VIDEO Aurelian Pavelescu s-a intalnit cu Traian Basescu si cu lideri PMP pentru a discuta despre alianta PMP - PNTCD

de I.C.     HotNews.ro
Miercuri, 25 februarie 2015, 19:24 Actualitate | Politic


Liderul taranist Aurelian Pavelescu s-a intalnit, miercuri, cu fostul presedinte Traian Basescu si lideri ai PMP, discutiile vizand strategiile de implementare a aliantei PMP-PNTCD semnata in urma cu cateva luni intre cele doua partide, conform unui comunicat PNTCD citat de Mediafax.

"Am avut astazi o discutie cu presedintele Traian Basescu si lideri din conducerea PMP. Am discutat despre continuarea proiectului aliantei PNTCD-PMP si despre un calendar de actiuni comune, pentru organizarea la nivel national si teritorial", a declarat Pavelescu, potrivit comunicatului.

"Pentru 2016 este nevoie stringenta sa constituim aceasta alianta, ca alternativa politica pe dreapta, interesul electoratului pentru un asemenea pol politic, consolidat, fiind semnificativ", a adaugat el.









Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















1335 vizualizari

  • +6 (10 voturi)    
    :)))))) (Miercuri, 25 februarie 2015, 19:18)

    Nevermind [utilizator]

    Astia reinventeaza matematica. Cand aduni 0 cu 0, rezultatul este tot 0. In cazul vostru, 0 barat.
    • -5 (7 voturi)    
      Matematica (Miercuri, 25 februarie 2015, 20:31)

      Badea Ioan [anonim] i-a raspuns lui Nevermind

      Baaaaa ! Ce "tare" esti !!!!!!! "Tare" -in ce sens ??
      Cere ajutor prietenilor !
  • +4 (8 voturi)    
    Băsescu trubaduru (Miercuri, 25 februarie 2015, 19:46)

    deveselu [utilizator]

    Poate sa facă tumba sau sa dea gata câteva sticle de whisky poate asa ar smulge 3% după scandalul cu Udrea și gașca portocalie, partidul asta era mort din naștere
  • +3 (9 voturi)    
    Mama, mama! (Miercuri, 25 februarie 2015, 20:01)

    Alo? [utilizator]

    PMP si PNTCD.. vor rupe tot la alegeri, tot!

    Si mai vine si Macovei cu PCR-ul ei. Pfff.. cata forta pă dreapta!

    :)))
  • -1 (5 voturi)    
    Intradevar ! (Miercuri, 25 februarie 2015, 20:15)

    Badea Ioan [anonim]

    Cine ride la urma,ride cel mai bine !!!!!!Sanatos !!!
    • +1 (1 vot)    
      dap (Miercuri, 25 februarie 2015, 21:30)

      Nevermind [utilizator] i-a raspuns lui Badea Ioan

      rade si gramatica, rade si dexul... numai limba romana ofteaza... intr-adevar...
  • 0 (0 voturi)    
    Cred... (Miercuri, 25 februarie 2015, 20:40)

    Tati [anonim]

    Cred ca Basescu vrea putina imunitate si de aceea isi pregateste electorala din 2016, pentru ca simte el ceva cu justitia asta, care e foarte infometata de VIP-uri !
  • 0 (0 voturi)    
    "alternativa politica pe dreapta"??! (Miercuri, 25 februarie 2015, 20:46)

    lili [anonim]

    Asta-i de cascadorii rasului!
    Vreo 4% cat are inca azi PMPul(care a scazut vertiginos confirm ultimului sondaj de la 5,6% in decembrie 2014 la 4% in Februarie 2015!!!!) plus vreo 0,1% cat are PNTCDul scapatat al lui Pavelescu asta, fac o mica "alternativa" absolut de nebagat in seama, dar de aflarea-n treaba a lui TB si a lui Pavelescu!
    "Succesuri"!
    "Alternativa" micuta probabil va ajunge la 3% in 2016, la alegeri!
    Suficient cat sa NU treaca pragul electoral!
  • 0 (0 voturi)    
    E mai multi (Miercuri, 25 februarie 2015, 21:59)

    Cetateanu [utilizator]

    Ca o hiena cu experienta Pavelescu, miroase orice starv (politic) si este gata sa-si hraneasca orgoliul urias dintr-un trup de pitic (politic). In afara unui papagal ce zgarie pe nerv orice om normal, nu mai detine decat multa aroganta si lipsa de bun simt.
    • 0 (0 voturi)    
      s-ar zvarcoli Seniorul Coposu in mormant.. (Joi, 26 februarie 2015, 10:20)

      lili [anonim] i-a raspuns lui Cetateanu

      De l-ar vedea pe Pavelescu asta....si acum brat la brat cu TB!!