Intalnire Klaus Iohannis - Victor Ponta, luni la ora 12:00, la Palatul Cotroceni

de I.C.     HotNews.ro
Duminică, 21 decembrie 2014, 18:29 Actualitate | Politic

Presedintele Klaus Iohannis l-a invitat pe premierul Victor Ponta la o intalnire la Palatul Cotroceni pentru a discuta legat de prioritatile guvernarii, precum si perspectivele colaborarii intre institutiile pe care cei doi le reprezinta, anunta Iohannis intr-o postare pe contul sau de Facebook.

"L-am invitat maine, 22 decembrie, la Palatul Cotroceni, pe prim-ministrul Victor Ponta, la o intalnire la care vom discuta prioritatile guvernarii, actualitatea politico-economica si perspectivele colaborarii institutionale intre presedintie si guvern. Intalnirea va avea loc la ora 12:00", scrie Klaus Iohannis pe Facebook.





















[P] Afla cum poti sa-ti imbunatatesti aerul din locuinta

Stiati ca umiditatea mare poate provoca probleme de respiratie si de adaptare la temperaturi mari?

3666 vizualizari

  • +14 (14 voturi)    
    Ponta out! (Duminică, 21 decembrie 2014, 18:41)

    Klaus_CT [utilizator]

    Klaus, nu-l deranja pe Ponta, el se pregateste de vacanta, schi, petreceri cu alti colegi de partid. Mai bine pune-i in fata obiectivele tale/noastre si daca nu va fi in stare sa si le asume da-i un sut in fund si cu asta basta. Fostul tau contracandidat este arogant, plin de el, nesimtit pe alocuri, vorbeste mult si prost, ma indoiesc ca va putea fi in stare sa isi asume obiective de interes national. Nu ar fi mai bine sa-i curmam suferinta de a guverna si de a-l lasa sa mearga unde crede el ca ar putea face fata mai bine?
    • +10 (10 voturi)    
      Dottore in drum spre Brutarie (Luni, 22 decembrie 2014, 8:09)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui Klaus_CT

      O sa II Fie dor de Base Lui Dottore..neamtul ii Spune ce sa faca, DACA NU face Brutaria il asteapta
  • +10 (10 voturi)    
    Dr. Ponta isi freaca miinile: (Duminică, 21 decembrie 2014, 19:23)

    ofCAER [utilizator]

    iar o sa-i zica lu' Iohannis: "Vreau ... Sa fiti ala de la mine din birou, cuminte" (Asa-i ca am dreptate, dottore?!).
    Aaaa, ca era sa uit: miine o sa-i spuna dr. Ponta si ce-a vrut sa-i zica la dezbatere, prin: "Eu cred ca o sa aflati luni" (miine e "lunea" aia nu-i asa, dottore?!).
    • +7 (7 voturi)    
      "Eu cred ca o sa aflati luni" (Luni, 22 decembrie 2014, 6:56)

      ofCAER [utilizator] i-a raspuns lui ofCAER

      Eu cred c-o sa-i spui ca demisia ti-o depui... pai ca dupa ce demisionasi de doctorat, bre romane-crestin-mindru, tine-o-ntr-una, demisioneaza si de prim-ministeriat...
      Ca p-orma, de la partid, ca n-o sa mai fii p.-m., o sa-ti primesti un sut in cur de la domnu' Ghita care nu mai e membru...
  • +14 (14 voturi)    
    comunisti (Duminică, 21 decembrie 2014, 20:42)

    cris333 [utilizator]

    trimiteti-l la plimbare pe ponta si oamenii lui, comunistii astia or sa puna bete in roate pana la adanci batraneti.
    Am iesit in strada inainte de turul 2 si am votat pentru o tara ca afara nu pentru ca hotii sa fie in continuare la conducere.
  • +12 (12 voturi)    
    pentru presedintele Johannis (Luni, 22 decembrie 2014, 0:17)

    Armadilo [utilizator]

    Domn' profesor, vedeti ca elevul ii in pauza de masa la 12!

    Sper ca nu va lasa cu ochii in soare.

    In alta ordine de idei, domnu' elev bagati de seama ca presedintele nu va promulga bugetul dupa anuntul PNL.

    Cred ca nu ati completat suficient teza de doctorat, ma refer aici la partea cu sursele de inspiratie pentru buget, adice de unde veti lua bani.
  • +8 (8 voturi)    
    Sper ca punctul 1.... (Luni, 22 decembrie 2014, 7:46)

    gica43 [utilizator]

    ...si singurul al discutiilor sa fie..ejectarea Plagiatorului-Las-Mincinos !!!
  • +5 (5 voturi)    
    Scurt! (Luni, 22 decembrie 2014, 8:57)

    vali47 [utilizator]

    Victor Viorel Ponta demisia.Motivul-legea bugetului.
  • -4 (4 voturi)    
    pact coabitare 2 (Luni, 22 decembrie 2014, 8:59)

    xanti [utilizator]

    Nu m-ar mira un nou USL.