PNL vrea sa amane cu o saptamana motiunea simpla impotriva lui Gabriel Oprea

de Red.     HotNews.ro
Duminică, 1 noiembrie 2015, 13:26 Actualitate | Politic


Partidul National Liberal va cere Biroului Permanent al Senatului amanarea cu o saptamana a dezbaterii privind motiunea simpla impotriva ministrului de Interne, Gabriel Oprea, anunta un comunicat al partidului. PNL justifica decizia prin faptul ca Romania este in doliu national dupa tragedia de la Clubul Colectiv. Gabriel Oprea este unul dintre ministrii cu atributii in gestionarea situatiilor de urgenta.

"Respectam aceasta perioada de doliu national si suntem sufleteste alaturi de cei loviti de tragedia de vineri seara din Bucuresti.  ... Aceasta tragedie ne dovedeste, daca mai era nevoie, ca solidaritatea ramane singurul resort, singura valoare, pe care ne putem baza in momentele dificile prin care poate trece o natiune", se arata in comnicatul citata.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.















.*.


1293 vizualizari

  • +4 (4 voturi)    
    NU! (Duminică, 1 noiembrie 2015, 13:43)

    ouyang [utilizator]

    E nevoie de demisia tuturor incompetentilor si cataratilor in functii! Inclusiv a lui Oprea. A omorat prin abuz de serviciu un om! Nu se uita. Solidaritate trebuie sa aveti cu victimele, tampitilor, nu cu osanzarii de serviciu!
    • +3 (3 voturi)    
      SA FIE MOTIUNE... SA NU FIE MOTIUNE... (Duminică, 1 noiembrie 2015, 15:56)

      Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui ouyang

      Ca de obicei conducerea PNL e varza ! Astia n-ar ti in stare sa ia o masura buna nici daca ar fi singura. Ar inventa o alternativa, bine inteles dezastruoasa si ar alege-o pe aceea !
    • -4 (4 voturi)    
      Asa e (Duminică, 1 noiembrie 2015, 16:48)

      eu [anonim] i-a raspuns lui ouyang

      Asa este. Sa isi dea demisia toti! Incepand cu Johanes. El trebuie sa dea exemplu.
    • +1 (3 voturi)    
      Asa deci (Duminică, 1 noiembrie 2015, 16:50)

      Mama [anonim] i-a raspuns lui ouyang

      Dupa logica ta daca maine cade un spp-ist al lui Johannis in canal, Jonannis o a isi dea demisia de onoare?
      • +2 (2 voturi)    
        Hmm (Duminică, 1 noiembrie 2015, 18:29)

        robert.b [utilizator] i-a raspuns lui Mama

        Daca se dovedeste ca l-a trimis sefu' sa ii cumpere tigari, da, EVIDENT. Asa va place sa o tot intoarceti, poate-poate va scapa "interesul national" din incoltire. Ei bine, nu! Ori puscarie, ori atarnat in franghie!
  • +2 (2 voturi)    
    PeNaLii (Duminică, 1 noiembrie 2015, 15:25)

    jeanvaljeanro [utilizator]

    Pai, bine, nu poate functiona MAI fara fata lui Oprea la birou? Guvernul inteleg ca nu poate functiona fara Oprea, dar in prisma ultimelor evenimente, nici Oprea nu mai poate functiona fara P$D!
  • 0 (0 voturi)    
    Ramane (Luni, 2 noiembrie 2015, 0:22)

    Eugen-Andrei Gavriloaie [anonim]

    Cum ramane cu Oprea? Pai cum sa ramana... ramane el in functie... si noi ramanem fara cuvinte...
    Sa nu uitam ca fiecare viata pierduta nu are o valoare cuantificabila. 1+1=2 numai matematic, nu si cand numaram vieti.
    De aceea va propun sa nu uitati de cazul Gigina, si va mai propun sa vedeti ce face mizeria asta de parlament. Oprea poate sa fie demis imediat, si nimieni, absolut nimeni, nu o sa aiba de suferit profesional. Oricum este un 0 (zero, nada, nimic).
    Sa va uitati la momentele in care reporterii ii adresau intrebari. De fiecare data, fara exceptie, el preda cuvantul lui Arafat. Parca era o centralista. IZBITOARE asemanarea dintre el si liftierele de prin spitale, care cred ca sunt foarte utile can stau ele si apasa UN BUTON in locul tau!