VIDEO Elena Udrea le-a cerut alegatorilor sai sa vina la vot si sa voteze anti-Ponta

de R.M.     HotNews.ro
Vineri, 7 noiembrie 2014, 18:47 Actualitate | Politic


Elena Udrea
Foto: Agerpres
Elena Udrea le-a cerut vineri celor care au votat cu ea in primul tur al alegerilor prezindentiale sa se prezinte la vot in 16 noiembrie si voteze "anti-PSD si anti-Ponta".

"Electoratul Elenei Udrea e cel mai anti-PSD si anti-Ponta electorat. Ii rog sa vina la vot. E o responsabilitate pe care o avem cu totii, de a veni la vot si a decide soarta Romaniei", a spus aceasta, intr-o conferinta de presa.

"Acest electorat, sunt convinsa, va vota asa cum ii cer valorile si principiile statului de drept, va vota avand in minte aceste valori, indiferent ce recomanari  li se vor face", a spus sefa PMP, inainte de a adauga:

"Votul din 16 trebuie sa fie un vot anti-Ponta".

Intr-un discurs in care l-a criticat in repetate randuri pe Klaus Iohannis si in care nu a spus direct ca va vota cu aceasta, Udrea a spus ca in turul doi "va conta enorm cu cine va vota o jumatate de milion de alegatori care in primul tur a votat cu Elena Udrea".

"Eu voi vota conform atitudinii care ma defineste mai mult decat pe oricare dintre cei care au fost in competitie. Am fost cel mai mare adversar al PSD si al lui Ponta", a subliniat aceasta.



In opinia sa, daca Victor Ponta este "un candidat care reprezinta baronii locali, fara respect pentru statul de drept", Klaus Iohannis "a riscat soarta dreptei in aceste alegeri, acceptand sa participe la competitie desi nu are statutul clarificat, a fugit de confruntrea cu mine si are o atitudine duplicitara fata de statul de drept".

Elena Udrea considera insa ca cele 500.000 de persoane care au votat pentru ea in primul tur "vor face diferenta" in cel de-al doilea dar a dat de inteles ca ar fi putut obtine mai mult daca nu ar fi exitat "strategia extrem de bine coordonata" impotriva sa, din care a citat "aruncarea in competitie a Monicai Macovei", pentru a fura din electoratul lui Traian Basescu, si "atacuri dintre cele mai sofisticate si profesioniste", facand referire fotografiile realizate in Paris, alaturi de Alina Bica.

Ea a sustinut ca a fost singurul candidat care s-a luptat cu Victor Ponta in primul tur si a spus ca "macar 5 procente din ce a obtinut Klaus Iohannis se datoreaza luptei" pe care PMP, ea si "in special Traian Basescu au dus-o cu Ponta si PSD".


Citeste mai multe despre   





Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.


















11428 vizualizari

  • +20 (34 voturi)    
    Elena Udrea (Vineri, 7 noiembrie 2014, 18:56)

    1234567899 [utilizator]

    V-am ascultat cu atentie Doamna Udrea si parerea mea este ca cele declarate de Dumneavoastra sunt urmarea unei mari frustari in urma votului de Duminica.Sper ca totusi Electoratul care v-a votat(din pacate nu am putut sa votez la München dupa 4 ore de asteptare)sa iasa inca o data la vot si sa ramina totusi de Dreapta.Noi cei de pe aici vom ramine Albastrii si vom fi FRUSTATI numai atunci cind nu vom putea vota.Duminica vom fi acolo indiferent cit de FRIG va fi!
    O seara buna!
    • -1 (15 voturi)    
      Cum si-a permis??????? (Vineri, 7 noiembrie 2014, 20:21)

      Impotriva prostiei din tara [utilizator] i-a raspuns lui 1234567899

      Cum asa, nicio negociere cu Johannis? Macar una mica ca sa-i sature macar pe o masea pe flacaii aia incordati care vroiau sa manance si ei ceva in seara asta legat de Basescu si Udrea, cauza tuturor nereusitelor politice ale idolilor personali? Cum si-a permis Udrea sa trimita electoratul basist la urne cerandu-le sa voteze anti-Ponta, dezamagind cumplit numerosi iubitori de sange pe pereti?...:D
      Flacai, faceti si voi un lucru bun astazi.Tineti post, e Vineri!...
      • +11 (13 voturi)    
        Eu speram ca dupa declaratia asta (Vineri, 7 noiembrie 2014, 23:12)

        derblauereiter [utilizator] i-a raspuns lui Impotriva prostiei din tara

        se mai potolesc ostilitatile pe partea dreapta, macar pe HN;

        nu sunt deloc fan Johannis, dar as spune ca toate obiectiile legate de candidatura lui n-ar fi chiar prima noastra urgenta;

        dreapta sta prost, statistic, sociologic, mediatic, n-are inca comunicatori sau nu-i foloseste, anumite structuri de partid par f. predispuse sa tradeze; dincolo de optiunile mele personale, nu-mi aduc aminte de cand n-am vazut o campanie mai slaba a dreptei;

        asa ca mai bine ne concentram pe iesitul la vot in turul 2 si-o lasam mai usor cu exigentele 10 zile, ca putem sa ne injuram unii pe altii dupa si dupa 16 nov.
        • +2 (2 voturi)    
          Pai da (Sâmbătă, 8 noiembrie 2014, 8:26)

          xvlad [utilizator] i-a raspuns lui derblauereiter

          Insa, daca ai urmarit discursul, il critica dur pe Iohanis. Ceea ce se traduce prin faptul ca o parte din ceu 500,000 care au incredere in ea nu vor mai merge la vot. Daca ar fi lipsit atacurile la Iohanis si ar fi zis direct "eu voi vota Iohanis si va indemn sa faceti la fel" era altceva si mult mai multi din cei 500,000 ar fi venit la vot. O sa vedem in sondajele de dupa cati nu au mai venit...

          Udrea are tot interesul sa iasa Ponta. Eu sper sa se trezeasca votantii ei si sa se duca la vot. Si sa si voteze, nu sa faca cum deja zic unii pe aici ca vor face (buletin gol sau 2 stapile). Sau poate astia sunt doar postaci...

          Oricum, tin sa va atrag atentia si asupra acestui articol: http://www.hotnews.ro/stiri-alegeriprezidentiale2014-18490144-b1-vireaza-discret-spre-ponta.htm
        • 0 (2 voturi)    
          Eu votez Johannis, stai linistit! (Sâmbătă, 8 noiembrie 2014, 9:40)

          Impotriva prostiei din tara [utilizator] i-a raspuns lui derblauereiter

          Eu n-am spus o vorbulita despre Monica Macovei in campanie, nici macar atunci cand a atacat-o ipocrit pe Elena Udrea cu fotografiile de la Paris si declaratia imbecila ca ar fi avut niste dosare la DIICOT, adica exact ceea ce spunea Antena 3. Udrea n-a atacat-o deloc pe Macovei in campanie, in schimb sustinatorii ei au devenit mai rai ca antenistii. A trecut turul doi si atacurile nu s-au oprit, toti crezand ca PMP il va sustine pe Ponta. Cat de prost sau rau intentionat poti fi declarand asa ceva??? N-am facut decat sa le dovedesc inca o data ca intre ei si cei de la antene este o singura diferenta. De nume...
      • 0 (4 voturi)    
        Vaaaaaaiiiii.... (Vineri, 7 noiembrie 2014, 23:43)

        Lovercraft [utilizator] i-a raspuns lui Impotriva prostiei din tara

        Dragomire, pai cum ramane cu cei trei presedinti dati la sigur si anume MRU, Udrea si Macovei, in ordinea asta? Cum ramane cu predictiile tale, dragomire? Ne lasasi lu' Ponta? Predictiile, Dragomire, cum ramane cu predictiile?
        • 0 (0 voturi)    
          Vorbim dupa ce se trage ultima linie! (Sâmbătă, 8 noiembrie 2014, 13:04)

          Impotriva prostiei din tara [utilizator] i-a raspuns lui Lovercraft

          Dupa 16 Noiembrie. Atunci vedem cine a castigat sau cine va pierde totul...:)
        • +1 (1 vot)    
          N-ati inteles nimic! (Duminică, 9 noiembrie 2014, 9:35)

          Alain Alain [anonim] i-a raspuns lui Lovercraft

          Ei...acum sa va vad, Hotnews...reproduceti textul declaratiei Elenei Udrea fara sa fi comentat nimic...asta imi demonstreaza ca ati inteles o laie, n-ati patruns esenta discursului si nici ce vrea el sa transmita de fapt celor 500.000 de votanti ai PMP...va mai las o zi-doua, poate va prindeti si-mi dati raspunsul...
    • 0 (18 voturi)    
      Udrea este un personaj josnic (Vineri, 7 noiembrie 2014, 20:30)

      xvlad [utilizator] i-a raspuns lui 1234567899

      Care isi doreste sa iasa Ponta. Daca iese Iohanis, PMP-ul e mort si ingropat ca forta de opozitie intrucat ACL-ul sau cum se va numi va fi mult, mult mai puternic ca partid de opozitie avand presedintele.

      Asa ca ce putea Udrea sa faca ca sa-l ajute pe Ponta mai mult? Pai nu putea sa zica nici votati Pota, nici stati acasa. Asa ca a tras de timp cat a putut si ii demoleaza acum pe amandoi. Mai zice si ca desigur, Ponta e raul cel mai mic, dar nici Iohanis nu e prea breaz.

      Iata de ce este aceasta strategie marsava: tocmai am vazut un sondaj la TV in care se arata ca 90% din oameni ar veni la vot sa voteze candidatul cel mai bun, in timp ce doar 60 si ceva pentru a vota candidatul mai putin rau. Diferenta de vreo 20-30% e ce spera Udrea sa stea acasa...

      Toxic personaj!

      Contrastati asta cu ce a facut Macovei: una peste alta, idiferent de ce s-a intamplat pe parcurs, mesajul ei final e "Iohanis a semnat hartia cu statul de drept, deci e bun, deci votati-l".
      • -10 (16 voturi)    
        Macovei, ca si Udrea, nu sunt oameni politici! (Vineri, 7 noiembrie 2014, 22:15)

        Impotriva prostiei din tara [utilizator] i-a raspuns lui xvlad

        Marginita la doar DNA, justitie si recuperarea daunelor, ea este un purtator de mesaj, ca si Elena Udrea. Niciuna nu are anvergura lui Traian Basescu care vasleste peste capetele amandouara la 10.000 de metri.
        Cat despre mesaj, iti inteleg frustrarea...Cum asa, nicio negociere cu Johannis? Macar una mica ca sa-i sature macar pe o masea pe flacaii aia incordati care vroiau sa manance si ei ceva in seara asta legat de Basescu si Udrea, cauza tuturor nereusitelor politice ale idolilor personali? Cum si-a permis Udrea sa trimita electoratul basist la urne cerandu-le sa voteze anti-Ponta, dezamagind cumplit numerosi iubitori de sange pe pereti?...
        Flacai, faceti si voi un lucru bun astazi.Tineti post, e Vineri!...
        • 0 (10 voturi)    
          Daca intelegeti (Vineri, 7 noiembrie 2014, 23:05)

          Clop [utilizator] i-a raspuns lui Impotriva prostiei din tara

          Domnule, poate ca sunteti frustrat ca noi toti de situatie, misogin probabil, ideea este sa faceti o diferenta intre pelteaua roz Udrea si Monica Macovei.

          Intre cele doua nu exista un grad de comparatie care sa le puna in aceeasi balanta. Never.
    • -5 (11 voturi)    
      Conducere bicefala,,, (Vineri, 7 noiembrie 2014, 21:33)

      Alain Alain [anonim] i-a raspuns lui 1234567899

      Asa se va intampla cu mine pe 16 noiembrie : in cabina de vot voi deschide buletinul, voi citi numele, voi trage aer adanc in piept pentru a-mi inabusi greata...amandoi, o apa si-un pamant! Ce mi-e Tandea, ce mi-e Mandea?! Cine sunteti voi Ponta Naum si Johannis? Niste rai si niste fameni / I-e rusine omenirii sa va spuna voua oameni!!! In urma cu doi ani am vizitat Republica San Marino...acolo conducerea e asigurata de doi " locotenenti ", deci bicefal, pentru ca hotararile ce vizeaza soarta minusculei tari de pe teritoriul Italiei sa nu se ia de o singura persoana...daca neintelegerea intre cei doi persista, se organizeaza noi alegeri...asa si eu, in singurattatea cabinei de vot voi aplica doua stampile : pentru fiecare cate una!!! Merita!
    • +4 (8 voturi)    
      Tara la tzatze (Vineri, 7 noiembrie 2014, 23:00)

      Clop [utilizator] i-a raspuns lui 1234567899

      Nu inteleg de ce Hotnews o tine cap de afis pe Udrea.

      Cand cetateanul roman intelege ca nu mai suporta masinatiunile politicienilor, cele lipsite de consistenta pentru el, ca individ care a pus o stampila pe X sau pe Y sau pe Z, invata sa aleaga ceea ce este mai bun pentru el si nu pentru stampilat.

      Stampilatul trebuie sa dovedeasca ca o merita, iar astazi avem o tara in haos si pentru ca PMP si ambitiile nemasurate ale divei.

      Basescu s-a uitat chioras la Macovei, nu iese la rampa sa zica ca e tara in haos cu pesedeii care si-au dat legi ca sa castige, nu zice nimic despre Johannis, ca mdeh, el e presedintele jucator intr-o tara aflata in deriva si needucata, cumparata cu galeata si mititelul.

      Sa traiti bine, domnule presedinte, dupa turul 2!

      Migratia primarilor prin OUG si o tara cvasi-rosie dupa turul , arata inconsistenta politica din Romania.

      E tara in criza inainte de turul 2 si ni se serveste salam cu soia.
      • +3 (3 voturi)    
        nu va plac (Sâmbătă, 8 noiembrie 2014, 10:18)

        Viorica Alexandru [utilizator] i-a raspuns lui Clop

        opiniile deschise si clare nu va plac.
        Doar indoctrinarile.

        Basescu a spus ce crede. De ce va deranjeaza?

        A facut din Romania o tara frecventabila in UE si NATO. A adus anticoruptia in etapa institutionalizata si ne-a invatat pe toti Constitutia si functionarea statului .

        De ce nu va plac aceste lucruri?
        Johannis si Macovei pot ajunge ceva si fara sa-i negati lui Basescu victoriile si calitatile.

        Sau o faceti pentru ca nu sunteti sigur de asta si cautati vinovati?
        • +1 (1 vot)    
          ba il apreciaza (Sâmbătă, 8 noiembrie 2014, 11:59)

          nash pandelica [utilizator] i-a raspuns lui Viorica Alexandru

          dar, le e frica s'o spuna deschis, ar fi acuzati de baism.
          iohanis si blaga spera ca vor apuca si ei ceva din 7.4 mil...
          asta e fatzarnicie...nemteasca.

          cel mai nasol este de pedelei, care, pt. a se numi labarali, s'au dezis de trecutul lor.

          in schimb, fostii camarazi, cei care imbracasera gecile rosii (si ce falos era orban in geaca pesedista !), aka penelistii, nu vor sa recunoasca magariile uslamului.
          asa se alintau ei, in uslam, camarazi.
          pe romaneste, tovarasi,:)

          n'a fost lovitura de stat, nici macar incercare...
          se lauda ca n'au votat amnistia...
          asta ar fi singura lor scuza pentru toata marsavia uslamica...
          au votat contra, de teama opiniei publice si ca iohanis n'a fost numit menistru la interne si vice prim.

          dottore n'a vrut sa cedeze jandarmeria si organizarea votarii....
          nici macar catre aliatii cu care au amestecat rosul cu galbenul. a iesit kakaniu rau.
          un kkrau.
          kakaniu cu care s'au manjit apoi pedelistii lui blaga.

          inainte sa votati, rememorati, amintitiva cum a s'a ajuns la johanis pt. cotrocesti. apoi, votati cum va dicteaza constiinta.

          raul cel mai mic....
  • 0 (30 voturi)    
    oare? (Vineri, 7 noiembrie 2014, 18:59)

    MrOpinie [utilizator]

    Daca stai bine sa te gandesti Basescu are mai mult de castigat daca pierde Johannis... si oricum cine o mai crede pe madam Udrea, in afara de rude si membri PMP?
    • +6 (8 voturi)    
      Eu am votat Macovei dar o cred (Vineri, 7 noiembrie 2014, 20:22)

      Excelsior [utilizator] i-a raspuns lui MrOpinie

      ...
      • +3 (5 voturi)    
        *********** (Vineri, 7 noiembrie 2014, 23:09)

        Clop [utilizator] i-a raspuns lui Excelsior

        Trebuie sa ne credem pe noi, ca ultima sansa. Sau intram in bezna rosie sau iesim la vot tineri sau batrani, cei educati, incercand o contrapondere valabila la votul tontilor sau cumparatilor.

        Daca nu, prostimea o sa ne manance inca o data manevrata de baroni, pesedeii aflati pe culmi etc.
  • +8 (16 voturi)    
    ce... "amanunte"?! (Vineri, 7 noiembrie 2014, 19:00)

    Dedalus [utilizator]

    Femeia asta zice:

    "Pe el, sa-l... pe VP!"

    Si voi spuneti:

    "Vom reveni cu amanunte "

    Ha!

    :-) :-) :-)
  • -10 (26 voturi)    
    Anti USL Iojhannis-Ponta-Blaga (Vineri, 7 noiembrie 2014, 19:00)

    Cristiann80 [utilizator]

    Da anti USL eu asta cred. Udrea a spus: nu sunt stapana voturilor electoratului meu! Excelent! Asta inseamna democratie, libertate, politica moderna, implicare. De asta am votat Udrea,mi-am regasit principiile si felul cum vreau sa traiesc in tara asta, ea este cea care ma reprezinta si respect faptul ca nu m-a obligat cum sa votez. Ne-a cerut celor 500 de mi de romani sa decidem singuri. Inca un punct castigat de Udrea! Libertate maxima. De asta spun ca PMP este cel mai modern partid, cel mai democratic. Eu,oricum merg sa votez pe amandoi ca sa nu-mi fie folosit buletinul de vot.
  • -1 (21 voturi)    
    . (Vineri, 7 noiembrie 2014, 19:00)

    Marius Muntean [utilizator]

    Minunea blonda, o surpriza placuta!
  • +5 (23 voturi)    
    M-am asteptat la asata. (Vineri, 7 noiembrie 2014, 19:04)

    connors [utilizator]

    Doamna Udrea a dat dovada ca e contra mafiei din PSD.
  • +5 (21 voturi)    
    Tarziu (Vineri, 7 noiembrie 2014, 19:06)

    verid [utilizator]

    Mai bine mai tarziu decat niciodata.Incepusem sa regret ca v-am votat
  • +15 (25 voturi)    
    Elena Udrea (Vineri, 7 noiembrie 2014, 19:07)

    1234567899 [utilizator]

    Si sa dea Domnu ca cei 500000 sa faca intreadevar diferenta!
  • +13 (25 voturi)    
    A se citi.. (Vineri, 7 noiembrie 2014, 19:09)

    motanu_ranjila [utilizator]

    Electoratul Elenei Udrea reprezinta nucleul dur al electoratului lui Base, anume cei mai fanatici stransi laolalta cu cei mai obedienti.
  • -3 (23 voturi)    
    blonda (Vineri, 7 noiembrie 2014, 19:10)

    Bimbo [utilizator]

    Elena Udrea - buna pt DNA
    • +2 (4 voturi)    
      discriminezi (Sâmbătă, 8 noiembrie 2014, 0:27)

      Nevermind [utilizator] i-a raspuns lui Bimbo

      poate vrea si DIICOT o bucatica din bunaciune. daca prietena bica e trasa pe dreapta, ca altfel si are, nu numai face, spate
  • +18 (26 voturi)    
    este in regula (Vineri, 7 noiembrie 2014, 19:10)

    Klaus_CT [utilizator]

    Pozitia PMP si a doamnei Nutzi este una justa. De acum incolo s-ar putea sa-i spun Elena, sa renunt la "Nutzi".
    Nu credeam sa spun asta vreodata, dar.... BRAVO!
    Trebuie sa ne aliem cu totii impotriva lui Ponta si sa incepem dupa aceste alegeri cruciale sa vedem cum sa reconciliem diferentele dintre noi si sa facem ceva cu tara asta.
    Alegerea lui Klaus Iohannis este primul pas in acest sens!
  • +7 (25 voturi)    
    Comment sters de user (Vineri, 7 noiembrie 2014, 19:15)

    Radu-Mihai [anonim]

    • +4 (6 voturi)    
      nu chiar (Sâmbătă, 8 noiembrie 2014, 0:28)

      Nevermind [utilizator] i-a raspuns lui Radu-Mihai

      il are si pe al lui cretiann80
  • -8 (14 voturi)    
    tot degeaba (Vineri, 7 noiembrie 2014, 19:20)

    nash pandelica [utilizator]

    fara sa iasa la rampa si sa spuna clar si raspicat ca nu va face niciodata cardasie cu psd, pe tot timpul mandatului sau.
    cardasie nu inseamna colaborare institutionala, conf. cu connstitutia.
    cardasie ar insemna sa semeneze ca ..primarul (!!), orice vine de la viktoria. cardasie ar insemna ca marele parid...etc, ar face vreo intelegere, scrisa, verbala sau tacita cu psd sau acolitii sai.

    deci, fara aceasta declaratie, cred ca multi dintre votatorii doamnelor vor prefera sa nu voteze.
    fara aceasta declaratie, io voi vota antipota, lasand votul alb.
    • +5 (5 voturi)    
      adica (Vineri, 7 noiembrie 2014, 22:04)

      VictorS [utilizator] i-a raspuns lui nash pandelica

      vei vota Ponta si PSD.
      • -1 (1 vot)    
        n'ai votat vadim (Sâmbătă, 8 noiembrie 2014, 11:44)

        nash pandelica [utilizator] i-a raspuns lui VictorS

        ai votat ilici :)
        cea mai buna alegere !
        dar, daca votezi klauz si ajungi iar la dottore si uslam ?!

        ce'l retine sa declare ca nu va face cardasie cu psd, ca nu va accepta uslamul ?!

        poate dr. tonta este cea mai buna alegere...
        cu psd la putere si o guvernare dezastruasa, n'ar mai avea pe cine da vina la alegerile urmatoare. poate asa se vor mai destepta si romanii si vor judeca cu capul, nu cu burta.

        si victor viorel poate fi suspendat.
        si cat este el la cotrocesti se poate striga, iesi afara javra ordinara....
        • 0 (2 voturi)    
          N-am votat cu Nastase (Sâmbătă, 8 noiembrie 2014, 14:25)

          VictorS [utilizator] i-a raspuns lui nash pandelica

          si am votat cu Basescu.

          Sincer nu cred ca Iohannis e mai rau decat Basescu, cred ca ma va reprezenta mai degraba decat m-a reprezentat marinarul.

          Idea e ca, oricat ati justifica, statul acasa este echivalent cu votatul PSDului.
  • +10 (14 voturi)    
    asa Elena Udrea !! (Vineri, 7 noiembrie 2014, 19:29)

    Inna100 [utilizator]

    Doar ca trebuie sa zici clar romanilor sa il voteze Klaus Iohannis!! pentru ca multi nu vor intelege, sau se vor preface ca nu au cazut sau auzit cuvantul "anti"
  • +8 (8 voturi)    
    Datorita celor prostiti bine (Vineri, 7 noiembrie 2014, 19:44)

    ty [utilizator]

    cu pomeni electorale din bani nostri iar vom vota raul cel mai mic.
  • +9 (23 voturi)    
    Concluzia mea (Vineri, 7 noiembrie 2014, 19:47)

    gamma [utilizator]

    In legatura cu Udrea :sase clase sub Macovei , trei peste Ponta .A fost un paratraznet bun si si-a indeplinit misiunea mai mult decat onorabil .
    • -3 (9 voturi)    
      Bati campii! (Vineri, 7 noiembrie 2014, 20:47)

      Impotriva prostiei din tara [utilizator] i-a raspuns lui gamma

      Macovei e doar un tehnocrat, buna de un minister al justitiei si atat. Ca om politic e marginita de doua trei vorbe gen DNA, justitie, recuperarea prejudiciului...N-are alonja necesara a unui om politic. Ca si Elena Udrea, e om de mesaj, nu politician. Ati vazut-o vorbind de agricultura, politica externa sau administratie? Pai Traian Basescu este cu 100 de clase peste Macovei, la aproape capitolele, mai putin la justitie si aici cu semnul intrebarii...
  • -14 (18 voturi)    
    L-a ajutat pe Ponta (Vineri, 7 noiembrie 2014, 19:50)

    Velma Kelly [utilizator]

    Eticheta pusa definitiv pe Cremwursti: basist.
  • -1 (19 voturi)    
    Tot Nuti (Vineri, 7 noiembrie 2014, 19:51)

    Caligula [utilizator]

    Se vede ca Udrea nu e un politician deștept. A avut ocazia sa aducă niște puncte de program în fata alegătorilor pe care ar fi putut sa le impute lui Iohannis mai târziu dacă lucrurile vor ieși prost. Ia fost lene sa pună ceva pe hârtie și în consecință a preferat sa facă o declaratie la pleseala. Ea e cu "România Frumoasa", nu cu "România Lucrului Bine Facut". La ea "impresia artistica" contează. Bine ca nu are vreun doctorat.
  • +10 (12 voturi)    
    Modestie (Vineri, 7 noiembrie 2014, 19:56)

    CititorulComentator [utilizator]

    Ceva modestie nu ar strica, in rest, foarte bun indemnul.
  • +2 (22 voturi)    
    II cadeau plombele sa pronunte numele Iohannis.. (Vineri, 7 noiembrie 2014, 20:03)

    lucadd [utilizator]

    Dar asa e frustrarea... cucoana incepe sa semene cu ceva tot mai urat... dar deh daca et spune ca de fapt a castigat la alegerile astea... cum sa dea voturile ei pe persoana fizica...
    Acu a iesit tarziu, daca nu a primit nici un loc si nici un ciot... sa spuna ca vrea anti-Ponta... vot implicit al electoratului PMP.

    Sa ii spuna cineva ca apa uda si focul arde.
    • 0 (4 voturi)    
      bine (Vineri, 7 noiembrie 2014, 23:33)

      tirolez [utilizator] i-a raspuns lui lucadd

      si lui J. ii cad plombele sa vina la o confruntare cu Ponta, oriunde, oricum?! Sa se bata pana la ultima picatura? Sa-i puna toate intrebarile care au fost evitate de moderatorii de casa?
      Dar nu, e vinovata Udrea ca nu i-a pronuntat numele. Nu Tariceanu ca a facut blat cu Ponta, nu Emil Constantinescu ca si-a pierdut orice urma de demnitate, nu Crin Antonescu ca refuza sa-l sprijine pe J, nu primarii pnl-isti care au facut blat cu PSD-ul?!
      Orice ar face, e vinovata. Nici macar n-am votat-o, dar nu pot sa nu observ.
  • 0 (14 voturi)    
    Dar chiar nu e nevoie (Vineri, 7 noiembrie 2014, 20:05)

    mono61 [utilizator]

    Primul care - scuze - i-a băgat strîmbe lui Iohannis a fost Tokes Laszlo. Acum - scuze - îi bagă strîmbe Udrea. Mai lipseşte să-i bage - scuze - strîmba finală Traian Băsescu.
    • -2 (6 voturi)    
      Un comentariu decent! (Vineri, 7 noiembrie 2014, 20:28)

      Blackhawk [utilizator] i-a raspuns lui mono61

      As completa ca insusi Iohannis nu vrea sa cistige. Cred sincer ca si-a dat seama in ce s-a bagat.
  • 0 (6 voturi)    
    votantii lu' nuti (Vineri, 7 noiembrie 2014, 20:08)

    MariusComsa [anonim]

    Cei mai multi care au votat pentru udrea se pare ca au fost barbati tineri cu pregatire medie sau fara, adica soferi de tir, muncitori de pe santiere care fluiera dupa gagici, instalatori etc sau femei tinere, tot fara studii sau cu studii medii care o iau drept model (vedeti analiza IRES). Daca cineva crede ca astia vor vota cu Iohannis este cam idiotel.
    • +2 (2 voturi)    
      bingo (Sâmbătă, 8 noiembrie 2014, 0:29)

      Nevermind [utilizator] i-a raspuns lui MariusComsa

      :D
    • -3 (5 voturi)    
      Halal calitate a votantilor ACL! (Sâmbătă, 8 noiembrie 2014, 10:35)

      Melgin [utilizator] i-a raspuns lui MariusComsa

      Daca votantii ACL sunt ca dvs, mare scarba imi produceti. Sunt femeie, am 58 de ani, inginer chimist si am votat cu EU. Acum votez cu KJ din nevoia de a salva tara din ghearele PSD si nicidecum convinsa de anvergura acestuia ca posibil presedinte. Cu toate defectele lui TB este cu multe clase peste (cu exceptia elegantei).
      • 0 (2 voturi)    
        asemenea (Sâmbătă, 8 noiembrie 2014, 21:02)

        Nevermind [utilizator] i-a raspuns lui Melgin

        Scarba este reciproca pentru cine pune botul la facut sarmale si dat cu mopul doar si numai in campanie.

        Ca stim sigur ca udrea a ajuns pe capabilitatile si pozitiile ei in pozitia in care este acum.
  • +1 (5 voturi)    
    daca ai vostri ar fi fost altfel...as zice... (Vineri, 7 noiembrie 2014, 20:09)

    danionescu11 [utilizator]

    Daca cei ai tai ar fi fost mai buni si neciumati si ei i-as fi ales dar atata timp cat si ai vostri sunt impotriva poporului si fura si ei pe toate caile posibile nu ma poti convinge si nu ne poti convinge ca va fi mai bine. punct.
  • +1 (7 voturi)    
    comportament infantil (Vineri, 7 noiembrie 2014, 20:22)

    redmc [utilizator]

    Orgolioasa pana in maduva oaselor Udrea n-a putut articula un mesaj decent de sprijin pt Iohannis, a fost obsedata sa ne spuna iarasi ca ea merita sa fie candidatul dreptei. Doar spaima ca ramane pe veci detestata si detestabila a facut-o sa ingaime ceva cu votul impotriva lui Ponta. Ca un copil razgaiat care isi face in cele din urma supercial tema, cand vede ca chiar nu iese la joaca altfel. Penibila.
  • 0 (6 voturi)    
    felicitari nutzi! (Vineri, 7 noiembrie 2014, 21:06)

    thebblack [utilizator]

    tocmai i-ai rupt capul lui ionescu.

    mai bine faceai ca ungurii si ii lasai sa aleaga singuri. pentru ca sunt multi nebuni pe lumea asta si daca dintele anti basescu este mai mare decat ala anti ponta (si de multe ori este), nebunul va face orice sa ii dea peste bot ///. iar tu tocmai ai semnalat cu surle si trambite si artificii ca oricine voteaza anti ponta este pro basescu.

    you do the math.
  • 0 (6 voturi)    
    bravo (Vineri, 7 noiembrie 2014, 21:47)

    Adrian_1234 [utilizator]

    Nu te agreez prea mult dar acum te apreciez.
    E o reactie inteligenta si de onoare si respect pentru romania
  • +3 (5 voturi)    
    KJ, singurul garant al libertății de exprimare (Vineri, 7 noiembrie 2014, 22:02)

    Nyk1 [utilizator]

    Văzând modul în care cenzura pare a renaște în RO sub Ponta, este clar că Klaus reprezintă singura soluție. Un caz ilustrativ: persecuția jurnaliștilor care au furnizat exit-polluri online înainte de închiderea urnelor.

    Din păcate, și mulți dintre adversarii lui Ponta (HN, mă uit la voi) se comportă la fel ca el. Sper că Președintele KJ va curăța prin atitudinea sa nu numai clasa politică, dar și presa de astfel de impulsuri. Când nu le convine ce scrii, primul impuls este cenzura. În loc să combată cu argumente sau să ceară clarificări, ei automat te consideră dușman de moarte - chiar și atunci când le vrei binele, ei cred că de fapt îi ameninți.
  • +1 (3 voturi)    
    asa (Sâmbătă, 8 noiembrie 2014, 10:12)

    Viorica Alexandru [utilizator]

    deschideam cu placere acest site.
    Acum il deschid cu strangere de inima, la fel ca atunci cand telecomanda ajunge la A3 sau Romania TV.

    Am votat Udrea in primul tur si voi vota Johannis in turul 2, pentru ca sprijin dreapta.

    Ce veti face daca Johannis nu castiga? Veti continua sa decimati viitorul politic al lui Basescu si al Elenei Udrea?
  • 0 (2 voturi)    
    Mai pe sest poate te aude cineva. (Sâmbătă, 8 noiembrie 2014, 10:21)

    LazarGheorghe [anonim]

    Nu ar fi trebuit sa te cobori pana acolo sa il bagi in seama pe Iohanis tu cu mega partidul de buzunar.
    Buturuga mica rastoarna carul mare !!!!!
  • +1 (1 vot)    
    Anti? (Sâmbătă, 8 noiembrie 2014, 18:12)

    Geo7 [utilizator]

    Nu stiu daca trebuie sa fim anti-Ponta. Nu cred ca Ponta, un om care alege mereu gresit, trebuie sa ne invenineze in halul asta. Dupa ce ca ne distruge si fura tara, acum ne invenineaza si sufletul... Cred ca e nevoie sa fim PRO: Pro-BIne, Pro-Stat de Drept, Pro-Respect reciproc, Pro-Corectitudine, Pro-Transparenta in cheltuirea banilor publici si luptam pentru binele nostru. Nu pot vota anti ci PRO Iohanis!
  • +1 (1 vot)    
    Semnale (Duminică, 9 noiembrie 2014, 8:04)

    VASCO [utilizator]

    Să fim serioşi tanti Elena, în faţa interesului naţional dovediţi un acces de demnitate şi trădare.
    Vă aşteaptă mopul din cămara plină de mere acrite a partidului garsonieră lansat în trecutul apropiat prîn programul politic rabla .dovedind că buturuga indiferent de poşete tot buturugă rămâne.
  • +1 (1 vot)    
    Nu . . . (Duminică, 9 noiembrie 2014, 11:10)

    Vali Cel Batran [utilizator]

    . . .toti neuronii acasa daca indemni anti - Ponta si in acelas timp impotriva lui Johannis. Sunt doar doi cucoana si doar unul poate fi votat!