a evocat posibilitatea alegerilor anticipate.

Declaratii Orban:
  • din pacate in toata perioada asta Romania a suferit in plan extern, iar lucrurile in plan intern s-au degradat
  • ar fi trebuit sa fim si pana acum atenti la tot ceea ce se spune in strada
  • toleranta zero la tot ceea ce inseamna coruptie, clientelism politic
  • e sansa unui nou inceput
  • oamenii implicati in viata politica trebuie sa inteleaga ca asa nu mai merge
  • Intrebat daca liberalii vor participa la consultari cu presedintele Iohannis: in mod evident in momentul in care vom fi convocati vom participa






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.















.*.


2239 vizualizari

  • +8 (8 voturi)    
    Orbane, (Miercuri, 4 noiembrie 2015, 11:39)

    dan [anonim]

    Daca vrei sa dispara coruptia, incepe cu tine: dispari!
  • +8 (8 voturi)    
    au si aparut hoitarii de la PNL?! (Miercuri, 4 noiembrie 2015, 11:42)

    Roman_Cetatean [utilizator]

    Mars ma la ghena! sunteti aceeasi troaca. Blatisti ordinari, fugiti si voi de responsabilitate ca si ceilalti.
    Numai blatul de la Primaria Bucurestiului si ne arata ce scarbe sunteti. Nu mai vb de legea votului prin corespondenta pt Diaspora pe care va faceti ca o votati, de ciuntirea votului -prin revenirea pe liste impuse/bagate pe gat alegatorilor, de neaplicarea deciziei (suverane) a poporului de a limita la 300 parlamentari, etc.
    Credeti ca am uitat si nu stim ca sunteti fix la fel cu acualii?
  • +1 (3 voturi)    
    Mofturi . (Miercuri, 4 noiembrie 2015, 11:43)

    Marx [anonim]

    Corect ceea ce spune vajnicul liberal . Numai ca , PSD va lua majoritatea voturilor pentru ca la vot , vor merge oamenii asezati , cu responsabilitati de zi cu zi si nu bulevardistii de ieri . Sau daca acestia vor participa si ei , numarul lor va fi nesemnificativ . Clasa politica trebuie reformata , sa dispara hotiile si guvernele viitoare sa aiba curajul sa faca ordine daca vreo cativa de asazisi revolutionari , vor sa experimenteze cum este cu ordinea sociala .
  • +5 (5 voturi)    
    bai, ar trebui sa taceti din gura (Miercuri, 4 noiembrie 2015, 11:52)

    inf [anonim]

    nu aveti dreptul sa vorbiti, sunteti aceeasi gasca. Incercati sa confiscati manifestatiile ca Iliescu in 89. Uitati ca s-a strigat "toate partidele aceeasi mizerie" ?

    Cu ce veniti voi, cu aceiasi vechi resapati, ca Blaga, Predoiu, Boc, si ceilalti?
  • +5 (5 voturi)    
    iarasi ludovic orban? (Miercuri, 4 noiembrie 2015, 11:59)

    citizen kane [anonim]

    de ce e nevoie sa il vedem pe orban in calitate de ideolog al schimbarii?
    asta poate avea cel mult calitate de datator de declaratii, in dosare sau in memorii, despre motivele care l-au demonstrat un incapabil cu prisosinta
  • +5 (5 voturi)    
    Oh... (Miercuri, 4 noiembrie 2015, 12:00)

    rgz [utilizator]

    Ai iesit si tu, vierme?!
    Astia au impresia ca ii vrem pe ei! Trebuie sa ii facem clar sa inteleaga ca trebuie sa dispara toti, cat mai multi.
  • +5 (5 voturi)    
    Ludovice (Miercuri, 4 noiembrie 2015, 12:02)

    Blanosul [anonim]

    Voi iesi si eu la proteste in seara asta in Brasov, dar nu voi iesi pentru opozitie, ies pentru ca vreau sa vad la conducere fete pe care nu le-am mai vazut pana acum. Vreau oameni din popor, corecti, inteligenti, si care stiu ce inseamna sa fii facut pres de catre clasa politica. Asta vreau.
  • 0 (0 voturi)    
    hai lasa vrajeala... (Miercuri, 4 noiembrie 2015, 13:02)

    liviu_ [utilizator]

    ca nici voi nu sunteti cu mult mai breji
  • 0 (0 voturi)    
    hau bau... (Miercuri, 4 noiembrie 2015, 13:42)

    Hans Metter [utilizator]

    la culcare Orbane... un nou inceput inseamna fara cei ca tine !!! inteles?!