Un observator independent la alegerile din satul Naipu (Giurgiu) sustine ca a fost agresat de primarul comunei dupa ce a sesizat nereguli la vot

de Catiusa Ivanov     HotNews.ro
Duminică, 16 noiembrie 2014, 14:55 Actualitate | Politic


Denis Binisor, observator independent la sectia vot 136 din satul Naipu (comuna Ghimpati, judetul Giurgiu) sustine ca a fost agresata de primar deoarece a cerut presedintelui sectiei de vot sa nu i se mai permita accesul primarului in sectie si pentru ca ar fi sesizat mai multe nereguli ce se petreceau acolo. Aceasta a depus si plangere la Politie, sustinand ca primarul a venit sa faca scandal dupa ce observatorul a facut o fotografie in sectia de vot la un geam care a fost desigilat si a incercat sa-i ia telefionul din mana si a tras-o de par.

Reporterul HN s-a dus la fata locului pentru a cere lamuriri, insa a fost dat afara din sectie si nu a e primit explicatii pe motiv ca nu are acreditare.

Presedintele sectiei de vot a declarat ca nu a vazut asemenea evenimente.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















5929 vizualizari

  • +12 (12 voturi)    
    cred ca s-a bagat dreaq coada (Duminică, 16 noiembrie 2014, 14:54)

    rov [utilizator]

    cu numele lui real "putin" de s-au unit asa comunistii cu tiganii si mafiotii pentru destabilizarea si vandalizarea Romaniei
  • +7 (7 voturi)    
    Comment sters de user (Duminică, 16 noiembrie 2014, 14:59)

    Radu-Mihai [anonim]

    • +3 (3 voturi)    
      HotNews faceti publica situatia aceasta!!! (Duminică, 16 noiembrie 2014, 16:18)

      Excelsior [utilizator] i-a raspuns lui Radu-Mihai

      Eventual o plangere la procuratura, ceva..
      Multumesc
  • +6 (6 voturi)    
    institutiile statului sint partial acaparate (Duminică, 16 noiembrie 2014, 15:08)

    urob [utilizator]

    deja anumite judete sint cucerite de PSd.Cetateanul nu mai are valoare acolo.Importanat e Mafia-Partid.
    Daca romanii nu vor iesi in strada sa-si apere dreptruile si restul tarii va fi inghitit de Mafia PSD
  • +7 (7 voturi)    
    Fotografierea in SECTIA de votare INTERZISA????? (Duminică, 16 noiembrie 2014, 15:43)

    fit [utilizator]

    Va rog sa imi spuneti daca este infractiune filmarea sau pozarea in interiorul SECTIEI de votare. Stiu ca nu e voie in CABINA de votare. Va rog sa specificati articolul din lege.
    • -1 (3 voturi)    
      Nu e voie (Duminică, 16 noiembrie 2014, 15:59)

      Sorin. [utilizator] i-a raspuns lui fit

      Nu stiu articolul dar stiu ca nu e voie, daca o faci fa-o doar cu o camera ascunsa.
      • +3 (3 voturi)    
        Nu e precizat nicaieri! (Duminică, 16 noiembrie 2014, 16:53)

        fit [utilizator] i-a raspuns lui Sorin.

        Raspunsul e ca nu este precizat nicaieri ca nu e voie sa pozezi in sectiile de votare. Cei de la OpenVote zic ca este permis. Cred ca se face un abuz in aplicarea a ceea ce nu este specificat nicaieri!!! La intrarea in sectia de votare scrie ca nu e voie sa faci fotografii IN CABINA DE VOT. Atat!
  • +4 (4 voturi)    
    Plingere penala (Duminică, 16 noiembrie 2014, 16:18)

    Trojan.H [utilizator]

    Puscarie.