VIDEO Traian Basescu: Gabriela Firea ba se prevaleaza ca e senator, ba ca e mamicuta. Eu ii dau categoric sansa sa fie mamica in luna a opta, daca vrea ii botez si copilul

de V.M.     HotNews.ro
Miercuri, 18 martie 2015, 20:15 Actualitate | Politic


Fostul presedinte Traian Basescu a declarat miercuri seara, referitor la acuzatiile reciproce dintre el si Gabriela Firea, in contextul dosarului in care senatoarea PSD il acuza de amenintare si santaj, ca Firea "va trebui sa se hotarasca, vrea sa fie mamica in luna a opta sau omul politic".

"Problema Gabi Firea are doua aspecte. E o femeie in luna a opta, eu am avut doua fete care au nascut trei copii, stiu ce inseamna o femeie in luna a opta si incerc sa o tratez ca pe o femeie in situatia domniei sale. Gabi Firea e si om politic. In relatia cu mine, va trebui sa se hotarasca, vrea sa fie mamica in luna a opta sau omul politic. Eu ii dau categoric sansa sa fie mamica in luna a opta si, daca vrea, ii botez si copilul", a declarat Traian Basescu, la plecarea de la sediul PMP.

"Cand se prevaleaza ca e senator, alteori ca e mamicuta. Am toata disponibilitatea sa o tratez plecand de la realitatea aceasta, care e mult mai umana, decat cea dintre oameni politici", a mai spus Basescu.









Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















4874 vizualizari

  • +5 (17 voturi)    
    Genial Base! (Miercuri, 18 martie 2015, 20:27)

    EdwardEugene [utilizator]

    Si-a facut praf toti dusmanii printre zambete...
    • -3 (15 voturi)    
      Eşti praf... (Miercuri, 18 martie 2015, 22:44)

      Lovercraft [utilizator] i-a raspuns lui EdwardEugene

      Lui Băse i-au rămas de susţinători doar cei cu probleme psihice....
      • 0 (8 voturi)    
        Probleme psihice (Joi, 19 martie 2015, 0:38)

        a-politic [utilizator] i-a raspuns lui Lovercraft

        au doar cei care il vad pe Basescu in termenii in care l-a prezentat A3 in ultimii ani. Nu o fi el cel mai virtuos politician din cati a vazut Romania (asta clar!) dar a-i nega meritele inseamna a fi ori impotent intelectual ori spalat bine cu sapun pe circumvolutiuni. Poti sa-i condamni excesele pana ti se tocesc butoanele pe tastatura insa cand o sa-mi poti arata un alt politician cu calitati similare de lider si rezultate comparabile putem discuta. Pana atunci esti liber sa-i faci galerie lui Ponta si altor performeri in ale politicii pe site-urile Varanului.
  • +2 (18 voturi)    
    "daca vrea, ii botez si copilul" (Miercuri, 18 martie 2015, 20:35)

    transalpinarum [utilizator]

    Basescu confirma inca odata ca romanu' poate nu s-a nascut poet, dar marlan s-a nascut cu sigurantza. Bine ca nu a zis ca i-ar mai face si el inca in plod...
  • 0 (12 voturi)    
    Și când vrea să facă pace (Miercuri, 18 martie 2015, 20:47)

    Con_stan_tin [utilizator]

    Băsescu nu se poate abține să nu-și înțepe interlocutorul.
  • -4 (20 voturi)    
    Eeei..... (Miercuri, 18 martie 2015, 21:22)

    Gustav666 [utilizator]

    Se aștepta cineva la alt comportament al lui Basescu?
    Ordinar si mârlan cum e de obicei.
    Aștept replicile entuziaste ale pupătorilor băsiști: "ce tare e Base, i-a zis-o".
  • -1 (17 voturi)    
    Din nou eşti mojic (Miercuri, 18 martie 2015, 21:30)

    felis_tigris [utilizator]

    Fie pentru că ţi-e frică, fie pentru că aşa te-ai născut...
  • +1 (3 voturi)    
    Marlanu si mojicu (Joi, 19 martie 2015, 8:52)

    xrogo [utilizator]

    asa raman toata viata,nimic nu-i poate schimba,dar foarte rau este cand acestui marlan si mojic i se da pe mana puterea!!!
  • 0 (2 voturi)    
    T Basescu pe urmele lui Vadim... (Joi, 19 martie 2015, 10:28)

    lili [anonim]

    Un limbaj de mahala, nu se dezminte nici acum...
    O rusine de fost presedinte.
    Sila.
  • 0 (2 voturi)    
    diferenta mare (Joi, 19 martie 2015, 12:49)

    ge_neo [utilizator]

    Diferenta mare intre Iohannis si Basescu. Un presedinte adevarat este Iohannis cel putin la nivel de comportament. M-ati dezamagit domnule Basescu, schimbati tehnica asta de a sari primul la gat ca sa intimidati. Va rog putina decenta pentru un fost presedinte al tarii mele.