Elena Udrea: Traian Basescu va alege singur modalitatea in care va colabora cu PMP

de RFI     RFI Romania
Miercuri, 7 ianuarie 2015, 12:22 Actualitate | Politic


"Nu cred ca in Partidul Miscarea Populara cineva ar gandi altfel decat sa-i ofere presedintelui Traian Basescu orice rol si-ar dori sa-l joace". Declaratia a fost facuta la RFI de presedintele PMP, Elena Udrea. Ea spune ca fostul sef al statului va decide singur cum va colabora cu aceasta formatiune.

Elena Udrea mizeaza pe sprijinul lui Traian Basescu: "Cred ca presedintele Traian Basescu va spune singur ce rol isi asuma in legatura cu Partidul Miscarea Populara. Cert este ca noi suntem partidul care a sustinut si a revendicat mostenirea presedintelui, in sensul in care noi ne dorim ca mai departe sa punem in practica acele reforme lasate de Traian Basescu pentru a fi implementate, reforma constitutionala, reforma in sistemul sanitar, reforma clasei politice, prin introducerea legii transparentizarii finantarii partidelor politice. Deci sunt foarte multe legi pe care PMP isi doreste sa le puna in practica si cred ca vom avea sprijinul presedintelui Traian Basescu in activitatea noastra de partid de Opozitie la PSD". Continuarea pe www.rfi.ro






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















1916 vizualizari

  • +3 (11 voturi)    
    Elena (Miercuri, 7 ianuarie 2015, 12:29)

    axismundi [utilizator]

    ...vorbeste, Traian tace. Elena intinde covorul rosu, Traian nu vine.

    Doar eu vad cum Elena se vara si mai adanc in penibil?
    • -2 (2 voturi)    
      Basescu number one ! (Miercuri, 7 ianuarie 2015, 13:21)

      Zac [utilizator] i-a raspuns lui axismundi

      Intr-adevar : cine din PMP ar gandi altfel decat spune Elena Udrea, de a-i lasa libertatea lui Traian Basescu sa aleaga singur care va fi rolul sau in PMP, fiindca presedinta partidului a urmat cu loialitate drumul lui Basescu si a luptat sustinandu-l in toate incercarile sale, in toate proiectele sale...Eu cred - totusi - ca Traian Basescu nu-si va exprima optiunea de a deveni presedintele PMP, ci doar UN CUVANT ca o decizie de ascultat si infaptuit obligatoriu, fara cracneala, fara obiectii puerile... pe Basescu e necesar sa-l convingi cu argumente infailibile, nu cu copilarii...Elena Udrea TREBUIE sa ramana presedintele partidului pana in 2019 cand va deveni in mod natural presedintele Romaniei!!!
    • +1 (1 vot)    
      hmm (Miercuri, 7 ianuarie 2015, 13:33)

      Nevermind [utilizator] i-a raspuns lui axismundi

      de ce il faci pe traian penibil? :D
    • 0 (0 voturi)    
      Important este ca va fi in PMP (Joi, 8 ianuarie 2015, 12:02)

      Cristiann80 [utilizator] i-a raspuns lui axismundi

      Mi se pare foarte corect in legatura cu ce afirma Elena Udrea ,ca dl Basescu va alege singur modalitatea in care va dori sa colaboreze cu PMP. Ca sa redevina vocea principala a dreptei politice nu-i trebuie vreo functie, ce naibba! Faptul ca va fi alaturi de PMP fie si ca simplu membru este suficient, oricum va fi respectat, ascultat, au si pe cine. Toata clasa politica stie si sta cu teama, ca revenirea d-lui Presedinte Basescu in politica liber de incorsetarea Constitutiei, va rasturna ordinea pe care o impun cei din USL Mare. Nu le convine, iar mafia PNL -Blaga va fi spulberata de Liderul Dreptei Basescu alaturi de Udrea-PMP. Va place, nu va place, asta-i adevarul. Avem nevoie de dreapta autentica, avem nevoie de ei.
  • 0 (6 voturi)    
    Fara (Miercuri, 7 ianuarie 2015, 12:36)

    somesanu [utilizator]

    Basescu PMP nu exista, ce e aia modalitate de cooperare? I-a sprijinit tot anul trecut, si?
    • +2 (2 voturi)    
      nu as vrea sa imi sara nimeni in cap, (Miercuri, 7 ianuarie 2015, 13:08)

      bancher [utilizator] i-a raspuns lui somesanu

      dar alt partid in afara de PMP nu l-ar primi pe Traian Basescu. El a creat (din culise) PMP-ul cand Elena Udrea a pierdut sefia pt PDL, el l-a sprijinit (pe fata) la europarlamentare, el a sprijinit-o pe Elena Udrea la prezidentiale, asa ce e normal sa se duca direct la acest partid.
      Eu ma mir ca inca nu l-au pus presedinte.
  • 0 (8 voturi)    
    Basescu sta la casa? :)) (Miercuri, 7 ianuarie 2015, 13:11)

    CititorulComentator [utilizator]

    http://www.hotnews.ro/stiri-magazin-19034085-video-sua-femeie-dezbracata-fost-scoasa-catre-pompieri-din-hornul-casei-fostului-iubit-dupa-incercat-strecoare-casa-acestuia.htm

    :)))))
  • 0 (2 voturi)    
    Elena sa clarifice ce este PMP! (Miercuri, 7 ianuarie 2015, 13:26)

    vali47 [utilizator]

    Cred ca nu trebuie ca Elena Udrea sa-l traga toata ziua de barnet pe Traian Basescu.Ar fi mai de interes sa se clarifice ideologic ce este si face PMP.Daca este in opozitie numai cu PSD nu face nimic decat rafuiala politica de care romanii nu mai au chef.Si ne intoarcem iar la ideologie,cum este in opozitie PMP fata de PSD?Si de ce UNPR,PC,UDMR PNL sunt partide cu care ar putea conlucra?Ce-i aduna si ce-i desparte?
  • 0 (0 voturi)    
    Ce se intampla doamna Udrea? (Vineri, 9 ianuarie 2015, 14:36)

    Manes [utilizator]

    Singurica, singurica....