Echipele de campanie ale lui Ponta si Tariceanu strang numere de telefon. Cea a lui Ponta strange si semnaturi de sustinere

de R.M.     HotNews.ro
Vineri, 10 octombrie 2014, 20:02 Actualitate | Politic


Echipe de la corturile de campanie PSD-UNPR-PC si de la cele ale lui Calin Popescu Tariceanu aflate in zona Obor solicitau, vineri, trecatorilor numele, adresa si numarul de telefon, in cazul lui Victor Ponta fiind vorba si despre semnaturi de sustinere in tabele cu sigla aliantei, scrie Mediafax.

La ora pranzului, la corturile de campanie ale PSD-UNPR-PC se aflau reprezentantii echipei de campanie a lui Victor Ponta, care solicitau semnaturi de sustinere pentru acesta, alaturi de nume, prenume, adresa de domiciliu si numarul de telefon. Cu aceasta ocazie erau distribuite si materiale electorale cu Victor Ponta.

Intrebati care este scopul acestui demers, reprezentantii de la unul dintre corturile de campanie au sustinut ca doresc sa aiba o evidenta cu persoanele care ar fi de partea PSD-UNPR-PC la prezidentiale.

"Sa vedem, sa avem noi o evidenta cam cate persoane ar fi de partea noastra, ca sa fim mai siguri", mentioneaza o tanara. La intrebarea legata de posibilitatea ca unele persoane sa fi semnat deja pentru Victor Ponta inainte ca acesta sa-si depuna candidatura, reprezentantii de la cortul de campanie au raspuns: "Nu are importanta, a fost altceva aia. Alea au fost semnaturile necesare pentru inscriere. Astea sunt semnaturile de sustinere (¬) asta e pentru o alta situatie".

De asemenea, la cortul de campanie al lui Calin Popescu Tariceanu reprezentantii acestuia au oferit carti in schimbul numelui, adresei de domiciliu si numarului de telefon.

Cartile distribuite de echipa lui Tariceanu sunt editii romanesti ale romanului lui Ian Fleming din colectia "James Bond", intitulat "Diamante pentru totdeauna". De asemenea, cei care isi ofereau datele, primeau pliante, pixuri si obiecte promotionale din plastic, in forma conturului tarii, inscriptionate cu denumirea Partidul Liberal Reformator.

Reprezentantii Partidului Liberal Reformator, condus de Tariceanu, au confirmat ca este o actiune a formatiunii in vederea realizarii unei baze de date cu simpatizanti si au afirmat ca actiuni similare se deruleaza si la corturile lui Victor Ponta si Klaus Iohannis.

Pana la ora transmiterii stirii, reprezentantii PSD nu au oferit un punct de vedere.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.


















3806 vizualizari

  • -5 (15 voturi)    
    nu-l confundati pe taragaceanu, cu poanta (Vineri, 10 octombrie 2014, 20:11)

    geocrin [utilizator]

    Domnilor pai Tragaceanu e liberal 100%.
    El nu accepta sa fie confundat, cu PSD, adica cu Poanta.
    • +3 (5 voturi)    
      comunistoidul tăriceanu (Vineri, 10 octombrie 2014, 21:26)

      timp tamp [utilizator] i-a raspuns lui geocrin

      Trădiceanu e un comunistoid plasat ilici iliescu în PNL pentru a distruge partidul.
      El fiind mai mototol a cam dat greș, Cioarbea a reușit încă din 2000 să distrugă PNȚCD.
      • 0 (0 voturi)    
        Mai usor maica (Marţi, 14 octombrie 2014, 1:36)

        Marytaban [utilizator] i-a raspuns lui timp tamp

        Nu doar ca nu a distrus el ceva, ba chiar a si plecat de acolo atunci cand lucrurile au inceput sa scartaie si sa ajunga sub carma marinarului.
      • 0 (0 voturi)    
        Dar Antonescu? (Marţi, 14 octombrie 2014, 11:55)

        eucucinevotez [utilizator] i-a raspuns lui timp tamp

        Cred ca l-ai confundat pe Tariceanu cu Antonescu. Tariceanu nu a vrut sa iasa de la guvernare...si sincer sa fiu nu am inteles nici azi de ce a scos Antonescu PNL de la Guvernare. Tariceanu doreste sa continue proiectul pentru care oamenii l-au votat, nu sa devina marioneta unora
  • +14 (14 voturi)    
    Ca la colhoznici (Vineri, 10 octombrie 2014, 20:15)

    Dalinar [utilizator]

    In cel mai pur stil bullshevic.
    • -5 (5 voturi)    
      Ai dreptate (Vineri, 10 octombrie 2014, 21:37)

      newlook [utilizator] i-a raspuns lui Dalinar

      Asa se aduna "colhoznicii" cand au 40% din primul tur. La ceilalti, se da semnalul de adunare pe Internet, se anunta pe FB 1500, la fata locului HN anunta 150 si in poze se vad 30 (cu trecatori cu tot).
      Asa se intampla cand ai 3%...si alea umflate cu pompa.
      Nu dispera, poate o sa inveti si tu o meserie, o sa faci, in sfarsit ceva, util pentru societate.
      Daca nu te superi si emigrezi pe un salariu de $ 80000/an, cum fac toti basistii, bineinteles. Ceva imi spune ca nu te vei supara, vei ramane sa latri langa ulucile din satul tau, c-asa-i patriotic, a la Basescu.
  • +4 (4 voturi)    
    Maica (Vineri, 10 octombrie 2014, 20:53)

    Bazil [utilizator]

    da' galetile cand se dau?
  • +3 (3 voturi)    
    Da bani nu strang? (Vineri, 10 octombrie 2014, 21:19)

    ty [utilizator]

    Pentru abecedare.
  • +3 (3 voturi)    
    golanul bolșevic (Vineri, 10 octombrie 2014, 21:23)

    timp tamp [utilizator]

    Pontalașul preșul rakeților, după ce a lovit în burtă cu bocancii rusești procurorii români, pentru a-și ascunde fapta fff urâtă, abominabilă chiar, ca orice derbedeu de pe maidan arată cu degetul spre alții!
  • +3 (3 voturi)    
    ! (Vineri, 10 octombrie 2014, 21:23)

    Natasa [utilizator]

    La mine a venit azi la usa un baiat care zicea ca era de la primaria sect 2 si face un sondaj asupra intentiei de participare la vot si voia o semnatura si un numar de telefon. Imi pare rau ca doar l-am refuzat si n-am aflat mai multe. Ati avut si voi vizite de genul asta?
  • +4 (4 voturi)    
    Grupul infracțional (Vineri, 10 octombrie 2014, 21:39)

    ws [utilizator]

    Grupul infracțional organizat a fost traumatizat de experiența Basescu, așa că nu mai lasă nimic la voia întâmplarii. Fură primari, au televiziunile la picioare, pe net postacii lor lucrează full-time, au site-uri de propagandă (luju, dcnews etc), străzile patriei sunt pline de chipul borfașului (restul candidaților nu există din acest punct de vedere), baieții veseli nu mai repetă greșelile lui Geoană și Năstase.

    Faptul că mafioții lucrează la capacitate maximă și strâng în continuare semnături și numere de telefon nu face decât să confirme ceea ce am spus mai sus.

    Din păcate pentru noi, Ponta e deja președinte. Dacă ar exista cea mai mică șansă să iasă Macovei președinte, sunt sigur că ar declanșa războiul civil. Le e o frică teribilă de DNA, de pușcărie și de confiscarea extinsă.

    ws
  • +4 (4 voturi)    
    prelucrare de date cu caracter personal?! (Vineri, 10 octombrie 2014, 21:43)

    malcontent [utilizator]

    Art. 32 din Legea 677/2001 prevede contraventii pentru prelucrarea nelegala a datelor cu caracter personal, respectiv amenzi intre 1000 lei si 25.000 lei.

    cum adica "pentru sustienere", "asta e alta problema"?! adica daca cei de pe "listele de sustienere" nu se vor prezenta la vot, atunci sa stie 'al de Dragnea pe cine sa bifeze ca "prezent" si sa mai puna cateva voturi in cutie?

    care e scopul?
  • +3 (3 voturi)    
    sunati (Vineri, 10 octombrie 2014, 22:40)

    ardeleanu_ion123 [utilizator]

    Sunati-ma copii, am chiar multe sa va zic :-)
  • +1 (3 voturi)    
    E clar... (Vineri, 10 octombrie 2014, 23:03)

    Primula [utilizator]

    ... ca cei doi au strategie comuna pentru ca Tariceanu a fost dintotdeauna omul Psd-ului! "mascat" in liberal!
    • 0 (0 voturi)    
      Din contra (Marţi, 14 octombrie 2014, 1:38)

      Marytaban [utilizator] i-a raspuns lui Primula

      El vrea sa isi faca propriul partid LIBERAL pentru ca inclusiv PNL s-a ascuns ba sub PSD ba sub PDL. El este un liberal convins si se vede asta de departe. Plus ca mai si candideaza impotriva lui Ponta. Altceva?
  • +1 (1 vot)    
    Tariceanu incurajeaza o Romaniei culturalizata (Luni, 13 octombrie 2014, 20:02)

    PetrescuCiprian [utilizator]

    Prin materialele distribuite de cei din partea PLR se poate observa ca domnul Tariceanu este o persoana care incurajeaza la cultura. Pana acum nu am mai vazut sa se dea carti drept cadou. Restul dau in dar galeti si pixuri. Aici se face diferenta intre o persoana care incurajeaza la cultura sau una care incurajeaza la prostie.