Premierul Victor Ponta a promovat pe contul sau de Facebook un articol al lui Ciutacu care foloseste expresii precum "Bai, leprelor, ani de zile v-a hranit de la sanul ei generos. Vi se parea ca va produceti salariile pupand-o apasat in curul apetisant"

de Red. Stiri     HotNews.ro
Joi, 29 ianuarie 2015, 17:17 Actualitate | Politic


Postarea lui Victor Ponta
Foto: Facebook
Premierul Victor Ponta a promovat joi pe contul sau de Facebook un articol scris de Victor Ciutacu pe blogul sau despre Elena Udrea. Ponta a scris "Singurul meu comentariu legat de <<Cazul Elena Udrea>> - total de acord cu Ciutacu!". Textul distribuit de Victor Ponta utilizeaza sintagme dure la adresa fostilor sustinatori ai Elenei Udrea.

Exemple din textul lui Ciutacu:

Bai, leprelor, ani de zile v-a hranit de la sanul ei generos. Vi se parea ca va produceti salariile pupand-o apasat in curul apetisant, dar, prin spate, veneau Doru si Niro cu mormanu¬.

Ati trecut de partea poporului, gunoaielor. Mai aveti sa-i scuipati tabloul si sa-i dati foc tezei de doctorat in Piata Universitatii. Macar fiti demni. Sugeti-o din picioare.

Ponta a revenit cu "Update" in care afirma ca nu este de acord si nu foloseste "niciodata" limbajul trivial si nu rateaza ocazia de a face o referire la atentatele teroriste de la Charlie Hebdo:

"Update - am vazut ca cei care se simt vizati de Ciutacu incearca sa deturneze, ca de obicei , sensul afirmatiei - NU sunt de acord si NU folosesc NICIODATA in public sau pe Facebook limbajul trivial - cred doar ca sensul mesajului lui Victor Ciutacu este indreptatit (sper ca cei care se simt vizati sa nu trimita niste asasini fanatici la redactie la Ciutacu sa-l impuste ca i-a jignit la deontologie)".

De notat ca Victor Ponta a negat tot timpul ca i s-a adresat fostului ministru Doina Pana cu apelativul "Fa".







Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















13192 vizualizari

  • +20 (26 voturi)    
    bai fratilor (Joi, 29 ianuarie 2015, 17:41)

    sucaa [utilizator]

    cat mai suportam specimenul asta ca prim ministru?
    deja depaseste orice limita de bun simt. nu este declaratie de a lui sa nu ma scoata din sarite.
    • +7 (9 voturi)    
      Cam asa e (Joi, 29 ianuarie 2015, 19:38)

      MPopa [utilizator] i-a raspuns lui sucaa

      Ponta a depasit de mult limitele pana la care mai poti presupune ca poate a fost bine intentionat, poate a fost prost sfatuit, poate nu l-am inteles noi, poate ...
      E o rusine pentru Romania ca suntem condusi si reprezentati intr-o anumita masura de un asemenea individ.
    • 0 (0 voturi)    
      atat e de Tonta... (Vineri, 30 ianuarie 2015, 17:13)

      Gheorghescu [utilizator] i-a raspuns lui sucaa

      ca nu-si da seama ca vorbeste de funie in casa spanzuratului! Adica esti total de acord cu un text in care e vorba de dat "foc tezei de doctorat in Piata Universitatii".
      Chiar asa, bai Tonto?
      Plus ca Ciutatu vorbeste de pupat "apasat in curul apetisant". Stie el ce vorbeste, e profesionist la chestia...
  • +17 (21 voturi)    
    Tonta.. (Joi, 29 ianuarie 2015, 17:49)

    Alius [utilizator]

    .prietenul de familie al familiei Cocos.

    Ciutacu i s-a adresat si lui, asa ca Tonta, din picioare sa o faci, cum zice al tau ciutac.

    "Victor Ponta a lucrat pentru Dorin Cocoș. În calitate de avocat, actualul prim-ministru al României a prestat servicii juridice pentru familia Elenei Udrea, începând din perioada în care aceasta era șefa Cancelariei Prezidențiale. Acum două luni, Udrea și Cocoș au divorțat, după o căsnicie de aproape zece ani (decembrie 2003 – iunie 2013).
    Șase companii deținute de Dorin Cocoș, de Victor Cocoș (tatăl lui Dorin) și de Anca Dinu (sora lui Dorin) au beneficiat de serviciile avocățești ale lui Victor Ponta în anii 2005-2006. Actele adiționale ale celor șase firme au fost modificate fie “de avocatul Victor Ponta”, fie la “Cabinetul Avocatului Victor Viorel Ponta”.
    Mențiunile apar în documente oficiale depuse la Registrul Comerțului. Din acestea, reiese fie că soțul de atunci al Elenei Udrea a trecut pragul cabinetului de avocatură al lui Victor Ponta, fie că Victor Ponta a venit personal la sediul firmelor lui Dorin Cocoș, pentru încheierea acestor servicii private.
    Și în baza de date a Monitorului Oficial, numele cabinetului “Victor Viorel Ponta» figurează de zece ori în legătură cu grupul Cocoș."
    • +3 (5 voturi)    
      ar fi interesant (Vineri, 30 ianuarie 2015, 9:19)

      aspida [anonim] i-a raspuns lui Alius

      de știut de cîte ori s-au încuiat în baie ,cu poza Elenei Udrea ,alde ponta,ciutacu,ciuvică,badea,gîdea!ca să nu mai spun de chirieac,nistorescu,ursu,dumitrescu,etc!fac pariu că toți au avut „vise umede”cu madama!dacă mai punem și „urările” unor crețulescu,grecu,stancu și alte nasoale,avem o imagine destul de clară a frustrărilor pe care Udrea le provoacă,fie și doar prin prezență fizică!
      • +2 (4 voturi)    
        deh, (Vineri, 30 ianuarie 2015, 9:46)

        nahir [utilizator] i-a raspuns lui aspida

        strugurii sunt acri cand vulpea nu ajunge la ei.
        ca urmare, au ramas doar cu vise umede prin cele colturi din baie.
  • +24 (26 voturi)    
    Comentariu sters de utilizator (Joi, 29 ianuarie 2015, 17:51)

    [anonim]

  • +17 (21 voturi)    
    Comentariu sters de utilizator (Joi, 29 ianuarie 2015, 18:09)

    [anonim]

    • 0 (2 voturi)    
      nu e doar atat (Vineri, 30 ianuarie 2015, 12:10)

      Gobelin [utilizator] i-a raspuns lui

      vad ca adera la injurarea sustinatorilor Elenei Udrea, desi aceasta e doar in faza de incepere a urmaririi penale.
      nu am vazut nici de la el nici de la jegul de Ciutacu vreo injuratura la adresa sustinatorilor lui Bombo sau ai Varanului, desi acestia au fost condamnati definitiv, chiar de mai multe ori !!!
      la urma urmei, daca ar fi sa aleg intre pupat dosul apetisant al Elenei Udrea si pupat dosul plin de oua al lui Bombo ...
  • +12 (16 voturi)    
    eee (Joi, 29 ianuarie 2015, 18:42)

    Dr.Mythnick [utilizator]

    Ponta e un JEG de om , se baga in seama...
  • +12 (14 voturi)    
    cand nu ajunge vulpea la struguri... (Joi, 29 ianuarie 2015, 18:45)

    PSD-erbedeul [utilizator]

    spune ca nu mananca deoarece sunt acri !
  • +12 (16 voturi)    
    HAHAHAHAHA 2 CRETINI SI GASCA ANTENELOR (Joi, 29 ianuarie 2015, 18:51)

    NIMANN [anonim]

    hahahahaha ciutacule.mare dreptate ai.pai si tu intri in categoria persoanelor la care faci trimitere.inclusiv pontalaul plagiator.iclusiv handicapatul mintal mircea badea mancator de bataie.si ceilalti sugatori din antene.l-ati pupat in cur pe SFANTUL voiculescu pina a ajuns la puscarie.gura pacatosului adevar graieste.
  • -10 (20 voturi)    
    asa, si ? (Joi, 29 ianuarie 2015, 18:55)

    numaiamnume [utilizator]

    Nu e ca si cum ar fi zis "tiganca imputita".
    • +2 (6 voturi)    
      N-ai inteles. (Joi, 29 ianuarie 2015, 19:42)

      Alius [utilizator] i-a raspuns lui numaiamnume

      Tonta asta al tau, are principiul ala dupa care va ghidati toti: hoti-hoti, dar mergi cu ei pana in panzele albe, mori cu ei de gat. Asta vrea el sa spuna, ca la ei in partid toti sunt uniti in hotie, nu ca daca e prins unu' din ei, gata nu mai e de-al lor. Nu nene, nu e asa in gasca voastra: stii ca Tonta e un plagiator si ca a ajuns unde a ajuns datorita plagiatului (deci hotiei), legaturilor lui cu toti penalii si baronii locali si ca a calcat in picioare institutii doar sa-si apere hotiile si interesele, dar asta nu conteaza cat timp de de-al tau.
    • +5 (7 voturi)    
      Nu e (Vineri, 30 ianuarie 2015, 0:51)

      Leon [anonim] i-a raspuns lui numaiamnume

      Sint convins ca doar faci pe prostul, Colonele.

      Intr-un caz, vorbim despre un om, fie el si Presedintele Romaniei, care se exprima IN SPATIUL PRIVAT dupa ce a fost agasat de o reporterita agresiva. In celalalt, de primul-minsitru al Romaniei care, in aceasta calitate, se exprima IN SPATIUL PUBLIC fara sa fi fost provocat in vreun fel. Chiar si intre "tiganca imputita" si agrearea unui sir interminabil de mizerii este o diferenta colosala.
      • +2 (4 voturi)    
        fac pariu (Vineri, 30 ianuarie 2015, 9:21)

        aspida [anonim] i-a raspuns lui Leon

        că nu face pe prostul! e natural!
    • +1 (5 voturi)    
      :) (Vineri, 30 ianuarie 2015, 2:01)

      inmono [utilizator] i-a raspuns lui numaiamnume

      nu este, intr-adevar, e acelasi gen de jeg si balacareala de retardati ... trebuie sa il accept ca si alalalt a facut la fel ? tu ce faci acum ? o comparatie intre cat de grava e o injurie si alta ?
  • +14 (18 voturi)    
    Scarbos (Joi, 29 ianuarie 2015, 18:58)

    dana_s [anonim]

    Afara din spatiul public cu nenorocitii astia.
  • +9 (11 voturi)    
    Comentariu sters de utilizator (Joi, 29 ianuarie 2015, 19:44)

    [anonim]

  • +9 (11 voturi)    
    descendentul albanez (Vineri, 30 ianuarie 2015, 0:17)

    Snitzelvienez [utilizator]

    A atins o noua cota minima..cred ca si in Albania este respect intre dusmani..jos cu mizeria asta cocotata sus..este incredibil pe mana cui a ajuns o tara