Voiculescu s-a razgandit: isi amana demisia pana in ianuarie

de Luminita Pirvu     HotNews.ro
Joi, 29 noiembrie 2007, 14:59 Actualitate | Politic


Dan Voiculescu
Foto: Rompres
Dan Voiculescu, presedintele PC, a declarat joi ca isi va amana demisia pana in ianuarie, pe motiv ca la inceputul anului se va organiza un congres al partidului, ocazie potrivita pentru o posibila retragere de la sefia partidului. Desi inaintea alegerilor europarlamentare anuntase ca in cazul unui esec va demisiona impreuna cu toata conducerea centrala a partidului, Voiculescu, la fel ca si colegul sau Corneliu Vadim Tudor, "a cedat" la rugamintile filialelor PC de a nu mai demisiona.

"Am promis ca nu voi mai candida pentru functia de presedinte al PC si sunt un om de onoare. Voi asigura pana la congres presedintia partidului, iar apoi ma voi dedica in continuare PC. Nu  trebuie sa fiu presedinte pentru a ma dedica partidului" , a declarat joi Voiculescu.

Voiculescu a mai spus ca a renuntat la demisie la rugamintile membrilor PC. Liderul conservatorilor a mai precizat ca pana la congresul din ianuarie cineva trebuie sa asigure sefia partidului si, prin urmare, a decis sa ramana.

In schimb, dupa analiza esecului la euroalegeri, 11 lideri de organizatii judetene ale PC au demisionat. Este vorba despre sefii organizatiilor din Constanta, Dambovita, Giurgiu, Ialomita, Olt , Bihor, Cluj, Marmures, Salaj, Satu Mare si Brasov.

Liderul PC, Dan Voiculescu este la a doua razgandire privind demisia, prima fiind inregistrata cand CNSAS i-a dat verdict de politie politica.








Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















109 vizualizari

  • +1 (1 vot)    
    Razgandeanu (Joi, 29 noiembrie 2007, 15:32)

    Cristi [anonim]

    politicieni = razgandeanu; imi dau demisia sau nu; cica oameni integri, oameni de afaceri; ce baza sa avem pe astfel de oameni; nici una; bine macar ca au pierdut la alegeri ca prea isi luasera nasul pe sus cei de la PC;
  • +3 (5 voturi)    
    am rasuflat usurat (Joi, 29 noiembrie 2007, 15:53)

    cristian [anonim]

    Doamne, nu dormeam noaptea de grija a ce se va alege din tara aceasta daca domnul Felix isi da demisia. Din fericire s-a razgandit. Evident avem politicieni care ne iubesc atat de mult incat nu vor sa ne lase <br/>nici morti. <br/>Am citit in &quot;Ziua&quot; de ieri un comentariu al lui<br/>Sorin Rosca Stanescu fost coleg cu domnul Voiculescu la (... Secu). Practic se preconizeaza o regrupare in jurul PNL-ului<br/>a mai multor partide perdante(PRM,PC,PNG)<br/>precum si a aripii Iliescu din PSD. Gruparea va avea un puternic caracter antiocidental. Izbucnirea lui Vadim impotriva ambasadorului SUA este numai primul semnal.
  • 0 (0 voturi)    
    Nici un bai (Joi, 29 noiembrie 2007, 15:55)

    Bula [anonim]

    Daca am asteptat atatia ani sa nu-l mai vedem, ce mai conteaza o luna.
  • 0 (0 voturi)    
    asa, si ? (Joi, 29 noiembrie 2007, 16:45)

    Flo [anonim]

    Nu stiu de ce nu l-am crezut, cand a zis ca demisioneaza. &quot;Lupu, lupu !&quot;....
  • +3 (3 voturi)    
    caraghios si mincinos (Joi, 29 noiembrie 2007, 16:45)

    belfegor [anonim]

    chiar nu stiu de ce mai scrieti de securistul asta batran. cui ii pasa de 2%? cui ii pasa ca exista? pierdere de vreme
  • +1 (1 vot)    
    LASILOR ! (Joi, 29 noiembrie 2007, 17:21)

    BAS [anonim]

    Ce oameni...ticalosi, fara pic de bun simt, mincinosi notorii, fara respect fata de acest popor.<br/>Fosti securisti, dementi care fac spume la gura, ciobani, analfabeti cu studii superioare si diplome obtinute cu bani si multe mii de alte capuse....aceasta este clasa politica din tara noastra.<br/>Pe cine vor ei sa convinga ca de fapt s-au razgandit sa demisioneze la rugamintile oamenilor???<br/>LASILOR!!!
    • 0 (0 voturi)    
      ciobani? (Joi, 29 noiembrie 2007, 22:17)

      dumitru dumitru [anonim] i-a raspuns lui BAS

      ...domnule BAS.....va rog mult...sa nu ii faceti analfabeti pe ciobanii romani.....chiar n-ati mancat niciodata o branza buna de oaie?...si atunci va rog in mumele la atatia ciobani romani sa nu jigniti aceasta categorie de truditori.....in vanturi zapezi si ploi ...ca noi sa mancam o branza buna de oaie......sau o friptura de miel de Pasti......un Vadim sau un &quot;felix&quot; tot asa raman cum i-au votat majoritatea populatiei.....nimicuri.....si n-au nimic de-a face cu pastorii mioritelor noastre....
  • 0 (0 voturi)    
    Varanul ii tot Varan pina crapa (Joi, 29 noiembrie 2007, 18:01)

    misu [anonim]

    daca isi da demisia stie foarte bine ca ajunge direct acolo unde ii e locul: la bulau.
  • 0 (0 voturi)    
    UN VARAN MAI PUTZIN (Joi, 29 noiembrie 2007, 18:17)

    VIRUSU&#39; [anonim]

    Lipsa de onoare, lipsa moralitae, lipsa caracter, lipsa................... lipsa.................... lipsa.<br/>Un securist, un excroc, un VARAN. Adio!
  • +1 (1 vot)    
    Tertip de securist (Joi, 29 noiembrie 2007, 18:27)

    suedezul [anonim]

    Dl.Voiculescu asteapta sa vada cum se limpezesc apele in PSD.Daca invinge aripa comunisto-corupta a lui Iliescu si Nastase ,are sperante ca alaturi de ei sa mai intre in Parlament,daca vor invinge cei care doresc reformarea partidului ,se va retrage caci PC va disparea.
  • 0 (0 voturi)    
    Razgandacii! (Joi, 29 noiembrie 2007, 19:00)

    maria [anonim]

    Pai mai copii voi credeati ca asa usor renunta mafiotii-securisto-comunisti la putere? Mai &quot;are&quot; si ei niste treaba p&#39;aci! Pana nu fac praf tara asta (si pe noi) nu se lasa!
  • 0 (0 voturi)    
    mafia (Joi, 29 noiembrie 2007, 19:04)

    Petrovici [anonim]

    Un securist pe fata ne batjocureste cu prezenta pe toate caile din media. Sunt de batjocurit si ziaristii sau televiziunile (nu numai ale lui) care pomenesc cel mai mic cuvintel al mafiotului. A luat banii de la Crescent si i-a inmultit cu licitatii trucate din fondurile statului. S-a imbogatit pe cadavrele noastre. Au cumparat mafiotii justitia si au scos legi prin care fura fara nici o nerusinare pe seama mizeriei si prostiei noastre infinite. Tot canta fratii Desteapta-te romane dar degeaba, nici o miscare. Mafiotii canta si danseaza.
  • +1 (1 vot)    
    Greata (Joi, 29 noiembrie 2007, 19:10)

    Trubadurul [anonim]

    Stimate domnule Voiculescu sunteti un personaj de nimic...Demisia dumneavoastra nu mai are nici o importanta! Ieri Vadim, astazi dumneavoastra...Macar Vadim e bolnav si are circumstante atenuante, dar dumneavoastra sunteti paradigma clara a politicianului meschin din Romania!
  • +1 (1 vot)    
    felix e om de onoare :))) (Joi, 29 noiembrie 2007, 20:15)

    lucian111 [anonim]

    &quot;Am promis ca nu voi mai candida pentru functia de presedinte al PC si sunt un om de onoare. ...&quot;<br/><br/>felix e om de onoare :)))<br/><br/>asta ne crede prosti?<br/><br/>asta a fost tare
  • 0 (0 voturi)    
    problemele PC (Joi, 29 noiembrie 2007, 21:21)

    DianaD. [utilizator]

    Cred ca problemele PC nu se vor rezolva nici prin demisia lui Dan Voiculescu...nici altfel.<br/>Atata vreme cat cu atatea instrumente media nu a reusit sa scoata lumea la vot, inseamna ca problemele sunt fundamentale.
  • 0 (0 voturi)    
    coloana vertebrala (Joi, 29 noiembrie 2007, 21:31)

    levi [anonim]

    un turnator nu are coloana vertebrala ,felix motanul mai crea o bucata din ciolan..si nu numai el...
  • 0 (0 voturi)    
    Ai furat-o, nene Felix! (Vineri, 30 noiembrie 2007, 3:00)

    Don Ciccio [utilizator]

    Dan Voiculescu:<br/> &#39;Am promis (...) si sunt un om de onoare.&#39;<br/><br/>Pe cuvantu&#39; lu&#39; matale!
  • 0 (0 voturi)    
    eu promit ca nu voi candida in america (Vineri, 30 noiembrie 2007, 10:46)

    RRR [anonim]

    ........la presedentia statelor, sa vedeti ca ma voi tine de cuvant, parol.
  • 0 (0 voturi)    
    sarbatorile (Sâmbătă, 1 decembrie 2007, 14:13)

    Florin [anonim]

    luase pe Voiculescu gura pedinainte, uitase ca vin sarbatorile si vorba aea, ce face de CARTABOS SI PALINCA.<br/>Mai degraba da demisia in ianuarie (care ianuarie? anu?) ca sa fie alimentat de baeti destepti cu dealigurii ;-))
  • 0 (0 voturi)    
    dl general e indecis ? (Sâmbătă, 1 decembrie 2007, 22:34)

    sphetnik [anonim]

    g-ral-ul Voculescu , o curva politica care oricand ar trada acest neam, ne abureste de ani de zile.