Victor Ponta, pe Twitter: Toata aprecierea pentru reforma realizata de George Maior. SRI sa nu revina sub control politic!

de I.R.     HotNews.ro
Marţi, 27 ianuarie 2015, 16:03 Actualitate | Politic


Victor Ponta a comentat pe Twitter demisia lui George Maior, afirmand ca apreciaza reforma din ultimii 8 ani realizata de acesta si ca Serviciul Roman de Informatii nu trebuie sa "revina" sub control politic.

"Toata aprecierea pt reforma adevarata din ultimii 8 ani realizata de George Maior la SRI! Nu e bine ca SRI sa revina sub control politic!" a scris premierul pe Twitter.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.
















2722 vizualizari

  • +21 (21 voturi)    
    Twittie Ponta (Marţi, 27 ianuarie 2015, 16:15)

    CatalinBanu [anonim]

    Daca a vazut ca pe Facebook Klaus l-a luat, acum s-a dus pe Twitter. Oare cat de neautentic poate fi acest om?

    Liviu Maior era din PSD (atat formal cat si informal). Cel dinaintea lui era din jurul PSD. De ce spune sa nu se revina? Parca lauda ideea de a lua pe cineva din opozitie.
    • +14 (16 voturi)    
      SRI a fost tot timpul PSD (Marţi, 27 ianuarie 2015, 16:49)

      levierul [utilizator] i-a raspuns lui CatalinBanu

      ...si chiar mai rau, daca ma gandesc la faptul ca a fost condus de Virgil Magureanu.
      • +1 (1 vot)    
        E cum asa? (Marţi, 27 ianuarie 2015, 18:53)

        Impotriva prostiei din tara [utilizator] i-a raspuns lui levierul

        Adica dictatorul Basescu a fost bun ca n-a facut asa ceva? Dan Voiculescu stie ce spui?...Mi-e sila!
  • +20 (20 voturi)    
    Ponta tu mai muncesti? (Marţi, 27 ianuarie 2015, 16:22)

    emil bobu [utilizator]

    Toata ziua postezi pe twitter/facebook.

    Ah, si faci trafic de influenta cu Duicu.
    • +3 (3 voturi)    
      Răzbunare! (Marţi, 27 ianuarie 2015, 17:53)

      vali47 [utilizator] i-a raspuns lui emil bobu

      Ponta de când este premier a avut un singur țel,să răzbune arestarea lui Năstase și să-l scape de pușcărie pe Voiculescu.Cum nu a reușit cu Voiculescu,s-a înrăit mai rău.Nu cred-că știe să muncească și urmărește sa-și ducă la bun sfârșit răzbunarea.Pentru asta încearcă să-l atragă și pe Johannis în acțiunile lui.Este indiferent la guvernare și ar fi bine pentru români să fie schimbat cât mai repede.
  • +6 (6 voturi)    
    SRI sa revina sub controlul lui ponta (Marţi, 27 ianuarie 2015, 17:30)

    ty [utilizator]

    asa cum s-a intamplat cu inalta conducera a SIE.
    Minciuna: "SRI sa nu revina sub control politic!"
    SRI nu se putea bucura de aprecierea romanilor daca era sub control politic.
    • +3 (3 voturi)    
      Maior a căzut pe mâna lui Ponta (Marţi, 27 ianuarie 2015, 18:19)

      vali47 [utilizator] i-a raspuns lui ty

      Felicitările lui Ponta sunt ca niște scuze,să nu priceapă poulimea!Ponta l-a îndemnat pe Maior să nu ceara avizul CSAT.A vrut să-l umilească pe Băsescu.După succesul racolării lui Meleșcanu,Ponta a spus că serviciile nu-l mai ascultă pe Băsescu,dar nu s-a sesizat nimeni atunci ce se întâmplă cu legile propuse de Maior.Atacul lui Ponta la instituțiile statului este continuu și sistemic.
      • 0 (0 voturi)    
        Iar Iohanis se ocupa de deschis muzee (Marţi, 27 ianuarie 2015, 21:37)

        ty [utilizator] i-a raspuns lui vali47

        Parca peste vreo 10 ani va mai merge cineva pe la muzee cand va putea vedea din fata monitorului tot ce va dori.
  • +8 (8 voturi)    
    rusine (Marţi, 27 ianuarie 2015, 17:32)

    RTK [utilizator]

    Nu ii e rusine acestui personaj sa-si laude nasu de cununie? Daca intr-adevar a facut ceva bun in SRI acest Maior sa-l laude cine trebuie nu finu..

    Vorba aia : bunicul meu e cel mai tare.
  • +2 (2 voturi)    
    dottore, (Marţi, 27 ianuarie 2015, 18:04)

    nash pandelica [utilizator]

    cand fuseshi stupid. cand ai zis ca base are serviciile cu care controleaza pe toata lumea, sau acum cand recunosti ca serviciile n'au fost controlate politic.
    mai ai sa recunosti ca justitia nu a fost controlata politic, in timpul lui base, si devii om ..mare !

    stiu, o sa zici, cum i'ai zis si lui herr klauz la dezbateri, ca n'ai zis tu...
    dar au zis'o toti din jurul tau, in special varanu si ghitza(!), prin behaiala de la latrine si otv ghitza.

    semnul minunarii dupa ghitza, e ca ghitza, cel care e in comisia de control a serviciilor, a putut sa behaie, prin vocea lui ciuntacu si'a coanei cretzuleasca, cum ca base le dadea la moaca si la gioale, cu ajutorul serviciilor....
  • +4 (4 voturi)    
    Daca nu era el eram de mult la zdup (Marţi, 27 ianuarie 2015, 18:05)

    m_viteazul [utilizator]

    Eu cred ca asta a vrut sa spuna Dr Ponta