Congresul PMP Traian Basescu a fost ales presedintele partidului: E pacat sa plec cu experienta acumulata in cele mai inalte functii ale statului roman fara sa v-o impartasesc. / Eugen Tomac: Unde esti domnule Oprea? Onoarea unde iti este? Prezinta-ti demisia urgent!

de Mihai Ivascu, Alina Neagu     HotNews.ro
Sâmbătă, 24 octombrie 2015, 13:15 Actualitate | Politic


Traian Basescu la Congresul PMP
Foto: Mihai Ivascu / Hotnews.ro
Fostul presedinte al Romaniei, Traian Basescu, a fost ales, sambata, presedintele Miscarii Populare, fiind unicul candidat la aceasta functie. Fostul lider al PMP, Eugen Tomac, a fost ales presedinte executiv al Partidului. La Congresul PMP au participat peste 6.200 de oameni, dintre care 1.000 de invitati, iar numele formatiunii a fost schimbat din Partidul Miscarea Populara in Miscarea Populara, la propunerea lui Traian Basescu. "In fruntea partidului se aseaza pentru prima data un om care nu mai vrea nimic pentru el. Unul dintre cei mai experimentati oameni politici din perioada tranzitiei vine si spune: a venit timpul schimbarii in clasa politica. E pacat sa plec cu experienta acumulata in cele mai inalte functii ale statului roman fara sa v-o impartasesc", a afirmat Traian Basescu, in discursul sau, in care si-a prezentat motiunea "Romania mea", cu care a candidat la sefia partidului. Eugen Tomac a cerut, in discursul sau, demisia lui Gabriel Oprea: "Unde esti domnule Oprea? Onoarea unde iti este? Prezinta-ti demisia urgent!"

Cronologia Congresului PMP:

Ora 14:45: Congresul PMP s-a incheiat.

Ora 14:40:
La Congresul PMP au fost prezenti 6.242 de oameni, dintre care 1.000 de invitati.

Ora 14:35:
Traian Basescu dupa ce a fost votat: "Dragilor, va multumesc mult pentru vot. Va asigur ca am si energie si dorinta sa continuam procesele de modernizare a Romaniei si mai am o sugestie. Cei care in viata lor au fost alaturi de mine si inca mai simt ca ar vrea sa fie alaturi de mine sa nu ezite. De oriunde s-ar afla sa vina la Miscarea Populara. Va multumesc mult! Va doresc drum bun spre casa! Nu inainte de a-i multumi presedintelui executiv al partidului pentru ca mi-a predat un partid care se vede treaba nu-i jucarie. Voi lucra cu Eugen Tomac intr-un tandem foarte bun si alaturi de Cristi Diaconescu si alaturi de Zigfrid Muresan. Va asigur ca aveti o conducere com-pe-ten-ta!"

Ora 14:22:
In sala se scandeaza "Romania mea, Romania mea!" dupa alegerea lui Basescu.

Ora 14:21: Traian Basescu a fost ales presedintele Miscarii Populare, prin vot deschis. Eugen Tomac a fost ales presedinte executiv.

Ora 14:20 Dorel Constantin Onaca, secretarul general al PMP, a anuntat ca votul va fi direct: "In mapele d-voastra sunt trei buletine de vot. Avem doua proceduri: una prin vot deschis si una prin vot secret. Comisia propune vot deschis. Cine este pentru? Steguletele!(Flutura steguletele toata lumea) Impotriva? Abitneri? (nimeni) Multumesc! (...) Al treilea buletin de vot este motiunea Romania Mea condusa de catre liderul motiunii domnul Traian Basescu. In momentul in care aceasta motiune va fi votata de catre d-voastra cu vot pozitiv ea va deveni programul politic al partidului al si domnul Traian Basescu presedintele Miscarii Populare. Supunem la vot. Cine este pentru? (Multimea aclama) Voturi impotria? Abtineri?Multumesc Presedintele formatiunii politice Miscarii Populare este domnul presedinte Traian Basescu."

Ora 13:30: Cei aproximativ 5.000 de membri ai partidului prezenti la congres au votat schimbarea numelui partidului in Miscarea Populara si au validat statutul formatiunii.


Congresul PMP / Foto: Mihai Ivascu

"Oameni buni, doctoratele inseamna sa aduci la fiecare teza de doctorat ceva nou. Sa ai o contributie, o gandire proprie. La noi se pare ca o parte din doctorate sunt gasite plagiate si asta explica de ce universitatile merg foarte greu catre aceea cercetare aplicata care sa se distribuie in economie sa o fac mai performanta, pentru ca se aduna tot soiu de cumetrii si cumetri. Unul ajunge profesor cu doctorat plagiat dupa care ia toti generalii si ii face doctori. Deci, din acest punct de vedere, noi trebuie sa respingem categoric furtul intelectual. Este o ticalosie prin care este inselata tara, un doctor trebuie sa aiba contributii esentiale pentru a purta acest titlu",
a mai spus Traian Basescu, in discursul sau.

"Da, americanii, NATO ne sunt aliati, dar ei nu pot fi aici din prima zi, daca ai nevoie. Trebuie sa fii capabil sa rezisiti sa iti apari teritoriu national macar 15 zile singur, pana cand se mobilizeaza toate structurile aliantei pentru a te ajuta. Putem face noi acest lucru astazi? Raspunsul meu este nu",
a adaugat Traian Basescu.


Eugen Tomac / Foto: Mihai Ivascu

Actualul presedinte al PMP, Eugen Tomac, i-a cerut demisia ministrului de Interne si vicepremierului Gabriel Oprea, in discursul sau: "Suntem prezenti astazi aici pentru ca asa cum am facut-o si in iunie, atunci cand Ponta a fost pus sub urmarire penala, singurul partid care a avut o atitudine civica de partid de opozitie a fost Miscare Populara. Pe noi a pus atunci Oprea jandarmii sa ne alunge din piata. Stim ca USL-ul intodeauna a mimat atasamentul fata de valorile reale si fata de democratie. Ma intreb daca sintagma aceasta folosita la nesfarsit interes national si onoare mai este de actualitate astazi pentru partidul numit UNPR. Unde esti domnule Oprea? Onoarea unde iti este? Prezinta-ti demisia urgent!"


Congresul PMP / Foto: Mihai Ivascu

La Congresul PMP de la Sala Palatului participa aproximativ 5.000 de membri ai partidului.








Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















6451 vizualizari

  • -22 (52 voturi)    
    E pacat sa se piarda asemenea experienta, (Sâmbătă, 24 octombrie 2015, 13:33)

    xrogo [utilizator]

    trebuie impartasita la bulau tuturor de-acolo,de-aici se vor recruta viitorii presedinti ai PMP!!!
    • +12 (20 voturi)    
      A fost excelent! (Sâmbătă, 24 octombrie 2015, 19:39)

      Impotriva prostiei din tara [utilizator] i-a raspuns lui xrogo

      S-a stat la coada la intrare, in picioare in sala. Oameni deosebiti, nu fetele imbecile ale electoratului si activistilor de la PSD si PNL. Toti vorbitorii au fost excelenti, Siegfried, Tomac si bineinteles Traian Basescu. Atmosfera excelenta, oameni entuziasti, programul "Romania mea!" coerent si la obect, nu ca minciunile lui Ponta si balanganeala lui Iohannis. Un trio cu adevarat formidabil (Basescu, Tomac, Siegfried) care ii baga in ceata pe Ponta, Dragnea, Gorghiu, Iohannis si Blaga. Succes Micarea Populara!
    • +6 (8 voturi)    
      La bulău au de la cine învăța. (Sâmbătă, 24 octombrie 2015, 20:50)

      XAX [anonim] i-a raspuns lui xrogo

      La câți pesediști au fost, sunt și vor fi acolo, o adevărată școală; mai ceva ca Ștefan Gheorghiu...
  • -4 (26 voturi)    
    Asta ne mai lipsea (Sâmbătă, 24 octombrie 2015, 13:39)

    Nyk1 [utilizator]

    Usatîi și Dodon, noii lideri ai PSD România. Cum vă sună?
    • 0 (0 voturi)    
      Pai suna corect avind in (Duminică, 25 octombrie 2015, 13:24)

      Kecske [utilizator] i-a raspuns lui Nyk1

      vedere ca sint modele pentru psd-isti.
  • -27 (51 voturi)    
    alegeri (Sâmbătă, 24 octombrie 2015, 13:46)

    MIHAI 2 [anonim]

    Va dati seama ca este prima data cand Basescu castiga o functie fara a frauda ?
    • +21 (27 voturi)    
      :) (Sâmbătă, 24 octombrie 2015, 14:34)

      alex [anonim] i-a raspuns lui MIHAI 2

      Ponta cand va face acest lucru?...
    • -11 (25 voturi)    
      stai putin (Sâmbătă, 24 octombrie 2015, 15:12)

      Gustav666 [utilizator] i-a raspuns lui MIHAI 2

      Deci la Congres au fost prezenti 6242 de membri si 1000 de invitati. S-au tinut in brate unul pe altul in Sala Palatului?
      Si totusi, pentru Basescu au votat "cei aproximativ 5000 de membri prezenti", conform articolului.
      Baieti, putina decenta...
      • +2 (8 voturi)    
        stai jos (Sâmbătă, 24 octombrie 2015, 17:13)

        camasa_neagra_la_gat [utilizator] i-a raspuns lui Gustav666

        nota 4.
        Au fost 6242 de oameni DINTRE CARE 1000 de invitati, din matematica simpla rezulta cei ramasi sunt aproximativ 5000.
    • -5 (17 voturi)    
      pai a fost candidat unic, cum sa nu castige!? (Sâmbătă, 24 octombrie 2015, 17:57)

      lili [anonim] i-a raspuns lui MIHAI 2

      Ca Dragnea, la recentul Congres PSD !
      Macar acolo a aparut un "dizident, Sturzu, aici va avea curajul careva?!
      Nu cred!
      Ca la comunistii lui Ceausescu!!!
  • -19 (41 voturi)    
    base academician!!!! (Sâmbătă, 24 octombrie 2015, 13:47)

    ciuciu,marinar onest [anonim]

    Are dreptate,pacat de experienta acumulata..
    Ar trebui sa deschida o academie ca sa nu plece cu secretele dupa el...sa predea nepotilor de activisti,securisti,colegi,politicieni,etc,etc..
    "Cum sa fur/prostesc fara sa fiu legat",ar fi un logo strashnic de inceput...
  • -16 (36 voturi)    
    Care experienta ? (Sâmbătă, 24 octombrie 2015, 14:29)

    Radu I [utilizator]

    In primul rand ,daca exista o experienta, la acest congres trebuia sa candideze 3-4 membri pe o functie.Participa numai cate unul , deci experienta dinainte de 1989.Din experienta candidatului principal am retinut :
    - Sa traiti bine, a trait el si cu ciracii lui
    - Criza nu are treaba cu Romania, pana a fi reales presedinte, dupa care romanii au fost bagati in saracie si milioane alungati din tara
    - Romania nu are nevoie de autostrazi si astazi ne taram ca ramele, candidatul mergea cu elicopterul
    - Se obliga la UE la deficit bugetar de 1%, fara sa se consulte cu guvernul si fara sa fie cazul tarilor non euro, taind de la sine putere posibilitatea investitiilor cand tari EURO au deficite mai mari. Si multe altele.
    Experienta ca aceasta ma indispune. Era mult mai corect sa fie lasati altii, poate mai bine orientati, iar candidatul sa traiasca linistit pe stipendiile, discutabile, puse la dispozitie de romanii care mai au mult pana a fi fericiti.
  • +30 (46 voturi)    
    rusofoni (Sâmbătă, 24 octombrie 2015, 14:31)

    sn [utilizator]

    Intotdeauna primele comment-uri trebuie sa fie rusofone, pesediste. Oameni buni, astia sunt trolii platiti de rusi si de psd.
    • +10 (24 voturi)    
      BASESCU ARE VOIE SA FIE APARAT ? (Sâmbătă, 24 octombrie 2015, 15:16)

      Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui sn

      Am observat si eu asta, desi sunt mai nou pe site-ul HN. De exemplu, chiar azi, pe la ora 11:30 (inainte de a fi actualizat articolul), am scris un comentariu care nu a fost publicat si, e adevarat, ca nu l-am scris de pe pozitii pesediste , ci de pe pozitii de dreapta. Deci spui tu ca e o regula,sau sunt mai iuti de mana "trolii". ? Sunt derutat total ! In comentariul meu nu spuneam decat ca Basescu , desi a candidat singur, nu poate fi comparat din acest punct de vedere cu Dragnea, pt ca acesta initial a avut inscrisi 2 contracandidati,care insa au fost eliminati ulterior din considerente oarecum neclare. Si, in fine, am mai comentat si faptul ca motivul intrarii din nou in politica activa institutionala a lui Basescu, asa cum l-a indicat fostul Presedinte, "apararea celor 2 mandate prezidentiale", insemna in realitate ca Basescu a inteles ca trebuie sa apere in continuare "statul de drept". Asta a fost tot!
      • -4 (16 voturi)    
        si-or fi schimat culoarea (Sâmbătă, 24 octombrie 2015, 15:42)

        VictorS [utilizator] i-a raspuns lui Susufler0

        pe mine m-au cenzurat numai cand am avut comentarii anti Basescu sau Udrea, dar asta era in anii trecuti.

        Sincer, cred ca nu e nici o diferenta acum intre PSD, PNL si MP/PMP.

        Cei care apara aceasta clasa politica corupta fac o imensa greseala,

        Basescu, precum colegii USListi (cu care se pare ca avea alianta in spatele usilor inchise/via Udrea, etc) are coruptia si minciuna ca principale tehnici.

        Cum puteti sa il sprijiniti asa fatis nu imi dau seama dar inteleg ca nu toti sunt postaci (asa cum nu toti anti Basescu sunt) ci pur si simplu victimele manipularii.

        Putin realism/discernamant domnilor!
        • 0 (4 voturi)    
          acu stim cum e cu postacii..ne-a explicat DNA (Duminică, 25 octombrie 2015, 10:44)

          Wizard of Oz [utilizator] i-a raspuns lui VictorS

          Din dosarele DNA am aflat cum erau organizati, platiti, dar, mai ales "ghidonati"postacii lui Udrea...
          Nu ma indoiesc ca au existat, exista si vor mai exista postaci ai diferitilor actori politici: partide, servici secrete, agenti de influenta externi, interni, etc.
          Deocamdata, singurii dovediti sunt cei platiti de Udrea.
          Acum cativa ani, Adevarul online a publicat o adresa IP comuna multor postaci de pe site-ul Adevarul. Era de la sediul PDL, pe vremea cand era partidul lui Basescu.....
          Stirea ca multi participanti la congresul MP au fost figuratie platita cu 20 lei pare credibila si, oricum, se potriveste "manusa" stilului Basescu.
          Care congres (l-am urmarit aici pe HN, este postat ca "reclama platita") seamana enorm cu congresele ceausiste (din pacate am prins multe)....
      • 0 (6 voturi)    
        eei.. (Sâmbătă, 24 octombrie 2015, 17:17)

        camasa_neagra_la_gat [utilizator] i-a raspuns lui Susufler0

        sunt mai iuti de mana ca-s obisnuiti probabil sa fie hoti. Dar adevarul ptr care apar ei primii este ca asta e jobul lor: sa stea aici sa scrie..noi ceilalti oameni (normali cred eu) scriem asa cand avem timp.
    • 0 (8 voturi)    
      Da da (Sâmbătă, 24 octombrie 2015, 15:47)

      io [anonim] i-a raspuns lui sn

      Da, da! Rusii...rusii......fir-ar mama lor.......RUSII E DE VINA

      :))))))))))))))
    • -8 (18 voturi)    
      Te inseli! Basescu e un escroc extrem de versat (Sâmbătă, 24 octombrie 2015, 16:10)

      SkyDan [utilizator] i-a raspuns lui sn

      Toate afacerile Ioanei Basescu - notar intr-un sat din Moldova- au fost cu Gazprom.
      EBA parlamentar cand ea e analfabeta.
      Mircea Basescu - in curand la bulau.
      Ginerica Pricop - mari sanse de bulau.

      Famiglie de hoti si smenari. Mai bine ramanea acasa sa aibe grija de nepoti cand tatii lor vor fi dusi cu arcanul la parnaie.

      Basescu e omul trecutului, el este extrem de toxic pentru Romania de azi.
      Experienta?
      Cum sa iti ti amanta fara sa te prinda presa.
      Cum sa furi case.
      Cum sa-ti plasezi familia in pozitii bune.
      Cum sa-ti terorizezi nevasta.
      Cum sa-ti protejezi fratele hotz?
      • -5 (11 voturi)    
        corect! (Sâmbătă, 24 octombrie 2015, 17:44)

        lili [anonim] i-a raspuns lui SkyDan

        Abia astept alegerile, sper ca sa aiba acelasi "succes" ca dna Udrea la prezidentiale, "candidata cea mai onesta" dintre toti!
        Azi, penala de frunte a DNA, cu spagi cat PIBul Bucurestiului!
        Si cu "toti banii care mergeau la partid, cum stia toata lumea" spuse ieri senina nevoie mare E Udrea in fata judecatorilor!
        Uite aici in Ev Zilei:

        " În timpul audierilor de ieri, deputata E Udrea a fost întrebată dacă a luat banii de care se vorbeşte în dosar.
        „Eu nu am luat banii. Toată lumea ştie că banii s-au dus la partid (n.r. - PDL)”, a răspuns ea, potrivit unor surse EVZ.
        „Cei care vor acum să demonstreze că sunt coruptă sunt cei pe care i-am sprijinit să ajungă în funcții și care erau îngroziţi la Referendum că îşi vor pierde funcţiile”, a mai spus Udrea

        http://www.evz.ro/udrea-toata-lumea-stie-ca-banii-s-au-dus-la-partid.html
  • +20 (38 voturi)    
    Usurel baieti ,ca va deconspirati ... (Sâmbătă, 24 octombrie 2015, 14:38)

    DEMA GOGU' [utilizator]

    Cat va da Ponta de postac??! Dar Dragnea ?!
    Ia vedeti ca tocmai iubitul vostru conducator penal Ponta ,tocmai a mai amanat marirea redeventei la petrol ,pt. OMV , in 2017 !
    Cat a fost spaga ,Ponta????!A impartit cu Dragnea ?
    Bravos ,mai postaci ,mai tavarisci ,PSD-isti de frunte....nu-i asa ca Basescu e de vina?!
  • +2 (16 voturi)    
    Basescu Presedinte (Sâmbătă, 24 octombrie 2015, 16:05)

    Trojan.H [utilizator]

    Basescu a devenit Presedinte. Brrrrr, ce stire... Multora li s-au inmuiat genunchii si le-a ramas dumicatul in git.
    :)))
    • -2 (6 voturi)    
      multora din (Sâmbătă, 24 octombrie 2015, 17:21)

      camasa_neagra_la_gat [utilizator] i-a raspuns lui Trojan.H

      gasca nebtrenicilor poate. Latrina3 insa chiar si-ar dori sa ajunga Basescu presedinte ..asa ar reveni in atentie unicul lor subiect de discutie. Cum naiba sa fi cica "televiziune de stiri etc" daca tu ai un singur subiect in jurul caruia te invarti "ca un coi intr-o caldare".
    • +2 (6 voturi)    
      Cui le este frică? (Sâmbătă, 24 octombrie 2015, 20:58)

      XAX [anonim] i-a raspuns lui Trojan.H

      Fii te rog amabil și spune-ne cui li s-au înmuiat genunchii? Cui le-a rămas dumicatul în gât? Dacă dumicatul ăla nu este muncit și este furat, atunci într-adevăr, au motive serioase...
  • -3 (11 voturi)    
    Basescu.. (Sâmbătă, 24 octombrie 2015, 16:20)

    conbac [utilizator]

    Cel mai patriot,cel mai bun,cel mai .... cel mai dintre toti presedintii romaniei.
    Pacat ca e cam afemeiat si nuse poate abtine.Daca mai da de o blonda /// care nu-si poate vedea de treburile casei,mai concret,nu-si vede de treaba pt care e bine vazuta si isi baga nasu' in functii de care habar nu are,o da cu mucii in fasole iar.
  • -3 (19 voturi)    
    Basescu lucruri ce-l descalifica (Sâmbătă, 24 octombrie 2015, 16:31)

    Snitzelvienez [utilizator]

    1. Este membru de onoare la centrul Wiesel
    2. A sustinut-o pe Udrea - corupta ( insasi ea recunoscand )
    3. A sustinut proiectul Rosia Montana ( proiect devastator pt mediu dar si pt redeventa de 6%)
    4. Vinderea tarii bucatica cu bucatica, perimetru cu perimetru companiilor vestice
    5 Sustinerea achizitionarii de epave sburatoare de la americani
    6. Indatorarea Romaniei excesiv astfel ca azi Romania plateste 4 miliarde $ doar dobanda /an la datoria de 100 miliarde
    6.A sustinut condamnarea comunismului in Romania , insistandu-se pe peroada lui Ceausescu ( cel care a ridicat Romania ) minimalizand perioada 1950 -1964 cand a avut loc holocaustul romanesc ( evreii poarta o raspundere mare pt atrocitati , nimeni din conducerea de at nu a fost tras la raspundere )
    ....
    Etc
  • -2 (6 voturi)    
    Epigrame si Catrene (Sâmbătă, 24 octombrie 2015, 17:13)

    Epigrame si Catrene [anonim]

    Am fost și voi rămâne președinte!
    De DNA știu să m-ascund, știam și înainte.
    În unanimitate au votat azi moțiunea,
    Încep să cred că România este-a mea!
  • -2 (8 voturi)    
    "modernizarea infrastructurii"! cata ipocrizie!!! (Sâmbătă, 24 octombrie 2015, 17:27)

    lili [anonim]

    Ipocritul VP e copil mic la acest capitol, Basescu ii da clasa de departe!
    Pai, dupa ce-a fost Subsecretar de stat la Transporturi in guvernul Roman plus Ministru la Transporturi in 5(CINCI!) Guverne si a lasat in urma dezastrul ce-l vedem azi in infrastructura romaneasca(Romania e pe ultimul loc in UE la infrastructura si km de autostrada, Albania aia amarata ne-a depasit!) vine si vorbeste despre prioritatea "Infrastructura", mai lipseau salarii si pensii mari si plinul ipocriziei era gata!
    Basescu este acela care "a creat-o" pe penala E Udrea, cea mai corupta dintre coruptii Romaniei, care merge acum din dosar in dosar la DNA, cu acuzatii de sute de milioane de Euro spagi, despre care"stie toata lumea ca mergeau la partid", spunea ieri senina E Udrea in fata judecatorilor(vezi Ev zilei)
    Si nu numai, toata clica portocalie si acolitii lor(Cocos, Adamescu, Bitner, Petrache apropiati toti lui Basescu sunt urmariti penali si incet-incet recunosc hotiile de milioane de Euro din banii publici, va amintiti cum il apara TB pe Cocosul EU?
    Evident ca trebuiau scazute salariile si impozitate pensiile in 2010 la cat furau acolitii lui!
    "Dar Băsescu a spus ca Udrea este creaţia lui în politica, el este cel care a spus că este onestă şi că nu a făcut compromisuri, el a spus ca este demnă să fie Preşedinte".
    Totodată, A Săftoiu a mai atras atenţia asupra faptului că după ce şi-a încheiat mandatul de preşedinte, tot Băsescu s-a plâns de cum arată România.
    "Având o şansa uimitoare timp de 10 ani, şi la final sa te plângi tu de cum arată Romania", a mai adăugat aceasta."
    Asta e Basescu, spuneti ca mai credeti ceva din promisiunile lui!
    Am uitat sa scriu singura "realizare" a lui TB: a trimis-o pe analfabeta EBA la Parlamentul European, aranjand-o pe viata, dupa un salariu urias platit ca sa strice imaginea Romaniei cu analfabetismul ei la fiecare aparitie in PE, EBA va primi o pensie uriasa comparativ cu Romania si cu cat o duce mintea!
    Singura realizare de Presedinte-tata!
    Sila!
  • +1 (9 voturi)    
    NU-I SUFICIENT CA ATI "GASIT" (Sâmbătă, 24 octombrie 2015, 17:36)

    Susufler0 [utilizator]

    HN, daca tot ai "gasit" comentariul meu "HN, AS PUTEA SPERA CA O SA APARA ? ", astept sa faci ceea ce stii si tu ca trebuie sa faci,sa-l publici. L-ai "ratacit", "s-a "gasit", deci nu mai sant probleme". Important e ca si-a facut efectul "comentariul" meu de atentionare care, am omis sa va spun atunci dar va spun acum, il am text integral, inclusiv cu dovada irefutabila a orei la care vi l-am trimis, din care rezulta ca dupa ce ati primit "atentionarea" mea, mi-ati trimis si comentariul pt arhiva personala , dar nu l-ati publicat pe site. Insa, pt ca nu a fost prima oara cand m-ati cenzurat si desi v-am atentionat, nu v-ati reparat gresala, de data asta mi-am preconstituit dovezi. Ghinionul vostru e ca eu am la dispozitie un an sabatic, sunt un tip incapatanat si stiu de acum cu ce oameni am de a face. Dar lucrul cel mai important este ca eu AM DREPTATE iar voi ati gresit fata de mine. Merita toata tevatura asta, in loc sa publicati comentariul ? PS Eu vreau ca problema sa se rezolve si totul sa ramana intre noi. Voi (sau TU) alegeti !
  • -3 (9 voturi)    
    succes!!! (Sâmbătă, 24 octombrie 2015, 17:37)

    pragmatism [utilizator]

    Vant in panze, capitane!!!
  • -2 (8 voturi)    
    PUBLICATI COMENTARII ANTISEMITE, DAR COMENTARIUL (Sâmbătă, 24 octombrie 2015, 17:59)

    Susufler0 [utilizator]

    Voi ma cenzurati pe mine ca il apar cu argumente pe Basescu, folosind un ton decent, si nu publicati comentariul pe pagina asta, in schimb TOLERATI ATACURI ANTISEMITE pe aceiasi pagina (am pastrat dovada) "Basescu lucruri ce-l descalifica(sambata,24 octombrie 2015, 16 : 31) Snitzelvienez (utilizator) 1. Este membru de onoare la centrul Wiesel (...)" Sa nu-mi veniti cu bla-blauri ca fiecare e raspunzator de ce scrie... Astept cu tot mai mare nerabdare sa nu mai ma cenzurati si sa publicati cat mai repede comentariul care -paradoxal pt. voi- e si la ora asta de actualitate
  • +4 (10 voturi)    
    Record (Sâmbătă, 24 octombrie 2015, 18:47)

    muciflenduri [utilizator]

    Cred ca PMP e singurul partid unde numarul membrilor e mai mare decat cel al votantilor.
    Oricum, e bine ca si-a schimbat numele, in felul asta avem si noi un partid nou, cu oameni noi, ce nu au fost manjiti de politica damboviteana.
  • +2 (12 voturi)    
    "mandri ca suntem romani" !!! (Sâmbătă, 24 octombrie 2015, 19:50)

    lili [anonim]

    Va vine sa credeti ca Basescu a spus asta azi la Congresul PMP?
    Cred ca Ponta va reactiona la "plagiatul" lui T Basescu!
    Uite aici:
    "A venit timpul să redevenim foarte mândri că suntem români. Ne-am obişnuit să ne autoflagelăm, să avem complexe, în condiţiile în care românii nu sunt nimic mai prejos decât nemţii, francezii, belgienii, francezii, olandezii. Acest lucru trebuie să îl spunem tututor. Trebuie să nu ne mai fie ruşine să vorbim despre patriotism.

    Eu cred că numele moţiunii, "România mea", este un nume care ne era necesar astăzi şi un nume care ne poate caracteriza – nu suntem naţionalişti sau extremişti, ci suntem patrioţi.

    Prioritatea zero în momentul de faţă este crearea de locuri de muncă, dezvoltarea infrastructurii de transporturi, modernizarea economiei româneşti."

    http://www.romanialibera.ro/politica/partide/congres-pmp--basescu-ar-urma-sa-si-anunte-candidatura--iar-formatiunea-sa-aiba-un-alt-nume--397437

    "Dezvoltarea infrastructurii" e acum prioritate(!) ptr TB, dupa ce DEZASTRU a lasat cat a fost Subsecretar de stat la MT si a fost Ministru la Transporturi in 5(CINCI!) Guverne!
    Sila!
    • +4 (4 voturi)    
      Comentariu sters de utilizator (Duminică, 25 octombrie 2015, 7:41)

      [anonim] i-a raspuns lui lili

      • -1 (1 vot)    
        aveti perfecta dreptate! (Duminică, 25 octombrie 2015, 11:16)

        lili [anonim] i-a raspuns lui

        Nu am mai avut spatiu sa scriu, ce mi-e T Basescu, ce mi-e Ponta, "infrastructura" e prioritate dar nu exista nici la Ponta, nici la T Basescu!!
        Sila, niste ipocriti si corupti pana-n maduva oaselor!
        Dar amandoi "mandri ca sunt romani" !