Victor Ponta: UNPR, PC si PLR vor avea cate doua ministere

de I.R.     HotNews.ro
Marţi, 2 decembrie 2014, 14:17 Actualitate | Politic


Premierul Victor Ponta a afirmat ca, in urmar restructurarii guvernului, fiecare din partidele din coalitie va primi cate doua ministere. El a declarat ca liderul PLR Calin Popesscu Tarcieanu nu a cerut mai multe portofolii, asa cum se vehiculeaza in presa.

"N-a cerut dl Tariceanu nici 4 functii, nici anumite functii. Si UNPR si PC si PLR vor avea cate doua portofolii de functii. Mai intai discutam despre buget", a declarat Ponta.

In ceea ce priveste bugetul, premierul a repetat faptul ca in 2015 nu va fi martia nicio taxa.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















3264 vizualizari

  • +9 (9 voturi)    
    Monta nu mai are scapare.... (Marţi, 2 decembrie 2014, 14:16)

    titirica [utilizator]

    e dus rau cu pluta...

    inca insista ca nu se maresc taxele dar creste accizele prin recalcularea cu un curs inventat. asta ce e? nu tot o crestere?....

    lasand acciza la o parte, asta e in stare sa puna taxele sa se plateasca la un curs de, sa zicem, 7 RON/EUR si apoi sa vina si sa zica: " mincinosilor, nu v-am marit taxele!"
  • +8 (8 voturi)    
    PLR? (Marţi, 2 decembrie 2014, 14:27)

    emil bobu [utilizator]

    Cum sa aiba PLR portofolii cand nu exista ca partid?

    De ce n-o numeste pe ma-sa la Finante?
  • +6 (6 voturi)    
    Astia merg in continuare contra curentului (Marţi, 2 decembrie 2014, 14:42)

    mopsu [utilizator]

    copypaste nu tine cont de votul nostru si-l pune pe acest dinozaur( recte tradiceanu ) sa ministereasca din nou,de parca partidul minuscul ar avea vreun cuvant de spus...
  • +3 (3 voturi)    
    Cei PLR ?-pe loc repaos !!! (Marţi, 2 decembrie 2014, 15:04)

    andreesanu [utilizator]

    Partidul lui Tariceanu PE LOC REPAOS !!!,da din coate contra orcui ,ciolanul este tinta,nesimtirea este calitatea,impotenta este virtutea !!!!!!!!!!,infantilismul bomboana pe coliva guvernului de duca-se pe pustiu .
    Gastile refacute din suturile-n cur date de electorat au facu pasul inainte spre ciolan in sistemul care pe care care cum poate acum cit mai este ciolanul in fata lor !!!
  • +4 (4 voturi)    
    Gogu (Marţi, 2 decembrie 2014, 15:43)

    mgu [utilizator]

    Decit sa impartiti ministere aciuitilor la guvernare mai bine le reduceti.15 ministere sunt prea multe intr-o tara in care nu se misca nimic,doar bani negri.Nu mai dati iarasi ministere unor alde Chitoiu,Stroe sau Nicolicea
    oricum ii aduba DNAul.
  • +3 (3 voturi)    
    Dar PPDD (Marţi, 2 decembrie 2014, 16:11)

    Dana Bob [anonim]

    Lui D Diaconescu nu ii dati nimic? Ministerul culturii ?
    Vine si cu tomberonul pe post de recuzita!
  • +1 (1 vot)    
    legitimitate (Marţi, 2 decembrie 2014, 19:32)

    revo [utilizator]

    Cretinilor, de doi ani jumatate ne bateti la cap ca Base nu mai are legitimitate (!?), si voi il bagati pe Tariceanu in Guvern? Cine e Tariceanu si de la ce partid vine? Ce-i aia PLR? A participat la alegeri? Cati alegatori are? Pe cine reprezinta?
    NU ARE LEGITIMITATE pentru ca nu reprezinta pe nimeni, doar pe el insusi! Si PP-DD-ul lui Dan Diaconescu este mai indreptatit sa ocupe niste fotolii decat o persoana fizica, Tariceanu, care se reprezinta numai pe el. Ba, da voi chiar nu vreti sa va treziti? Sau nu puteti?
    Calcati-ne bine pe nervi, sa va ajutam sa va ardeti Karma negativa, definitiv.