Elena Udrea: Am vandut si ultima casa, aveam nevoie de bani, am investit in agricultura si turism

de R.M.     HotNews.ro
Miercuri, 22 octombrie 2014, 19:50 Actualitate | Politic


Candidatul PMP la Presedintie, Elena Udrea, a declarat, miercuri, la Gandul Live, ca si-a vandut si ultima casa pentru ca avea nevoie de bani, aratand ca a vandut "cam tot" din dorinta de a investi in agricultura si turism, relateaza Mediafax.

"Am vandut si ultima casa pe care o mai aveam, am vandut-o alaltaieri, ca aveam nevoie de bani, deci in momentul asta nu mai am nicio casa. Adica nu mai am nicio casa, nu am 7 case. Ca sa vedeti ca lucrurile sunt judecate dupa mituri, din 14 candidati eu sunt pe locul 10 ca avere, altii au 6 case, 7 case", a afirmat Udrea la Gandul Live.

Ea a spus ca a avut bani din partajul in urma divortului si din vanzarea de imobile si i-a investit in agricultura si turism, confirmand ca a avut 1.383.190 euro, a investit 1.170.000 euro si i-au ramas aproximativ 200.000 euro.

"Sumele le pot justifica pe toate, sunt fie bani din partaj, fie sume din vanzari de imobile, deci, am vandut, asa cum am spus la inceputul anului cam tot din dorinta de a investi banii in agricultura, in turism, om vedea daca merge, daca nu merge", a adaugat Udrea.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.


















4727 vizualizari

  • +3 (15 voturi)    
    Fara case dar ... milionara. (Miercuri, 22 octombrie 2014, 19:40)

    Amad [utilizator]

    Nici nu am ce comenta.
    GREATA fata de toti.
    • -5 (11 voturi)    
      De asta votez Udrea (Miercuri, 22 octombrie 2014, 21:51)

      Cristiann80 [utilizator] i-a raspuns lui Amad

      Cati politicieni procedeaza ca ea? Nu se victimizeaza cand spune ca nu mai are nicio casa, arata ca prefera sa investeasca in agricultura si turism, deci in munca privata si nu sa speculeze contracte cu statul asa cum fac cei din PSD-ACL. Vedeti diferenta intre ea si ceilalti? Este mare de tot. Femeia asta a demonstrat ca vrea sa faca treaba in tara asta, nu inteleg de ce nu va convine. Stati pe net, preferati lenea, un banut din postaceala, sa fiti someri, asistati si jigniti, criticati pe cei care promoveaza munca! Chiar nu va inteleg mai crestnilor! Va place sa fiti furati, jefuiti la drumul mare de catre PSD si ACL? Sunt luati pe capete la DNA si voi tot ii votati? Atunci tara asta isi merita soarta, saracia crunta, sa v-o dea Dumnezeu, poate sa va veti trezi!
      • +1 (3 voturi)    
        Dar d-ta... (Joi, 23 octombrie 2014, 10:22)

        tenismenul [utilizator] i-a raspuns lui Cristiann80

        crezi tot ce spune Udrea? Lucrurile pe care le intentioneaza - chipurile - acum, putea sa le puna in practica inca din anii cand PDL era la putere. Sunt fraze de conjuctura, nu trebuie sa crezi tot ce se spune.
      • +1 (3 voturi)    
        Hahhahaaaahahhaaahahhhahhhhaaaahha (Joi, 23 octombrie 2014, 11:38)

        dbdb [utilizator] i-a raspuns lui Cristiann80

        Femeia asta a demonstrat ca vrea sa faca treaba!?!
        hahahhhahhhahahahahhhaaahahaha....
    • -6 (10 voturi)    
      The road to Cotroceni... (Miercuri, 22 octombrie 2014, 22:33)

      BarbuSandu [anonim] i-a raspuns lui Amad

      Basescu spunea tinerilor din PMP o chestie pur americana, despre mobilitatea oamenilor dupa locul de munca...acestia unde ajung STAU CU CHIRIE exact cum sta Elena Udrea, intr-un apartament !!! Fiindca e greu, chiar imposibil sa locuiesti in acelasi timp in 5,6,7 case...cum or reusi asta e greu de imaginat! Elena Udrea si-a vandut SINGURA casa pe care o detinea...stie vreun postac platit de pe-aici ce inseamna sa traiesti intr-o lume politica plina de barbati misogini si verosi, fara scrupule? Cu atat mai greu cand esti in fruntea unui partid NOU, PMP ,fara bani ca PSD, PNL sau PDL si candidezi la presedintie...cine nu stie ce se petrece in bucataria unui partid e bine sa se abtina de la comentarii de prost gust, de tomberon...
      • +1 (7 voturi)    
        vivandiera de partid (Miercuri, 22 octombrie 2014, 23:31)

        Anonim AntiBasescu [utilizator] i-a raspuns lui BarbuSandu

        Ne putem inchipui prin ce trece whoodrea in situatia pe care o descrieti. Si exista o singura cale pentru una ca ea. Si stim ca ea a ales aceasta cale dinainte de a se decide sa aiba de-a face cu politica. Fostii colegi de liceu ai whoodrei ... ma rog, sa zicem ca stiu la ce ma refer...
  • +4 (10 voturi)    
    Sau (Miercuri, 22 octombrie 2014, 20:00)

    QuaD [utilizator]

    Cum ar zice rTV:

    "Dezvaluiri socante: De unde a avut Udrea bani sa-si vanda casa" :D
  • +7 (15 voturi)    
    Saraca doamna bogata (Miercuri, 22 octombrie 2014, 20:03)

    MarinOprea [anonim]

    Nu mai are casa, haideti s-o ajutam cu un leu ca n-are unde sa stea , doamna e homeless!
  • +6 (10 voturi)    
    Ha ha (Miercuri, 22 octombrie 2014, 20:22)

    Gigi Kent [utilizator]

    Sta cu 2000 euro pe luna chirie in complexul (Stejarii parca) unde a facut piscina pe bani europeni zicand ca e "zona turistica" cu hoteluri. Sau cine stie o fi stand pe gratis tocmai de aceea. Poate se printe OLAF-ul de matrapazlacurile madamei ca la DNA-ul autohton nu am nici o speranta.
  • +7 (13 voturi)    
    .. (Miercuri, 22 octombrie 2014, 20:25)

    klaudyuxxx [utilizator]

    saraca...
  • +7 (13 voturi)    
    pasarica (Miercuri, 22 octombrie 2014, 20:35)

    els [utilizator]

    pasarica va zbura curand!!!
  • +5 (15 voturi)    
    mincinoasa penala (Miercuri, 22 octombrie 2014, 20:36)

    Anonim AntiBasescu [utilizator]

    Pai bine, fa, acum intri in competitie cu Ponta si Iohannis pentru cine spune cele mai sfruntate minciuni?
  • +1 (7 voturi)    
    Lasa-ne.... (Miercuri, 22 octombrie 2014, 20:56)

    Atcika [utilizator]

    Lasa-ne, ca sintem satui de minciuni, chiar vrei sa te credem ?
  • +2 (10 voturi)    
    "...in momentul asta nu mai am nicio casa" (Miercuri, 22 octombrie 2014, 21:05)

    ofCAER [utilizator]

    Va sa zica de-asta vrea prima blonda a tarii sa se mute la Cotroceni! Si io, fraieru', ma gindeam ca duduia candideaza pentru binele meu si-al lu' restu'....
  • -3 (11 voturi)    
    Elena Udrea (Miercuri, 22 octombrie 2014, 21:23)

    ValentinD [utilizator]

    Doamna Udrea este un om politic competitiv si serios, un om de afaceri capabil si acestea sunt atuuri pentru un viitor presedinte. Altii isi ascund averile si furaciunile, nu le declara, nu le justifica, ceea ce dumneaei detine este cu siguranta obtinut mult mai corect decat Iohannis care are terenuri si imobiliare datorita castigurilor din meditatii sau Ponta care are o mafie la picioare si isi bate joc de resursele tarii noastre...Mult succes doamna Udrea!
  • -3 (11 voturi)    
    Udrea Presedinte (Miercuri, 22 octombrie 2014, 21:52)

    GeorgeMoga [utilizator]

    Foarte bine, agricultura este viitorul ROmaniei. Si in plus a mai dat de munca si catorva oameni.
  • -4 (12 voturi)    
    Macar Udrea investeste in tara asta (Miercuri, 22 octombrie 2014, 21:53)

    Popelea3 [utilizator]

    Macar femeia asta a facut ceva pentru tara asta! In mandatul de ministru a avut grija sa dezvolte si sa implementeze peste 6000 de proiecte! Se vede clar, din ce a facut pana acum si din proiectele pe care le are pentru viitor, ca ii pasa de romani! N-o fi perfecta, dar e competenta si a dovedit ca poate face lucruri! Merge de atata timp prin tara, vorbeste cu oamenii, le asculta nevoile si actioneaza! In plus, faptul ca investeste in agricultura si turism e cel mai mare avantaj pentru Romania, asta ne-ar ajuta sa ne dezvoltam si n-ar mai trebui sa plecam din tara noastra!
    • +1 (3 voturi)    
      Haida de! Mai degraba, Udrea investeste de (Joi, 23 octombrie 2014, 11:53)

      dbdb [utilizator] i-a raspuns lui Popelea3

      zor in industria produselor de lux din lume - Chanel, Vuitton, Prada, etc: imbracaminte, incaltaminte si accesorii in valoare de sute de mii de euro, daca nu de milioane deja. Oricum, misto modelul de tenisi Prada din campania electorala, mi-au placut si mie!
      Nici o noutate, si in campania electorala, Udrea si Basescu ne iau de prosti!
  • +2 (2 voturi)    
    Doamna Udrea, nu mai comentati (Joi, 23 octombrie 2014, 16:29)

    dbdb [utilizator]

    singura la articolelel despre dvs. ca asa texte puturoase, false si cretine, n-am mai citit de mult nici pe Hotnews!