Elena Udrea, despre poza care a devenit virala: Imi aranjam sutienul

de R.M.     HotNews.ro
Vineri, 10 octombrie 2014, 17:55 Actualitate | Politic


Elena Udrea
Foto: Facebook
Elena Udrea a tinut sa explice, vineri, misterul pozei care a devenit virala pe internet: "Imi aranjam sutienul", a scris candidata PMP, pe contul ei de Facebook.

Iata mai jos explicatia oferita de Elena Udrea

"O intrebare framanta mintile multora. Oare ce facea Udrea in aceasta poza?
Raspuns simplu: imi aranjam sutienul.
Asta dupa ce ma agitasem ore intregi in multime, facand poze, imbratisand oamenii, luand copiii in brate, aplecandu-ma, ridicandu-ma samd.
Inteleg ca, dupa nenorcirea tocurilor, mai vine una: cea a sutienului. Inca un motiv pentru care o femeie nu poate fi Presedinte!
Ce noroc pentru contracandidatii mei barbati!".






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.


















19753 vizualizari

  • +14 (44 voturi)    
    Ce noroc pentru contracandidatii mei barbati (Vineri, 10 octombrie 2014, 18:03)

    ampersand [utilizator]

    Aiurea! Ce noroc pe cei din mulţime, că nu-şi aranjau chiloţii!
    • -7 (37 voturi)    
      Candidatii barbati n-au ce arata ! (Vineri, 10 octombrie 2014, 19:00)

      BarbuSandu [anonim] i-a raspuns lui ampersand

      Chiar asa e! Singura femeie care a mai ramas nedezbracata este Baba Cloanta Macovei, dar sarmana daca s-ar despuia de haine toti copiii neintarcati ar fi rezolvati fara efort! Iar barbatii candidati, ce sa-si aranjeze, cand sunt lipsiti de toate cele? Exemplul de frumusete, eleganta si demnitate din politica romaneasca, Elena Udrea, staneste invidii infinite si bale la colturile gurilor celor obsedati sexual si - normal - impotenti...
      • +1 (1 vot)    
        Am ras cu pofta (Sâmbătă, 11 octombrie 2014, 17:48)

        Picsius [utilizator] i-a raspuns lui BarbuSandu

        Mi-ai facut ziua frumoasa draga votant!
    • +11 (13 voturi)    
      Ponta, Tariceanu? Care barbati? (Vineri, 10 octombrie 2014, 19:57)

      ty [utilizator] i-a raspuns lui ampersand

      Despre astia se poate spune ca sunt barbati?
      • -2 (6 voturi)    
        Are sange in instalatie Udrea! (Vineri, 10 octombrie 2014, 21:39)

        Impotriva prostiei din tara [utilizator] i-a raspuns lui ty

        Poti sa spui orice despre Udrea dar asta a fost tare! Plus cea cu parodierea lui Regio, care e superba!!!
      • 0 (6 voturi)    
        Statistica, bat-o vina (Vineri, 10 octombrie 2014, 23:04)

        ipolitic [utilizator] i-a raspuns lui ty

        Cam 80% din barbatii din Romania sunt misogini, 30% badarani, 70% ahtiati dupa stiri mondene deocheate-
        in total 180%. Deoarece populatia e formata din circa 50% barbati si 50% femei, rezulta ca diferenta de 130% nu prea are sex.
  • +3 (43 voturi)    
    Romania in colaps! Dar gata, acum respira ursurata (Vineri, 10 octombrie 2014, 18:08)

    Cristiann80 [utilizator]

    Acum v-ati linistit? V-a lamurit Udrea, puteti respira controlat, da? Ca sa vedeti cat de prosti pot fi unii romani si cat de frustrati. Li se pare un caz national ca o femeie isi aranja sutienul, gest pe care il face toata suflarea feminina! Dar deh, nu toate-s Udrea, nu-i asa? Misoginismul la el acasa!!!! Gataaaa PROPUN s-o taiem pe Udrea in bucati, s-o ardem pe rug, s-o bagam in cazanul cu smoala, s-o arestam pentru ca a indraznit asa ceva!!!!!!!!!!!!!
    Cum sa fie BUNA pentru presedintie? Ce mai conteaza ca are peste 6000 de investii, genreand peste 100 de mii de locuri de munca, ca a muncit, s-a implicat... ca azi Ponta, sa guverneze pe munca ei!!!! Pfffaiiii, asa ceva nu se poate la romanii prosti si inculti, asistati si votanti in turma dupa cum ii ghideaza "premarele" Ce natie de rahhat!
    • 0 (20 voturi)    
      6000 de ce? (Vineri, 10 octombrie 2014, 19:10)

      war4peace [utilizator] i-a raspuns lui Cristiann80

      6000 de ce anume?
    • +8 (28 voturi)    
      Si totusi (Vineri, 10 octombrie 2014, 19:23)

      Orpheus [utilizator] i-a raspuns lui Cristiann80

      Majoritatea femeilor cu bun simt nu isi aranjeaza sutienul in timp ce stau de vorba cu cineva... si nici cand sunt inconjurate de sute de persoane.

      Asta fata nici o legatura cu presedentia... sau cu faptul ca ar fi generat 100000 de locuri de munca (ceea ce este aberant).
    • +1 (27 voturi)    
      Conteaza ca a sifonat bani (Vineri, 10 octombrie 2014, 19:33)

      Dalinar [utilizator] i-a raspuns lui Cristiann80

      Bah, numai in Estul Europei ce aud..."lasa-l maica, c'a si facut nu numai a furat". Pana nu o sa iesiti din cloaca asta mentala...nici bine nu o sa va fie.
    • +6 (22 voturi)    
      Hai lasa-ne! (Vineri, 10 octombrie 2014, 20:00)

      Null [utilizator] i-a raspuns lui Cristiann80

      Poate sa apara un articol despre madam, fara sa sari tu instantaneu s-o ridici in zece mii de slavi, sa-i inventezi reusite si sa ajungem sa ne intrebam cum de putem sa ne si trezim dimineata si sa ne incepem ziua fara Udrea in viata noastra? Devii mai mult decat ridicol...

      Vrei sa-ti spun de ce o dispretuieste vasta majoritate? Asta daca nu-ti era clar deja. E dispretuita pentru ca este o parvenita, singura ei calitate fiind ca s-a maritat cu cineva cu bani care a ridicat-o pe "culmi" unde meritele personale n-ar fi dus-o niciodata. Cineva mai fals decat Ponta, care pe fata il umple de laturi, iar pe la spate stau botic-in-botic in "afaceri" extrem de "curate"... Face pe femeia moderna si cu care ar trebui sa relationam toti, desi ea n-a muncit o zi in viata ei si doar a cheltuit banii altora.

      Tu de ce crezi ca e Basescu atat de amorezat de ea? Pentru ca-si inchipuie si el ca ar fi vreun JFK si-i trebuie si lui o Marilyn. Cam patetic luand in considerare decorul mioritic.

      PS: Toata lumea sare in sus ca vai ce misogini suntem toti cu Udrea, ca o atacam doar pentru ca e femeie. Si totusi, iata ca nimeni nu se atinge de Macovei. Oare de ce? Pentru ca ea e o femeie care merita increderea populatiei, nu o parvenita ca Udrea.
    • +3 (7 voturi)    
      100.000 ce?! (Vineri, 10 octombrie 2014, 21:11)

      Null [utilizator] i-a raspuns lui Cristiann80

      Ah si apropo, ne-ai terminat cu realizarile madamei... Auzi tu, 6000 de investitii si 100.000 de locuri de munca! Pai nici Dacia, Ford, Nokia si putem sa punem si cateva seturi de combinate nu au creat impreuna 100.000 de locuri de munca! Tu te controlezi si tu un pic inainte sa debitezi chestii de genul asta? Chiar crezi ca lumea e atat de usor de pacalit?

      Asta e din seria cu cele 1.000.000 de locuri de munca ale lui Ponta? Ca si el a facut la fel de multe prin efortul propriu ca si Udrea, adica 0 (zero)!
  • -2 (32 voturi)    
    indecenta (Vineri, 10 octombrie 2014, 18:14)

    Cobra_Ro [utilizator]

    O sa vedeti cat rau a facut aceasta individa opozitiei si lui Traian Basescu.Candidatura la presedentie este o treaba serioasa nu parada modei si etalarea ifoselor de Plescoi....fara ea ar fi luptat multi alti activisti eiminati aiurea. Nu stiu inca daca este doar prostie sau este de coniventa cu Ponta
  • +21 (37 voturi)    
    Si ... (Vineri, 10 octombrie 2014, 18:18)

    A_Radu [utilizator]

    Aranjarea sutienului face parte din campanie ... atrage mai multe priviri decat un banner :))
  • +9 (27 voturi)    
    Reactia poporlui conteaza (Vineri, 10 octombrie 2014, 18:21)

    StanIoana [anonim]

    Nu ar trebuii sa mai traim in perioada in care femeia sta acasa si isi vede de treburile casnice in timp ce barbatul casei aduce "mirindele". Traim in secolul 21 si dreprurile oamenilor sunt egale. Un comportament misogin in legatura cu candidatele din aceasta cursa.Doamna Udrea a facut un gest care a fost interpretat de presa destul de aspro,pot spune. Acest gest poate demonstra ,insa si o stare de relax a candidatei in momentul in care vorbeste cu electoratul.
    • +7 (19 voturi)    
      Corect (Vineri, 10 octombrie 2014, 19:11)

      war4peace [utilizator] i-a raspuns lui StanIoana

      De-aia o votez pe Monica Macovei :)
  • +8 (36 voturi)    
    toate purtam sutien!!! (Vineri, 10 octombrie 2014, 18:24)

    AlexxaB [anonim]

    Total deplasata maniera in care a fost abordat acest subiect al unei poze nereusite cu blonda care doar isi aranja sutienul...doamnelor, de cate ori pe zi nu ne aranjam sutienul in conditii normale, dar cand te ia atata lume in brate?! chiar cred ca preluarea acestei poze denota doar caracterul de can can preferat de presa! e bine ca udrea are simtul umorului ca altfel innebunea cu toti misoginii astia...
  • +10 (20 voturi)    
    "premise bune" (Vineri, 10 octombrie 2014, 18:24)

    baimarean [utilizator]

    pt o campanie mizerabila...in care orice gest e vanat.
  • +1 (35 voturi)    
    sutienul problema (Vineri, 10 octombrie 2014, 18:33)

    AlexxaB [anonim]

    Gata ma baieti, v-ati linistit? Eu stiu ca de fapt v-ati fi dorit sa nu poarte sutien ca sa nu aveti motiv sa va luati de ea ca a fost prinsa in timp ce si-l aranja. aaaa ups. De fapt v-ati fi luat de ea pt ca nu poarta. :)) Drama barbatilor care nu pot suporta o femeie care reuseste intr-un domeniul in care ei se cred zei. Iese misoginul la inaintare cand argumente rationale de atac nu exista! Meritam o femeie presedinte!
    • +12 (18 voturi)    
      Ar fi foarte bine (Vineri, 10 octombrie 2014, 19:01)

      quietguy58 [utilizator] i-a raspuns lui AlexxaB

      Ar fi foarte bine daca o femeie ar deveni presedinte intr-o tara ca Romania, nu de alta dar ar fi un mare pas spre emanciparea in politica femeilor.

      Dar ce mi-as dori cel mai mult este ca in Romania legile sa fie respectate de absolut toata lumea, de la presedinte pina la ultimul cetatean.

      Campania electorala in Romania este o campanie absolut dezgustatoare, cu atacuri gen Firea impotriva lui Iohannis. Asa ceva ar fi trebuit sa fie intersiz, dar cum Romania nu este o tara normala nu te poti astepta la comportament normal.
    • +2 (22 voturi)    
      Da, merităm (Vineri, 10 octombrie 2014, 19:12)

      war4peace [utilizator] i-a raspuns lui AlexxaB

      Dar nu pe Udrea!
      • +1 (9 voturi)    
        Tie frica (Vineri, 10 octombrie 2014, 20:02)

        ty [utilizator] i-a raspuns lui war4peace

        ca ar putea sa-si aranjeze sutienul la o intalnire cu Obama?
        • 0 (6 voturi)    
          Nu (Vineri, 10 octombrie 2014, 23:17)

          war4peace [utilizator] i-a raspuns lui ty

          Nu, mi-e frică de oamenii care se îmbată cu un pic de putere şi ajung să calce pe cadavre pentru a obţine un picuţ mai multă.
          Udrea e material de genul ăsta.
          • +1 (1 vot)    
            Ponta e drogat de putere (Sâmbătă, 11 octombrie 2014, 20:50)

            ty [utilizator] i-a raspuns lui war4peace

            fii putin mai atent
    • +4 (12 voturi)    
      Comment sters de user (Vineri, 10 octombrie 2014, 19:29)

      polonyca [anonim] i-a raspuns lui AlexxaB

    • +2 (18 voturi)    
      partial corect! (Vineri, 10 octombrie 2014, 19:37)

      catelu [utilizator] i-a raspuns lui AlexxaB

      Meritam o femeie presedinte, pe dna Macovei!
      Nuti e buna si ea de ceva, dar nu de presedinte. Si da, e normal sa-si aranjeze sutienul, poate si chilotii, dar nu in public.
    • 0 (18 voturi)    
      Intr-adevar... (Vineri, 10 octombrie 2014, 19:37)

      Blackhawk [utilizator] i-a raspuns lui AlexxaB

      ... tu o meriti pe Udrea Presedinte!
      • +3 (5 voturi)    
        Femei 51% din populatia Romaniei (Vineri, 10 octombrie 2014, 20:06)

        ty [utilizator] i-a raspuns lui Blackhawk

        Crezi ca doar ele merita o femeie ca presedinte?
    • +7 (9 voturi)    
      Una presedinte (Vineri, 10 octombrie 2014, 20:01)

      ty [utilizator] i-a raspuns lui AlexxaB

      si una prim ministru. Decat ponta garantat va fi mai buna.
  • +5 (15 voturi)    
    Hai ca se poate (Vineri, 10 octombrie 2014, 18:39)

    GeorgeMoga1 [anonim]

    Un fenomen extraordinar s-a intamplat odata cu acest gest, voi ati vazut ca marea s-a oprit din a mai avea flux si reflux ? Inca un gest de genul asta, din partea Elenei Udrea, si poate inevitabilul se va produce; Victor Poanta va spune, fie si pentru o zi, adevarul si numai adevarul.
  • -5 (13 voturi)    
    No și?! (Vineri, 10 octombrie 2014, 18:46)

    corvus coraX [utilizator]

    Bine că nu poară chiloți....
    • 0 (8 voturi)    
      De baba Cloanta vorbesti corvus (Vineri, 10 octombrie 2014, 20:10)

      ty [utilizator] i-a raspuns lui corvus coraX

      sau de persoane ce-ti sunt mai apropiate?
    • 0 (4 voturi)    
      Exact ca si Gabriela Firea (Vineri, 10 octombrie 2014, 20:58)

      quietguy58 [utilizator] i-a raspuns lui corvus coraX

      De unde atita nesimtire la romani?
      De ce ataci persoana si nu ideile lui?
  • +1 (17 voturi)    
    poti sa (Vineri, 10 octombrie 2014, 18:48)

    ardeleanu_ion123 [utilizator]

    poti sa-ti aranjezi sutienul si fara sa iti arati laptariile. asta e ca si aia cu parpalacu si nimic pe dedesupt. aveam un vecin de genu ce imi speria colegele ce fugeau de la ore ca sa fumeze. oare ce o sa isi arate peste vreo 20 de ani?

    O NU NU VREAU SA STIU


    na. udrea si ponta sunt din aceeasi ramura, asta daca intelegeti ce vreau sa zic. daca nu intelegeti n-are rost sa va chinuiti sa intelegeti, nu veti reusi SOHAN.
  • +5 (21 voturi)    
    Ce e cu feminismul asta prost inteles? (Vineri, 10 octombrie 2014, 18:50)

    epishebe [utilizator]

    De cand este feminism in dezbracarea pentru voturi? Sunt femeie si feminista, dar doamna Udrea transmite fix mesajul invers celui feminist: ca femeile nu sunt capabile si-atunci sa faca si ele ce pot sa capteze atentia altfel.

    Nu zic ca-i un capat de tara sa-ti aranjezi sutienul, dar poate cand stii ca urmeaza sa iesi in public si sa iei in brate oameni te gandesti si tu cum sa te imbraci inainte, ca sa nu fie nevoie sa ti-l aranjezi in strada.

    Daca ti s-a deplasat putin astepti si tu pana poti sa dai o fuga la baie, sa ti-l aranjezi. Daca ii aluneca ciorapii ne arata si chilotii?

    Vi le imaginati pe Merkel sau pe regina Elisabeta prinse in niste fotografii cat isi aranjau sutienul pe strada? Eu nu.

    Hai sa fim seriosi, femeia se bazeaza pe voturile primite din pozele astea! Altfel, ar exista solutii pentru astfel de probleme.
    • -1 (7 voturi)    
      Merkel, regina Elisabeta la ce varsta? (Vineri, 10 octombrie 2014, 20:17)

      ty [utilizator] i-a raspuns lui epishebe

      La varsta de azi nu ai decat sa-ti imaginezi tu.
    • 0 (2 voturi)    
      O oarecare decenta nu ar strica (Vineri, 10 octombrie 2014, 21:46)

      quietguy58 [utilizator] i-a raspuns lui epishebe

      Mizeria, jogodismul iau amploare pe zi ce trece in campania electorala prezidentiala in Romania si observ cu regret ca aceasta mizerie morala atrage foarte multa lume.

      De ce sint de innebuniti foarte multi oameni in Romania de toate abjectiile?

      Crezi ca toate gesturile reginei Elizabeta sau cancelarului Markel sau ale oamenilor politici cu adevarat importanti sint publicate?

      O oarecare decenta nu ar strica atit din partea mass-media cit si "rumegatorilor" de noutati.

      De fapt, observatie: la foarte multi romani minimul de decenta lipseste
  • +14 (24 voturi)    
    urmarea (Vineri, 10 octombrie 2014, 19:03)

    open [utilizator]

    asteptam cu nerabdare poza cu aranjarea chilotilor intrati in fund.
    • -1 (11 voturi)    
      Asteapta frate (Vineri, 10 octombrie 2014, 20:19)

      ty [utilizator] i-a raspuns lui open

      Peste vreo 60 de ani poate ti se implineste dorinta.
  • +4 (22 voturi)    
    daca o "minca" rama chilotilor? (Vineri, 10 octombrie 2014, 19:11)

    Anonim AntiBasescu [utilizator]

    Nu asta e chestia ce-o separa de candidatii barbati. Si barbatii, dupa ce merg pe jos, se misca, simt nevoia sa-si aranjeze "prohabul".... o persoana care isi controleaza propriul corp, educata, stie sa isi aranjeze prohabul sau sutienul cu o anumita discretie.
  • 0 (14 voturi)    
    Toate's la fel (Vineri, 10 octombrie 2014, 19:18)

    AlinaDobrescu [anonim]

    Un fenomen extraordinar s-a intamplat odata cu acest gest, voi ati vazut ca marea s-a oprit din a mai avea flux si reflux ? Inca un gest de genul asta, din partea Elenei Udrea, si poate inevitabilul se va produce; Victor Poanta va spune, fie si pentru o zi, adevarul si numai adevarul.
  • +5 (21 voturi)    
    Lasati-ma cu feminismul asta prost inteles! (Vineri, 10 octombrie 2014, 19:36)

    epishebe [utilizator]

    Sunt femeie si sunt feminista, dar doamna Udrea nu transmite alt mesaj acum decat "femeile NU pot, asa ca lupta si ele cu ce arme au la indemana". Femeia asta este o jignire pentru toate femeile care isi fac treaba bine si sunt apreciate fara sa se dezbrace pentru asta.

    Voi de cate ori v-ati apucat sa va aranjati sutienul pe strada? Sau in timpul unei sedinte la birou? Daca stia ca urmeaza sa faca baie de multime putea sa se imbrace corespunzator. Sau putea sa astepte o pauza sa dea o fuga la baie sa-si aranjeze sutienul, ca nu-i o tragedie. Hai sa fim seriosi, femeia se bazeaza pe voturile primite din pozele astea!

    P.S. HN, sunt dezamagita. E a doua oara cand trebuie sa rescriu un mesaj pentru ca nu e postat din prima. S-a terminat cu libertatea internetului, incepem sa cenzuram mesaje OK pentru ca sustinem alt candidat?
  • -3 (5 voturi)    
    Victor Viorel,Ponta nu ai fata de presedinte (Vineri, 10 octombrie 2014, 22:31)

    iulianemil [utilizator]

    Este un gest normal a Elenei Udrea. Sunt foarte multe femei care isi aranjeaza sutienul tricoul fusta samd. in public. Acum ca este o persoana publica nu se mai poate aranja s-au scarpina in cap ca si apare Breaking news la Haznaua 3. Cu astfel de stiri traiesc ei pe piata TV
  • -1 (5 voturi)    
    Normal (Sâmbătă, 11 octombrie 2014, 8:53)

    MateescuAlexandru [anonim]

    Personal cred ca este un mesaj absolut normal , stiu ca multi si-ar fi dorit sa fie in acel loc , dar asta este , nu degeaba zice , buna pentru Romania !Chiar este cel mai bun candidat!
  • +2 (4 voturi)    
    Vrem mai mult! (Sâmbătă, 11 octombrie 2014, 9:12)

    Cutezatorii2013 [utilizator]

    Tuuu Lenuto, si alea de fac streaptease isi aranjeaza sutienul si chilotii.... we want more, we want more! Sa mor eu ca daca arata mai mult o votez pe Lenuta. Ii tare simpatica... Sa aiba si ea ocazia sa-si aranjeze sutienul in fata lui Putin si Obama, ce mama ei de tara. Sa li se faca alora ochii ca la broasca si sa plesneasca nevestele lor hade de ciuda si invidie!

    Votati Lenuta! Dati o sansa pacii si dragostei intre popoare! Lenuta arata la toti!
    • 0 (0 voturi)    
      Vasnici barbati isi etaleaza virilitaeta pe aici (Sâmbătă, 11 octombrie 2014, 21:02)

      ty [utilizator] i-a raspuns lui Cutezatorii2013

      Ce "Cutezatorii" sunt.