Victor Ponta, despre Gabriel Oprea: Strict politic, este o lectie foarte buna pentru toti si pentru dl Oprea/ In fiecare dimineata il chema Klaus Iohannis sa rupa coalitia, doamna Gorghiu mergea la Minister la cafea

de Iulia Rosca     HotNews.ro
Luni, 26 octombrie 2015, 11:54 Actualitate | Politic


Premierul Victor Ponta a declarat luni ca nu poate comenta cazul politistului mort care facea parte din coloana oficiala a vicepremierului Gabriel Oprea intrucat este o ancheta in curs, insa ca, din punct de vedere politic, acesta reprezinta "o lectie buna pentru toti" inclusiv pentru Oprea.

"Fiind vorba despre un caz cercetat de catre Parchet, dupa cum stiti foarte bine eu am o interdictie de la CSM, nici macar cazul meu nu am voie sa-l comentez ca afectez independenta justitiei, cu atat mai putin pot sa comentez un alt caz pe rolul parchetelor" a declarat Ponta cand a fost intrebat de jurnalisti daca Oprea avea dreptul la antemergator de la Politia Rutiera.

Intrebat apoi cum comenteaza din punct de vedere politic acest caz, Ponta a replicat:

"Strict politic cred ca e o lectie foarte buna pentru toti si pentru dl Oprea. Imi aduc aminte ca, in fiecare dimineata, il chema Klaus Iohannis sa-i spuna sa rupa coalitia, sa-l puna prim-ministru. Dupa venea doamna (Alina) Gorghiu la Ministerul de Interne, la cafea, dupa aia Predoiu inalta niste ode prin presa".

A fost doamna Gorghiu la cafea la MAI?

"Bineinteles, inainte de motiunea de cenzura", a raspuns Ponta.








Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















7822 vizualizari

  • -9 (15 voturi)    
    nebanuite (Luni, 26 octombrie 2015, 11:59)

    xanti [utilizator]

    Sunt caile Domnului sau ale Alinutzei.
    Hiena raraita facea partie intre partid si MAI doar doar bate palma cu "odiosul "de Oprea.
    • +4 (8 voturi)    
      Cand este cu Ponta, Oprea tradeaza romanii! (Luni, 26 octombrie 2015, 12:23)

      pedepsitorul [utilizator] i-a raspuns lui xanti

      Cand s-a dus ''hiena'' cum zici tu sa-i arate adevaratul interes national... na... e tradare!

      Serios?
      • -10 (20 voturi)    
        de azi mi-am schimbat optiunea (Luni, 26 octombrie 2015, 12:50)

        Rinusfd [anonim] i-a raspuns lui pedepsitorul

        Nu as fi crezut vreodata ca dupa 26 de ani de simpatie de dreapta, voi ajunge sa simpatizez cu Ponta si Oprea. Par singurii care mai lupta si pt popor. Momaia de Iohanis pare sa ne fi vandut intereselor straine. A zis ca nu accepta decat 1700 de jihadisti, apoi stai ca acceptam 7000.
        Se cramponeaza fariseistic de moartea tragica a unui politist, dar, prin acceptarea jihadistilor provoaca un viitor genocid.
        • +5 (11 voturi)    
          hai ma lasi.. (Luni, 26 octombrie 2015, 13:17)

          vindicomvs [utilizator] i-a raspuns lui Rinusfd

          ai votat toata viata ta cu psd, ponta & co si vii sa ne arunci praf in ochi.
          Asta e noul text trimis catre postaci?
      • +5 (7 voturi)    
        Interesul national (Luni, 26 octombrie 2015, 13:53)

        Gabriel [anonim] i-a raspuns lui pedepsitorul

        Generalul izmenar, facut pe puncte, se lauda ca sustine interesul national, or interesul national era si este in continuare inlaturarea de la putere a mafiei, a grupului infractional organizat usl, interesul national era si este in continuare demisia sau demiterea guvernului derbedeului plagiator, mincinos, incompetent si impertinent, dizolvarea parlamenului borfasilor, arestarea infractorilor.
  • +16 (20 voturi)    
    evident (Luni, 26 octombrie 2015, 12:01)

    grongobar [utilizator]

    e evident pentru oricine ca tot ce a spus,spune si va spune vreodata ponta e purul adevar.stim cu totii ca e singurul politician din lume care nu a mintit niciodata si nici nu ar face asa ceva deoarece are onoare.in egala masura nici nu ar plagia sau nu si-ar insusi foloase necuvenite pentru munci neprestate.sa-i multumim marelui lider politic pentru toate adevarurile cu care ne-a binecuvantat in cariera sa politica.
  • +14 (18 voturi)    
    "strict politic".. (Luni, 26 octombrie 2015, 12:07)

    lili [anonim]

    "Doctorul" Ponta ne sfideaza si isi bate joc de noi, ca si Gabita Oprea, "doctorul" care considera acuzatiile la adresa lui "complect nefondate" !
    Rusine, va potriviti de rar gasesti asemenea mizerii duplicat!
    Sila!
  • +15 (17 voturi)    
    Asta e a doua oara cand vorbeste gura fara el. (Luni, 26 octombrie 2015, 12:10)

    denvarel [utilizator]

    ce sa inteleg din urmatoarea declaratie?
    "Strict politic cred ca e o lectie foarte buna pentru toti si pentru dl Oprea. Imi aduc aminte ca, in fiecare dimineata, il chema Klaus Iohannis sa-i spuna sa rupa coalitia, sa-l puna prim-ministru. Dupa venea doamna (Alina) Gorghiu la Ministerul de Interne, la cafea, dupa aia Predoiu inalta niste ode prin presa"


    Traducere libera: Strict politic: Vezi ce patesti daca asculti de adversarii mei? Face antemergatorul accident si nu te mai vor aliat. Ca esti patat si devii nefrecventabil. De aceea nu este bine sa stam uniti, tu si cu mine si sa tinem cu dintii de scaune? Ca doar suntem in aceeasi barca!
    • +8 (12 voturi)    
      mitoman și mitocan (Luni, 26 octombrie 2015, 12:37)

      nam [anonim] i-a raspuns lui denvarel

      Acum plăgiuță are la mână Izmana Națională și o va purta până ajunge o zdreanţă.
  • +8 (12 voturi)    
    plagiatorul (Luni, 26 octombrie 2015, 12:13)

    giuliano [anonim]

    combina ipocrizia cu cinismul.
    apara un alt plagiator dovedit.

    sper ca uncheselu' oltean sa te faca sa ajungi unde iti este locul.la intuneric pentru cateva anotimpuri bune.

    esti toxic , "plagiattore". strict politic, lasa-te de mima asta de-a reprezentarea si du-te unde va cere DNA sa ajungi si unde va indica instanta definitiv si irevocabil ca e bine sa stai ( sper ca la racoare pentru mult timp).
    e mai bine fara tine.
  • +4 (6 voturi)    
    daca esti prieten cu adevarat te faci ca nu vezi (Luni, 26 octombrie 2015, 12:14)

    un roman [anonim]

    adica in acceptiunea lui Ponta , el daca era in locul lui Iohhanis nu ar fi zis nimic de Oprea - piretenul lui, de fapt ce a facut si din pozitia de pm. sa facut ca se uita in alta parte si ca subiectul nu exista. ei cred ca inca mai pot prostii lumea cu astfel de strategii de 2 lei
  • +6 (8 voturi)    
    esti penibil, jenant... (Luni, 26 octombrie 2015, 12:38)

    liviu_ [utilizator]

    un jeg de om fara pic de caracter
    realizezi ca dupa alegerile astea o sa te salte dna nu?!
    o sa beau in cinstea condamnarii tale ... cat mai multi ani pa puscarie si gauri cat mai largi datorita acestui eveniment...
  • +5 (5 voturi)    
    si ce daca (Luni, 26 octombrie 2015, 13:14)

    freestyle [utilizator]

    care e problema ca a fost curtat de opozitie, in calitate de presedinte de partid? acum are o problema. trebuiau toti sa inchida ochii si sa se faca ca nu s-a intamplat nimic? si daca Oprea defecteaza si trece de partea PNL-ului, ancheta trebuie sa continue indiferent de rezultatele ei.